Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

46 minutes ago, Beonegro said:

Šta su lokatori? Kako se to zove na internetu?

 

Ovo: https://starwars.fandom.com/wiki/Targeting_beacon

 

Sajt nije greška jer dotični lokatori su realni isto koliko i ovo što sam linkovao. Bilo je budala koje su umišljale da su to sijalice na banderama, otpali auspuh sa auta, frižider ispred kontejnera i slično. UDBA je puštala takve priče na koje su se ljudi ložili jer su imali svoje ljude koji su naprosto pričali poznanicima da im je neki izmišljeni prijatelj, obično oficir, uhvatio diverzanta kako postavlja lokatore na vrhu neke zgrade, zatim su puštali priče da su uništili neke silne avione u Albaniji, onda da su smaknuli još ne znam koliko aviona ali se o tome ne priča jer je to dogovor političara i slično.

 

Jedini lokatori koje sam video '99 su se nalazili ispred nekog podruma pića. Lokali su uglavnom pivo, ponekad i vinjak, a mora se priznati da su bili talentovani za lokanje.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Naravno da ne i mislim da je ovo nefer pitanje sa tvoje strane, da ne kazem podmetanje.

Evo te molim da mi  pokazes jedan moj post koji bi te ponukao da postavis ovo pitanje.

Taj post kojim si mi replicirao.

 

Do sad sam bio dobar, nisam uzvracao ovakvim postovima, ali jbg svati tako ti je to danas, ovaj forum ima mnogo zlih dusa koji samo gledaju kako da nekog "odstrane".  

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

To što sam ja upotrebio izraz koji se koristio za vreme bombardovanja nije razlog da skačete na mene kao na kuju tokom teranja. Nisam znao da se mora koristiti precizna vojna terminologija da bi se učestvovalo u konverzaciji na ovom forumu ili ako ne koristiš odmah te diskredituju i okače na zid. 

 

Gledam basket tako da ako imate još nečim da me zaskočite, odgovoriću kad stignem.

Termin koji je korišćen za vreme bombardovanja se odnosio na potpuno izmišljene uređaje koje "izdajnici postavljaju da navedu bombe". Ovde nije pitanje terminologije činjenica.

Za vreme rata nigde u Srbiji nije bilo ni "lokatora" ni "domacih izdajnika" sa laserskim iluminatorima koji markiraju kamione u centru grada i niko ih nikada ne uhvati.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Knipex said:

To što sam ja upotrebio izraz koji se koristio za vreme bombardovanja nije razlog da skačete na mene kao na kuju tokom teranja. Nisam znao da se mora koristiti precizna vojna terminologija da bi se učestvovalo u konverzaciji na ovom forumu ili ako ne koristiš odmah te diskredituju i okače na zid. 

 

Gledam basket tako da ako imate još nečim da me zaskočite, odgovoriću kad stignem.

Mislim da nisi kriv ni za terminologiju ni za ono što si napisao. tebi su tako rekli, a taj koji je to rekao je ko zna šta video.

 

Čuo sam pre nekoliko godina sličnu priču, tj. gde je princip isti. Pričao mi je neki prijatelj angedotu koja se njemu dogodila, s tim da je bio samo posmatrač. Bio je u poseti kod ujaka na selu, a njegova ujna, stara ali razborita žena, otišla je kod komšinice. Vratila se od komšinice posle neke serije urlajući kako se na napolju nalazi medved. Prijatelj i ujak su izašli da vide  o čemu je reč, ali dotična živuljka nije bila nikakav medved. Videla je šarplaninca nekih ljudi koji su bili u poseti njihovim komšijama.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Nema sirovina na spisku zabrane izvoza iz Rusije koji je danas usvojen:

 

Quote

The government has compiled a list of imported goods that are prohibited to export from Russia until the end of 2022, the press service of the Cabinet of Ministers. Such a list was compiled by order of Russian President Vladimir Putin.

The list includes technological, telecommunications, medical equipment, vehicles, agricultural machinery, electrical equipment - more than 200 types of goods, including railway cars and locomotives, containers, turbines, metal and stone processing machines, monitors, projectors, consoles and panels, the government said. Such a measure is needed to ensure stability in the Russian market, added the press service.

It is temporarily prohibited to export the listed goods from Russia to other countries, except for the countries of the Eurasian Economic Union (EEU), Abkhazia and South Ossetia. Permission for export of goods to these countries will be given by the Ministry of Agriculture, Ministry of Transport, Ministry of Industry, Ministry of Trade and Ministry of Nature. Also, the government has temporarily restricted the export of certain types of timber from Russia to unfriendly countries. This measure will also be in effect until the end of 2022.

https://www.vedomosti.ru/economics/news/2022/03/10/912915-pravitelstvo-spisok-zapreschennih-vivoza (prevod: Deepl)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Termin koji je korišćen za vreme bombardovanja se odnosio na potpuno izmišljene uređaje koje "izdajnici postavljaju da navedu bombe". Ovde nije pitanje terminologije činjenica.

Za vreme rata nigde u Srbiji nije bilo ni "lokatora" ni "domacih izdajnika" sa laserskim iluminatorima koji markiraju kamione u centru grada i niko ih nikada ne uhvati.

 

 

 

"Lokatori", "navodjenje projektila" i slicno su 99% samo  metod terorisanja onih koji po procjeni vlasti, grupa, kmpsija,  nisu dovoljno patriotski nastrojeni... Imao sam priliku osjetiti na svojoj kozi tokom rata u Sarajevu, kada mi je lokalna "policija" upala u stan razbijajuci vrata sa optuzbom da baterijskom lampom saljem koordinate za granatiranje na Trebevic, mada se moji prozori nisu bili vidljivi direktno ni sa jedne linije . Puno prijetnji, puno prevrtanja stvari, puno zastrasivanja, ali srecom nisu pronasli dovoljan finansijski motiv da me privedu... Narednih 10 dana, do popravke, vrata sam zakljucavao sifrom od bicikla... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DJ_Vasa said:

Mislim da nisi kriv ni za terminologiju ni za ono što si napisao. tebi su tako rekli, a taj koji je to rekao je ko zna šta video.

 

Čuo sam pre nekoliko godina sličnu priču, tj. gde je princip isti. Pričao mi je neki prijatelj angedotu koja se njemu dogodila, s tim da je bio samo posmatrač. Bio je u poseti kod ujaka na selu, a njegova ujna, stara ali razborita žena, otišla je kod komšinice. Vratila se od komšinice posle neke serije urlajući kako se na napolju nalazi medved. Prijatelj i ujak su izašli da vide  o čemu je reč, ali dotična živuljka nije bila nikakav medved. Videla je šarplaninca nekih ljudi koji su bili u poseti njihovim komšijama.

Pričao sam sa bratom poznanika koji je poginuo tada. Njima, odnosno njegovoj porodici su rekli da su pronašli uređaj kojim je navođena bomba i da je bio oštećen.

 

Ono što me je trigerovalo je to što je @shonkenapisao da su kamioni bili u krugu bolnice što apsolutno nije tačno. Niti je vojska uopšte ulazila u krug bolnice. Majka je u to vreme radila u dečijoj ambulanti koja se nalazi baš u toj ulici. Zato znam i gde su kamioni bili jer je trebala ići na posao to jutro pa su im javili da ne dolaze. Išla je posle par dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Despite NATO's efforts to keep its war against President Slobodan Milosevic as surgically "clean" as possible, the bombing of Yugoslavia has killed, ton for ton, as many civilians as other air campaigns of the past quarter-century.

In a little more than two months, NATO has dropped about 15,000 bombs, releasing about 13,000 tons of explosive power. Only a few dozen of these weapons have gone astray or hit the wrong target. Yet Serbian sources have reported, and NATO officials do not deny, that those errant bombs have killed 1,200 civilians -- or roughly one civilian for every 10 tons dropped.

 

https://www.baltimoresun.com/news/bs-xpm-1999-06-02-9906020121-story.html

 

I onda se neko pita sto je narod u Srbiji protiv NATO :59: poslije bacenih 15 hiljada bombi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Pričao sam sa bratom poznanika koji je poginuo tada. Njima, odnosno njegovoj porodici su rekli da su pronašli uređaj kojim je navođena bomba i da je bio oštećen.

 

Ono što me je trigerovalo je to što je @shonkenapisao da su kamioni bili u krugu bolnice što apsolutno nije tačno. Niti je vojska uopšte ulazila u krug bolnice. Majka je u to vreme radila u dečijoj ambulanti koja se nalazi baš u toj ulici. Zato znam i gde su kamioni bili jer je trebala ići na posao to jutro pa su im javili da ne dolaze. Išla je posle par dana.

Moguće za kamione, i meni je bilo sumnjivo kad su mi pričila da je vojska spavala u onoj zgradi koja je stradala. Što se lokatora tiče to je zaista lovačka priča ni tada a ni sada ne postoji u upotrebi uređaj koji ima takvu funkcionalnost. Obajsjavanje laserom je komplikovano i košta mnogo i retko se koristi. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

 

I onda se neko pita sto je narod u Srbiji protiv NATO :59: poslije bacenih 15 hiljada bombi.


Ne znam gde si ti bio tada, ali gomila nas koji smo bili tamo za vreme bombardovanja krivi prvenstveno Milosevica i njegovu politiku….

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Pričao sam sa bratom poznanika koji je poginuo tada. Njima, odnosno njegovoj porodici su rekli da su pronašli uređaj kojim je navođena bomba i da je bio oštećen.

 

Ono što me je trigerovalo je to što je @shonkenapisao da su kamioni bili u krugu bolnice što apsolutno nije tačno. Niti je vojska uopšte ulazila u krug bolnice. Majka je u to vreme radila u dečijoj ambulanti koja se nalazi baš u toj ulici. Zato znam i gde su kamioni bili jer je trebala ići na posao to jutro pa su im javili da ne dolaze. Išla je posle par dana.

 

Verujem da su lagali te nesrećne ljude i da je to poenta cele priče, pa sam zato i pomislio da ti je to rekao neko ko je pogrešno identifikovao neki predmet. Miloševićeva propaganda je koristila te štoseve u velikoj meri, a imali su ljude kojima je zadatak bio da ubeđuju prijatelje i poznanike da su našli nekakve lokatore, da je oboren svemirski brod i slično. Isto tako su lagali i ljude kojima su poginuli članovi porodice, pa ti je poznanik onda tako i preneo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, erwin said:

Nema sirovina na spisku zabrane izvoza iz Rusije koji je danas usvojen:

 

https://www.vedomosti.ru/economics/news/2022/03/10/912915-pravitelstvo-spisok-zapreschennih-vivoza (prevod: Deepl)

Kaže Putin držaćemo se naših obaveza što se tiče energenata. I još dodaje da je iznenađujuće što će to uraditi. 

 

Al zamalo, zna i on da su mu muda u procepu bi i to zabranili.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Knipex said:

Pričao sam sa bratom poznanika koji je poginuo tada. Njima, odnosno njegovoj porodici su rekli da su pronašli uređaj kojim je navođena bomba i da je bio oštećen.

Ko god da im je to ispričao slagao ih je. Nikakvi lokatori koje izdajnici postavljaju nisu postojali. A laserski iluminator sve i da je neko koristio ne bi našli na licu mesta ni oštećen ni neoštećen, pošto se isti ne postavlja već zahteva operatira tokom navođenja na cilj. Operatora koji bi valjda otišao sa svojim uređajem. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde si ti bio tada, ali gomila nas koji smo bili tamo za vreme bombardovanja krivi prvenstveno Milosevica i njegovu politiku….

 

Ja opet "neutralan"....hebo sam onda mater i njemu i njima....i sad posle toliko godina, kad razmislim, bio sam blag u tom stavu, onda. Na žalost, to je jedino što sam mogao  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:
14 minutes ago, KfJ said:

Ne znam gde si ti bio tada, ali gomila nas koji smo bili tamo za vreme bombardovanja krivi prvenstveno Milosevica i njegovu politiku….

Ja opet "neutralan"....hebo sam mater i njemu i njima....i sad posle toliko godina, kad razmislim, bio sam blag u tom stavu, onda.

Ja sam tada bio u vojsci u komandi III armije u Nišu i prvenstveni krivac mi je bio Sloba i kamarila doguznika.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KfJ said:


Ne znam gde si ti bio tada, ali gomila nas koji smo bili tamo za vreme bombardovanja krivi prvenstveno Milosevica i njegovu politiku….

 

Bio sam u Kanadi, a ne sumnjam u to sto kazes. Vjerujem ti 100%.

Sto se mene tice krivim i ja Milosevica za sve sto je uradio, vjerovatno sam najebo u tim vremenima vise od tebe, ali to ne znaci da mogu da opravdam NATO, jer je to bila cista agresija. 

Kao sto sam vec rekao bacas bombe na nekoga i onda se cudis sto te ne voli.

Sutra ce se naci neki Ukrajinci sto ce mozda reci, sto ne volite Ruse, krivi su nasi politicari koji su dozvolili da nas Rusija napadne.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Polako, ne zuri, razmisli. Medju ukrajinskim izbeglicama je skoro 90% zena i dece, ciji su sinovi, muzevi, ocevi i ostala muska rodbina ostali da se bore u Ukrajini. Te zene i deca dolaze gde mogu da dodju privremeno, da sacuvaju glavu dok se vojno sposobni muskarci kod kuce bore protiv ruskog agresora. 
Za razliku od ovih iz avganistana Pakistana Sirije gde je odnso obrnut.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Amigo said:

Despite NATO's efforts to keep its war against President Slobodan Milosevic as surgically "clean" as possible, the bombing of Yugoslavia has killed, ton for ton, as many civilians as other air campaigns of the past quarter-century.

In a little more than two months, NATO has dropped about 15,000 bombs, releasing about 13,000 tons of explosive power. Only a few dozen of these weapons have gone astray or hit the wrong target. Yet Serbian sources have reported, and NATO officials do not deny, that those errant bombs have killed 1,200 civilians -- or roughly one civilian for every 10 tons dropped.

 

https://www.baltimoresun.com/news/bs-xpm-1999-06-02-9906020121-story.html

 

I onda se neko pita sto je narod u Srbiji protiv NATO :59: poslije bacenih 15 hiljada bombi.

 

Ko ili šta bi zaustavilo vojni i policijski aparat Republike Srbije, da nije bilo NATO intervencije?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...