Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

33 minutes ago, McLeod said:

Kako ce da dopremaju hranu vojnicima 3 godine?

Odakle da dopremaju ? Pogleda li ti u geografsku kartu?

I zašto tri godine?

33 minutes ago, McLeod said:

Je l' si svestan ti koliko je samo ovih mesec dana kostalo Rusiju, ne racunajuci milijarde i milijarde koje su spucali u tehniku i naoruzanje koje im je unisteno? Gde su dnevnice za 100 hiljada vojnika, gde je hrana za iste?

Uopšte me nije briga koliko će da ih košta?

Da ponovim , briga me za Rusiju.Ako nisu sposobni neka propadnu.Propadala su i mnogo veća carstva pa što da ne propadne i nejaka Rusija.

 

Nego pogleda li ti sa ,,dva klika mišem" kakva je situacija ili i dalje pišeš uz pomoć,,logike"?

Edited by sasa965
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sasa965 said:

Odakle da dopremaju ? Pogleda li ti u geografsku kartu?

I zašto tri godine?

Uopšte me nije briga koliko će da ih košta?

Da ponovim , briga me za Rusiju.Ako nisu sposobni neka propadnu.Propadala su i mnogo veća carstva pa što da ne propadne i nejaka Rusija.

 

Nego pogleda li ti sa ,,dva klika mišem" kakva je situacija ili i dalje pišeš uz pomoć,,logike"?

 

Ti i tvoji drugari ovde pominjete neke okupacije, propast Evrope zbog gasa, a Rusija svega ima, nista ne fali, i vestacko djubrivo, i zito i svaku vrstu hrane.

 

Baci pogled ti bolje na kartu pa objasni sebi kako ce logistika da radi na neki duzi period, ili ce verovatno da se teleportuje sve sto treba do Ukrajine.

 

Sto se klikova tice, znam da tebi treba vise. Mada mi izgleda da ti ni 100 ne bi pomoglo, nista tebi nije jasno.

 

A sto se tice glume da te briga za Rusiju, glumi brate, meni ni iz dzepa ni u dzep.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Ti i tvoji drugari ovde pominjete neke okupacije,

Ne podmeći.

Nađi gde sam to pisao.

1 minute ago, McLeod said:

Baci pogled ti bolje na kartu pa objasni sebi kako ce logistika da radi na neki duzi period, ili ce verovatno da se teleportuje sve sto treba do Ukrajine.

Odakle čoveče?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Klotzen said:

Pa nije Jeljcin "mirovao" zato što je bio dobar, nego zato što nije imao snage da pravi sranja po svetu.

 

Zasti mislis da bi Jeljcin pravio sranja po svijetu?

 

50 minutes ago, Brian Setzer said:

Ja nešto ne mogu sebe da ubedim da će Rusija da propadne/da im drastično padne standard (zato što su im uveli sankcije), jer većina pučanstva i ne živi nešto posebno dobro.. Oni su imali ogroman profit koji je završavao u vilama i zgradama na obalama raznih mora, kupljenim fudbalskim klubovima i računima u raznim bankama. Kapiram, naravno, poentu sankcija, ali je lično meni, matorcu, sve to bezveze i mnogo manje od konkretne vojne pomoći, u vojnim sredstvima i ljudstvu.

 

Da, ogromne pare su iznesene iz Rusije, to je tek bio kriminal epskih razmjera.

Jedino mi nije jasno zasto sada te ljude koji su donijeli milijarde dolara na Zapad, sada taj isti Zapad kaznjava? Ulozis nekoliko milijardi, koje si pokrao od svoje domovine, u neki strani fudbalski klub, sto je samo po sebi malumno i nemoralno, kao sto je i nemoralno od tog istog Zapada prihvatiti te pare, pa te onda prvo ponize i istjeraju iz zemlje, pa ti poslije i otmu taj isti klub. To je vec kriminal na kriminal.

Taj sistem oligarha, koji je isti i u Rusiji i u Ukrajini, je nesto najodvratnije sto se desilo prilikom raspada SSSR-a. Vidjecemo kakve ce posljedice ovaj rat da ostavi na to sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Dok su oči sveta uprte u  Ukrajnu, mi ne sedimo zaludni,a bogami ni Rumuni ...

 

velika-srbija.jpg

 

Natpis Serbia je fejk, na francuskom se Srbija ne kaže Serbia nego Serbie, a i font je očigledno različit, ali dve Rumunije su zaista bile.

 

M2IPcnP.jpg

Edited by erwin
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

Ako neko zna da kaze gde je Soigu...

 

Nisam ni znala da je nestao do skoro...samo sam procitala da je posecivao srb uoci ukr.rata ako to nesto znaci a verovatno ne znaci

Radi se nema, vremena covek.

Stislii rokovi da se zavrsi projekt, losi ljudski resursi, tehnologija zastarela, konkurencija zajebana, a on obecao gazdi da ce sve zavrsiti pre roka. Nije ga dzaba gazda planirao za naslednika, mora se dokazati.

 A gazda zajeban, oce da podvikne, oce i da udari, oce  i na caj da pozove.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sasa965 said:

@McLeodZnaš li ti da se Ukrajina i Rusija graniče ? Nisu one udaljene 10000 kilometara.

O kakvoj logistici pričaš?

 

Kraj posta ti je novo brukanje , nego ko sam ja da ti branim da se brukaš.

Nije ti prvi put.

Od Putina do Krima dalje nego od mene do Berlina. Teleport besplatan radi, ili lete brzinom svetlosti, a gorivo vazduh, ne kosta nista. Brukam se nego sta.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod nije/neće Rusima biti problem logistika kad osvoje nešto, Ukrajina pored Rusije, hrane ima, nafte ima (i u Rusiji i u Ukrajini). Moguće je da su sad u problemu, dok ne razrade lokalne sisteme, ali kad(naravno i ako) zauzmu, recimo istok Ukrajine, gde ti vidiš logističke probleme (mislim nije to pustinja)? Ili ja nešto ne znam i previđam, možda?

Link to comment
Share on other sites

Brukanje epizoda......4?

4 minutes ago, McLeod said:

Od Putina do Krima dalje nego od mene do Berlina.

Hoćeš da kažeš da će Putin da krene pešice iz Moskve i na leđima da donese komoru za umorne borce.

Nije on Vučko aman.

Nego ti opet nisi pogledao na zemljopis.Raumem , zaneo si se pa sad ti je glupo da staneš .

Brukaš se.

 

Pošto ti geografija ne ide dobro da vidimo kako će Evropa da reši naftu , gas , obojene metale, uranijum ,hranu , izbeglice i tako te sitnice ? Kakva će turistička sezona da bude u Grčkoj , Italiji i Štaniji ?

Jer ako bude podbacila onda će to biti treća za redom.

Možda bolje poznaješ ekonomiju?

 

Link to comment
Share on other sites

Što se odjednom digla medijska briga za Šojgua, iskustvo mi govori da će ga na nekom nato brifingu proglasiti mrtvim ili nestalim. To je svojevremno na svojoj kozi osetio Baton Hadziu pa i dan danas barem pola stanovnika kosova veruje da je šurovao sa neprijateljem pošto je hvala bogu preživeo.

Link to comment
Share on other sites

Kažu: nema frke za gas, slaće US tečni tankerima i biće samo(?!) 40-60% skuplji. Možda, ne znam tematiku, pretpostavljam da to treba da se pretvori u tečno, pa da se napuni tanker, pa da stigne, pa da se istovari, pa da se opet pretvori u gas, pa gasovodima dokle treba.

Svaka čast tehnologiji ako je to sve samo 50% skuplje nego ruski koji je odma' u gasovodu.

 

Ili stizaće više sa Bliskog istoka. I tu moraju da se naprave dodatni gasovodi, mora gas kroz nešto da prolazi.

 

Ili Australija, izvoziće ugalj u Poljsku... OK.

 

Gledam glasanje afričkih zemalja u UN, svi su protiv Rusije i osuđuju, uvode sankcije.

Onda gledam uvoznu zavisnost za bazične žitarice, 50+% od Rusije i Ukrajine. Ako neće da kupe od Rusa, od koga će i po kojoj ceni? Imaju li oni para da plate ili će da trpe gladni? Hoće li US i EU da ih kažnjavaju ako ipak kupuju od Rusa?

 

Znam da Iran (valjda) ima ogromne probleme zbog sankcija, ne mož' da naplati, da proda naftu, ne može da kupi šta im treba. Ako se to isto uspe s Rusijom, sankcije su itekako moćno oružje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da neće svet da propadne, ali nije to RTS igrica, pa da nabrzinu, dok okrene krug u smeru kazaljke na satu, razgradiš nešto postojeće, pa vratiš štaveć u kasu, pa pustiš na drugom mestu da se gradi i leveluje i ojha eto rešenja. Treba da prođe malo duže vreme, a dok prođe to vreme (valjda su godine u pitanju), treba i da se živi (i sve što je za taj prelazni period potrebno), mislim, stvarno nisam pametan.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo čitam katarski ministar energetike kaže da prakticno nije moguće zameniti ruski gas u evropi. Nisam ni znao do danas da izmedju 40-50% gasa koji ide na svetsko tržište dolazi iz rusije. Bas me zanima šta su smislili ovi u evropi. Sad sam bio na nekom proputovanju kroz austriju pa sam morao da sipam gorivo, 40l platio 86€, strasno, do zaječara nisam mogao da se opasuljim.

Link to comment
Share on other sites

Ženina rodbina u Dalmaciji primili izbeglice iz Sumija, žena sa troje dece, najstarija 16 najmlađa 8 godina sin 11. Priča da se dosta lokalaca ponudilo i da pomogne da se snađu i da nađu neki posao za nju, čak se (meni potpuno neverovatno, ali šta ćeš, druga verzija hrišćanstva) i lokalni sveštenik angažovao i začudo je najzaslužniji za uspeh akcije.
Eto imamo i izbeglice u familiji 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vesli Klark na CNN-u danas spekulisao da bi Putin mogao da baci taktičku nuklearku ne na Ukrajinu, već upravo na Poljsku. Rekao je da Rusi to redovno rade na vojnim vežbama i da im je logika da će to prepasti Nato da odustane jer bi dalji sukob značio WWIII.

 

 

https://transcripts.cnn.com/show/cnr/date/2022-03-24/segment/02 (ključni pojam za pretragu "not in Ukraine")

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...