Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

S tim da je Rusija prestala da objavljuje svoju ekonomsku statitistiku tako da njihove cifre ne mogu da se provere. Jedini način da se proceni stanje njihove privrede su promene u izvozu i uvozu jer te podatke objavljuju druge zemlje, ali taj način procene kretanja u ekonomiji nije precizan. Tu takođe treba imati u vidu da je Rusija preuzela dosta kompanija koje su se povukle da bi očuvala radna mesta i BDP ali većina tih kompanija u principu troše državni novac a BDP-u doprinose samo fiktivno. Bez pomoći države te firme bi sve propale.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Da li je to bezbedno? Meni to deluje malo rizično.  Nemam pojma kako ide pruga ali Herson je blizu linije fronta i postoji opasnost da voz bude "slucajno" pogodjen.

Ne postoji dio pruge u Ukrajini koji nije rizičan i na kojem ne postoji opasnost da voz bude pogođen. Ne slučajno, jer se na toj trasi Krivij Rih - Herson (pretpostavljam da tuda ide) ne vode borbe (odnosno nema direktnog kontakta između dvije vojske nigdje sve do Zaporožja nekih 150 - 200km istočno), ali opasnost da voz bude pogođen namjerno je gotovo ista na tom dijelu i na trasi Černivci - Lviv ili Rivne - Luck.

Link to comment
Share on other sites

Da li je to bezbedno? Meni to deluje malo rizično.  Nemam pojma kako ide pruga ali Herson je blizu linije fronta i postoji opasnost da voz bude "slucajno" pogodjen.
Ništa manje bezbedno nego sedeti u svom hladnom stanu bez struje i vode čekajući da iranski dron ili raketa padne na tvoju kuću.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da se ne divim ljudima koji i dalje pokusavaju da funkcionisu normalno u Ukrajni.

Imamo kolege u Kijevu. Odnosno moji momci i devojke tj tim koji vodim su Nemackoj, ali moj kolega ima 20 ljudi koji rade iz Kijeva. Cesto imam sastanke sa njima. Pozitiva na nivou. Neprijatno mi je da ih pitam “kako ste i kako izdrzavate”. Prosto kada ih vidim na konf call nasmejane i raspolozne…..ko sam ja da ih bacam u bedak.

Jedino smo pricali oko infrastukture i kako se snalaze: velike baterije da napajaju racunare, napune velike powerbankove kada ima struje i cepaju onda ceo radni dan. SpaceX Starlink kao internet link i vozi.
Kod koji posalju je odlican. Jako kvalitetan posao rade, bez trunke odlaganja, izgovora i sl.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Izgleda Ameri malo popizdeli zbog pokušaja Ukrajine da ih uvuče direkt u rat. Slušajte Bajdena kako je odgovorio na pitanje. Takođe, prema CNN, Americi polako ponestaju zalihe naprednog oružja. Naravno, oni uvek imaju dovoljno kapaciteta da to obnove relativno brzo, ali sam stekao utisak iz obraćanja general-penzosa da hoće da kaže da će u nekom trenutku morati da smanje isporuke Ukrajini (ali nije to rekao direktno). Možda zato ovih dana slušamo američke zvaničnike, posebno vojnike, da preporučuju Zelenskom da razmisli o pregovorima? Ako može još neko da da mišljenje nakon pogledanog klipa, grešim li u razumevanju "poruke"?

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, displejnejm said:

Izgleda Ameri malo popizdeli zbog pokušaja Ukrajine da ih uvuče direkt u rat. Slušajte Bajdena kako je odgovorio na pitanje. Takođe, prema CNN, Americi polako ponestaju zalihe naprednog oružja. Naravno, oni uvek imaju dovoljno kapaciteta da to obnove relativno brzo, ali sam stekao utisak iz obraćanja general-penzosa da hoće da kaže da će u nekom trenutku morati da smanje isporuke Ukrajini (ali nije to rekao direktno). Možda zato ovih dana slušamo američke zvaničnike, posebno vojnike, da preporučuju Zelenskom da razmisli o pregovorima? Ako može još neko da da mišljenje nakon pogledanog klipa, grešim li u razumevanju "poruke"?

 

Glupost. Pa pricali su da mogu godinama da ih pune. Sad da li se u interesima USA nesto desilo to ne znam. Uostalom to nije napredno oruzje vec relativno staro.

 

Ova prica ide vise da uzmu jos love od drzave itd..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

HIMARS jeste pametno oružje, njega je spominjao. Ali ako ne bude nekog dogovora u dogledno vreme zapad će pokrenuti vojnu industriju i nastaviti da snadbeva Ukrajinu. E sad ako neko misli da Rusija, Iran i S. Koreja imaju veći potencijal od NATO zemalja plus još par najrazvijenijih država na svetu koji takođe pomažu Ukrajinu onda tu nema mnogo prostora za raspravu. Jedino što Ukrajina mora da pazi je da ona ne uradi nešto što će javno mnjenje na zapadu da promeni. Dok javno mnjenje podržava pomoć Ukrajini nema tog političara koji će ići protiv toga.

 

Ovih dana je počeo sneg u Ukrajini :

 

Fh3PfCwX0AADwFI?format=jpg&name=medium

 

Prve zimske uniforme na terenu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

UK između ostalog šalje 125 protivavionskih topova Ukrajini, upravo ono što smo pričali da im treba za obaranje dronova. To ujedno znači da su prage po magacinima koje smo spominjali neupotrebljive.

 

Pošto sam izreklamirao na početku liveuamap čisto da vam dam jednu novu mapu koju unazad mesec-dva više pratim :

 

https://deepstatemap.live/#11/49.4806/37.8211

 

Preciznija je definitivno, ako i omaše isprave brzo ne drže pogrešno nedeljama. Imaju laganu opciju da pomerate mapu unazad pa ako niste sigurni možete da proverite da li je bilo pomeranja unazad par dana. Jedino što je lošije je što nema onih informacija kao na liveuamap pa kada su neka minimalna pomeranja uvek se pitate da li je ispravka linije ili je neko napredovao. Ko prati twiter ili telegram kanale ovo je definitivno bolje rešenje ali za one koji se oslanjaju samo na mapu bolja je liveuamap zbog vesti koje takođe imate tamo.

 

Rusi su izgleda odustali od opravke mosta na Krimu. Ovo je vest sa Ukrajinske strane. Pre nedelju dana sam video neke slike da postavljaju prvi segment, no možda je to i slika uklanjanja jednog od oštećenih segmenta. Videćemo hoće li biti novih informacija uskoro.

 

Rusi tvrde da su zauzeli Opitne kod Avdivke.

 

Na putu Kupjansk-Svatove imamo potvrdu da rusi drže Novoselivske i da se oko sela vode teške borbe unazad par dana. Pretpostavljam da su tu stigle neke jedinice iz Hersona i da je uspostavljena kakva takva ravnoteža.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

UK između ostalog šalje 125 protivavionskih topova Ukrajini, upravo ono što smo pričali da im treba za obaranje dronova. To ujedno znači da su prage po magacinima koje smo spominjali neupotrebljive.

 

Pošto sam izreklamirao na početku liveuamap čisto da vam dam jednu novu mapu koju unazad mesec-dva više pratim :

 

https://deepstatemap.live/#11/49.4806/37.8211

 

Preciznija je definitivno, ako i omaše isprave brzo ne drže pogrešno nedeljama. Imaju laganu opciju da pomerate mapu unazad pa ako niste sigurni možete da proverite da li je bilo pomeranja unazad par dana. Jedino što je lošije je što nema onih informacija kao na liveuamap pa kada su neka minimalna pomeranja uvek se pitate da li je ispravka linije ili je neko napredovao. Ko prati twiter ili telegram kanale ovo je definitivno bolje rešenje ali za one koji se oslanjaju samo na mapu bolja je liveuamap zbog vesti koje takođe imate tamo.

 

Rusi su izgleda odustali od opravke mosta na Krimu. Ovo je vest sa Ukrajinske strane. Pre nedelju dana sam video neke slike da postavljaju prvi segment, no možda je to i slika uklanjanja jednog od oštećenih segmenta. Videćemo hoće li biti novih informacija uskoro.

 

Rusi tvrde da su zauzeli Opitne kod Avdivke.

 

Na putu Kupjansk-Svatove imamo potvrdu da rusi drže Novoselivske i da se oko sela vode teške borbe unazad par dana. Pretpostavljam da su tu stigle neke jedinice iz Hersona i da je uspostavljena kakva takva ravnoteža.

 

 

Rusi mogu da pricaju sta hoce, pokosili su ih kod Bahmuta. Lesevi na sve strane, rasturaju ih mesecima tu..Avdivku..komedija. ide zima, bukvalno su nahebali.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Šta je ovo, neka teroristicka akcija kao upozorenje? Ako jeste, neka je, dosta klate jaja tamo po gradovima i prave se da je sve u redu.

Izgleda mi kao diverzantna akcija gde je meta neko skladište municije.

 

Za boldovano, iskreno se nadam da nisi mislio da je terorizam i ubijanje civila ok sredstvo. Tako misle Hamas i ostale retardirane terorističke organizacije. Ako nisi, unapred izvinjenje.

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro, jesen je i podsetio sam se nečega malopre.

Ove grupe neutralnih ljudi kako bacaju cveće na tenkove koji idu na Vukovar:



Oni i danas bacaju to cveće u nadi da će horde zla ovaj put _konačno_ pobediti.


Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

Dobro jutro, jesen je i podsetio sam se nečega malopre.

Ove grupe neutralnih ljudi kako bacaju cveće na tenkove koji idu na Vukovar:
 

 


Oni i danas bacaju to cveće u nadi da će horde zla ovaj put _konačno_ pobediti.


Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

 

Jel realno da ti ovo poredis? Vukovar bio druga drzava u to vreme?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...