Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

mqdefault.jpg

 

Ovo je taj dron koji Ukrajinci koriste najviše. Nosi dve bombe (slika je malo u rambo fazonu 🙂 ) . Bombe su u stvari prepravljene ručne bombe :

 

 

RKG-3_hand_grenade_Navy.jpg

 

Prepravljene u smislu da su im dodata krilca. Mislim da to nije kućna radinost nego projekat UKR vojske. Kućnu radinost smo gledali u Siriji što je verovatno Ukrajincima dalo ovu ideju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Vala istina, baš pričam sa wife kad sam prvi put gledao generala Ponoša na TV, bio neki intervju e on je prvi načelnik Gš u mom životu koji je javno izjavio da je "nešto našao na Google" i uopšte prvi načelnik Gš za kojeg sam pomislio da je u stanju da koristi kompjuter i najobičniji browser. I za ove posle njega nešto ne važi sama pomisao da su u stanju da samostalno koriste kompjuter.

Što se naših tiče nije u pitanju pamet, ima je više nego dovoljno, i naš "Vrabac" je rođen u Vazduhoplovno tehnićkom institutu tu ima naprednih i pametnih igračaka i ideja i planova, smem ruku u vatru da stavim da ne zaostajemo za svetom. Problem je u proizvodnji na prvom mestu, zatim dolazi nepremostivi problem koji se zove krutost formacije.
Tu krutost nešto ne vidim da možemo da pobedimo unutar sebe. Dakle štapske torbice pobeđuju.


Mislio si reči u Vojno tehničkom institutu (VTI)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Kakav moron trebaš da budeš, da pokušaš ovo sve da prošvercuješ na aerodromu? Znači....jedan čovek...027a1f01ee3f14342c04e6b557c726a1.jpg
 
 
Gde je ovo uhvaceno?

Ovo je nađeno a zato je tona opreme otišla...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, shonke said:


 

 


Mislio si reči u Vojno tehničkom institutu (VTI)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Da, to je ime dobio 1992. Nekako će mi uvek ostati Vazduhoplovno tehnički, bar meni. I stari logo sa zvezdom 🙂
z8caCUD.png
Nastavak na drugoj temi 🙂

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Constantin said:

Kakav moron trebaš da budeš, da pokušaš ovo sve da prošvercuješ na aerodromu? Znači....jedan čovek...027a1f01ee3f14342c04e6b557c726a1.jpg

 

 

 

.

 

Mozda je zarazno...Na Ben Gurionu panika, amerciki turisti pokusali da prosvercuju bombu koju su nasli...U Israelu, Ben Gurion, ti svercujes bombu kao suvenir😂

 

 

https://www.timesofisrael.com/panic-at-the-airport-after-american-family-tries-to-board-plane-with-souvenir-bomb/

 

Edited by attolini
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  .

 

Mozda je zarazno...Na Ben Gurionu panika, amerciki turisti pokusali da prosvercuju bombu koju su nasli...U Israelu, Ben Gurion, ti svercujes bombu kao suvenir[emoji23]

 

 

https://www.timesofisrael.com/panic-at-the-airport-after-american-family-tries-to-board-plane-with-souvenir-bomb/

 

 

Gledao...što bi rekli Nišlije "Ima gi razni"....[emoji1787] 

 

 

Ovo je bilo u Kišinjevu, Ukrajinac sa američkim pasošem...

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ti mislis? 
Posto znas italijanski poslusaj ovog tipa. 
 
Evo pogledao. Vrati mi 35 minuta života!!!

Prvo sam mislio da priča nešto i o izbeglicama (jer si pominjala izbeglice pa sam ja odgovorio itd) . Kad ono ovaj pokupio tvoj rečnik (ili ti njegov) o neslobodi Italije. Draghi je Bajdenov Lukašenko i ostale gluposti.
Ja ti kažem, tutor treba Evropi.

P. S.
Ovo sam pogledao da te ispoštujem. Nemoj molim te više da mi kačiš ovako nešto da gledam. Ne interesuje me ovakav profil likova. Ako kačiš, a u toku rasprave sa mnom, ne očekuj da ću da pogledam. Sorry.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Mavic? 

 

.

 

DJI .....Da, naravno ne garantujem da je na snimku bas taj, ali su vrlo popularni kod obe strane...rusi u zaostatku, kasno kapiraju..

 

P.S. Kad si vec tu...zasto samo kroz VPN imam dostup forumu?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

 

P.S. Kad si vec tu...zasto samo kroz VPN imam dostup forumu?

Ja sam tu non-stop, samo ne pisem ali video sam da ti niko nije odgovorio a bas sam skoro gledao te dronove pa eto, prozborio sam. 🙂

 

Pisi mi na PM 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Evo pogledao. Vrati mi 35 minuta života!!

Treba da mi se zahvalis na prosvetljenju, a ne da se deres zbog 35min zivota provedenog u slusanju jednog genijalaca. Ima puno toga intetesantnog na yt, a i njegov sajt je interesantan, od srca ti ga preorucujem. Vrlo objektivno i nepristrasno analizira sve ratove kao i ovaj sad u Ukrajini. 

 

12 minutes ago, shonke said:

Ja ti kažem, tutor treba Evropi.

 Ovaj? :classic_blink:

 

 

14 minutes ago, shonke said:

Ako kačiš, a u toku rasprave sa mnom, ne očekuj da ću da pogledam.

Ja sa tobom nisam ulazila u raspravu, ti si taj koji uvek skaces na moje postove. Stavi me na ignor i sve ok. Ni meni se ne ulazi u raspravu sa ljudima koji djonom idu na one koji misle drugacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Naravno, Amigo....pre svega zbog deteta, žene...pa i njega...na kraju krajeva. Svako neko zašto, ima svoje....'bem li ga...

 

.

 

Posebno zbog toga sto se jos ne zna da li je pripadnik azova...nazi fotke su stare desetak godina, i on je zaista bio zaposlen u azovstali, mozda je samo fan...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa tobom nisam ulazila u raspravu, ti si taj koji uvek skaces na moje postove. Stavi me na ignor i sve ok. Ni meni se ne ulazi u raspravu sa ljudima koji djonom idu na one koji misle drugacije. 
Aj pls iskuliraj. Nisam te napao niti rasprava znači svađa. To je diskusija. Ispostovao sam te kao sagovornika i pogledao onaj klip i rekao mišljenje o tome. Zamolio sam te da ako želiš meni da poručiš da gledam nesto takvo, možeš slobodno da preskocis jer me ne interesuju tipovi kao Orsini. Ne branim da kačiš, en general, bože sačuvaj, nego mene ne zanima taj lik.
Nisam išao djonom na tvoje postove ali ne očekuj da ću sa tobom da se složim ikada po pitanju ove teme jer smo apsolvirali (totalne) razlike. Ali ni da oćutim ili ne izrazim stav. Dvoje sam stavio na ignore listu jer su bezobrazni i nevaspitani, s tobom nemam takvih problema i pročitam ceo tvoj post. Nema razloga da se svađamo.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Posebno zbog toga sto se jos ne zna da li je pripadnik azova...nazi fotke su stare desetak godina, i on je zaista bio zaposlen u azovstali, mozda je samo fan...

 

.

Bitna je informacija da se u katakombama nalazi 71 civil, ako mu je za verovati....

Link to comment
Share on other sites

Vučićevićeva kolumna u Informeru:

Quote

Elem, da se mi odmah razumemo, nemam ja ništa protiv Rusa i Rusije. Ako je neko godinama, sad već decenijama, pisao sve najbolje i najlepše o Vladimiru Vladimiroviču, onda sam to ja i onda smo to mi u Informeru. Ali, to što meni srce poskoči kada čujem rusku himnu, to što meni oči zasuze svaki put kada krenu taktovi 'Svetoga rata', pa to nikako ne znači da mi je bilo šta preče od Srbije.
I baš zato moram da vam priznam, posmatrajući srpsku medijsko-političku scenu ovih dana, došlo mi je da negde na nekoj TV javno priupitam: Ima li još Srba u Srbiji? Ili smo se svi već upisali u Ruse i Amerikance? Kako je, zaboga, moguće da bilo kome, danas i ovde, preči bude bilo čiji drugi, nego naš, srpski interes?

informer.rs/vesti/kolumne/699418/dragan-vucicevic-dosta-zlocina-rusija-ukrajina-srbija-srbi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Милица said:

Jedno glupo pitanje: Cemu se nadaju ti u katakombama, zasto se ne predaju? Zasto ne puste bar civile da izadju? 

Možda su njihove porodice s njima, amožda i neki random civili....dok su civili tamo, zbog dobrog utvrdjenja, i spleta tih hodnika, bilo bi suludo da Rusi krenu na juriš i osvoje to. Bilo bi mnogo gubitaka, na obe strane...nepotrebno. Gledao sam večeras intervju sa jednim od komandanata...kaže imaju hranu, ponestaje, ali nije strašno....vodu imaju samo tehničku pa ko ima šerpu nek prokuva. To je taj stepen sadizma....ukratko...da izvineš na rečniku, zabole ih...za civile, oni su živi štit i to je jedino zbog čega su oni tamo....onog momenta, kad bi ih pustili, znaju da bi im bio kraj. Nadaju se da će ih ipak neko izvući....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi u razmeri minimum 1/20, posto Rusi manje vise ni ne znaju sta ih ceka tamo. Pa ti racunaj koliko je to vojnika. Hebe se njima za civile,ali su to ovo snimili i pustili u javnost pa Rusi ne smeju nista da urade sto bi ohrabrilo npr NATO da intervenise. Sigurno imaju svega tamo, sem mozda vode i to je upitno jer je to bunker koji bi trebalo da izdrzi nuklearni napad sto znaci da imaju i vodu negde u velikoj kolicini koju svakako moraju da prokuvaju.

 

Cak i razmera 1/20 je najbolje sto Rusi mogu uzeti. AZOV-ci izlaze napolje i imaju sitne napade na Cecene pre svega. Ima i danas gradskih borbi u Mariiopolju, ali cak i da probiju prvi obruc, smrt im je zagarantovana. Cekace neku kontraofanzivu i moguci kolaps ruskih snaga.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...