Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ovaj tvitard nalog je jedan od verodostojnijih od pocetka rata,
i uglavnom nije objavljivao neproverene glasine.

Jos ranije danas sam procitao vest o eksploziji, ne i da su u pitanju ruske rakete koje su to prouzrokovale.
Nije retkost da se nesto zapali u tom postrojenjima za susenje zita, jer su i te kako flamabilna. Mislim da je i na Planti (poljoprivredni kombinat u atarima izvan mog sela) izbio jedan takav pozar pre 10ak godina.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RatzenStadt said:


Nije retkost da se nesto zapali u tom postrojenjima za susenje zita, jer su i te kako flamabilna. Mislim da je i na Planti (poljoprivredni kombinat u atarima izvan mog sela) izbio jedan takav pozar pre 10ak godina.

Kada sam ziveo u UT eksplodirao je neki mlin, kao da ga je bomba raznela. Prvo su sumljali u eksploziv, onda u gas, da bi na kraju ispalo da je eksplodiralo brasno. Koliko se secam iz medija, tesko dolazi do toga, treba da se steknu gotovo savrseni uslovi, ali moze da se desi ako je ventilacija losa.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Komentari na vijest da je Trudo dao jos 500 miliona. U vezi ovoga da se niko ne buni zbog pomoci.

Ovo je samo jedan primjer komentara po kanadskim drustvenim mrezama.

Ovakve stvari bi trebale da idu na referendum, a ne da Trudo zahvati koliko hoce od novca gradjana, al dobro vi bolje znate.

 

 

 

Referendum takođe košta, ko će to platiti? Možda da se prvo raspiše referendum o tome da li se sme potrošiti novac građana za organizaciju referenduma o podršci Ukrajini? 🤔

 

Šta god da vlast uradi, anonimni protivnici vlasti će da kritikuju. Međutim, nijedna od tri stranke se ne protivi slanju pomoći Ukrajini. Uostalom, evo ja prvi nisam glasao za liberalle, niti nameravam, ali ne pada mi na pamet da se bunim zbog ovih 500 miliona. 

 

Rezultat takvog referenduma uopšte nije upitan. Na primer, imamo ovo istraživanje od pre par dana. Većina Kanađana podržava POVEĆANJE pomoći Ukrajini, čak i u slučaju da to dovede do većeg budžetskog deficita:

 

OTTAWA -

Most Canadians support increasing financial aid to Ukraine, even if that leads to a larger deficit, according to new poll from Nanos Research. The survey shows 71 per cent of Canadians polled either support or somewhat support sending more money to Ukraine, despite the risk of a bigger deficit.

 

 

 

Edited by tecra
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ruska berza posle vesti da su dve rakete pale u Poljskoj :

 

FhoMu1vX0AAykH4?format=jpg&name=900x900

 

Rakete su pogodile neku farmu, na netu može da se vidi neki traktor koji je pogođen. Za sada nepotvrđeno da je poginulo dvoje ljudi. Rusi klasika : "Nismo mi, majke mi".  Sad u 9 Poljska vlada zaseda, nadam se da neće nasesti na ovu provokaciju i odgovoriti nedomereno. Odgovora mora biti ali mora biti srazmeran. To što rusi negiraju nam govori da nije greška nego da su namerno gađali Poljsku. Lavrov samoinicijativno napustio G20, valjda ga sramota posle ovih današnjih zločina.

 

Bajden rekao Rusima da neće biti pregovora između SAD i Rusije o Ukrajini i uputio ih na Zelenskog. Rusima se izgleda ne sviđa ponuda Zelenskog za mir pa su odgovorili današnjim gađanjem civilnih ciljeva i infrastrukture. Moraću kasnije da preslušam ceo govor da vidim da li ih je tih 10 tačaka zabolelo ili je Zelenski još nešto pričao.

 

Nažalost i slike iz Bahmuta i Avdejevke gde gore stambene zgrade nam govore da je očaj kod Rusa na vrhuncu, kad nema uspeha na frontu onda ajde bar da zagorčamo život civilima.

 

@erwin

 

Problem je što su pale dve rakete, što znači da nisu oborene nego im je to bila meta.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Kada sam ziveo u UT eksplodirao je neki mlin, kao da ga je bomba raznela. Prvo su sumljali u eksploziv, onda u gas, da bi na kraju ispalo da je eksplodiralo brasno. Koliko se secam iz medija, tesko dolazi do toga, treba da se steknu gotovo savrseni uslovi, ali moze da se desi ako je ventilacija losa.

 

Uh, to je jako teska situacija, cak i ako hoces ciljno da je napravis, neko bas nije imao srece. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Ovo je veliko sranje, verovatno nije dovoljno da indukuje odgovor, ali istovremeno ne mozes ni da ignorises

Mozda jednostavno da se uz poljsku graniicu postavi PVO, koja bi preventivno skidala sve rakete u blizini, makar bile namenjene Ukrajini.

Tako bi mozda barem 40-50 km uz granicu bili koliko toliko sigurni,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce sad. Jedna je pala u neki gradic. Sad jes velik krater, ali neki kazu da S300 ne moze tsko duboko. Sad, nemam pojma, nesto sto leti 200km vrv pravi veliki krater. Ali ti ostaci bar po meni lice na kinzal.

 

Moguce da ce napraviti nesto..Baltik gori da se nesto desi koliko vidim. 

 

Ako su ih namestili, svakako je bilo sta drugo nebitno.

 

Putler je lud, pregazice ih za nedelju dana. On ce se sakriti, ali ova vojska u UA moze odmah da se preda.

 

Mada ne verujem da ce biti bilo sta, ali da ponovim...VIDIM spremnost Baltika da nesto pocne, besni su bas i mimo ovog, pun im je qrac putlera

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dragan said:

Mozda jednostavno da se uz poljsku graniicu postavi PVO, koja bi preventivno skidala sve rakete u blizini, makar bile namenjene Ukrajini.

Tako bi mozda barem 40-50 km uz granicu bili koliko toliko sigurni,

Pa to garant postoji. Poljska je NATO. Samo sto nijedna PVO ne moze da obori 100% raketa. Videcemo sta je ovde istina. Oni kojima najvise verujem su za sada uzdrzani i ne oglasavaju se cija je raketa. Sto je verovatno i najpametnije, dok se ne utvrdi sa sigurnoscu.

 

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

Ako su rakete Ukrajinske, verovatno će se izviniti Ukrajinci jer bi u protivnom samo napravili štetu sami sebi. Poljaci će kada odrade istragu tačno znati čije su rakete tako da ako tada utvrde da su Ukrajinske to će potpuno bespotrebno napraviti 5 puta više štete nego da odma priznaju. Poljska je ključna zemlja za Ukrajiu u ovom ratu i tu nema prostora za zajebanciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sve je moguce sad. Jedna je pala u neki gradic. Sad jes velik krater, ali neki kazu da S300 ne moze tsko duboko. Sad, nemam pojma, nesto sto leti 200km vrv pravi veliki krater. Ali ti ostaci bar po meni lice na kinzal.

 

 

Uz duzno postovanje tvojoj dugoj karijeri vojnog analiticara mislim da je ovo neosporan dokaz tvoje superiornosti.

Devil u hrpi metala prepoznaje kinzal.

Maestralno.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Uz duzno postovanje tvojoj dugoj karijeri vojnog analiticara mislim da je ovo neosporan dokaz tvoje superiornosti.

Devil u hrpi metala prepoznaje kinzal.

Maestralno.

Pa taj deo koji je na fotografijama su uporedili sa S300 i tim kinzal. Meni vise lici na kinzal. Napisao sam po meni, tako i ti mozes da napises svoje misljenje, a ne da me vijas po topiku.

 

Eno ti kapetani i generali na Hepiju pa cekaj odgovor 🙂 strucnih lica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pa taj deo koji je na fotografijama su uporedili sa S300 i tim kinzal. Meni vise lici na kinzal. Napisao sam po meni, tako i ti mozes da napises svoje misljenje, a ne da me vijas po topiku.

 

Eno ti kapetani i generali na Hepiju pa cekaj odgovor 🙂 strucnih lica.

 

 

Pa i ja sam napisao da je po tebi.

Ja ipak nisam toliko strucan da prepoznam tip rakete na osnovu slike komada metala.

A ti sa Hepija su tu negde kao i ti sa poznavanjem oruzja i ratovanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...