Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Da se dopunim, moguće je i iz Belorusije.

 

Od tog poljskog sela gde je pala raketa do krajnje jugozapadne tačke BLR je 116 km, sad sam izmerio, a domet S-300 zavisno od lansera može biti 120 ili 150 km.

 

Ali je to praktično let po državnoj granici UKR-POL, tako da je malo verovatan.

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Mogu da dobace iz Belorusije i Rusi a znamo da tamo imaju S-300. Postoje sličnosti i sa drugim raketama, spominju se i Kh 101 i Kh 555. No mi ne znamo ko je u stvari izvor za tu sliku ostataka rakete.

 

Druga stvar koju sam sada primetio gledajući onaj video i sliku sa mesta pada je da raketa nije eksplodirala, nego da je samo kinetička energija u pitanju od udara. To je lako uočiti jer traktor nema skoro nikakvih oštećenja a prikolica je praktično samo izvrnuta. Dakle verzija da je raketa uništena u vazduhu i onda tu pala je moguća.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Clash said:

Pa i ja sam napisao da je po tebi.

Ja ipak nisam toliko strucan da prepoznam tip rakete na osnovu slike komada metala.

A ti sa Hepija su tu negde kao i ti sa poznavanjem oruzja i ratovanja.

Nemoj da se nerviras.

 

Ovo je forum i svako iznosi svoja misljenja na temama. 

 

Nije nuzno da si vojni strucnjak. Da se traze strucnjaci za svaku temu, onda ne bi bilo bas puno forumasa.

 

Ne moras bas uvek da stalkujes mene i da me diskreditujes 🙂 opusti se

 

 

10 minutes ago, erwin said:

Slika dela projektila koju su Poljaci objavili danas je ovde.

 

Slika S-300 koju su Ukrajinci objavili kad su Rusi gađali Nikolajev letos je ovde.

 

Liče.

 

Domet S-300 je koliko vidim takav da su samo Ukrajinci mogli da dobace do Poljske.

Sad pokazi Kinzal da ljudi vide obe strane pa da ljudi kazu ovde na sta im lici.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

No mi ne znamo ko je u stvari izvor za tu sliku ostataka rakete.

 

Ako pričaš o današnjoj fotki, na Onetu je kao izvor potpisan Onet, tj. oni tvrde da su sami slikali.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/eksplozja-w-miejscowosci-przewodow-wojewoda-lubelski-jedzie-na-miejsce/k60bme0,79cfc278

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da smo u govnima. Da li su Rusi ili im namestaju povod je nebitno.

 

Mislim, glupost je da NATO tj Poljaci/ USA ne zna kako su te dve rakete dosle. Vrv im je trebalo 10 sekundi da vide na radarima ili cemu vec.

 

Ovde nema dobrog scenarija, samo da vidimo sta se otvara ovim potezom. Svakako saznacemo uskoro.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mada realno ovo nije razlog za bilo sta, samo su svi digli dzevu kao da su Varsavu sravnili. 

itekako je ovo razlog.

ne bi me cudilo da se podigne borbena gotovost u NATO zemljama koje se granice sa UA i da, recimo, proglase do 100km vazdusne linije u dubinu UA teritorije zonom zabrane letova, gde imaju pravo da obore sve sto leti ka Poljskoj, Slovackoj, Madjarskoj ili Rumuniji.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

itekako je ovo razlog.

ne bi me cudilo da se podigne borbena gotovost u NATO zemljama koje se granice sa UA i da, recimo, proglase do 100km vazdusne linije u dubinu UA teritorije zonom zabrane letova, gde imaju pravo da obore sve sto leti ka Poljskoj, Slovackoj, Madjarskoj ili Rumuniji.  

Secas se Arestovicevog intervjua pre rata. Bukvalno ako bude no fly zona, ide sve kako je rekao da ce biti, sto znaci da je sledeci korak jos gori....

Link to comment
Share on other sites

cnn

 

Estonia called the news “most concerning,” according to a Twitter post from the Estonian Ministry of Foreign Affairs.

“Estonia is ready to defend every inch of NATO territory,” it added.

Lithuanian President Gitanas Nauseda has said he was concerned by the news, and that “Lithuania stands in strong solidarity with Poland.”

“Every inch of NATO territory must be defended!” he added on social media.

Latvian Defense Minister Artis Pabriks afforded blame on Russia, even though there has been no confirmation from Polish authorities that Russian missiles landed on Polish territory.

“Condolences to our Polish brothers in arms. Criminal Russian regime fired missiles which target not only Ukrainian civilians but also landed on NATO territory in Poland. Latvia fully stands with Polish friends and condemns this crime,” Pabriks wrote.

Link to comment
Share on other sites

Neće biti ww3 ali bi moglo doći do eskalacije. Neki ok odgovor bi bio da NATO proglasi da će obarati sve rakete na UKR teritoriji na daljini od 100 km za koje ne znaju čije se. Time bi i Ukrajina dobila pomoć i Rusija dobila odgovor u skladu sa provokacijom. No da prvo vidimo čije su rakete pale.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da NATO ovde postupa hladne glave i oprezno. Čak i da se dokaže da je kriv neki pijani Aljoša, koji je usmerio to čudo neki kilometar dalje, verujem da će se ovo tretirati kao incident i da će se koristiti na političkom planu. Ne postoji ni trunka dokaza da je Poljska namerno napadnuta, a dobro je ukoliko je zaista greška. S druge strane, zemlje koje su u blizini fronta moraju biti na oprezu kao preventiva protiv Putlerovih hordi.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu onoga što pišu BBC i CNN deluje da je već izvesno da ovaj incident neće ostaviti velike posledice. Zemlje NATO će biti na oprezu, a od famoznog člana 5 nema ništa. Pomenuti član se aktivira samo ukoliko je nedvosmisleno u pitanju čin otvorene agresije, otprilike nešto kao Perl Harbor, a to ovde nije slučaj. Nije napadnut vojni objekat, već je evidentno da je raketa završila greškom tamo gde nije trebalo da završi. Izgleda da će jedina promena biti povišena gotovost u područjima koja se nalaze blizu zone ratnih dejstava kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvog incidenta.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...