Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

I meni se cini da se malo zaneo, mozda je ulogu igrao ego, ili mentalno stanje. I ja sam u startu pitala sta dobija ovim I sta je end game. Bilo mi je logicno te dve oblasti, cak I da prihvatim istocna Ukrajina. Medjutim tesko mi je da prihvatim da je neko ko je do sada uvek imao detaljan plan I strategiju, , odjednom uleteo u rat stihijski.  

 

Nesto sam razmisljao nakon odgledanog snimka razgovora koji je imao sa svojim obavestajcem, koji poput submisivnog kuceta, potvrdjuje svaku Putinovu rec i odobrava svaku njegovu nameru.
Mozda su vec godine prosle od kako je poslednji put imao iskren razgovor sa ljudima kojim se okruzio, onim sa najvisih polozaja. Suludo zvuci, ali mozda bas zbog toga raspolaze totalno netacnim informacijama sa terena.
Ista stvar je bila sa Hitlerom - niko nije smeo da mu protivureci.
Doduse, Putin deluje previse samozaljubljen, toliko da verujem da bi odbacio svaku negativnu rec ili procenu koja mu ne odgovara, bilo njegovoj reputaciji, njegovom liku i delu, ili cijim bi uvazavanjem ispao "manji", inkompetentan, nemocan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svakim minutom Putin ima veci problem sa end game-om, stavlja sebe a mat poziciju u vezi Zelenskijem. Putin je ovaj rat vec izgubio. Njemu samo ostaje da se povuce ili da luduje i izizljavlja se sa mocnom Ruskom armijom nad Ukrajincima. Mnogo bolesno.

Edited by nonick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazemo, @DJORDJE @nonick @RatzenStadt, nesto ovde nema smisla, to nije opravdavanje Putina, nego je on uvek bio zlo koje je predvidljivo, sve je bilo izuzetno planirano, strategije odradjene profi...mozemo da ga mrzimo, ali nije nikad bio nekontrolisani ludak, Do sada. Ovo totalno nema smisla, pokusavam da mislim kao takav suvereni diktator, nije da stvarno mogu da zamislim, I opet, nema smisla. Kao da je imao plan pa mu otkazale kocnice, ili odlepio.

 

A to je jako opasna situacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, erwin said:

 

Lažu Rusi da nemaju žrtve i Ukrajinci o njihovom broju.

 

Meni je uvek ovo zanimljivo, da ona strana na koju ne navijas uvek laze a ona na koju navijas ne laze. Ne mislim konkretno na tebe vec sam to primetio u mnogo posteva ovde. Ja licno, ne verujem ni jednim ni drugima, ni trecima jer svi lazu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naivno je Putinu pripisivati tiransku alavost, bolesnu ambiciju.

Svedoci smo sloma medjunarodnog poretka kakvog poznajemo i taj slom nije poceo ratom u Ukrajini vec mnogo ranije, najvidljiviji deo tog pocetka je bila finansijska kriza iz 2008. 

Ovo nije rat iz politickih razloga, ovo je pocetak rata za prirodne resurse i prekrajanje mape sveta. Ovo je pocetak rata za opstanak. 

Putin "samo" zeli da ima bolju startnu poziciju u onome sto sledi pa je prvi od velikih povukao nogu i istupio ovako brutalno. 

Ne treba biti mnogo pametan pa videti da je jedan veliki, skupi rat velikih razmera dobrodosao mnogima. Dobrodosli u svet liberalnog kapitalizma.

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 13
  • Thanks 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, shonke said:

A znamo da zemlja-vazduh po čemu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Pa ima izjava Klička, kao i njegova tvrdnja da niko nije stradao, na sreću. Da je zemlja-vazduh moze se zakljuciti i po trajektoriji, kao i brzini iste. Sumnajm da bi tvrdio da nema mrtvih da je Ruska.

 

Rusi tvrde da su opkolili Harkov, da je grad odsečen nastupanjem vojske iz pravca Ahtirke. Zaporožje je opet bombardovano.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

21 minutes ago, Klotzen said:

Danas su počele ulične borbe u Harkovu. Evo nekih snimaka, doduše nisam siguran čija vozila su na njima :

 

https://t.me/voenkorKotenok/31235

 

Videćemo verovatno u toku dana kako informacije budu pristizale šta se dešava tamo.

Spoiler

 

 

To su sve Rusi. Ne kontam taktiku, udju u toliki grad sa 4-5-6 vozila i vojskom okolo i vi ih bukvalno uniste, onda beze da spasu zivu glavu. Iskreno sam razocaran ruskom taktikom, vidi se da im nije bas neki moral da napadaju. Bas sve cudno,ako ovako budu pokusavali pobice ih kao glinene golubove.

12 minutes ago, erwin said:

Zelenski sve očajniji
 

Trazio je SWIFT, dobio ga, ako ovo dobije..Rusija je u qrcu. Sam SWIFT ako ga ugase na mesec dana samo to znaci uzas za njihovu privredu. je mi uopste jasan putin, bukvalno ce sve izgubiti..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Pa ima izjava Klička, kao i njegova tvrdnja da niko nije stradao, na sreću. Da je zemlja-vazduh moze se zakljuciti i po trajektoriji, kao i brzini iste. Sumnajm da bi tvrdio da nema mrtvih da je Ruska.
 
Rusi tvrde da su opkolili Harkov, da je grad odsečen nastupanjem vojske iz pravca Ahtirke. Zaporožje je opet bombardovano.
Po trajektoriji i brzini? Raketa ide na dole. Kako si zaključio iz toga da je zemlja vazduh. Takođe, brzina? Ajde bre, putin se ne bi postideo tih opravdanja.
Inače, dve osobe su poginule u toj zgradi i ima povređenih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da: 

Kijev kaže da osniva "međunarodnu" legiju za strance koji žele da se dobrovoljno uključe u podršku Ukrajini.

"Ovo će biti ključni dokaz vaše podrške našoj zemlji", primetio je predsednik Volodimir Zelenski u nedavno objavljenoj izjavi o novoj ukrajinskoj "legiji stranaca".

 

U prevodu vi gubite a ja sam u fotelji...

Ma jb te se zajedno i Zelenski i Putler i cela administracija, običan čovek uvek najebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, JohnnyDragon said:

Da: 

Kijev kaže da osniva "međunarodnu" legiju za strance koji žele da se dobrovoljno uključe u podršku Ukrajini.

"Ovo će biti ključni dokaz vaše podrške našoj zemlji", primetio je predsednik Volodimir Zelenski u nedavno objavljenoj izjavi o novoj ukrajinskoj "legiji stranaca".

 

U prevodu vi gubite a ja sam u fotelji...

Ma jb te se zajedno i Zelenski i Putler i cela administracija, običan čovek uvek najebe.

Svi su isti? Cekaj sto ne moze da zove dobrovoljce iz celog sveta, niko ih ne bije po usima? On je u Kijevu, nije se sakrio, najbolje jos da bude u prvom redovima 😄 npr mogu da se plate paravojne formacije da ne bude zvanicno iz neke zemlje itd..Ljudi cuvaju glavu na ramenima,meni skroz dobar potez. Sigurno nece otici Kronos ili ja, ali neko voli da ratuje, veterani..ne vole nepravdu itd..

 

I kako tu najebe obican covek? Taj deo mi isto nije jasan..pa ne idu na FAX u Briselu pa da ih kidnapuju da se bore u Rusiji..ko bi ti da izgin nego obican covek..Elon Mask?

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Svi su isti? Cekaj sto ne moze da zove dobrovoljce iz celog sveta, niko ih ne bije po usima? On je u Kijevu, nije se sakrio, najbolje jos da bude u prvom redovima 😄 npr mogu da se plate paravojne formacije da ne bude zvanicno iz neke zemlje itd..Ljudi cuvaju glavu na ramenima,meni skroz dobar potez. Sigurno nece otici Kronos ili ja, ali neko voli da ratuje, veterani..ne vole nepravdu itd..

 

I kako tu najebe obican covek? Taj deo mi isto nije jasan..pa ne idu na FAX u Briselu pa da ih kidnapuju da se bore u Rusiji..ko bi ti da izgin nego obican covek..Elon Mask?

 

Bih iskreno.

Neka idu oni koji imaju najviše profita od svih tih govana, počevši od govneta koje se zove država pa do raznih korporacija.

Vazda drugi vode njihove ratove.

Ali to je druga tema.Meni je ratova preko glave druže, tako da ovi sto pale i zovu, neka njih prvo u rovove,pa mamu svoju neka zovu da dokaze podršku.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Bih iskreno.

Neka idu oni koji imaju najviše profita od svih tih govana, počevši od govneta koje se zove država pa do raznih korporacija.

Vazda drugi vode njihove ratove.

Ali to je druga tema.Meni je ratova preko glave druže, tako da ovi sto pale i zovu, neka njih prvo u rovove,pa mamu svoju neka zovu da dokaze podršku.

 

Bukvalno je covek u rovu. Zove ko hoce da pomogne...njega i hoce da smaknu

Link to comment
Share on other sites

Iako je lepo sto je Evropa solidarna meni ostaje pomalo gorak ukus u ustima kad cujem kako Rumunija sama moze sa primi 500 hiljada izbeglica, kako Poljska moze da primi 2 miliona, sve same, a milion sa Bliskog istoka je "previse" za celu Evropu.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...