Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

47 minutes ago, ters said:

Na Twitteru spekulacije da su mornari sami digli u zrak brod kad su culi da bi im Ivana Zigon ponovo mogla pjevati:

 

 

 

Šteta je što onako veliki glumački par nije koristio kondom ili razmišljao o abortusu. Koliko su mi poznate izjave i stavovi Steve Žigona, mora da se prevrće u grobu znajući šta je napravio.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, deez nuts. said:

Izgleda pojedinci ovde najvise zameraju Zelenskom sto je ogolio voljenu im rusku vojnu silu.

Ne znam za ovde, ali po komentarima ovako u RL cini mi se da su najveci rusofili bukvalno ljuti na Rusiju jer imaju ovolike gubitke i da se osecaju licno izdani zbog toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Ne znam za ovde, ali po komentarima ovako u RL cini mi se da su najveci rusofili bukvalno ljuti na Rusiju jer imaju ovolike gubitke i da se osecaju licno izdani zbog toga.

Sa`će parada na Crvenom trgu 9. Maja da im povrati optimizam, videće Armatu, one rakete da gađaju Vašington, i čike sa velikim kapama u Čajkama.

Inače Ukrajina ima isti brod kao potonula Moskva
 

Quote

0_b0733_84b08af9_orig_full.jpg

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Interesantno da, ako nisam nešto propustio, najveće potapanje posle ww2 je odradila država koja skoro i da nema mornaricu. Rusi su opet bili zbrkani sa tim objavama. Prvo su rekli pogođen, eksplodirala municija, posada evakuisana, pa promenili ploču na nije pogođen izbio je požar, pa onda ugašen je požar šlepaju ga. Pre koji sat su čak tvrdili da sam plovi ka Sevastopolju. I sad priznaju da je potonuo. Zato ja njima ne verujem ništa. Oni pre svega zajebavaju ljude koji imaju poverenja u njihova saopštenja.

 

A tek sutra kad na zapadu osvanu naslovi "Potonula Moskva" 🙂

 

@urosg3

 

Mislim da su rekli da će parada biti u Marijupolu ove godine, ako ga osvoje do tada.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Interesantno da, ako nisam nešto propustio, najveće potapanje posle ww2 je odradila država koja skoro i da nema mornaricu. Rusi su opet bili zbrkani sa tim objavama. Prvo su rekli pogođen, eksplodirala municija, posada evakuisana, pa promenili ploču na nije pogođen izbio je požar, pa onda ugašen je požar šlepaju ga. Pre koji sat su čak tvrdili da sam plovi ka Sevastopolju. I sad priznaju da je potonuo. Zato ja njima ne verujem ništa. Oni pre svega zajebavaju ljude koji imaju poverenja u njihova saopštenja.

 

 

 

 

Na ovom topiku se uglavnom kuka na ukrajinsku tviter propagandu, a nebrojeno puta se dokazalo da je ono sto moze da se procita na tviteru od ukrajinskih naloga mnogo tacnije i vise odgovara istini od ruskih drzavnih medija.

 

Oni su na nivou Severne Koreje u ovom trenutku, ne razumem nikoga ne ko veruje u te gluposti, vec sto gubi vreme slusajuci ih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KfJ said:

Jel moze neko da objasni kakva je ovo vrsta fejla i kakvu zastitu bi ovakav brod trebalo da ima. 
Ovo nema smisla za brod od 200 m

Brod bi po karasteristikama trebalo da bude sposoban za samostalnu odbranu. Poseduje PVO sistem dugog dometa, a za odbranu od raketa poseduje getling topove 30mm i opremu za elektronsko ometanje. Ako je pogodjen raketom onda je radar propustio da je otkrije. Nije taj brod uopste bio krs kao sto neki misle. Cetrdeset godina nije starost za brodove te klase, a i uradjen mu je overhaul pre desetak godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, KfJ said:

Jel moze neko da objasni kakva je ovo vrsta fejla i kakvu zastitu bi ovakav brod trebalo da ima. 
Ovo nema smisla za brod od 200 m

Ja ću na brzinu:


1. Ideja je da brod ovakve klase plovi na dovoljnoj distanci  da ne bude u dometu obalnih oružja
2. Ako i ukoliko baš mora da bude u dometu, nadzor neba oko njega mora da bude striktan i da se dovoljno rano upozori da mu stiže nešto

3. Brod ove klase ima pratnju, ideja je da pratnja - manji brodovi preuzmu vatru na sebe i svojom vatrom štite flagship
4. Ako i ukoliko ništa od ovog ne uspe sam brod ima 6 topova (liče na one Getling mitraljeze) koji jako brzo pucaju i precizno presreću rakete i obore ih pre nego što pogode brod. Sovjetski top AK-630 je odličan Moskva ih je valjda imala 6 komada radarski navođenih

U načelu. Pitanje je kolika je pratnja bila, koliko razarača, možda neka fregata ili korveta, svakako ovih AK-630 je bilo nekoliko desetina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Ja ću na brzinu:


1. Ideja je da brod ovakve klase plovi na dovoljnoj distanci  da ne bude u dometu obalnih oružja
2. Ako i ukoliko baš mora da bude u dometu, nadzor neba oko njega mora da bude striktan i da se dovoljno rano upozori da mu stiže nešto

3. Brod ove klase ima pratnju, ideja je da pratnja - manji brodovi preuzmu vatru na sebe i svojom vatrom štite flagship
4. Ako i ukoliko ništa od ovog ne uspe sam brod ima 6 topova (liče na one Getling mitraljeze) koji jako brzo pucaju i precizno presreću rakete i obore ih pre nego što pogode brod. Sovjetski top AK-630 je odličan Moskva ih je valjda imala 6 komada radarski navođenih

U načelu. Pitanje je kolika je pratnja bila, koliko razarača, možda neka fregata ili korveta, svakako ovih AK-630 je bilo nekoliko desetina.

mozda su koristili votku,a?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anunnaki said:

mozda su koristili votku,a?

 

To je valjda standard, tradicija 🙂 Svejedno šta je bilo u suštini, da li su ga pogodili ili se sam zapalio bukvalno je fail šta god da je bilo, izvezu flagship na more i potone im, pa majkumu. Nečija admiralska fotelja mora da leti.
I to da stvar bude zabavniji flagship se zove kao glavni grad da skalp bude vredniji. 
Kako je krenulo trebaće Ukrajini ozbiljna pomoć u traktorima.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

@urosg3 hde je bila pozicija "Moskve" kad je pogodjena?

E to je ono što nije potpuno jasno navedeno. Poslednji put je viđena 12. Aprila otprilike u geografskom centru Crnog mora. Istina je da je juče i danas loše vreme tamo i da možda zato nema dobrih snimaka, ali svašta leti u okolini i svašta ga je lociralo, saznaćemo uskoro tačnu poziciju i stvarni razlog, ali još jednom, sa pozicije ugleda je potpuno svejedno: ili je Ukrajina pogodila ili je nemar i loše održavanje svejedno je bruka.

Link to comment
Share on other sites

U sovjetskoj doktrini Slava krstarice su sluzile za pruzanje PVO zastite dugog dometa  grupama koje bi predvodili brodovi Kiev ili Kuznetsov klase, eventualno Kirov klase, mada Kirov isto moze samostalno da se brani od napada iz vazduha na vecim daljinama. Prica o pozaru mi isto ne deluje mnogo verodostojno, jer retko se desi da brod te velicine tako brzo potone od pozara, osim ako ga nisu gasili potapanjem.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...