Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ako je dosad izginulo skoro 10K ruskih vojnika, moram iz svog laičkog vojnog ugla da otkucam da kad u ratu napadaš i osvajaš, prvo se vrši priprema ulaska žive vojne sile, a to se zove narodski zove bombardovanje. Nisu Ameri u WWII ispali zločinci kad su pobili Japance bacivši im dve atomske bombe, već nisu ispali budale i nisu izgubili svoju vojsku osvajajući (japanski) grad po grad, nisu se borili za svaki kvart i svaku kuću.

 

Ameri i Japanci 1945. nisu isti što i Rusi i Ukrajinci 2022, jbg jbg, mislim ne znam šta da otkucam racionalno, za mene lično bi najbolje bilo da rat što pre stane, mislim da Rusi nemaju resurse da sad nešto posle Ukrajine udaraju, napadaju i osvajaju baltičke zemlje, Finsku, Poljsku, Moldaviju i koga još. Jevropa će da se militarizuje, obavezna vojska, mislim, Orvel će da se obistini (u stvari odavno već jeste), šta je tu je, jbg.

Edited by Brian Setzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Da li znamo?

Stavis definiciju i opet insistiras. bukvalno tvoje objasnjenje je da hezbolah vrsi invaziju u Izraelu. Ili Iran, ili Sirija....

Ili je Izrael izvrsio invaziju Ugande 1979 :classic_biggrin:

 

57 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Sada je teritorija zauzeta. Vise nije pod nasom kontrolom. Tako da je invazija na kraju bila uspesna. 

Vojska Albanije okupira kosovo? OK

 

57 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne znam sta ti znaci taj izraz "da se pravimo Putin" ali bilo kakvo poredjenje sa tim umobolnikom mogu jedino da protumacim kao vredjanje 😕 

Znaci shalu, da ne menjamo drustveno definisane termine da nam politicki odgovara kao kad on rat i invaziju Ukrajine, naziva "specijalna operacija".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Naravno, u interesu građana Ukrajine radi predsednik Rusije, veliki denacifikator. On će da sagradi još lepši i stariji Mariupolj.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Kakvo binarno zaključivanje 🤦‍♂️, pa pre 300 strana smo utvrdili da je Putin agresor i da ne želi dobro Ukrajincima i baš zato njihov predsednik treba da radi u njihovom interesu, a on svakog dana gleda kako mu nedužni civili umiru, celi gradovi se ruše, milioni postaju izbeglice, a on kao jednu od tačaka za primirje stavlja da Rusi napuste Krim.

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ravnopravni građani na koje su ovi koji su umislili da su ravnopravniji od drugih gledali kao na nižu rasu, pa su onda pokusali šta su zakuvali, baš kako je pravedno.

 

Kakvo maliciozno čitanje, naravno da se misli na Albance koji su ziveli u Albaniji....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Mnogi se zajebavaju ovde s tobom, nekad i s razlogom😉...medjutim ovaj razvoj dogadjaja ja vidim kao jednu od mogucnosti...rat moze da postane veoma iscrpljujuc, eskalaciona spirala kad se pokrene veoma tesko se zaustavlja, a vecina misli da drzave pa i one najvece, vode odgovorni i mudri ljudi...

 

Bog ti ne treba..posle toga ide pecurka...

 

.

Ma ovde se definitivno nesto krupno sprema. Prosto nece putinu dati tu moc, svima je vise preko glave njega i njegove arogancije i sirenja.

 

Zajebavaju se jer im je muka, ne mogu reci da su na strani Rusije, suza im suzu stize sto ne mogu da pohvale predsednika Hobita jer se verovatno plase bana. Vidi se kristalno sta njih jede:roflmao:pa mene jadnog napadaju kako to 14k mrtvih, evo Ukrajinci u Moskvi itd...pustaju smajlice i tako. Ima ih raznih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jurgen said:

Kakvo maliciozno čitanje, naravno da se misli na Albance koji su ziveli u Albaniji....

 

Zna se na koga je Angelia mislila, što je sasvim jasno iz konteksta i iz njenog ranijeg pisanja. Kako bismo nacionalno odredili osobe kao što su Enver Petrovci, Faruk Begoli, Fadilj Vokri, Bekim Fehmiu ili Ibrahim Rugova? Kako bismo odredili ostale ljude istog etničkog porekla rođene na Kosovu? Etnički gledano, jesu Albanci, što je naziv za ljude koji pripadaju pomenutom narodu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Belodedic said:

Komsomolskaya Pravda, inace pro-kremlinski tabloid, oslanjajuci se na (tajne) podatke ministarstva odbrane, javlja da je u Ukrajini poginulo 9,861 ruskih vojnika dok je njih 16,153 povredjenih. 

 

Uzas - to je 25,000 ruskih djecaka koji nemaju pojma zasto su u Ukrajini a koji su glavom ili dijelovima tijela platili Putinovu avanturu.

Tacno je da nemaju sta raditi u Rusiji, ali vecina njih nema nikakvog izbora.

Ne zalim ona 4 utovljena i upokojena generala, niti Wagnerovca i Kadirovce ali mi je i ove djece jednako zao kao i Ukrajinaca. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Stavis definiciju i opet insistiras. bukvalno tvoje objasnjenje je da hezbolah vrsi invaziju u Izraelu. Ili Iran, ili Sirija....

Ili je Izrael izvrsio invaziju Ugande 1979 :classic_biggrin:

 

Vojska Albanije okupira kosovo? OK

 

Znaci shalu, da ne menjamo drustveno definisane termine da nam politicki odgovara kao kad on rat i invaziju Ukrajine, naziva "specijalna operacija".

 

Definiciju si dobila iz strucne literature, nigde ne pise da invazija ukljucuje i preuzimanje i uspostavljanje kontrole nad teritorijom. Mozda ima i drugih definicija tog termina i jednostavno se tu onda ne slazemo, i to je ok. Nisam ja neki vojni analiticar da baratam sa tim, ali sam se potrudio da nadjem nesto i napisem izvor. 

 

Vojska Albanije nije okupirala Kosovo (ja to nisam ni rekao) vec je ucestvovala u aktivnostima agresije na teritoriju Srbije. Zajedno sa OVK, drugim paravojnim grupama, placenicima i NATO-om. S obzirom da je OVK unutrasnji neprijatelj za njih se ne moze reci da su vrsili invaziju (sama rec "invasion" kaze da nesto ulazi negde)  iako je u njihovim redovima sigurno bilo i ljudi koji nisu rodjeni i ziveli na Kosovu. Ostali pomenuti jesu vrsili invaziju. 

 

OVK je prakticno ta grupacija, uz pomoc tih ostalih, koja je na kraju uspostavila kontrolu, kako vojnu tako i politicku jer su mnogi ljudi iz OVK i ranije i sada politicka vlast tamo. 

 

Eto, dao sam primer neke (ne daj Boze) hipoteticke buducnosti - da Srbija sada krene da pomaze nekoj paravojnoj formaciji u suverenoj drzavi BiH na njenoj teritoriji koja se zove Republika Srpska. Da ta paravojna formacija ima cilj da "malo" etnicki pocisti taj predeo i ostavi tamo samo srbe, pa im Srbija da malo naoruzanja, malo ih sklonimo sa nase strane Drine da se oporave pa da se vrate, pa ih onda jos i zastitimo artiljerijskim napadima sa nase strane, granatiramo vojne polozaje neke legitimne vojske BiH (iz koje su istupili svi srbi)... A sve sa ciljem da se podrzi takvo etnicko ciscenje kako bi u nekoj perspektivi to postala neka Velika Srbija (da ne zaboravimo da postoji teznja ka Velikoj Albaniji). Kako bi ti to onda nazvala, reci mi, molim te? 

 

Ja stvarno ne znam sta tu nije jasno. 

 

A da se salimo mozemo, nemoj samo na ozbiljnim temama. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Zna se na koga je Angelia mislila, što je sasvim jasno iz konteksta i iz njenog ranijeg pisanja. Kako bismo nacionalno odredili osobe kao što su Enver Petrovci, Faruk Begoli, Fadilj Vokri, Bekim Fehmiu ili Ibrahim Rugova? Kako bismo odredili ostale ljude istog etničkog porekla rođene na Kosovu? Etnički gledano, jesu Albanci, što je naziv za ljude koji pripadaju pomenutom narodu.

 

Hmmmmmm, možda Kosovari?!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Hmmmmmm, možda Kosovari?!

Do sad su se zvali Albanci, što kažu i zakoni, a što i sami koriste kada govore srpski. Isto važi sa one koji imaju isto etničko poreklo, a žive u Preševu, Prištini ili Tirani. Ukratko, naziv Albanac se odavno koristi za pripadnike albanskog naroda.

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk

Druže ja ne znam zašto se uopšte trudiš, još 10 tekstova da okačiš nikome sa suprotne strane nećeš promeniti misljenje. To gusla jednu te istu priču. Hvala Bogu da 99% gradjana Srbije malo drugacije razmislja u odnosu na forumsku elitu. Kada vidiš kakve upise moderatori lajkuju, kome da se požališ? Čuti i čitaj samo koliko dnevno ljudi umire u Ukrajini i kakav je plan NATO.

Edited by K.Dot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, K.Dot said:

@Kooineeperk

Druže ja ne znam zašto se uopšte trudiš, još 10 tekstova da okačiš nikome sa suprotne strane nećeš promeniti misljenje. To gusla jednu te istu priču. Hvala Bogu da je 99% gradjana Srbije malo drugacijeg razmisljanja od forumske elite. Kada vidiš kakve upise moderatori lajkuju, kome da se požališ? Čuti i čitaj samo koliko dnevno ljudi umire u ukrajini i kakav je plan NATO.

Kakve veze ima rat na Kosovu, Jemenu i Siriji sa ovom temom?

 

1b Sve jasno, sto sam pisao uvazenom kolegi iz Moskve

2b Hvala Bogu i ja kazem, sa tim da smo tu gde smo kao drzava zbog vecine

3b Sad gledasi ko sta lajkuje, evo lupicu ti i ja lajk i ako nisam moderator

4b ukrajna malim, sve jasno

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

@Kooineeperk

Druže ja ne znam zašto se uopšte trudiš, još 10 tekstova da okačiš nikome sa suprotne strane nećeš promeniti misljenje. To gusla jednu te istu priču. Hvala Bogu da 99% gradjana Srbije malo drugacije razmislja u odnosu na forumsku elitu. Kada vidiš kakve upise moderatori lajkuju, kome da se požališ? Čuti i čitaj samo koliko dnevno ljudi umire u ukrajini i kakav je plan NATO.

 

Nije da se nesto posebno trudim, to se valjda zove nekom normalnom, argumentovanom diskusijom. 

 

I moderatori su ljudi koji imaju svoje misljenje i treba slobodno da ga iznose u skladu sa pravilima foruma. Naravno, nije dobro da svi u moderaciji imaju uvek isto misljenje i da ne dozvoljavaju drugo (ovo je najbitnije). A to nisam do sada nesto posebno primetio - ja sam uglavnom na sportu i ekonomiji pa sam ovde kao ono u januaru na Tenisu - samo jedan prolazni gost. 🙂 

 

Ne znam ko je ta forumska elita, meni ste svi jednaki. Ili imate rezon, ili nemate. Ili znate da diskutujete ili ne. Mnogi ovde nemaju rezon i ne znaju da diskutuju, a da li cu im nekada odgovoriti zavisi pre od mene nego od njih 🙂 Jbg. A ni ja nisam savrsen, dozvoljavam da i ja u mnogo cemu mogu da pogresim. A kad me neko ispravlja, to treba da bude argumentovano, jer se i ja trudim tako da pisem. Inace je to onako, bezveze, i pomalo nepostovanje sagovornika.  

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

ukrajna malim, sve jasno

Morao sam na ovo da odreagujem, nisam ni video da je malim, taman posla da imam nešto protiv Ukrajine. Meni je stvarno žao ukrajinskih civila, najviše bih voleo da se rat ovog trenutka završi i da ne pogine nijedan vojnik više a kamoli žena ili dete. A i ti si napisao Ukrajina malim slovom. 

Edited by K.Dot
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Eto, dao sam primer neke (ne daj Boze) hipoteticke buducnosti - da Srbija sada krene da pomaze nekoj paravojnoj formaciji u suverenoj drzavi BiH na njenoj teritoriji koja se zove Republika Srpska. Da ta paravojna formacija ima cilj da "malo" etnicki pocisti taj predeo i ostavi tamo samo srbe, pa im Srbija da malo naoruzanja, malo ih sklonimo sa nase strane Drine da se oporave pa da se vrate, pa ih onda jos i zastitimo artiljerijskim napadima sa nase strane, granatiramo vojne polozaje neke legitimne vojske BiH (iz koje su istupili svi srbi)... A sve sa ciljem da se podrzi takvo etnicko ciscenje kako bi u nekoj perspektivi to postala neka Velika Srbija (da ne zaboravimo da postoji teznja ka Velikoj Albaniji). Kako bi ti to onda nazvala, reci mi, molim te? 

 

Verovatno podrska terorizmu a ako bi i vojska pucali preko granice u neke polozaje druge vojske to bi bilo i vojni napad (a u nekim slucajevima bi mozda proslo i kao intervencija, recimo kao sto je bila NATO intervencija u SR), ali ne i invazija.

invazija je vojni ulazak na teritoriju druge drzave, sa ciljem zauzimanja teritorije ili pljackanja. Znaci bukvalno tvoja vojska treba da udje na tudju teritoriju i za cilj ima zauzimanje teritorije, ili da pljacka. 

Znaci ne neke paramilitarne grupe, ne teroristicke ili unutrasnje snage, i nije svaki ulazak na teritoriju druge drzave vojno invazija. Ali bi sve to zajedno bilo agresija, agresija i invazija nisu isti pojam.

 

Postoji dobar razlog zasto Putin insistira da to nije rat i invazija nego "specijalna operacija", zato sto su ova prva dva krsenje medjunarodnog prava.

 

On December 14, 1974, the United Nations General Assembly adopted Resolution 3314, which defined the crime of aggression. This definition is not binding as such under international law, though it may reflect customary international law.

This definition makes a distinction between aggression (which "gives rise to international responsibility") and war of aggression (which is "a crime against international peace"). Acts of aggression are defined as armed invasions or attacks, bombardments, blockades, armed violations of territory, permitting other states to use one's own territory to perpetrate acts of aggression and the employment of armed irregulars or mercenaries to carry out acts of aggression. A war of aggression is a series of acts committed with a sustained intent. The definition's distinction between an act of aggression and a war of aggression make it clear that not every act of aggression would constitute a crime against peace; only war of aggression does. States would nonetheless be held responsible for acts of aggression.

 

Dodatak:

The Inter-American Treaty of Reciprocal Assistance, signed in Rio de Janeiro on September 2, 1947, included a clear definition of aggression. Article 9 stated:

In addition to other acts which the Organ of Consultation may characterize as aggression, the following shall be considered as such:

1. Unprovoked armed attack by a State against the territory, the people, or the land, sea or air forces of another State;

2. Invasion, by the armed forces of a State, of the territory of an American State, through the trespassing of boundaries demarcated in accordance with a treaty, judicial decision, or arbitral award, or, in the absence of frontiers thus demarcated, invasion affecting a region which is under the effective jurisdiction of another State.[17]

 

Znaci, mozes iz medjunarodnih konvencija da vidis da invazija nije isto sto i napad, nije isto sto i podrzavanje paramilitarnih grupa....

 

Ili jasnije, svaka invazija je agresija ali nije svaka agresija invazija.

 

Govoriti "to je za mene sve isto" je kao da primenis taj odgovor na slucaj da te je neko ispsovao sa slucajem da te je neko prebio... i kazes sve je to isto.

 

 

Edit: da pojasnim ono o intervenciji na pocetku da neko ne proba da podmetne nesto. Putin je recimo probao da predstavi napad na Ukrajinu kao intervenciju, po recima Lavrova "da ocuva mir" I sa tvrdnjom da Ukrajina cini genocid u dve teritorije. To prodavanje m... za bubrege, naravno ne prolazi. Mozda bi im "proslo" da se zadrzao na te dve oblasti jer su tu imali "opravdanje" da im neko trazi intervenciju. Medjunarodna zajednica to nikad ne bi priznala ali bi se verovatno pravili blesavi kao za Krim.  

 

Cisto I jasno ovo je invazija, a na Kosovu se to nikad nije desilo. 

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kad smo kod licemerja, ti beše medicinska struka, jel tako. Da li si svesna da su 80-90% ovih koji dolaze da im pomažeš slobisti, šešeljevci, vučićevsi, putinovci, i generalno, ljubitelji anticivilizacije, i direktno odgovorni za to stanje tu kakvo je pa tako i za tu sramotu sa masovnom podrskom putleru? Rekli smo, obmanutost raje kao izgovor za svaljivanje krivice na nekoga drugog može da prođe samo jednom, ne 50 puta u toku 50 godina.  Pa zašto onda ne skineš toga sa avatara, pa promeniš nadimak i sliku u Annie Wilkes, te se ugledas na svijetli lik iste? Ona je veci car od Hanibala.

Ipak se drži onanije, bolje ti ide...

 

 

 

 

10 hours ago, shonke said:

Pa prvog vojnika ruskog koga bi smaknuli, izbio bi mnogo širi sukob, ww3 i ode svet u krasni.
Drugo, pola sveta je dva meseca kenjalo kako usa i zapad drame, kako je u pitanju vežba, kako valjda smeju rusi da šetaju vojsku po sopstvenoj zemlji itd. Pa je i sam putler rekao da zapad laže i da on nema nameru nikakvu invaziju da pokreće itd.
Sad kad je ispalo da je govno sravnilo Ukrajinu, svi smeru zašto nato nije uleteo. Pa u šta da uleti ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Eto, ja mislim da ne bi-da su krenuli prve noći svim raspoloživim avionima da bombarduju ruske konvoje svom silom i da ne prestaju...ali nisu, NATO se ukakio (možda zato sad vježba)...

 

Evo, Angelia objašnjava međunarodno pravo i terminologiju, samo se zaboravilo da međunarodnog prava niti je bilo, a još manje će ga biti-biće veliki jedu male i to je to...pa ćeš da vidiš šta znači kad svet stvarno ode u taj krasni...

Tako da Ukrajincima mnogo znači kad okačite te zastave i puštate Kijev zove-da Kijev zove ali se niko ne odaziva...

 

I zato sam i reagovala na Pletiljinu rečenicu Branićemo naš način života do poslednjeg ukrajinskog čoveka ( a slično sam i sama napisala)...

 

I ko je ovaj?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

1. Unprovoked armed attack by a State against the territory, the people, or the land, sea or air forces of another State;

2. Invasion, by the armed forces of a State, of the territory of an American State, through the trespassing of boundaries demarcated in accordance with a treaty, judicial decision, or arbitral award, or, in the absence of frontiers thus demarcated, invasion affecting a region which is under the effective jurisdiction of another State.[17]

 

 

 

Cisto I jasno ovo je invazija, a na Kosovu se to nikad nije desilo. 

 

NATO je 1999 oruzanim snagama prelazio granicu bez dozvole Srbije pa je prema ovoj definiciji izvrsio invaziju (tacka 2). Oruzane snage su i air force ne samo "boots on the ground".

Bombardovanje projektilima bi podpadao pod tacku 1. jer se nije vrsilo sa teritorije Srbije, vec van njenih granica

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

 

Mislim ako ti veruješ ruskom ministarstvu odbrane onda srećno, više verujem anonimusima sa tvitera nego njima. Ruski MO je direktno zainteresovani da laže 24/7 i to i radi već godinama a ne samo tokom ovog rata.

 

 

.

 

https://t.me/uniannet/40323

 

Telegram kanal, jedan od najvecih ukrajinskih...oficijalni snimak sluzbe drzavne bezbednosti Ukrajine. Njima verujes ?

U tekstu ispod se navodi ce istraga pokazati da li je tiktoker koji je objavio snimak svesno ili nesvesno odigrao ulogu u navodjenju ruskog raketiranja TC...

 

Snimak tiktokera, prenet nekim..srbinom...i link na TC  gde se vidi tacno mesto ispred TC kuda prolazi samohodna haubica sa snimka..

 

https://riola.com.ua/project/trts-retroville/

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakav crni tik toker, pa nas kad bi napali hipoteticki, imali bi vise izdajnika nego regularne vojske,zamislite tek u Ukrajni gde su imali i svoje stranke itd, da ne pricam o Kijevu i sama Ukrajna se granici sa njima. Baciti takvu raketu koja kosta x10 nego sve u tom TC je samo cin sejanja straha i pokazivanje vojne nadmoci.

 

Jos da dodam da deluje neverovatno, ali u ruskoj kosarkaskoj ligi igra dosta Amerikanaca, neki su bili prekinuli, a neki nisu uopste.Cak se i Poljak Pontika bio vratio pa je pod pritiskom domace javnosti ipak na kraju odlucio da se povuce.

 

Kad kazu, sto Medvedev ne igra tenis, pa dosta ukr sportista i civila gledaju razaranje i onda neko kaze ne uplicite rat i politiku u sport :Hail:

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

 
Kakvo maliciozno čitanje, naravno da se misli na Albance koji su ziveli u Albaniji....
A zašto npr Staljin nije rekao Hitleru: evo, uzmi ceo cccp, nemoj više da nam ubijas narod i rusis gradove, nego su se borili i dalje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, ja mislim da ne bi-da su krenuli prve noći svim raspoloživim avionima da bombarduju ruske konvoje svom silom i da ne prestaju...ali nisu, NATO se ukakio (možda zato sad vježba)...
 
Evo, Angelia objašnjava međunarodno pravo i terminologiju, samo se zaboravilo da međunarodnog prava niti je bilo, a još manje će ga biti-biće veliki jedu male i to je to...pa ćeš da vidiš šta znači kad svet stvarno ode u taj krasni...
Tako da Ukrajincima mnogo znači kad okačite te zastave i puštate Kijev zove-da Kijev zove ali se niko ne odaziva...
 
I zato sam i reagovala na Pletiljinu rečenicu Branićemo naš način života do poslednjeg ukrajinskog čoveka ( a slično sam i sama napisala)...
 
I ko je ovaj?
 
 
 
 
 
 
Budalastina. Direktan sukob nato-cccp ili Rusija se nije desio niti će. Ako se to desi to je ww3 i kraj.
Po tebi nato je trebalo da podigne bombardere i direktno gađa vojsku Rusije?
I onda bi putin uradio šta? Podvio rep i rekao, he he samo sam se šalio?
Totalno suprotno, gađao bi bazu odakle su poleteli ti avioni, dakle neka poljska npr. Što je onda napad na članicu nato, član 5 sporazuma bla bla, dakle direktan sukob nato Rusija. Mi sad ne bi pisali ovo.

Mnogo si ratoborna za zdravstvenog radnika.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, K.Dot said:

Hvala Bogu da 99% gradjana Srbije malo drugacije razmislja u odnosu na forumsku elitu.

Vajistinu hvala boKu, zamisli da je taj procenat manji pa da aca žvalavi do kraja života ostane opozicionar, ili možda bude unapređen u osobu kojoj država obezbjeđuje smještaj, hranu i odijelo zbog svog opusa iz devedesetih.

Ovako hvala boKu odrođena drugosrbijanska izdajnička elita može samo da kevće po forumu sa arbajta, u pauzi između pranja javnih WC-a i primanja para od sorošbajdena, dokleN 99% uživa u zlatnom dobu i bombardovanju bespomoćnih ukrajinskih civila.

Hvala boKu bismilah aleluja!

  • Like 12
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...