Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, Beonegro said:

Znači stopiranjem pomoći to već rade.

 

Pomoć nije stopirana niti oni kažu da im je to cilj. Cilj im je da nateraju Bajdena da uradi nešto što oni podržavaju. Po nekim zadnjim informacijama zid neće dobiti ali će se menjati zakon i imigraciji kao neki vid kompromisa.

 

Inače ova blokada bi bila savršena za Demokrate, SAD se povlači iz podrške Ukrajini, za to su krivi Republikanci a Bajden u izbornoj godini može da troši dodatnih 100 milijardi $ (verovatno i više) na stvari koje donose glasove. Takođe u tom zakonu su i Izrael, Tajvan i još neke države, i to sve ide na račun Republikanaca. Isuviše bi to bila velika mrlja na savesti republikanaca da insistiraju do kraja na njoj.

 

Po meni najgori scenarijo je da se kriza produži do januara pa da tek od februara dođe do kompromisa. Pitanje je i šta će EU da radi ako dođe do toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što sam ranije pisao novca još uvek ima ali ako ovo ne prođe do sledeće godine doći će do obustave. Ako uzmeš malo da čitaš izjave republikanaca videćeš da oni nisu protiv pomoći niti im je cilj da je stopiraju nego traže da se odvoji više novca za granicu sa Meksikom i strožiji zakoni za imigraciju.

 

Naravno tu je sad rat narativa između dve stranke gde Republikanci optužuju Demokrate da zanemaruju bezbednost svojih granica na račun drugih država a ovi im uzvraćaju da podržavaju Putina zbog jeftinih političkih poena.

 

Inače pre par dana je odobrena nova tura pomoći :

 

https://www.state.gov/biden-administration-announces-additional-u-s-security-assistance-for-ukraine/

 

"This package, which uses the limited resources that remain available to help Ukraine, provides up to $175 million of arms and equipment under previously directed drawdowns. Capabilities provided in today’s package include air defense munitions, additional ammunition for High Mobility Artillery Rockets Systems, artillery ammunition, High-speed Anti-Radiation Missiles, anti-armor missiles, small arms ammunition, demolitions munitions for obstacle clearing, equipment to protect critical national infrastructure, and spare parts, ancillary equipment, services, training, and transportation."

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Ako uzmeš malo da čitaš izjave republikanaca videćeš da oni nisu protiv pomoći niti im je cilj da je stopiraju nego traže da se odvoji više novca za granicu sa Meksikom i strožiji zakoni za imigraciju.

 

Štonoreko Tegeltija: nisam protiv ABA lige, nego sam protiv ovakve ABA lige 😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Prvo Tramp nema sanse da dobije izbore, vrlo verovatno nece dobiti ni nominaciju, ali recimo da se vrati u ofis, jedina konstanta americke politike od WWII na ovamo je kontinuirano prisustvo na svakom strateski bitnom hotspotu na svetu u poziciji sile.

 

Ako bi to zbog Trampa izgubili, to bi bio kraj 150 godina duge istorije Republikanske stranke.

 

Znaci ma koliki da je on retard (jeste), to nema sanse da se desi. Pre ce nuklearni rat da bude ili da nas spici asteroid nego to.

Link to comment
Share on other sites

Ukrajincima ponestaje oružja, nemaju budućnost, a mi imamo, naša vojna industrija radi sve bolje - proizvodimo nekoliko puta više oružja nego ranije, kaže Putin, a Zaharova dodaje da je preduslov dugoročnog i pravednog mira da se Ukrajinci povuku s "ruskih" teritorija, tj. iz ostataka oblasti koje je Rusija pripojila i da Zapad prestane da ih snabdeva oružjem.

 

Spoiler

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2023 at 7:57 PM, Klotzen said:

Interesantna novina :

 

 

 

Rusi su počeli da dostavljaju municiju na liniju fronta vozilima na daljinski pogon. I oni su podložni uništenju ali barem ne gubite ljudstvo. Do sada smo viđali gomile uništenih vozila, zatim vojnika koji nose zalihe i slično i verovatno je ovo sledeća stvar. Naravno još jedno opterećenje za privredu ali ovo ne bi trebalo da je neka visoka tehnologija. Videćemo da li će zaživeti u većem obimu.

 

 

 

E da to je vozilo koje sam video da sad testiraju sa nekakvim ometacem dronova kratkog dometa. Te ometace planiraju da koriste na oklopnim vozilima ali rekose da moraju da ih testiraju prvo na ratistu pa da krenu u masovnu proizvodnju, nije mi bilo jasno kako ce ih testirati jer ako ne radi onda ce posada da najjebe ali izgleda su nasli drugi nacin.

 

Inace ovakva vozila prvi su prikazali Ukrajinci ali proizvodnja je kod njih problem. Znatno su vise optereceni ratom nego Rusija plus industrijska baza im je dosta slabija. Ono sto cudi je da zapad jos uvek nema neka slicna resenja za Ukrajinu, pa i mi smo prikazali slicna vozila ranije, neka i naoruzana.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 

 

Evo zašto u ratu ne treba biti hvalisavac. Da sam Zelenski ja bi ga obišao u zarobljeništvu i odneo mu neki poklon. U prevodu :

 

 

First part: *Guy with spartan symbol Λ* "I want to say thank you to Mr. Zelensky for this great vehicle [Bradley]. We are the "Kerch" squad!"

Second part: *The same guy* "Guys, I'm 19 years old..."

Ukrainian: "I understand, we won't kill you."

 

Inače ovo je jedinica gde je onaj ludak Motorola komandovao, poznata po zločinima.

 

Severno od Bahmuta Ukrajinci su se povukli iz klina koji je bio uperen prem Berhivki. Navodno su se povukli na brda zapadno od puta za Časiv Jar. Videćemo za koji dan kada se updateju mape. Ovo je i jasna naznaka da je ofanziva kod Bahmuta završena.

 

Vrhovni komandant Švedske armije obišao Ukrajinsku 45. artiljerijsku Brigadu :

 

 

 

 

Pretpostavljam da je ovo jedinica koja je dobila Arčere.

 

Zelenski sutra ide u SAD, da nije neki dogovor na pomolu između slonova i magaraca ? Malo nezgrapnu izjavu je u Argentini dao "da iznenade ceo svet i urade nešto uspešno" 🙂 , znam da je imao dobru nameru ali ovo može da se protumači i kao uvreda. Pričao je i sa Orbanom, govor tela sličan kao kada je sa parizerom pričao.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Prvo Tramp nema sanse da dobije izbore, vrlo verovatno nece dobiti ni nominaciju, ali recimo da se vrati u ofis, jedina konstanta americke politike od WWII na ovamo je kontinuirano prisustvo na svakom strateski bitnom hotspotu na svetu u poziciji sile.
 
Ako bi to zbog Trampa izgubili, to bi bio kraj 150 godina duge istorije Republikanske stranke.
 
Znaci ma koliki da je on retard (jeste), to nema sanse da se desi. Pre ce nuklearni rat da bude ili da nas spici asteroid nego to.
Ja bih te najljubaznjje zamolio da se maneš prognoza i u ozbiljnim stvarima kao što su predsednicki izbori u usa i pobeda u ratu u Ukrajini.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

Ja bih te najljubaznjje zamolio da se maneš prognoza i u ozbiljnim stvarima kao što su predsednicki izbori u usa i pobeda u ratu u Ukrajini.

 

Ili da bar prognozira da do reizbora putina slavna ruska armija postavlja barjak pobjede na kijevsku lavru 😂

 

EDIT: čisto da nekad bude neke vajde od njega i njegove super-moći

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...