Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

45 minutes ago, Klotzen said:

Odgledah snimke vezane za šoping centar u Kijevu koji je gađan. Svi "dokazi" Rusa su svileni i ništa od toga što oni navode se ne vidi na tim snimcima nego daju neke isprekidane kadrove i na kraju "....posle toga su otišli u centar". Ima jedna fotografija na kojoj se u mraku vide tri kamiona i jedan hamer i to je sve. Ne znamo od kada je slika. Danas na ruševinama nema ostataka nikakve tehnike niti tome slično. Jedino ako rusi imaju neko novo oružje koje istopi čelik u atome. Ja bih rekao da je ovaj napad bio psihološki rat protiv civila, da pokušaju da u gradu izazovu nerede i bežaniju.

 

.

 

Nema svih "dokaza" rusa, samo snimak sa drona koji pokazuje  dejstvo sistema "grad" u blizini susednih zgrada...i "isprekidani" snimak kako ga ti nazivas ..

 

Dokaz su snimci ukrajinaca koji su to sve snimali proslih dana objavljivali na tviteru i tik toku...a potvrdu da je sve to tako je dala sluzba bezbednosti Ukrajine kad je uhapsila jednog od njih, i uz tv snimak naterala na svedocenje na zadnjem sedistu auta..

 

.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, shonke said:

Ti kao da su oni pred cunamijem a ne da jednim pozivom svi ti teroristi koji opsedaju Mariupolj (uostalom i Ukrajinu en generale) mogu da se povuku i odu tamo odakle su i došli.
Dosta je bilo sa glupavim relativizacijama. Svi mi navijamo sa bezbedne udaljenosti i uveče legnemo u topao krevet ne čekajući raketu kroz prozor ali to ne znači da treba da baljezgamo o krivici napadnute strane dok ih opsadna horda zasipa bombama i raketama.

 

Ja uopste ne navijam, nego govorim da te ljude treba spasiti, posto dobro znam sta znaci kada izgubis nekog svog.

 

32 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne cudi takva relativizacija od doticnog. Imao je i ranije ispada gdje je klasicno teroriziranje i unistavanje gradova relativizirao na najjadniji moguci nacin. Svako dodatno pojasnjavanje takvom liku nema ama bas nikakvog smisla, najsretniji bi bio da ovdje nekaznjeno moze kriviti Ukrajince za citavu ovu rusku agresiju.

 

Ti se okani doticnog, zelio sam prije da sa tobom razgovaram, jer mislim da ljudi trebaju da razgovaraju, ali ti za tako nesto ti nisi spreman, jer ne prihvatas nikakvo drugo misljenje, nikakve cinjenice ti ne znace nista, a i znas kako bi ja bio najsretniji, pa si me slao u Iran i Sjevernu Koreju..., vjerovanto i prijavljivao moderaciji itd, tako da nemamo o cemu da pricamo.

Link to comment
Share on other sites

Gastarbajteri, turisti, imigranti, tako nešto? Ni slučajno ravnopravni građani iste? 

 

Ako smem da primetim on ne priča o Albancima sa Kosova već o Albancima iz Albanije i njihovim regularnim vojnim jedinicama. Možda sam ja pogrešno razumeo?  

 

EDIT: Vratih se i pročitah još jednom[mention=1552]Kooineeperk[/mention] je jasno i nedvosmisleno naoravio jasnu razliku. Ne razumem šta ste se "nakačili" na čoveka...ustvari, razumem...to je ono, kako beše, narativ...[emoji848]

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Slazem se da ne treba razglabati ovde sada o desavanjima na Kosovu. I nisam nista poredio sa desavanjima tamo - nije poredivo bas. Samo sam hteo da istaknem da to sto si izjavila, i uporedila, nije poptuno istina. 

 

Ali jeste istina, jer se invazija nije nikad desila, nijedna teritorija nije bila zauzeta. Znamo valjda sta znaci invazija.

Sto bi rekli sad "nemoj se pravimo Putin".

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Ti se okani doticnog, zelio sam prije da sa tobom razgovaram, jer mislim da ljudi trebaju da razgovaraju, ali ti za tako nesto ti nisi spreman, jer ne prihvatas nikakvo drugo misljenje, nikakve cinjenice ti ne znace nista, a i znas kako bi ja bio najsretniji, pa si me slao u Iran i Sjevernu Koreju..., vjerovanto i prijavljivao moderaciji itd, tako da nemamo o cemu da pricamo.

 

Mozda u tvom svijetu mitomanija i bezobrazno laganje spadaju pod cinjenice, u mom ne. 

 

Nigdje te nisam slao, opet ta sklonost ka laganju. 

 

Svakako da ne vidim potrebu za bilo kakvom raspravom stoga nema potrebe da je iniciras. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:
11 minutes ago, Eddard said:

Gastarbajteri, turisti, imigranti, tako nešto? Ni slučajno ravnopravni građani iste?

Ako smem da primetim on ne priča o Albancima sa Kosova već o Albancima iz Albanije i njihovim regularnim vojnim jedinicama. Možda sam ja pogrešno razumeo?


Koji su izvršili agresiju na Kosovo 🤔?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Nema svih "dokaza" rusa, samo snimak sa drona koji pokazuje  dejstvo sistema "grad" u blizini susednih zgrada...i "isprekidani" snimak kako ga ti nazivas ..

 

Dokaz su snimci ukrajinaca koji su to sve snimali proslih dana objavljivali na tviteru i tik toku...a potvrdu da je sve to tako je dala sluzba bezbednosti Ukrajine kad je uhapsila jednog od njih, i uz tv snimak naterala na svedocenje na zadnjem sedistu auta..

 

.

 

 

 

Civili su snimili grad na nekom bulevaru par stotina metara od tržnog centra. Na snimku se ne vidi nikakva veza grada i TC. Snimak iz drona UKR ART je još dalje od TC pa nam onda oni crtaju putanju kuda je išao nazad do TC. Dakle opet nema pravih dokaza. Kao što rekoh jedini dokaz je ona fotka sa tri kamiona i džipom ali to nije dovoljan razlog za ovakve razaranje na par km od centra tromilionskog grada.

 

Mislim ako ti veruješ ruskom ministarstvu odbrane onda srećno, više verujem anonimusima sa tvitera nego njima. Ruski MO je direktno zainteresovani da laže 24/7 i to i radi već godinama a ne samo tokom ovog rata.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bilo je sigurno nesto u tom trznom centru,ali sumnjam  nesto epohalno bitno,cak je i ta raketa desetostruko skuplja od svega u tom centru.

 

Sami ti shoping centri i sami znate sta su,obican papir i tako jaka bomba je sigurno lako odnela sve u 3pm.

 

Ljudi snimaju,imaih i tamo bez mozga,spijuna, svasta nesto. Mislim da su ove sankcije na short term bzvze na duze ce ih sjebati. Samo sto mislimda se ide step by step i onda ulece blickrig na vojsku RF na teritoriji Ukrajne i onda samBog zna sta. Prosto ne vidim drugaciji scenario. Svakakvih maloumnika ima koji se loze na putina pa i vucica 😛 

 

Ako bih iskreno gledao,jedina opcija da se odupre ovom ludilu je WW3,ako se ovo zavrsi eto tako...ne znam. Verovatno su vec i poceli planovi kako da ih sjebu i planove napada. Normalno da kao i putin nece reci kad napadaju i da ce napasti, dao im je kepec ipak prostora za tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, attolini said:

 

Nema svih "dokaza" rusa, samo snimak sa drona koji pokazuje  dejstvo sistema "grad" u blizini susednih zgrada...i "isprekidani" snimak kako ga ti nazivas ..

 

Dokaz su snimci ukrajinaca koji su to sve snimali proslih dana objavljivali na tviteru i tik toku...a potvrdu da je sve to tako je dala sluzba bezbednosti Ukrajine kad je uhapsila jednog od njih, i uz tv snimak naterala na svedocenje na zadnjem sedistu auta..

Hajd ako ti nije teško daj snimak, imao sam gužvu pa propustio. Ako sam skapirao dobro Ukr. raketni sistem  "Grad" je dejstovavo, pa ga nalovili baćuške nečim i zviznuli? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

 

Civili su snimili grad na nekom bulevaru par stotina metara od tržnog centra. Na snimku se ne vidi nikakva veza grada i TC. Snimak iz drona UKR ART je još dalje od TC pa nam onda oni crtaju putanju kuda je išao nazad do TC. Dakle opet nema pravih dokaza. Kao što rekoh jedini dokaz je ona fotka sa tri kamiona i džipom ali to nije dovoljan razlog za ovakve razaranje na par km od centra tromilionskog grada.

 

Mislim ako ti veruješ ruskom ministarstvu odbrane onda serćno, više verujem anonimusima sa tvitera nego njima. Oni su direktno zainteresovani da lažu 24/7.

 

.

 

A coveka su uhapsili ni za sta?

 

Moja greska, jos na pocetku teme je bilo sasvim jasno da ti pratis svoj narativ, i sve sto izlazi iz njega ma koliko to bilo ocigledno za tebe je "ruska propaganda"...to je tvoj izbor, nemam nista protiv...

 

MO RF ne pratim, ne pratim ni Putina  ni njegove tv kanale, ni njegove novinare, savrseno me zabole za njih...na srecu informacije mogu da se nadju na mnogo mesta, a glavni izvor su ukrajinske drustvene mreze... 

 

Evo snimka MO.. jos pre par dana neki ruski telegram kanali su preko svojih OSINT i GEOINT dosli do tacne lokacije odakle desjtvuju reaktivni sistemi ...

 

 

.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ali jeste istina, jer se invazija nije nikad desila, nijedna teritorija nije bila zauzeta. Znamo valjda sta znaci invazija.

Sto bi rekli sad "nemoj se pravimo Putin".

 

Da li znamo?

 

Quote

Инвазија (енгл. Invasion) у војној терминологији означава упад и продор оружаних снага једне или више држава на територију друге (зараћене, неутралне) земље. - Гажевић, Никола (1972). Војна енциклопедија (књига 3). Београд: Војноиздавачки завод.

 

Invazija moze biti uspesna ili ne. To sto nisu uspeli (do pomoci NATO-a) ne znaci da nisu pokusali. Srbija i Albanija nikada zvanicno nisu bili u ratu, ali cinjenica je da je upada sa albanske teritorije bilo, da je bilo gadjano teskim naoruzanjem koje se nije tamo stvorilo magicno vec je pripadalo vojsci Albanije, da su mesovite vojne jedinice, kako drzavne tako i paravojne, a i placenici, upadale sa strane Albanije u Srbiju i vrsile vojna dejstva na teritoriji Srbije, pa cak i direktno sa terirotije Albanije topovskim i drugim teskim naoruzanjem (i to je neki vid invazije, ne moraju cak ni da udju na tudju teritoriju).  

 

Sada je teritorija zauzeta. Vise nije pod nasom kontrolom. Tako da je invazija na kraju bila uspesna. 

 

Ne znam sta ti znaci taj izraz "da se pravimo Putin" ali bilo kakvo poredjenje sa tim umobolnikom mogu jedino da protumacim kao vredjanje 😕 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, attolini said:

 

.

 

A coveka su uhapsili ni za sta?

 

Moja greska, jos na pocetku teme je bilo sasvim jasno da ti pratis svoj narativ, i sve sto izlazi iz njega ma koliko to bilo ocigledno za tebe je "ruska propaganda"...to je tvoj izbor, nemam nista protiv...

 

MO RF ne pratim, ne pratim ni Putina  ni njegove tv kanale, ni njegove novinare, savrseno me zabole za njih...na srecu informacije mogu da se nadju na mnogo mesta, a glavni izvor su ukrajinske drustvene mreze... 

 

Evo snimka MO.. jos pre par dana neki ruski telegram kanali su preko svojih OSINT i GEOINT dosli do tacne lokacije odakle desjtvuju reaktivni sistemi ...

 

 

.

 

 

Kad već imaju taj snimak što nam nisu dali snimak kako ide nazad u TC ? Pa to je 30 sekundi vožnje. Jesu toliko zauzeti na tim konferencijama za štampu MO da ne mogu da nam daju snimak kako ta ARtiljerija ide u TC ? Ili namerno nisu dali da vidimo gde ide posle da bi sami sebi napravili alibi da mogu da gađaju šta žele.

 

To što ti pričaš je priča ruskog MO, zato sam ti to rekao. Isto si radio i kod bombardovanja centra Harkiva, tvrdio si da je to vojna meta baš kako je to tvrdilo RMO taj dan. Tako da ako ne veruješ Rusima onda bar proveri šta tvrdiš.

 

Za mene nema šta da misliš, ja Rusima od 2008. ama baš ništa ne verujem dok ne proverim. Pratim njihove medije zbog narativa i to je to.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bilo je sigurno nesto u tom trznom centru,ali sumnjam  nesto epohalno bitno,cak je i ta raketa desetostruko skuplja od svega u tom centru.

 

Sami ti shoping centri i sami znate sta su,obican papir i tako jaka bomba je sigurno lako odnela sve u 3pm.

 

Ljudi snimaju,imaih i tamo bez mozga,spijuna, svasta nesto. Mislim da su ove sankcije na short term bzvze na duze ce ih sjebati. Samo sto mislimda se ide step by step i onda ulece blickrig na vojsku RF na teritoriji Ukrajne i onda samBog zna sta. Prosto ne vidim drugaciji scenario. Svakakvih maloumnika ima koji se loze na putina pa i vucica 😛 

 

Ako bih iskreno gledao,jedina opcija da se odupre ovom ludilu je WW3,ako se ovo zavrsi eto tako...ne znam. Verovatno su vec i poceli planovi kako da ih sjebu i planove napada. Normalno da kao i putin nece reci kad napadaju i da ce napasti, dao im je kepec ipak prostora za tako nesto.

 

.

 

Mnogi se zajebavaju ovde s tobom, nekad i s razlogom😉...medjutim ovaj razvoj dogadjaja ja vidim kao jednu od mogucnosti...rat moze da postane veoma iscrpljujuc, eskalaciona spirala kad se pokrene veoma tesko se zaustavlja, a vecina misli da drzave pa i one najvece, vode odgovorni i mudri ljudi...

 

Bog ti ne treba..posle toga ide pecurka...

 

.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:
23 minutes ago, Constantin said:
32 minutes ago, Eddard said:

Gastarbajteri, turisti, imigranti, tako nešto? Ni slučajno ravnopravni građani iste?

Ako smem da primetim on ne priča o Albancima sa Kosova već o Albancima iz Albanije i njihovim regularnim vojnim jedinicama. Možda sam ja pogrešno razumeo?


Koji su izvršili agresiju na Kosovo 🤔?

 

Ne. Izvrsili su agresiju na Srbiju i to na teritoriju njene autonomne pokrajine Kosovo i Metohija. 

 

Naravno, nisu bili jedini (bilo je tu i placenika i OVK i drugih paravojnih jedinica koje su bezale tamo pa se vracale), ali albanske drzavne snage nisu bili neki znacajan faktor u svemu - verovatno jer i nisu smeli da se ukljuce punom snagom jer bi to onda bio mnogo siri rat nego ono sto smo imali. Pa nije toliko ni vazno. Ali reci da se nije desilo je zmurenje i izvrtanje cinjenica. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vojska sa Košara je tri meseca bila smeštena u osnovnoj školi u mom gradu posle povlačenja. Vrlo dobro znam šta se dešavalo dole i ko je pokušavao da upadne na Kosovo. 
Mada ovo nema nikakve veze sa ovom temom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Kad već imaju taj snimak što nam nisu dali snimak kako ide nazad u TC ? Pa to je 30 sekundi vožnje. Jesu toliko zauzeti na tim konferencijama za štampu MO da ne mogu da nam daju snimak kako ta ARtiljerija ide u TC ? Ili namerno nisu dali da vidimo gde ide posle da bi sami sebi napravili alibi da mogu da gađaju šta žele.

 

To što ti pričaš je priča ruskog MO, zato sam ti to rekao. Isto si radio i kod bombardovanja centra Harkiva, tvrdio si da je to vojna meta baš kako je to tvrdilo RMO taj dan. Tako da ako ne veruješ Rusima onda bar proveri šta tvrdiš.

 

 

.

 

Opet, nisam ni gledao ni slusao MO, snimak sam pokupio sa "susednog" foruma...

 

Ono sto jesam gledao jeste snimak s nekog ukrajinskog lika, koji snima paljbu iz njegove perspektive iza TC...i parkirane kamione..ako se ne varam fotka koju si ti video je screen tog snimka, i tog lika su uhapsili danas...sta tu nije jasno?

 

Sto se tice Harkova i administracije, isto tako postoje snimci pune zgrade vojske , i iznosenje tela u uniformama...

 

Telegram je zajeban, ne mozes da nadjes vec sutradan to sto danas gledao...ovde forum ne dozvoljava postavljenje fotografija, video sa telegrama nemam pojma kako da postavim...bez obzira sto je to sve sasvim besmisleno, jer bi ceo dan morao da odgovaram na razne postove...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pod rizikom da sada ovo postane totalni offtopic, kako bi protumacili hipoteticki konflikt u BiH, gde bi Republika Srpska kreirala neke paravojne formacije koje bi vrsile operacije na teritoriji BiH gde je mesovito stanovnistvo, da oruzane snage Federacije potiskuju te paravojne formacije, oni beze preko Drine, pa se opet malo vracaju. Pa onda Srbija malo tako opali s ove strane Drine na njihove polozaje? Pa jos opremi i tehnicki i u ljudstvu te paravojne formacije? 


Da li bi to hipoteticki bila invazija Srbije na BiH?

 

Ja mislim da bi bila. Da ima puno pravo da se to tako nazove.

 

I da je takva agresija nedopustiva. Kao uostalom i kreiranje paravnojnih formacija na teritoriji neke suverene drzave sa ciljem da se ona unisti, rasparca, proteraju ljudi... 

 

Ukrajini se to desava. Rusija je agresor.

Nama se desilo slicno. 

 

Druge strana svega ovoga je koji su motivi da do toga dodje, nisam ulazio u to, ali ako cemo i o tome - Rusija se, navodno, vadi na kartu svoje bezbednosti i krsenja nekih ranijih sporazuma o naoruzavanju i neutralnosti. Moje misljenje je da su tu u igri i resursi i zauzimanje dominantnijeg polozaja u tom smislu. Na Kosovu toga nije bilo, bilo je cisto etnicki, na tamo i na ovamo. Jedna od razlika je i to sto Rusija odmah pripaja otcepljene teritorije, a Albanija ce prihvatiti Kosovo tek kada ono postane clan UN i prodje jos dosta vremena. Jbg, nisu Rusija. 

 

I da dodam - ne postoji ni jedan motiv dovoljno dobar da se pokrene rat. Ali ako si napadnut (nisi pokrenuo rat) moras da se branis. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Pod rizikom da sada ovo postane totalni offtopic, kako bi protumacili hipoteticki konflikt u BiH, gde bi Republika Srpska kreirala neke paravojne formacije koje bi vrsile operacije na teritoriji BiH gde je mesovito stanovnistvo, da oruzane snage Federacije potiskuju te paravojne formacije, oni beze preko Drine, pa se opet malo vracaju. Pa onda Srbija malo tako opali s ove strane Drine na njihove polozaje? Pa jos opremi i tehnicki i u ljudstvu te paravojne formacije? 


Da li bi to hipoteticki bila invazija Srbije na BiH?

 

Ja mislim da bi bila. Da ima puno pravo da se to tako nazove.

 

I da je takva agresija nedopustiva. Kao uostalom i kreiranje paravnojnih formacija na teritoriji neke suverene drzave sa ciljem da se ona unisti, rasparca, proteraju ljudi... 

 

Ukrajini se to desava. Rusija je agresor.

Nama se desilo slicno. 

 

Druge strana svega ovoga je koji su motivi da do toga dodje, nisam ulazio u to, ali ako cemo i o tome - Rusija se, navodno, vadi na kartu svoje bezbednosti i krsenja nekih ranijih sporazuma o naoruzavanju i neutralnosti. Moje misljenje je da su tu u igri i resursi i zauzimanje dominantnijeg polozaja u tom smislu. Na Kosovu toga nije bilo, bilo je cisto etnicki, na tamo i na ovamo. Jedna od razlika je i to sto Rusija odmah pripaja otcepljene teritorije, a Albanija ce prihvatiti Kosovo tek kada ono postane clan UN i prodje jos dosta vremena. Jbg, nisu Rusija. 

 

I da dodam - ne postoji ni jedan motiv dovoljno dobar da se pokrene rat. Ali ako si napadnut (nisi pokrenuo rat) moras da se branis. 

Srbija je to upravo i radila, naoruzavala

paravojne formacije u BiH, kao i vojsku RS.Znaci, zakljucili smo da je Srbija izvrsila invaziju na BiH.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, attolini said:

Mnogi se zajebavaju ovde s tobom, nekad i s razlogom😉...medjutim ovaj razvoj dogadjaja ja vidim kao jednu od mogucnosti...rat moze da postane veoma iscrpljujuc, eskalaciona spirala kad se pokrene veoma tesko se zaustavlja, a vecina misli da drzave pa i one najvece, vode odgovorni i mudri ljudi...

 

Bog ti ne treba..posle toga ide pecurka...

Pa mi onda hajde da se svi na svetu naguzimo manijaku putleru, starčugi koja je jednim nogom u grobu, a setio se da obnavlja propalo carstvo? 

 

Može, ako će da utura nos u stražnjice. Ovako, kao prvo, niko od obicnih ljudi to ne moze da spreci te nema potrebe uzbuđivati se, a drugo, rekli smo, to jest rekao je onaj, ako i bude to, pa ostanu dva naša i jedan njihov, mi smo pobedili.

 

Ja imam nameru da budem jedan od ta dva. Glavno sam odavno nabavio - alternator, da sam za sebe proizvodim struju. Nije bilo namenjeno za tu situaciju, ali svejedno. Sto se ostalog tice, samostrel se lako pravi, a kako bi rekao Del Boj, valjda ce negde ostati neka prodavnica ili magacin sa konzervama, znaci, sve je pod kontrolom :lol_2:

 

P.S. Smarate sa Kosovom. To je zavrseno odavno.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Foster said:

Srbija je to upravo i radila, naoruzavala

paravojne formacije u BiH, kao i vojsku RS.Znaci, zakljucili smo da je Srbija izvrsila invaziju na BiH.

I ne samo to vec slala i svoje trupe. 

 

 

E sad, 20+ godina kasnije, jedno zovemo jednim imenom, a ovo drugo drugim. Ovo u Ukrajini opet jednim, pa se onda ja pitam kako bi nazvali ovo hipoteticki sto sam nazvao. 

 

Za mene su sva 4 slucaja invazija i agresija. Sa manjim ili vecim mesanjem suseda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...