Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

Ovo poslednje je tvoja pretpostavka na osnovu onoga sto vidimo u svetu. Jasno je da SAD forsira tu "meku moc" u raznoraznim oblicima, ali to ne dokazuje tvoje tvrdnje u ovom slucaju.

 

Ono sto je tacno je da bi Janukovic sigurno izgubio izbore. Nema nikakvog razloga za neke proksi akcije Amerike. Majdan i sve ono sto se desilo kasnije je posledica erupcije nezadovoljstva naroda Ukrajine koje uvek vodi u ekstreme, anarhiju i uopste radikalizaciju.

 

Nema razloga ali su to uradili, uzmi i citaj BBCjevu analizu razgovora. Pri tome na samom Majdanu su se posle tog "Fuck the EU" pocele desavati cudne stvari, o tome malo kasnije.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Beonegro said:

Napisao si da je komunizam u prvoj polovini XX vijeka izgledao kao legitimna politička opcija, a naknadno se pokazao kao pogrešna opcija, ali je iz ove pozicije lako pametovati, jer ko ne razumije da je komunizam legitimna politička opcija nije vrijedan diskusije. 

Balkan ekspres rečnikom, komunizam nije muzičar, ali jeste muzičar 😉 

 

Podsjećam te da privatne poslovne veze pokojnog Bidena Jr.-a sa privatnom ukrajinskom kompanijom (čiji je vlasnik k tome blizak saradnik proruskog bivšeg predsjednika Janukoviča) nisu dokaz da je Ukrajina destabilizovana i korumpirana od strane zapada, tako da bi, prije nego što me optužiš da sam plaćenik zapada (kamo sreće da jesam, ovako moram 50 sati nedeljno da gulim tastaturu), mogao da nas počastiš nekom supstacom iza tvojih tvrdnji. Kao i za tvrdnju da je smjena Janukoviča bila državni udar, dok si već na toj problematici.

Prvo moraš da napraviš razliku između legitiman i pogrešan. Dakle politička opcija koja zagovara ne ulazak Srbije u EU je legitimna i po meni pogrešna. Isto važi i za komunizam.

Što se tiče H. Bajdena to je klasičan primer korupcije i trgovine uticajem gde je se on bogatio i potpisivao unosne ugovore sa ukrajinskim naftnim kompanijama, a na ime toga što je obećavao ćaletovu političku pomoć, a verovatno i neku lovu.

Ako tražiš neki dokaz za korupciju u Ukrajini ne znam šta da ti kažem.... 

I poslednje , ali ne manje važno , ne optužujem te niti govorim da si strani plaćenik i ja gulim 50 sati i to za američku kompaniju. Samo mi deluje da si unapred zauzeo busiju i da imaš emotivan odnos prema celoj stvari.

Link to comment
Share on other sites

Janukovič je sa zapadom došao u konflikt još 2012. jer je radio isto što i Putin. Hapsio opoziciju i zatvarao medije. Od EU je praktično odustao 2013. a ne 2014. godine kako neki misle. Protesti su trajali od novembra 2013. do februara 2014. kada je srušen. Dakle na ništa on nije nateran nego je svesno svo vreme radio protivno programu sa kojim je dobio izbore.

 

Pre ovog rata Ukrajinci su bili podeljeni na proruske i prozapadne i zato je bilo moguće da Rus pobedi na izborima. Većina njegovih glasača su bili ukrajinci što Rusi koriste u propagandi želeći da predstave sve te birače kao Ruse. Danas sam prilično siguran da ruski kandidat ne može dobiti više od 1-2% ukrajinskih glasova. Danas više te podele nema jer se sada bira između Rusije i Ukrajine i jasno je da će 99% Ukrajinaca stati iza svoje države.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tomiprunet said:

Sta reci na ovo?

 

Ako pitaš za nacoše, takvi su za zatvore i ludnice, bez obzira na to koji su, uključujući i ukrajinske nacoše.

 

Ako se ovo koristi kao pokušaj relativizacije ruske okupacije, onda je krajnje bedno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Rusi imaju jako dobar razvijen bot sistem, kako u Rusiji, tako i kod nas, ma svuda. Mnogo lazi kruzi cak i zvanicnim kanalima. kepec svoju vladavinu zasniva na tome sto Rusi misle da je on penicilin za Zapad. Zato i mislim da je doslo vreme za dublji sukob i svrgavanje hobita mora da bude operacija no1.

 

Cak sam siguran da ce se to pre desiti nego da Srbima dodje iz dupeta u glavu.

Link to comment
Share on other sites

Druze Devile, ma koliko mi je zao (kao i vecini nas, verujem) Ukrajine i Ukrajinaca, i voleo bih da ih sami slome potpuno, ne bih prizeljkivao sirenje sukoba jer iako bi se on potpuno sigurno lose zavrsio po Putina, to je nebitno jer bi se lose zavrsio i po sve nas.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 
Ako pitaš za nacoše, takvi su za zatvore i ludnice, bez obzira na to koji su, uključujući i ukrajinske nacoše.
 
Ako se ovo koristi kao pokušaj relativizacije ruske okupacije, onda je krajnje bedno.

Pitam za prvo.
Totalni ludaci. Takvima treba decu oduzeti.
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

Druze Devile, ma koliko mi je zao (kao i vecini nas, verujem) Ukrajine i Ukrajinaca, i voleo bih da ih sami slome potpuno, ne bih prizeljkivao sirenje sukoba jer iako bi se on potpuno sigurno lose zavrsio po Putina, to je nebitno jer bi se lose zavrsio i po sve nas.

Koji ti kraj vidis jer Rusi nece napraviti zaokret? Mozda je vreme i da Rusi progledaju i svi krenemo napred. 

 

Prosto ovakve stvari su nedopustive u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koji ti kraj vidis jer Rusi nece napraviti zaokret? Mozda je vreme i da Rusi progledaju i svi krenemo napred. 

 

Prosto ovakve stvari su nedopustive u Evropi.

 

Ne bih predvidjao jer mi je on nepredvidiv. Nadam se da ce Ukrajinci izdrzati jos malo, posle cega bi, nadam se, ruski narod mogao da ustane. Mada nisam siguran da je to realno, realnije mi je da ga FSB skloni ako procene da im ovo nije u interesu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, kako vreme odmiče sve manje imam utisak da je kod Rusije u pitanju nekakav ishitren ili nepredvidiv proces odlučivanja. Kapiram da su procenili da je ovo manje-više situacija koja im odgovara, sa sve sankcijama i kukanjem i vrištanjem i da će držati još nekoliko dana ovakvo stanje, a onda polako nazad... Da, nije teklo baš glatko, ali mislim da je manje više to to. Užasno, svakako.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

 

Ne bih predvidjao jer mi je on nepredvidiv. Nadam se da ce Ukrajinci izdrzati jos malo, posle cega bi, nadam se, ruski narod mogao da ustane. Mada nisam siguran da je to realno, realnije mi je da ga FSB skloni ako procene da im ovo nije u interesu.


Problem sa ruskim revolucijama i prevratima je sto posle njih uvek na vlasti dodje neko jos gori od prethodnika 😄

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Što je najgore, kako vreme odmiče sve manje imam utisak da je kod Rusije u pitanju nekakav ishitren ili nepredvidiv proces odlučivanja. Kapiram da su procenili da je ovo manje-više situacija koja im odgovara, sa sve sankcijama i kukanjem i vrištanjem i da će držati još nekoliko dana ovakvo stanje, a onda polako nazad... Da, nije teklo baš glatko, ali mislim da je manje više to to. Užasno, svakako.

 Pa da, Putinu je cilj da izoluje Rusiju, jer ne može da vlada doživotno dok god postoje bar tragovi normalnosti u društvu. 

Ipak, postoji mogućnost da se preigrao, tek ćemo da vidimo da li će uspjeti da proda priču Rusima da su životi i rane njihovih sinova, braće, muževa i očeva neophodna žrtva da se odbrane od neonacizma, ili postoji šansa za ozbiljnu narodnu pobunu zbog izvjesno veoma velikih ruskih gubitaka u Ukrajini.

Link to comment
Share on other sites

Putin danas.

Quote

I would like to emphasise that conscripted service personnel are not and will not be taking part in the fighting. And we are not going to additionally call up reservists.

Only professional military personnel are fulfilling the tasks set to them. I am sure that they will reliably protect the security and peace of the people of Russia.

http://en.kremlin.ru/events/president/transcripts/67937

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

 Pa da, Putinu je cilj da izoluje Rusiju, jer ne može da vlada doživotno dok god postoje bar tragovi normalnosti u društvu. 

Ipak, postoji mogućnost da se preigrao, tek ćemo da vidimo da li će uspjeti da proda priču Rusima da su životi i rane njihovih sinova, braće, muževa i očeva neophodna žrtva da se odbrane od neonacizma, ili postoji šansa za ozbiljnu narodnu pobunu zbog izvjesno veoma velikih ruskih gubitaka u Ukrajini.

 

A Putin je u cvetu mladosti? 

 

Ne bih rekao da je ovo samo Putinov rat kako se prica, nema on jos mnogo ipak je sad u godinama kad i najvitalniji pocinju da stare i to brzo a medecina ne moze mnogo da pomogne.

 

Ovo pre moze biti potez ekipe oko njega da se osiguraju npr kad bude Putin otisao ako ne bude izolovana Rusija vrlo lako moze da se desi neko prolece i da dodji oni koji bi da nacionalizuju ono sto su oligarsi pokrali.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freethrow said:

Što je najgore, kako vreme odmiče sve manje imam utisak da je kod Rusije u pitanju nekakav ishitren ili nepredvidiv proces odlučivanja. Kapiram da su procenili da je ovo manje-više situacija koja im odgovara, sa sve sankcijama i kukanjem i vrištanjem i da će držati još nekoliko dana ovakvo stanje, a onda polako nazad... Da, nije teklo baš glatko, ali mislim da je manje više to to. Užasno, svakako.

:Hail:

Treba da shvatite sta oni brane, ono sto im je najsvetije na ovom svetu!!! Od ovog nema povlacenja, za njenu buducnost se bore.

 

Ko je kriv nama Srbimasto se zadovoljavamo sa kmetovima na vlasti, da nas gori od nas predstavljaju u svetu i sto smo za njih jedno obicno prorusko pleme..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Cekaj znaci ovako, Janukovic odbije da uradi ono na cemu je i dobio izbore i pravi ogroman zaokret (u rangu da recimo DOS koji je sve bazirao na tome da rusi Milosevica se "dogovori" sa njim kao Vuk Draskovic pre njih, i da, jeste rang toga) i ljudi krenu da se bune.

 

Dogovore se oko vanrednih izbora, ali onda Amerika ulece i kaze ne moze, hocemo KRVVVVVVVVVV SVEEEEEE AAAAAAA i onda se dese sranja i Janukovic bezi.

 

Cak i da uzmemo da se bas ovako desilo, da li mozes da mi pomognes da razumem samo jednu stvar - zasto? I to zasto po vise osnova.

 

Prvo zasto je - zasto bi Amerika/EU/ko god neke proteste finansirao i pravio sranje kad je jasno da su ljudi bili besni sami po sebi, iz cega su se izrodila sranja? Jer obicno kad krene takvo sranje i tako eruptira reklo bi se da je nezadovoljstvo generalno vrlo snazno, u samim ljudima koji su protestovali. Ako pricamo o nekim plisanim obojenim i kako god hoces da ih nazoves revolucijama, ili vojnim pucevima, to se radi sa vrlo organizovanim, cesto profesionalnim placenicima koji precizno i brzo izvrsavaju zadatke. Ovde to nismo imali, imali smo anarhiju, sto jasno upucuje na to da ti je teorija pogresna.

 

A cak i ako to zanemarimo tu je i drugo zasto - zasto bi Amerika to radila ako bi ti vanredni izbori bili za tri meseca, na kojima bi Janukovic sasvim izvesno glatko izgubio i drzava bi potpisala SSP? Ako je neko destabilizovao zemlju to je bila Rusija, kako bi posle tog "dogadjanja naroda" po starom dobrom receptu organizaciju istog izmestilo iz naroda na "domace izdajnike" i "strane placenike" sto je trula fora koja se i dalje vidim prima.

 

Potpuno je pogrešna tvrdnja, a koja se iz nekog razloga često ponavlja je da je Janukovič dobio izbore na EU priči. 

Pa je onda kao izneverio predizborna obećanja i narod se "opravdano" pobunio. 

 

Tim uprošćavanjem se samo pokušava opravdati ono što se kasnije dešavalo na Majdanu. 

 

Od svih predsedničkih kandidata na izborima 2010 godine, Janukovič je jedini bio sa istoka zemlje. Najmanje bio neki EU fanatik i zalagao se za popravljanje odnosa Rusijom, koji su pokvareni za mandata Juščenka koji je bio tvrda EU i NATO linija sa glasačkom bazom na zapadu. 

 

Čak je i heroina narandžaste revolucije iz 2004 godine, Julija Timošenko bila za bolje odnose sa Rusijom. 

 

I sa takvim kandidatima i takvim programom, Janukovič i Timošenko su otišli u drugi krug. A Juščenko je  dobio svega 5% glasova. 

 

Tako da bih ja uvek bio oprezan kad pominjem neke proteste, kao izraz većinske narodne volje. A pogotovo je problem sa Majdanom bio što se on pretvorio u antirusku histeriju, na čijem čelu su bili radikalizovane grupacije i tetkica sa krofnama. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...