Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

52 minutes ago, urosg3 said:

Hirošima je koliko beše 20 kilotona?

 

 

Mislim da je bila od 15 kilotona, ali nemoj me drzati za rec.

 

46 minutes ago, Don Juan said:

Taktičko ili strateško, tona ili 10 tona. Totalno je sve jedno. Mislim da ne treba razmišljati u tom pravcu.

 

Ja sam jutros to prvi put pomislio jer prosto ne vidim nacin da Putin odustane. U njegovoj glavi on mora da pobedi, a Ukrajinu vidi kao svoje licno igraliste. Nije NATO pa misli da moze da radi sta hoce. To bi svakako bila ogromna katastrofa sa nesagledivim reperkusijama, ali sve ovo sto se desava je samo po sebi katastrofa. Prvo nisam verovao da ce do napada doci, posle sam mislio da ce to zaista biti ograniceno na LNR i DNR, onda sam mislio da nema sanse da krenu da ruse gradove.... Sve sto sam mislio, ispostavilo se kao pogresno. Daj Boze da ni sad nisam u pravu.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Mislim da je bila od 15 kilotona, ali nemoj me drzati za rec.

 

 

Ja sam jutros to prvi put pomislio jer prosto ne vidim nacin da Putin odustane. U njegovoj glavi on mora da pobedi, a Ukrajinu vidi kao svoje licno igraliste. Nije NATO pa misli da moze da radi sta hoce. To bi svakako bila ogromna katastrofa sa nesagledivijlm reperkusijama, ali sve ovo sto se desava je samo po sebi katastrofa. Prvo nisam verovao da ce do napada doci, posle sam mislio da ce to zaista biti ograniceno na LNR i DNR, onda sam mislio da nema sanse da krenu da ruse gradove.... Sve sto sam mislio, ispostavilo se kao pogresno. Daj Boze da ni sad nisam u pravu.

Ma da, ali to je end game. Ako jedna pukne gotovo je. Nekako planeta i može da podnese konvencionalni rat ali nuklearni ne može.

Link to comment
Share on other sites

Ovoga se ja bojim:

 

Quote

The Guardian’s defence editor, Dan Sabbagh, has been speaking to officials in the west with knowledge of the situation in Ukraine to understand their perspective on how the conflict is evolving:

Western officials’ “greatest concern” for Ukraine’s military prospects is that Russia is grinding its way to an inevitable and bloody victory in Mariupol, which will in turn free up its force to move north and attack Kyiv’s elite troops defending the Donbas from three directions.

They say that Russia has lost the ability to fight an offensive on “multiple axes” because of the casualties it has suffered - around 7,000 to 8,000 killed - on its disastrous offensive and is now focusing on one principal battle at a time while its attack on the Ukrainian capital has essentially stalled.

“I think the challenge is once Mariupol falls and is taken, and I think there’s a grim reality around Mariupol with the kind of reckless and inhumane nature of the operation there,” one said. An estimated 100,000 people remain in the bombed and encircled port city.

Another official said this would give Russia “the opportunity to bring in more firepower and to move north”, which could allow Moscow’s forces to encircle the Ukranian’s most experienced fighting forces in the east of the country. “This is probably the area where we have the greatest concern,” the official added.

 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Pletilja said:

Kratka istorija bescasca.....

A kako to da iste stvari nisu beščašće kod Rusa i Kineza, ama su za veliku osudu kod Amera i "Engleza"

 

Eto, ispade i stih :lol_2:

11 hours ago, berti said:

Kako kazu, da oni nisu izumeli kompjuter, internet i sve ostalo, sada ne bi mogao da gledas ovaj skraceni pregled istorije bescasca.

Zatucanost nekakvim pravoslavnim bratstvom uz podrsku masakriranju Ukrajine ili opcinjenost holivudski sminkanim opravdanjima za sva pocinjena sranja? Isti đavo.

Pa jeste, a ni pakete u poštama ne kradu tamo. Teški psihopate.

4 hours ago, berti said:

"EU PLATILA 16 MILIJARDI dolara RUSIJI za fosilna goriva od početka sukoba u Ukrajini 💸💰 | Red Portal" https://redportal.rs/globalno/43816/eu-platila-16-milijardi-dolara-rusiji-za-fosilna-goriva-od-pocetka-sukoba-u-ukrajini-💸💰

Pa pošteni ljudi pa plaćaju za ono što su kupili. U čemu je onda problem? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Evo malo zarobljene opreme okupatora, kolege vezisti bacite oko na radio stanice, izgleda da konačno i oni koriste enkriptovanu opremu, baš me zanima kako dele ključeve.
 

  Hide contents

NS2qlWB.jpg

 

 

Kako znas da je ovo autenticno?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Kako znas da je ovo autenticno?

Ah ne znam pouzdano, baš da se zakunem, ali izgleda autentično, pre svega ПДУ-4  laser, a i radio oprema liči. U stvari je pohvala ako zaista koriste ovu opremu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A kako to da iste stvari nisu beščašće kod Rusa i Kineza, ama su za veliku osudu kod Amera i "Engleza"

 

Eto, ispade i stih :lol_2:

Pa jeste, a ni pakete u poštama ne kradu tamo. Teški psihopate.

Pa pošteni ljudi pa plaćaju za ono što su kupili. U čemu je onda problem? 

Pa Rusi i Kinezi su poznati kao zloće, a i nemaju Vilisa i Stalonea. Nekako ne štima uz Amere i ekipe tako nesto, pa uvek iznenadi ovako nesto. Čast im je vrlina, merak je da te oni zveknu. Lepse je kad na raketi bude  ispisan citat Pepersa ili Metalike, nego one ustogljene rakete ruja.

Placaju, placaju... Zato sto im treba krvavi gas. Od tih para se finansira taj gas, ne od zabrane Medvedevu da mlati lopticu. Sta ce vise da zaboli Putina? Kurac pare za gas ili sto Klimov i Nazarov nece za vikend biti na Planici?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

Mozda Ukrajinci prave plasticne toki vokije za slikanje?

 

Duhovito nema sta :high_five:

 

5 minutes ago, urosg3 said:

Ah ne znam pouzdano, baš da se zakunem, ali izgleda autentično, pre svega ПДУ-4  laser, a i radio oprema liči. U stvari je pohvala ako zaista koriste ovu opremu.

 

Pa valjda to koriste i jedni i drugi. Vidim da su fotografije sa imgur, znaci to moze da postavi bilo ko, bilo kada.

Link to comment
Share on other sites

Ah ne znam pouzdano, baš da se zakunem, ali izgleda autentično, pre svega ПДУ-4  laser, a i radio oprema liči. U stvari je pohvala ako zaista koriste ovu opremu.

Ma namerno im ostavili da mogu da ih prisluškuju [emoji6]

 

Nego, šta znaš o ometačima koje koriste Rusi....za ometanje aviona?

Dusa prodana[emoji6]

Ma ti znaš kako se kod nas kaže..."krv nije voda"....[emoji847]

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Pa valjda to koriste i jedni i drugi. Vidim da su fotografije sa imgur, znaci to moze da postavi bilo ko, bilo kada.

ПДУ-4 je deo kompleta "Sagittaruis" jedini operator na planeti je Rusija. Ili je zarobljen ili se sami slikali pa se hvale po netu da su ga uzeli iz magacina. 

Link to comment
Share on other sites

 
Ako mi veruješ, baš je bio problem odraditi turu za Ukrajinu ili za Ukrajinu. Neće vozači da voze. Provereno 100%...kažu, kao što kaže i ovaj Bugarin, uglavnom. Upeca se poneko, tad i više nikad. Na listi nepoželjnih država za vožnju su Ukrajina, Poljska, Belorusija, Rusija, Rumunija...
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Ma namerno im ostavili da mogu da ih prisluškuju emoji6.png

 

Nego, šta znaš o ometačima koje koriste Rusi....za ometanje aviona?

Ma ti znaš kako se kod nas kaže..."krv nije voda"....emoji847.png

 

Ne mnogo, kao ni ceo svet uostalom u ovaj Borisoglebsk-2 koji su Ukri skoro dokumentovali da su ga zaplenili mislim da zapadna noga nikad nije kročila pre, sad verovatno jeste i to je veliki uspeh. Danas su se pojavile i slike da su uzeli i Krasukha-4 komandni modul i o njemu ne znamo mnogo verovatno je sad već zapakovan i putuje u neku od NATO istraživačkih centara. 
Srbija je operator sada vež zastarelog Krasukha-2 sistema, on bazično služi za ometanje kako radara sa Avaksa, tako i zemaljskih radara, poprilično efikasno. Proizvođač je, načelno, rešio i problem ranjivosti tako da bi na papiru trebalo da radi ono što smo mi sa mojom jedinicom radili 1999. S tim da Krasukha-2 ima ograničeni kapacitet da ometa i na opsegu bespilotnih letelica to Borisoglebsk mora da radi mnogo bolje.
Ako je istina da je i Krasukha-4 i Borisoglebsk-2 napušten neoštećen, a izgleda na slikama da jeste ogroman skalp za Ukrajinu, strateški gledano. Em njih nema previše fizički Rusija je notorna u netransparentnosti ali ne verujem da ih ima više od 50 ukupno, a sve u svemu NATO ima uvid u tehnologiju i uhvaćeni su spuštenih pantalona. Kako je moguće da ga posada ostavi i ode potpuno mi je nejasno, hajde meni što je nejasno meni svašta u životu nije jasno, ali kakva je upotreba takve opreme bez pozadinskog obezbeđenja potpuno je misterija. Pa nas, šaku jada sa rudimentarnom opremom na Kopu je 1999. čuvao dobar broj vojne i civilne policije, naravno ne od neprijatelja, nego da se ne razbežimo valjda kako se ovde desilo da ostave vozilo i odu nemam reči.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:
19 minutes ago, Clash said:
 

Ako mi veruješ, baš je bio problem odraditi turu za Ukrajinu ili za Ukrajinu. Neće vozači da voze. Provereno 100%...kažu, kao što kaže i ovaj Bugarin, uglavnom. Upeca se poneko, tad i više nikad. Na listi nepoželjnih država za vožnju su Ukrajina, Poljska, Belorusija, Rusija, Rumunija...

Uvozio neku robu iz Ukrajine, Poljske i Belorusije.

Izvozio nesto sitno u Rusiju.

Ne dao bog nikome te borbe sa prevozom, granicama, spediterima, carinicima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ras kass said:

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2349980

 

Po Nato izvorima, oko 40k ruskih vojnika izbaceno iz stroja. 

Juce je bilo 15600 mrtvih vojnika RF,posle danasnjeg dana bice znacajno vec posle ''kotla'' pored Kijeva. Van snage je sigurno bar 1/3 snaga koje su se uputile ka Ukrajni.Vreme je da se dozivaju Asadisti.

 

Inace Hobitov savetnik je dao otkazi pobegao iz Rusije uz obrazlozenje da je protiv rata i da je kepec poludeo.

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, berti said:

Pa Rusi i Kinezi su poznati kao zloće, a i nemaju Vilisa i Stalonea. Nekako ne štima uz Amere i ekipe tako nesto, pa uvek iznenadi ovako nesto. Čast im je vrlina, merak je da te oni zveknu. Lepse je kad na raketi bude  ispisan citat Pepersa ili Metalike, nego one ustogljene rakete ruja.

Placaju, placaju... Zato sto im treba krvavi gas. Od tih para se finansira taj gas, ne od zabrane Medvedevu da mlati lopticu. Sta ce vise da zaboli Putina? Kurac pare za gas ili sto Klimov i Nazarov nece za vikend biti na Planici?

Pa valjda će ga više zaboleti kad mu vade kateter, ili možda kad mu ga stavljaju. Šta god da je, valjda su se bili opustili pa su mu verovali. Ali više neće.  Što je dobro, da se skinu maske. Plaćaće dok moraju, a posle ćao. Francuska mu ne plaća. Otkačili ga odavno. Tako će i drugi. Sedi di si kad za di si nisi. Tako će biti na kraju, i tako uvek bude. Pravedno. Pravda je do jaja. 

 

BTW, pravda u originalu nije imala ono preko ociju, nego je videla ko je ko :classic_biggrin:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...