Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, A sad said:

Njima je problem juzni pravac. Da li nisu ocekivali takav napad iz pravca Krima (sto bi bilo bas glupo) ili je nesto drugo u pitanju ne znam

Jedino što mi pada na pamet je da su (budući da ni brojčano ni tehnički nemaju vojsku koja može da brani sve pravce prodora iz Bjelorusije, Rusije, separatističkih regiona i sa Krima) Ukrajinci bili prisiljeni da se kockaju i da izlazak Rusa sa Krima brane relativno malim snagama kod Armijanska i Čonhara. Jednom kad su Rusi uspjeli da prođu sa te strane, iza je ostala samo teritorijalna odbrana.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brian Setzer said:

U vezi nosača aviona: nije samo on, moraju i prateći brodovi, prateće podmornice, satelitsko pokrivanje, svašta nešto, kompletno zaokruženo. Nije (koliko ja znam) samo kvantitet, mora i da se leveluje nekoliko puta da bi na kraju imalo smisla, tj da na kraju bude najsavršenije ratno oružje koje je ljudski mozak smislio

 

Stancuju oni sve:  

 

https://imageio.forbes.com/specials-images/imageserve/5df5c233e961e1000739194a/Chinese-shipyard-with-warships-under-construction--Shanghai-/960x0.jpg?fit=bounds&format=jpg&width=960

 

http://p3-tt-ipv6.byteimg.com/large/pgc-image/b2e94fc18584430ca61dd2e75c933de2?from=detail&index=0

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Pametan covek, tacnije ja..izaci ce iz ove krize dosta bogatiji. Naravno ne kao klasicni Srbi nadati se preprodavanju brasna, benzina i sardina,vec vidim sjajnu priliku u ulaganje ovde. 

 

Kakva je ovo vojna sila, kad ih tabaju Ukrajinci a na granici su im. Razocarenje sa tim da ce UA zasluzeno uci u EU pre nas. Mi cemo u triangl Belorusija, Rusija i Serbistan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Venger said:

Ljudi se opredeljuju navijacki, kao i o svemu, malo tu razmisljanja ima.

 

Paradoks je i da je Ukrajina jedna od retkih evropskih zemalja koje nisu priznale Kosovo, a Kosovo im daje podrsku i na drustvenim mrezama su Albanci jedni od najaktivnijih na njihovoj strani.

 

Paradoks je da sada Srbi pravoslavci podrzavaju Cecene muslimane, a Bosnjaci muslimani su ostro protiv. :59:

 

18 minutes ago, Venger said:

Sta bi Sloba dao da je 99-e imao Devila u svojim redovima. Dnevnik bi uredjivao.😆

 

Bingo, covek je rodjen za propagandu :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Harmonika said:

Koliko je ljudi bilo na protestu otprilike, ako zna neko,ali stvarno, bez preuvelicavanja, bez smanjivanja..oko 1000, mnogo vise, koliko vise?

 

Teško je reći jer „objektivni” mediji imaju različite procene. Danas kaže ovako:

Quote

Protestu je prisustvovalo više stotina građana koji su nosili srpske, ruske i beloruske zastave, a na početku skupa čule su se himne Srbije i Rusije Vladimiru Putinu koji je prošlog četvrtka započeo vojnu invaziju na Ukrajinu.

 

Nova malo povećava brojku:

Quote

Više hiljada ljudi okupilo se večeras ispred beloruske ambasade u Beogradu, kako bi pružili podršku Rusiji.

 

Verujem da je ovaj drugi izvor precizniji, ali „nezavisni” i „objektivni” novinari sada nisu uspeli da procene. Bez obzira na to, što reče Mek, i pet ih je previše.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Amigo said:

Paradoks je da sada Srbi pravoslavci podrzavaju Cecene muslimane, a Bosnjaci muslimani su ostro protiv. :59:

 

Srbi pravoslavci podrzavaju teritorijalni integritet Ukrajine, osudjuju agresiju Rusije i zele integraciju u EU. 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Interesantno tabloidi iskulirali skup veceras, neki nisu objavili ni da je bio, drugi dve recenice. Naredio zvalonja bez velicanja Rusije. 

Inace za divno cudo kurir pise o invaziji na Ukrajinu, nista na isti, nista specijalna operacija.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pametan covek, tacnije ja..izaci ce iz ove krize dosta bogatiji. Naravno ne kao klasicni Srbi nadati se preprodavanju brasna, benzina i sardina,vec vidim sjajnu priliku u ulaganje ovde. 

 

Kakva je ovo vojna sila, kad ih tabaju Ukrajinci a na granici su im. Razocarenje sa tim da ce UA zasluzeno uci u EU pre nas. Mi cemo u triangl Belorusija, Rusija i Serbistan.

 

 

Oduvali su Šešelja 1999. sa tom ideju sa sve živim Miloševićem gde neće sad Onog_Kojem_Je_Sad_Najteže

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:


 

 


Kažem ti bašibozluk, ne veruješ mi....emoji40.png
 

 

Jelbilo nesto organizovano u Nisu?

1 minute ago, urosg3 said:

Oduvali su Šešelja 1999. sa tom ideju sa sve živim Miloševićem gde neće sad Onog_Kojem_Je_Sad_Najteže

Nece jer zna gde su pare..taj ide samo za parama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jelbilo nesto organizovano u Nisu?

Nece jer zna gde su pare..taj ide samo za parama.

Još sam Ceca Slavkovič i onaj Žmaher da pevaju na sveslovenskom festivalu u Minsku i bog da nas vidi

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pametan covek, tacnije ja..izaci ce iz ove krize dosta bogatiji. Naravno ne kao klasicni Srbi nadati se preprodavanju brasna, benzina i sardina,vec vidim sjajnu priliku u ulaganje ovde. 

 

Znam te 'tico, planiras da pocnes sa prodajom ruskih memorabilija. Lepo si ovde na forumu izveo ispitivanje javnog mnjenja.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim svaka cast Zelenskom na slikama sa borcima i govorima, ali jel on stvarno mislio da ce NATO ratovati sa Rusijom zbog njih. :classic_rolleyes:

 

Iskreno da Rusija napadne lupam Poljsku ili Rumuniju, pitanje je da li bi NATO i pre svega Amerika usla u sukob sa drugom nuklearnom silom. Zasto nisu probali da urede politiku Irana ili Kine? 

 

Ako je stvarno mislio da ce ga NATO podrzati onda je on na nivou onih redditovaca sto "jedva cekaju" da krenu u rat sa Rusijom i ismevaju joj vojnu tehnologiju i zastarele tenkove i avione. Sve sve, ali malo realnosti nije na odmet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...