Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ne znam ko je taj, ali imam jos pitanja o "neutralnosti" tzv građana Srbije, ovih 90% koji se na to rajcaju. Evo ga  jedno pitanje. Kad bi npr mrski "zapad" nekako da tu "neutralnost" ospori ili nesto, pa uzme da to suocava sa prošlošću, ali ne da se zajebava kao onomad, nego stvarno, a kako je to, evo vidi se, oni bi se naravno od tog suočavanja sa prošlošću branili, jel tako, jeste, ono, da bi ostali "neutralni" jer to volu više nego 'leba da jedu..

 

E, a da umesto mrskog "zapada" isto to urade njihovi ruje, sa putinom ili bez njega, pa dođu tu da šire pravoslavnu civilizaciju, i onda "neutralnima" daju da duvaju, mislim u trubu, da li bi ovi prvo oprali zube, ili bi radosno i ushićeno jedva dočekali da duvaju rujama... u trubu, pa bi duvali bez pranja zuba? Da čujemo.

Mislim da je to pravo pitanje za Kronosa, buduci da se odrekao neutralnosti i

presao u svrstane.Cenim da bi rado duvnuo u trubu, uz neizostavni rusofilski orgazam...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

@sreta-steta

 

To je neuporedivo. Drugo ja sam jasno napisao "vojni ciljevi" ne treba da prate Ruse u ovim bezčasnim radnjama kojima pribegavaju unazad par nedelja svaki dan. Donjeck se bombarduje svaki dan pa nema vesti o masovnim pogibijama, čak ni onih ruskih "vesti" bez i jedne slike ili videa. Šta to Rusija može da uradi da bude gore od ovoga ? Da strelja civile u stilu Nemaca u ww2 ? Nije valjda da su i za to sposobni ?

 

Da smo mi mogli da gađamo baze iz kojih smo napadani mi bismo to uradili no nismo mogli, mogli smo samo da pričamo bajke i basne o tome. Civili nisu namerno gađani u Srbiji tako da bi bila čista ludost da smo to mi radili. Ono što je NATO radio mnogo bolje od ove dve strane je da bi kada se utvrdi pogibija civila to priznavao i izvinjavao se čime pokazuje da to nije meta. Rusi, a i u Ukrajinci u par navrata, negiraju sve živo i onda još dodatno dolivaju ulje na vatru da su to namerno hteli.

 

Ukrajina je jedino dobro postupila kod onog ranjavanja ruskih zarobljenika kada su to osudili i rekli da će preduzeti mere da se ti kazne. Naravno verovatno neće ništa uraditi ali time bar poručuju da to nije nešto iza čega oni stoji organizovano. Rusi to uopšte ne rade i time navlače sumnju da neke njihove jedinice imaju dozvolu da ubijaju. Kao što je recimo bio slučaj sa onim zarobljenikom u Marijupolju koji je snimljen kako se predaje a posle ubijen.

 

Kazes vojni ciljevi, ali onda kazes Kercki most je vojni cilj... ajde daj definiciju vojnog cilja pa da vidimo koliko se razumemo ili ne. Civili u RTSu su namerno gadjani, cak ako se secas dogadjaja iz tog vremena NATO je napadao iz dva puta: prvi put gadjanje objekta a onda jos jedan napad 15min kasnije po vatrogascima. Kasetne bombe u Nisu su kako tacno vojni cilj? 

Civili se namerno gadjaju u svakom ratu i to je vise making a statement. Koliko ce toga biti zavisi od mnogo faktora: ima tu i koliko rat "dobro ide", vracanje miloga za drago, kvaliteta naoruzanja, itd... U tom smislu ovo sto Rusi (a i Ukrajinci) rade je daleko najsurovije sto radi organizovana vojna sila jos od Vijetnama na ovamo. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Jbg, veliki ce sklopiti neko primirje, na kraju, uvek bilo - gde je tu neka dobit za mene, tebe.......?

:smiley33:

Pa dobro, kakvo je sad ovo pitanje? Jel to ono kao Mile Tranzicija "kolko sam ja tu dobar" ili je više ono "ako sam dobar sa nasilnikom neće me dirati"? Kako šta? Pa koliko puta treba ponavljati, kao i ostali koji su se pridružili normalnima, ono što sam zapamtio još 1990 i sitno da je rekla Nina Person, Pirson iz The Cardigans o tome što su im pesme na engleskom. Kako njih u Švedskoj i u Skandinaviji podstiču da gledaju filmove itd bez titlova, da bi im tako engleski postao kao drugi "maternji jezik", a sve da bi zato što su njihove zemlje male imali osećaj da su deo većeg sveta. Civilizovanog, evropski civilizovanog, da bude preciznije.

 

Šta, ima neki od "neutralnih" problem sa ovim konceptom "biti deo većeg sveta, i biti zadovoljan zbog toga, a ne biti frustrirani patuljak koji je umislio da je džin"? E pa onda mi je baš drago što postoji normalan svet koji tretira takve kao oni što u toj rupi tretiraju normalne koji nisu na liniji srbstva, nisu bili, niti ce biti. I to sto se ovi srbstvujuci  vise deru i što se vise razotkrivaju šta su u stvari uvek bili (a i u WWII su prvo bili na pogresnoj strani, jel tako, jeste) , to vise sanitarni otklon od linije srbstva iz gađenja prelazi u mržnju. Što je dobro, jer gađenje je pasivno, a mržnja je motivišuća.

 

A ovi srbstvujuci treba ruku da celivaju normalnom svetu sto nisu instant zguženi zbog luđenja ovih nekoliko meseci, jer bi ih neki drugi tretirali kao što smo rekli. Aleks DeLardž i scena Singing in the rain. Zašto? Zato što postoje.

 

I? Kad će se to pridružiti većem svetu, i biti radosno zbog toga što je i ono konačno postalo čovek? Može i onom podzemnom. Taj je najveći.

2 hours ago, Avda Zekić said:

Bate...mnogo si naporan za čitanje :smiley18:....te rek'o ovaj, te rek'o onaj, te kao u onaj film...udjiguze, guzičari, ovakvi, onakvi....ja be ne poznavam ni jednog neutralnog. Bilo na početak, sad ič...

Pa nema. Sa ovima što ne znaju, 90% su se javno deklarisali protiv civilizacije, to i ja kažem.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

Posto su go...ri  dobili na konto velikog paza da mogu da kake kiliko hoce ( zbog nuklearnog oruzja) oni to rade. Zbog toga bi trebali dobiti po picci( mislim na ove sa istoka). I jos nesto, to sto kake o nekim kindzadzi (i jos nekim govnima ) . to je onako suplja prica. Oni ne mogu da osvoje Ukrajinu, a prijete Evropi.  Ma neka probaju ako su toliko pametni. Poslije toga sigurno je da nece biti u danasnjim granicama .

To je mrski Basara danas pisao, u tekstu "Srbizacija Rusije". Kako cak i srbski rts deluje kao BBC u odnosu na rusku drzavnu tv gde svakodnevno neki majmuni prete celom svetu i lupetaju sto ni ovi ovde nisu.

 

Nego u poslednje vreme nesto ne pominju onog Dugina ni na ovim patrijotskim sajtovima. Da ga nije putko poslao negde da se hladi, zato sto ga je taj Dugin sve vreme huskao na ove ludosti, iz kojih sad ne zna kako da se izvuce. Jel cuo neko nesto o njemu?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sreta-steta said:

 

Kazes vojni ciljevi, ali onda kazes Kercki most je vojni cilj... ajde daj definiciju vojnog cilja pa da vidimo koliko se razumemo ili ne. Civili u RTSu su namerno gadjani, cak ako se secas dogadjaja iz tog vremena NATO je napadao iz dva puta: prvi put gadjanje objekta a onda jos jedan napad 15min kasnije po vatrogascima. Kasetne bombe u Nisu su kako tacno vojni cilj? 

Civili se namerno gadjaju u svakom ratu i to je vise making a statement. Koliko ce toga biti zavisi od mnogo faktora: ima tu i koliko rat "dobro ide", vracanje miloga za drago, kvaliteta naoruzanja, itd... U tom smislu ovo sto Rusi (a i Ukrajinci) rade je daleko najsurovije sto radi organizovana vojna sila jos od Vijetnama na ovamo. 

 

Kerčki most je vojni cilj jer se koristi za snadbevanje trupa koje učestvuju u agresiji. Tuda ide logistika za mornaricu i avijaciju na krimu i deo logistike za ovaj deo fronta kod Hersona.

 

Što se tiče bombardovanja Niša NATO nikad nije objasnio zašto je do toga došlo i Amnesty Internetinal je to proglasio kao kršenje pravila ratovanja, dakle zločin. Isto tako se moraju okrarakterisati i ovi zločini koje Rusija čini ovih dana. Za RTS se ne sećam da je bombardovan dva puta, niti se sećam da je bilo žrtava među spasiocima. Koliko ja znam pogođen je jednom i to je to. RTS je proglašen vojnom metom jer je služio za komunikaciju vojske i širio ratnu propagandu. Naši su znali da će biti bombardovan ali su odlučili da žrtvuju te radnike. Naravno Vučićeva mama je izvedena na vreme. Tu je postojala rasprava da li je opravdano bilo bombardovati ga jer je okružen civilnim ciljevima i postojala je opasnost ali su i tu utisci podeljeni.

 

E sad meni je jako čudno da ti navodiš ove primere a ne osuđujuš Ruse kada isto to radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To je mrski Basara danas pisao, u tekstu "Srbizacija Rusije". Kako cak i srbski rts deluje kao BBC u odnosu na rusku drzavnu tv gde svakodnevno neki majmuni prete celom svetu i lupetaju sto ni ovi ovde nisu.

 

Nego u poslednje vreme nesto ne pominju onog Dugina ni na ovim patrijotskim sajtovima. Da ga nije putko poslao negde da se hladi, zato sto ga je taj Dugin sve vreme huskao na ove ludosti, iz kojih sad ne zna kako da se izvuce. Jel cuo neko nesto o njemu?

E sad ćeš druže da budeš "bogatiji" za još jedan medij u Srbiji......neki ga zovu Happy plus..

Edited by Avda Zekić
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

 

Kerčki most je vojni cilj jer se koristi za snadbevanje trupa koje učestvuju u agresiji. Tuda ide logistika za mornaricu i avijaciju na krimu i deo logistike za ovaj deo fronta kod Hersona.

 

Što se tiče bombardovanja Niša NATO nikad nije objasnio zašto je do toga došlo i Amnesty Internetinal je to proglasio kao kršenje pravila ratovanja, dakle zločin. Isto tako se moraju okrarakterisati i ovi zločini koje Rusija čini ovih dana. Za RTS se ne sećam da je bombardovan dva puta, niti se sećam da je bilo žrtava među spasiocima. Koliko ja znam pogođen je jednom i to je to. RTS je proglašen vojnom metom jer je služio za komunikaciju vojske i širio ratnu propagandu. Naši su znali da će biti bombardovan ali su odlučili da žrtvuju te radnike. Naravno Vučićeva mama je izvedena na vreme. Tu je postojala rasprava da li je opravdano bilo bombardovati ga jer je okružen civilnim ciljevima i postojala je opasnost ali su i tu utisci podeljeni.

 

E sad meni je jako čudno da ti navodiš ove primere a ne osuđujuš Ruse kada isto to radi.

 

E pa vidis, to je ta loose definicija vojnog cilja jer onda svaka zeleznicka stanica, autoput, most ili zgrada gde je bilo parkirano nesto SMB boje postaje vojni cilj. Kako je RTS proglasen za vojnu metu, tako je mogao i maxi (ili pekabeta u ono vreme :)) jer prodaje mesni narezak a svi znamo da pored napolitanki to je osnovna vojna hrana. A onda se desavaju i greske jer 1t TNTa bas i ne pravi razliku od civila i vojske. I da budemo fer... kada su gadjali one tv tornjeve Rusi su to javno rekli nekoliko dana unapred. NATO to nije uradio.

 

Nije to bas tako za rts... znalo se da ce isti verovatno biti gadjan, ali ti kao najveca i najodgovornija sila na svetu neces gadjati jer znas da u njemu sedi 70 civila, jel tako? ili te zabole za civile jer je rat a u ratu se vodi racuna prvenstveno o pobedi a ti civili su ionako glasali za milosevica sto ce reci odgovorni su i za Racak i za Srebrenicu, pa malo ko ih i jebe. to je rezon? Vidis ja mislim da jeste. I isti rezon vazi Ruse... koga zabole koga neki sreta, klotzen sa foruma ili amnesti international na kraju krajeva osudjuje. Kada vidis onaj video koji je devil postovao ili onaj trzni centar ili zgradu iz Kijeva ako si covek osetices samo tugu i gadjenje. Sustina jeste da je juce bilo 20% izgubljene terotorije, danas 20.2%, sutra 19.7%. E tih 0.2 ili 0.3 je kostalo dodatnih 2000 udovica, 2000 sirocadi, par hiljada ljudi koji nikad crninu nece skinuti do kraja zivota. To je X manje doktora, uciteljica, glumaca... ljudi koji su mogli da cine zivot srecnijim drugim ljudima. Njih su Rusi pobili. Ali sta cemo mi da uradimo da to ne bude 20000 udovica? Da gadjamo Kercki most? To je jedini deo gde se ne slazemo. 

 

Paralele sa '99 su nategnute i uglavnom pogresne, ali jedna nije. Ono sto je bilo bolje za Srbiju tada je da taj rat nije ni poceo PA STA BILO ili da je zaustavljen bilo koji dan ranije nego sto jeste. E to isto vazi i za Ukrajinu.   

 

I za kraj da se potpuno razumemo... razlog zasto ja licno toliko pisem prvenstveno o odgovornosti Ukrajine i zapada je jer se vidim delom zapada. I zbog toga mi mnogo vise smeta zapadna propaganda nego Ruska i zapadni postupci nego ruski. Da sam Rus bilo bi obrnuto i imao bih isti stav kao gradjanin Srbije prema Mladicu, Arkanu ili onim skorpionima sto poubijase onu decu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sreta-steta said:

Civili u RTSu su namerno gadjani, ostavljeni da izginu.

 

zarad potreba miloševićeve propagandne mašinerije.

 

Tačno se znalo šta će gde biti gađano unapred, svako malo javi se neki tako kao ti sa svojim viđenjima događaja iz 1999 i svojim teorijama BalkanInfo provinijencije.

 

Usput i upozorenje: Svoju verziju 1999 dobrodošli ste da ispričate u temi koja se bavi 1999, svi će rado pročitati neko novo alterenativno viđenje dobro poznatih činjenica.

U svakom slučaju, ovo nije tema koja se bavi 1999 naročito ne izvrtanjem činjenica da bi se povlačile nekakve paralele sa agresijom Rusije na Ukrajinu.

 

1 hour ago, sreta-steta said:

Rusi su to javno rekli nekoliko dana unapred. NATO to nije uradio.

 

Laž ponovljena 100 puta neće postati istina.

 

NATO to JESTE uradio.

 

1 hour ago, sreta-steta said:

Kako je RTS proglasen za vojnu metu, tako je mogao i maxi (ili pekabeta

 

Loš pokušaj duhovitosti i zamene teza.

 

Btw, za duhovite komentare i opaske takođe postoji predviđena tema.  Imaš tamo dosta pokušaja duhovitosti, neki su manje uspešni neki više, predlažem da probaš pa šta bude :thumbsup:

 

1 hour ago, sreta-steta said:

razlog zasto ja licno toliko pisem prvenstveno o odgovornosti Ukrajine i zapada je

 

potpuno jasan svima.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo kazes sve paralele sa 99 u posebnu temu a onda u sledecoj nastavis sa tim sta je NATO rekao ili nije. Dogovori se prvo sa sobom pa da pratimo svi ista pravila. btw, ja sam spreman da se izvinim (jer u tom slucaju moj zakljucak je rezultat mog neznanja) ukoliko zakacis neki clanak ili potvrdu od ucesnika dogadjaja tog vremena sa NATO strane da potvrde to upozoravanje. Ne pricam o ambasadorima, novinarima i "stvarateljima javnog mnjenja" vec ljudima koji su bili deo tih dogadjaja. U suprotnom tvoje pisanje je isto sto i Milomir Maric samo sa druge strane. 

1 hour ago, fancy said:

 

potpuno jasan svima.

 

 

 

spacer.png

 

 

Edited by sreta-steta
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

 

E pa vidis, to je ta loose definicija vojnog cilja jer onda svaka zeleznicka stanica, autoput, most ili zgrada gde je bilo parkirano nesto SMB boje postaje vojni cilj. Kako je RTS proglasen za vojnu metu, tako je mogao i maxi (ili pekabeta u ono vreme :)) jer prodaje mesni narezak a svi znamo da pored napolitanki to je osnovna vojna hrana. A onda se desavaju i greske jer 1t TNTa bas i ne pravi razliku od civila i vojske. I da budemo fer... kada su gadjali one tv tornjeve Rusi su to javno rekli nekoliko dana unapred. NATO to nije uradio.

 

Nije to bas tako za rts... znalo se da ce isti verovatno biti gadjan, ali ti kao najveca i najodgovornija sila na svetu neces gadjati jer znas da u njemu sedi 70 civila, jel tako? ili te zabole za civile jer je rat a u ratu se vodi racuna prvenstveno o pobedi a ti civili su ionako glasali za milosevica sto ce reci odgovorni su i za Racak i za Srebrenicu, pa malo ko ih i jebe. to je rezon? Vidis ja mislim da jeste. I isti rezon vazi Ruse... koga zabole koga neki sreta, klotzen sa foruma ili amnesti international na kraju krajeva osudjuje. Kada vidis onaj video koji je devil postovao ili onaj trzni centar ili zgradu iz Kijeva ako si covek osetices samo tugu i gadjenje. Sustina jeste da je juce bilo 20% izgubljene terotorije, danas 20.2%, sutra 19.7%. E tih 0.2 ili 0.3 je kostalo dodatnih 2000 udovica, 2000 sirocadi, par hiljada ljudi koji nikad crninu nece skinuti do kraja zivota. To je X manje doktora, uciteljica, glumaca... ljudi koji su mogli da cine zivot srecnijim drugim ljudima. Njih su Rusi pobili. Ali sta cemo mi da uradimo da to ne bude 20000 udovica? Da gadjamo Kercki most? To je jedini deo gde se ne slazemo. 

 

Paralele sa '99 su nategnute i uglavnom pogresne, ali jedna nije. Ono sto je bilo bolje za Srbiju tada je da taj rat nije ni poceo PA STA BILO ili da je zaustavljen bilo koji dan ranije nego sto jeste. E to isto vazi i za Ukrajinu.   

 

I za kraj da se potpuno razumemo... razlog zasto ja licno toliko pisem prvenstveno o odgovornosti Ukrajine i zapada je jer se vidim delom zapada. I zbog toga mi mnogo vise smeta zapadna propaganda nego Ruska i zapadni postupci nego ruski. Da sam Rus bilo bi obrnuto i imao bih isti stav kao gradjanin Srbije prema Mladicu, Arkanu ili onim skorpionima sto poubijase onu decu. 

 

Nisi u pravu za RTS danas se zna cela pričao oko toga ali pošto sam ponudio objašnjenje neću se ponavljati.

 

Što se tiče vojnih meta, slobodno neka Rusi proglase nešto za vojnu metu čak i ako ona nije, na taj način daju do znanja civilima da se evakuišu i dokazuju da im cilj nije uništavanje civila nego vojnog cilja. No oni to ne rade, odnosno rade tek po odrađenom napadu kada idu alibi izjave zašto su to uradili, tada je kasno. Meni je potpuno jasno da je ovaj napad u Vinici kao i ostali unazad par dana imao za cilj civilne žrtve radi zastrašivanja istih jer je rađen u po bela dana i gađan je cilj koji se sigurno ne koristi više u vojne svrhe. Vojska kada koristi objekat u centru grada to se ne može sakriti i takvi podaci momentalno stižu do protivnika tako da tu nema nikakve logike.

 

Recimo ž.stanica u Kramatorsku jeste vojni cilj, ali pošto se koristi i u civilne svrhe onda se ona proglasi metom i za dan-dva je uništiš, ali ne Rusi su baš hteli da je gađaju u sred dana kada tamo ima civila koliko hoćeš. Dakle uopšte im nije bitna kolaterlana šteta nego je očigledno cilj nešto drugo.

 

Ovo da su Ukrajinci krivi što ih Rusi ubijaju neću ni da komentarišem, ti si već ko zna koji sa tim stavom i neću da ulazim u to blato. Ukrajinci nemaju izbora u ovom RATU, protivnik želi da ih uništi, dakle oni nemaju alternativu nego da se bore dok god mogu. Kada ne bi mogli više da se bore bili bi okupirani i postali bi marionetska država koja ne bi imala nikakvu perspektivu. To žive već ovih 30 godina tako da im je jasno da tu nema interesa za njih.

 

Srbija je morala da se bori jer nije postojao nikakav dogovor o sudbini Kosova. Kada mirnim putem predaš neku teritoriju ti si sa njim završio za sva vremena. Ono što je trebalo je da pristanemo na kompromis pre rata jer za razliku od Ukrajine nas tada apsolutno niko nije podržavao ako izuzmemo tapšanje po ramenu od strane nekih država. Ukrajina ima saveznike i ima šansi da iz rata izađe neporažena no za to će morati žestoko da se bore.

 

Ja ovde ne vidim nikakvu zapadnu propagandu, čak šta više zapad je prilično realan. Pošto čitam i rusofilske forume vidim da malo malo pa citiraju CNN, BBC koji imaju potpuno realne tekstove da Ukrajina gubi rat, pošto tamo nema cenzure ne mogu se sprečiti tekstovi koji tvrde da UKR dobija rat ali prikazivati takve tekstove kao jedine na zapadu je jasnan pokušaj propagande Rusa u stilu kalimera "Svi su protiv nas". To što neki Džo izjavi na tviteru ili YT nije zapad kao što ni šta ja i ti pišemo nije Srbija. Jedinu propagandu rade vlasti u Kijevu i Moskvi jer im je u interesu da lažu zarad efikasnijeg vođenja rata.

 

Zapad ovde takođe nema izbora. Pa pobogu Ukrajina se uništava zato što želi da bude deo tog zapada. I sada zapad treba da bude "đubre do kraja" i da kaže "ko vas jebe snalazite se sami". Pa to bi bilo gore nego kada su Čehoslovačku predali Hitleru. Ne bi ih ništa opralo od te bruke ja ne mogu ni da pomislim da neko misli da je to realno trebalo da se desi. To je još luđa teorija od toga da je Ukrajina trebala "da se naguzi Putinu". Ako Putin hoće tako nešto od zapada pa onda neka napadne njih i reši taj problem jednom za svagda.

 

Jedini krivac za ovaj rat je Putin, on je okupacijom Krima doveo Rusiju i Ukrajinu u konflikt koji je praktično ne rešiv a ovom eskalacijom nasilja od februara i pokretanjem pravog rata je odpočeo i zvanično hladni rat sa Zapadom. Pošto ja ne verejem da je on imao unutrašnji pritisak od javanosti da ovo radi ovo je čist njegov hir i kompleksi koje vuče od raspada SSSR a delom odgovornost leži i na FSB koji su totalno pogrešno procenili UKRajinu i naveli ga da će to biti kratkotrajni rat.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo oko RTSa je tipicna prica kako danas, iako se sve zna u vezi toga 20 i kusur godina posle, se konstruisu nekakvi mitovi kako bi se sve sto se desilo koristilo kao antizapadna propaganda u Srbiji.

 

A cak i da je bilo tako, svi ti slobodoumni rodoljubi nikako da se zapitaju kako je moguce da je Vuciceva mama izasla, zajedno sa svim urednicima, voditeljima, direktorima, a poginuli neki montazeri, portiri i drugi "nebitni" koji su od strane Milosevica i njegove zlocinacke kamarile zrtvovani, bas zarad ovakvih prica.

 

Cak i ako "zaboravimo" da NATO JESTE najavio da ce gadjati RTS.

 

Uz krivoustu Tatjanu Lenard koja u vestima kaze mi smo u Aberdarevoj da vam ne dajem koordinate, pa to vece istrcala iz zgrade da bude sto dalje od nje.

 

Sramotno je i tuzno kako je lako isprati mozak i kako, ako vas vec toliko zanima to sto se desilo pre 20 i kusur godina, prihvatate lazi i vrlo primitivnu propagandu kao istinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

kako je moguce da je Vuciceva mama izasla, zajedno sa svim urednicima, voditeljima, direktorima, a poginuli neki montazeri, portiri i drugi "nebitni" koji su od strane Milosevica i njegove zlocinacke kamarile zrtvovani, bas zarad ovakvih prica.

Komunjare, žrtvovanje drugih im nije strano. Sada se baš zapitah šta je bilo sa onim đubretom Komrakovim, i vidim da su ga nedavno intervjuisali na BalkanInfo. Tuga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

 

E pa vidis, to je ta loose definicija vojnog cilja jer onda svaka zeleznicka stanica, autoput, most ili zgrada gde je bilo parkirano nesto SMB boje postaje vojni cilj. Kako je RTS proglasen za vojnu metu

Vojska i MUP su decenijama koristili toranj u Aberdarevoj za veze, u Beogradjanki je MUP imao centar za vezu. Ne mogu da se setim da li su drzali jos nesto u palati Albanija , ali definitivno jos nekoliko lokacija u gradu i to po "civilnim" zgradama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Cak i ako "zaboravimo" da NATO JESTE najavio da ce gadjati RTS.

 

 

Po nekoj priči iz prve ruke, dok sam kao "informatički pismen" prašinar radio po kancelarijama u toku vojnog roka - najava je poslata od strane NATO najmanje 48h pre gađanja RTS. Koji kanali, kome, kako i slično... ko to zna. Ali se zna da su naši znali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 

zarad potreba miloševićeve propagandne mašinerije.

 

Tačno se znalo šta će gde biti gađano unapred, svako malo javi se neki tako kao ti sa svojim viđenjima događaja iz 1999 i svojim teorijama BalkanInfo provinijencije.

 

Usput i upozorenje: Svoju verziju 1999 dobrodošli ste da ispričate u temi koja se bavi 1999, svi će rado pročitati neko novo alterenativno viđenje dobro poznatih činjenica.

U svakom slučaju, ovo nije tema koja se bavi 1999 naročito ne izvrtanjem činjenica da bi se povlačile nekakve paralele sa agresijom Rusije na Ukrajinu.

 

 

Laž ponovljena 100 puta neće postati istina.

 

NATO to JESTE uradio.

 

 

Loš pokušaj duhovitosti i zamene teza.

 

Btw, za duhovite komentare i opaske takođe postoji predviđena tema.  Imaš tamo dosta pokušaja duhovitosti, neki su manje uspešni neki više, predlažem da probaš pa šta bude :thumbsup:

 

 

potpuno jasan svima.

 

 

 

.

 

Nemam pojma sta je Balkaninfo...ali kapiram da vodis neki licni dzihad protiv neobicnbog oblika putinofilije rasprostranjenog  u Srbiji, problem je kad u tu korpu stavis sve sto ti mislis da toj korpi pripada...na forumu toga nema, a sasvim sigurno sreta-sreta nije deo toga...U krajnoj liniji bolesno stanje srpskog drustva ima malo sta zajednicko i nije nikakav kriterijum za rat u Ukrajini, ono , srpsko drustvo ne moze da dobaci do toga jer se gusi u sopstvenim problemima

 

Sta govori balkaninfo ili nekakav happy ne znam i savrseno me ne interesuje, kao ni atlantski savet u bg  ...ali znam sta na tu temu govore HRW ili AI...kojima se ovde veruje...

 

 

 


"NATO has stated that it bombed the television facilities because they were being used as a propaganda tool of the Milosevic government. As a consequence, Human Rights Watch believes that While stopping such propaganda may serve to demoralize the Yugoslav population and undermine the governments political support, neither purpose offers the  concrete and direct military advantage necessary to make them a legitimate military target.

Even if one could justify legal attacks on civilian radio and television, there does not appear to be any justification for attacking urban studios, as opposed to transmitters. After strikes on the Belgrade and Novi Sad headquarters, Yugoslav state broadcasters were able to easily move operations to other facilities. In this case, target selection was done more for psychological harassment of the civilian population than for direct military effect.The risks involved to the civilian population in undertaking the urban attack thus grossly outweighed any perceived military benefit. What is more, NATO failed to provide clear advance warning of the attacks "whenever possible",  as required by Protocol I, art. 57(2)."

 

 

 

“The bombing of the headquarters of Serbian state radio and television was a deliberate attack on a civilian object and as such constitutes a war crime,” Sian Jones, Amnesty International’s Balkans expert said.

NATO officials confirmed to Amnesty International in early 2000 that they targeted RTS because of its propaganda function, in order to undermine the morale of the population and the armed forces.

“Justifying an attack on the grounds of combating propaganda stretches the meaning of ‘effective contribution to military action’ and ‘definite military advantage’. These are essential requirements of the legal definition of a military objective – beyond acceptable bounds of interpretation.

“Even if NATO genuinely believed RTS was a legitimate target, the attack was disproportionate and hence a war crime,” Sian Jones said.  

NATO officials also confirmed that no specific warning of this particular attack was given, even though they knew many civilians would be in the RTS building.

 

 

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2009/04/no-justicia-victimas-bombardeos-otan-20090423/

 

 

 

To sto je Vesli Klark obavestio CNN da ovaj izvuce svoje novinare i da po njegovim recima prenese samom Milosevicu sve i da je istina , nije nacin na koji se zvanicno prenose informacije ovog tipa...Da, to sto srpksa vlast nije uradila nesto da zastiti svoje gradjane je njena odgovornost, ali to nikako ne umanjuje odgovornost onog koji je te ljude ubio, kako se vidi iz nalaza HRW i AI..

 

.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva relativizacija... btw, to  sto je nesto na sajtu Amnesty International, kao blogerski/volonterski nepotpisani tekst, ne dokazuje nista. Ja mogu danas da se prijavim prihvatice me sutra, jer mogu da im dam dovoljno credentials da me prihvate kao blogera na sajtu.

 

Drugo, dokazano je da smo znali i javno, ali i da nije javno, ostaje ta sitnicica koju nekako zaobilazite - kako je moguce da su poginule cistacice, portiri i montazeri, a bas niko od direktora i propagandnih perjanica nije bio u tom trenutku u zgradi?

 

Znali su. Odgovornost je iskljucivo na njima.

 

Ta prica o legitimnom vojnom cilju je potpuno sekundarna u poredjenju sa cinjenicom da si namerno ostavio ljude da umru da bi mogao da ih posle koristis u propagandne svrhe.

 

I zaista, ali zaista, popiti tu propagandu 20+ godina posle pokazuje sav jad i cemer srpskog drustva u 2022. godini.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jad i cemer srpskog drustva pokazuje to sto sta god se postuje kao cinjenica ti i drugari izvrgujete, zovete relativizacijom i ruskom propagandom. A ono sto zoves cinjenicom su vrcavi komentari i onelineri u stilu "mi znaemo". Tragedija je sto nismo u stanju da funkcionisemo kao normalno drustvo vec iskljucivo kao podeljeno na NAS i NJIH bilo da se radi o cetnicima i partizanima, milosevic i opozicija, vucic i .... sta god, itd, itd... mora da se pripada nekoj grupi jer mozak je navikao da funkcionise u stanju stalnog sukoba. drugacije se ovde valjda i ne moze. 

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...