Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

https://www.wsj.com/articles/saudi-arabia-invites-chinas-xi-to-visit-kingdom-amid-strained-u-s-relations-11647284211

 

Saudi Arabia Invites China’s Xi to Visit Kingdom Amid Strained U.S. Relations

Just now, urosg3 said:

Ne znam nikog ko drži štek u juanima, rubljama ili rupijama ili dinarima i nije to slučajno, ono jbg potrefilo se. Možeš biti lud koliko hoćeš ali štek je ozbiljna stvar i tu se svako lako prizove pameti.

Može taj štek da bude i u liku Franc Jozefa  od 3,5 grama nije obavezno da bude papir.

Kina i Rusija gomilaju zlato već deset i više godina.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, berti said:

Dokle li ce ovo ludilo da ode... Najbolje da potpise da ce licno pokusati da ubije Putina.

Idioti!

 

Jel se isto tako pitaš i dokle će da ide ovo ludilo Putina?

 

Jbt, ovde ko papagaji o pravima Rusa širom sveta, o tome kako je zapad licemeran, kako će cena nafte da skoči, kako će Ameri da profitiraju, svi se nešto brinu a sirote Ukrajince ko jebe.

Pa jel vi ne shvatate da ovakve sankcije samo mogu da ubrzaju da se ovo ludilo zaustavi pošto ekonomski slabe Rusiju, ne mogu nikako da uspore. 

 

I da, za onog što se se ironično pita već nekoliko puta da li je razlog ovo rata Putinovo ludilo. Jeste, lud je, bolji razlog za rat od tog ne postoji.

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasa965 said:

https://www.wsj.com/articles/saudi-arabia-invites-chinas-xi-to-visit-kingdom-amid-strained-u-s-relations-11647284211

 

Saudi Arabia Invites China’s Xi to Visit Kingdom Amid Strained U.S. Relations

Može taj štek da bude i u liku Franc Jozefa  od 3,5 grama nije obavezno da bude papir.

Kina i Rusija gomilaju zlato već deset i više godina.

Može u čemu ko poželi. Ali osim zlata najčešće je u dolarima, francima eurima ili funtama ama nikad nije u rubljama. Bukvalno ne znam čoveka da ima rublju u kući i kad se vraćam iz Rusije ono sitno potrošim na aerdromu jer šta će mi ovde.
Iz one rusofilske kolone da im istreseš džepove dve prebijene rublje ne bi našao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Može u čemu ko poželi. Ali osim zlata najčešće je u dolarima, francima eurima ili funtama ama nikad nije u rubljama. Bukvalno ne znam čoveka da ima rublju u kući i kad se vraćam iz Rusije ono sitno potrošim na aerdromu jer šta će mi ovde.
Iz one rusofilske kolone da im istreseš džepove dve prebijene rublje ne bi našao. 

 

 

Evo da završimo sa tom rusofilskom propagandom. Poslednjih 14 godina, udeo dolara u međunarodnoj trgovini RASTE, iako su RT i Sputnjik decenijama objašnjavali suprotno.

 

Screenshot-2022-03-15-16-24-57-50-e2d5b3

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McCarthy said:

Evo da završimo sa tom rusofilskom propagandom. Poslednjih 14 godina, udeo dolara u međunarodnoj trgovini RASTE, iako su RT i Sputnjik decenijama objašnjavali suprotno.

Znači petro dolar nije u opasnosti.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Može u čemu ko poželi. Ali osim zlata najčešće je u dolarima, francima eurima ili funtama ama nikad nije u rubljama. Bukvalno ne znam čoveka da ima rublju u kući i kad se vraćam iz Rusije ono sitno potrošim na aerdromu jer šta će mi ovde.
Iz one rusofilske kolone da im istreseš džepove dve prebijene rublje ne bi našao. 

 

Priča o valuti kojom se plaća je krenula od komentara da Indija hoće da kupi naftu ili gas ali da plaća rupijama, logično, kao i da Kina hoće da plaća u juanima, Rusi neće držati u šteku rupije i juane, kupovaće robu u Indiji i Kini, robu koju bi inače kupili u Evropi, barem većim delom. 

Za Evropu je to dvostruki problem, skuplji energenti poskupljuju proizvod, tržište Rusije zatvoreno, Rusi kupuju u Aziji.

Naravno, nije tako jednostavno, ali svaki poremećaj izaziva lanac reakcija na tržištu i svaki učesnik oseća posledice. Svima će ipak biti u interesu da šti pre stabilizuju tržište, pre svega, energenata i sirovina pa i hrane.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Div said:

Svima će ipak biti u interesu da šti pre stabilizuju tržište, pre svega, energenata i sirovina pa i hrane.

 

Neće baš svima 😉 postoji potencijalni red "dobavaljača koji po većim cenama da zamene Rusiju kao izvor sirovina i energije i hrane"
 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

One government source said that after the election Vucic and Serbia may move swiftly to satisfy EU demands.

“We just need time,” said a government source. “We need a few more weeks to finish [the campaign] . . . then it will be much easier to do whatever needs to be done.”

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Div said:

Rusi neće držati u šteku rupije i juane, kupovaće robu u Indiji i Kini, robu koju bi inače kupili u Evropi, barem većim delom. 

 

Dok kupovina ne pređe tražnju i potrebe ekonomije i ne uneredi im ekonomiju još više. Svaka zemlja mora da ima rezerve i to se ne zove štek, već zvanične devizne rezerve. 

 

Ostatak poruke je ŠBBKBB.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, erwin said:

 

 

 

Mislim da su ovo zaključili iz Ponoševe izjave, pa su potpisali kao "jednog zvaničnika" kako bi zvučalo ubedljivije. Ne bih isključio da opozicija takođe naručuje tekstove ili učestvuje u njima dojavama pred izbore.

 

Bili bi sjajno da je istina, ali sam sumnjičav.

 

Edit: Malo mi miriše da bi Šormaz mogao da bude izvor ako je zaista tačno da imaju buvu u režimu.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, urosg3 said:

Vidi ja znam ljude koji drže štek u dolarima, evrima, švajcarskim francima čak i u funtama. Znam ljude koji su zajebani rusofili, Putin im je otac, majka, pastir i papa, aminuju sve od Putina, ali i oni drže štek u dolarima, funtama, evrima, francima.

Ne znam nikog ko drži štek u juanima, rubljama ili rupijama ili dinarima i nije to slučajno, ono jbg potrefilo se. Možeš biti lud koliko hoćeš ali štek je ozbiljna stvar i tu se svako lako prizove pameti.

 

Ne znam sta je tu cudno? 

Evo ovdje sam primijetio da ima dosta ljudi koji mrze Kinu, ali kupuju kineske proizvode, jer moraju. Ili Zapad je protiv Rusije pa kupuje od njih eto taj gas, naftu, uran, vjestacko djubrivo... jer moraju. Tako i rusofili stede u evrima i dolarima.  

Novac ili roba, svejedno, sto se kaze kad se mora i nije tesko :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

Ne znam sta je tu cudno? 

Evo ovdje sam primijetio da ima dosta ljudi koji mrze Kinu, ali kupuju kineske proizvode, jer moraju. Ili Zapad je protiv Rusije pa kupuje od njih eto taj gas, naftu, uran, vjestacko djubrivo... jer moraju. Tako i rusofili stede u evrima i dolarima.  

Novac ili roba, svejedno, sto se kaze kad se mora i nije tesko :classic_biggrin:

Ma nije čudno nego je indikator. Rublja nije valuta od poverenja bez obzira šta ljudi misle o Rusiji. Oni koji najviše vole Rusiju biraju da im druga valuta bude od poverenja, nema ničeg neprirodnog. Objektivno rublja nije atraktivna, a zapadne valute jesu.
Slično je kao kod one žene što drži Sputnjik u Srbiji a ćerka joj je slučajno u Parizu. E pa nije to slučajno ona je birala 🙂 Objektivno je Pariz atraktivniji od Vladivostoka čak i rusofilima. Da se razumemo - svima je atraktivniji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dulematic said:

 

Jel se isto tako pitaš i dokle će da ide ovo ludilo Putina?

 

Jbt, ovde ko papagaji o pravima Rusa širom sveta, o tome kako je zapad licemeran, kako će cena nafte da skoči, kako će Ameri da profitiraju, svi se nešto brinu a sirote Ukrajince ko jebe.

Pa jel vi ne shvatate da ovakve sankcije samo mogu da ubrzaju da se ovo ludilo zaustavi pošto ekonomski slabe Rusiju, ne mogu nikako da uspore. 

 

I da, za onog što se se ironično pita već nekoliko puta da li je razlog ovo rata Putinovo ludilo. Jeste, lud je, bolji razlog za rat od tog ne postoji.

Uh, uh, uh.

Kakve veze ima Danil Medvedev sa sumanutim Putinom i njegovim ratom? Kakve veze ima neki Gabrijelov komsija Sergej u Kordobi sa ratom u Ukrajini? Kako ce to krsenjem ljudskih prava obicnih gradjana, a pravo na rad jeste to, da se ubrza kraj rata. Jedno su sankcije prema drzavi Rusiji i njenim celnicima i to je apsolutno opravdano, idiotizam je ganjati obicne gradjane po svetu. Hajde onda sve Ruse po svetu da nateramo da potpisuju da su protiv Putina. Mozda da ih pohapsimo, pa da to slomi idiota Putina i natera ga da se povuce. Taj Sergej bi pre rata u Ukrajini zbog svog porekla i drzavljansta imao problem samo u Isil drzavi, danas ima potencijalno u celom svetu. Podseca li to sve na neke druge progone samo zbog nacionalnosti. Zabrane u kulturi su sta? Pritisak na Putina da odstupi? Kako da ne, bas tog pomahnitalog zaboli za kulturu.

Jos samo fali da pocnu sa spaljivanjem knjiga pisaca iz Rusije.

Putonov rat je mozda stvarno rezultat njegovog ludila. No, sta je razlog klanice koje je izazvao rat u Iraku i Libiji? Necije ludilo ili neciji interesi? Sta je gore, sta je bolje. Zanima li to jadnike koje satiru u Kijevu, zanima li to jadnike koje su satrli u Bagdadu?

Dakle, sto zesce sankcije drzavi Rusiji su opravdane i mogu dovesti do povlacenja Putina. Izivljavanje nad obicnim ruskim drzavljanima je uzas.

  • Like 10
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim se, mislim, jer sam medijski izolovan, ne pratim, osim forum(ov)a (koji sigurno nisu rusofilni) i ovlaš pređem sajt N1 za 5 minuta dnevno: količina propagande, usudicu se da otkucam iracionalne, mi je zapanjujuća. Mislim da je to mnogo loše, jer ne dovodi do racionalnih zaključaka.

 

Neke posledice ruske agresije, su po meni dobre, ako ne i odlične, recimo ponovno aktiviranje nuklearne energije kao resursa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...