Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 minutes ago, FrediB said:

Da.

Rusi su vec tada bili dovoljno jaki da opstruiraju napredak Ukrajine.

2009. dolazi SEKA, nagli pad BDP-a i dolazak onog ljigavca janukovica na vlast sve do Majdana 2013-14. 

 

Da je UA jos 90-ih imala cvrsto prozapadnu vlast, vec bi do neke 2004. bile u NATO-u (u EU bas i ne). 

 

 

Ma tih 90tih ruski uticaj je bio nista, nego je Kucmi odgovaralo da Ukrajina bude bas takva, kakvo crno tezenje zapadu pa to bi barem zahtevalo kakvu takvu borbu protiv korupcije.

 

Inace Ukrajina je mogla 2004 da zapali u NATO ali pitanje da li bi NATO to hteo tj Ameri, setimo se da je Bus bio ortak sa Putinom, Rusija im bila bitna za snadbevanje trupa u Afganistanu i Rusija nije mnogo dramila oko Iraka.

 

Pa Rusija i kad su se popickarali sa dolaskom Obame ostaje partner u vezi Afganistana, cak i kad Ameri pocinju da naoruzavaju Ukrajince, Rusi talibanima ne salju Verba rakete (Ameri su ih naoruzavali Stingerom protiv Sovjeta). Mnogo vise je Kina pomogla Talibane nego Rusija.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Brian Setzer said:

Uf...

Ja ne vidim drugo rešenje osim što brže kapitulacije/pregovora koje bi Ukrajina morala da inicira.

 

Kad je bilo ono što je bilo 1999, na kraju bi sve bilo isto i da je Sloba odma' potpisao kapitulaciju/sporazum kakav god, a ne posle X dana bombardovanja.

 

Ako ukrajinski lideri nemaju saveznike koji bi im doturili oružje, logistiku ili pripretili Rusima čime već (mislim, neću ni da spominjem), onda ne vidim poentu ratovanja na sopstvenoj teritoriji, bez jasnog fronta, bez avijacije i PVOa, to ne može da se pobedi. 

 

Mogu da se nanose gubici Rusima, mogu da se šalju stravične ratne slike u svet. Da živim u Ukrajini, ja bih bio potpuno protiv toga, jbg neće ni okupacija/"okupacija" večito da traje.

 

Kao što mi je jedino Sloba kriv što se desilo šta se desilo 1999, tako bi mi, da živim u Ukrajini, jedino ukrajinska vlast bila kriva što je država upala u rat sa mnogo jačim protivnikom.

 

 

Teško je porediti situacije Ukrajine i provizorijuma jer Ukrajina nije držala u opsadi Moskvu, nije slala svoje trupe po Rusiji ili Belorusiji, nije aktivno učestvovala u više ratova u susednim zemljama i to poricala, nije pravila veliku Ukrajinu na terotoriji drugih zemalja, nije nametala drugima sovjetski/ruski uticaj i tome slično. Ti što kmeče na događaje iz 1999. ne kapiraju da se provozorijum ponašao kao klinac-siledžija kome je dosta tolerisano, a kada je isti klinac prekardašio, dobio je po njonji, i to nedovoljno.

 

14 minutes ago, Clash said:

https://twitter.com/usembassyserbia/status/1497278194449321989?s=21
 

US ambasad rekla kao ok je izjava.

 

Ovo je u domenu teorija zavere ali:

 

Da li postoji mogucnost da nas ne peglaju jer nismo uveli sankcije nego da nas ostave kao neki back door za Rusiju? Ako im zatreba? 
Psiho bi bio odusevljen da mu daju tu ulogu.

Nema potrebe za teorijama zavere jer je bezmudna EU-birokratija već odavno pokazala da ne ume da izađe na kraj ni sa mangupima u sopstvenim redovima, a kamoli sa provizorijumom koji šeni i kmeči da dobije evropski dinar, ali se ponaša kao klasična diktatura. Dosadašnje kritike Ursule fon Lajen su kao rezultat imali samo njeno lajanje, a Bilčikovo kmečanje će se možda uzeti u obzir kada EU-birokrate koje u petak nisu otišle kućama budu ispijale desetu rundu piva u nekom briselskom pabu. Izjava američkih diplomata mi deluje kao da u prevodu kažu nešto u stilu 'dobro da ste i ovoliko uradili, ali OK, znamo da ste gomila kretena i ne osuđujemo vas što ste kreteni'.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Clash said:

Da li postoji mogucnost da nas ne peglaju jer nismo uveli sankcije nego da nas ostave kao neki back door za Rusiju? Ako im zatreba? 
Psiho bi bio odusevljen da mu daju tu ulogu.

Ako back door označava analni seks, onda da, i ja mislim da bi bio oduševljen tom ulogom.

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DJ_Vasa said:

Izjava američkih diplomata mi deluje kao da u prevodu kažu nešto u stilu 'dobro da ste i ovoliko uradili, ali OK, znamo da ste gomila kretena i ne osuđujemo vas što ste kreteni'.

 

Samo oni nek sute, pa 2003 su radili isto sranje pa i gore od Putina, јеr ovaj koliko god je ego manijak ne planira vojno da kontrolise celu Ukrajinu godinama za razliku od neo konova koji su hteli od Iraka da naprave bazu za napad na Iran i Siriju kroz par godina (ko sto je pricao Vesli Klark a sto se kasnije i potvrdilo barem za Iran.

 

Pre toga usli u Afganistan i umesto da izadju kad su sredili Talibane i ulazu u Afganistance samo tako htel da ostanu vecno dok to nije pocelo da bude skupo onda tutanj iz Afganistan i vratise ga na gore stanje nego 2001, tad Talibani barem nisu kontrolisali ceo Afganistan a imao si i severnu alijansu koju su do tad jedino Rusi i mozda Iranci koliko toliko snadbevali.

 

A i pretrgli su se u pripremanju Ukrajine da se koliko toliko ima neku sansu protiv Putka, sto me podseti:

 

medjed.jpg

 

Jedino EU ima pravo da se javlja problem je sto i u EU ima nekih kojima ne smeta ova Putinovo silovanje Ukrajine jer:

 

Spice must flow.

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ukrajina je velika drzava, 45 miliona ljudi, koja ima potpuno unistenu ekonomiju, ogromnu korupciju i godinama je na dnu Evrope, jedine dvije drzave koje su ispod Ukrajine su Moldavija i Kosovo.

To nije lako popraviti, jer kad se nije moglo u Bosni koja ima 3 miliona, koliko tek treba para za zemlju od 45 miliona, o tome niko niti razmislja, niti govori, samo se prica o ratu, a Zapad pomaze uglavnom sa oruzjem.
Rat ce proci, kao sto svaki rat prodje, doci ce i eventualno do nekog sporazuma i onda ce tek nastati problemi, dolazice neka pomoc za obnovu, koja ce se kao i u Bosni krasti nemilice, tajkuni ce biti sve bogatiji, a narod sve siromasniji. Evropa ce vratiti izbjeglice , jer njih ce biti jako mnogo, pricamo o drzavi od 45 miliona ljudi.

Gdje ce ti ljudi da rade, koga to briga, kakva im je buducnost, totalno neizvjesna. Nema sanse da se stanje popravi, poredeci sa Bosnom, za najmanje 30 godina, to znaci da su cijele generacije osudjene na siromastvo.

Niti jedan dosadasnji predsjednik Ukrajine nije vodio racuna o zivotu svojih gradjana, sve je bilo gore i gore. Po ovoj listi su cak i poslednji u Evropi.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_in_Europe_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

Pitanje je kako rjesiti to sve, ne vidim rjesenje za svog zivota, a sve malo podsjeca na prve izbore u BiH, kada su na vlast prakticno dosli amateri, ljudi koji nisu nikada vodili neku firmu, a kamoli drzavu, tako i u Ukrajinu, na celu komedijas, tu su braca bokseri itd. Ne ide to tako u ozbiljnim drzavama, politicar mora da se skoluje od malena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Ako mogu bilo šta da kažem gospodinu predsedniku Putinu... Kao obični ljudi, mi smo odgovorni za to kako se ponašamo prema našim susedima. I postoji zakon prirode: čvrst i brz zakon. Nema nikakvih rupa, od toga se ne može pobeći. Ovaj zakon 'Što seješ to i žanješ'. Upravo sada, gospodine Putine, seješ smrt i uništenje. A ti si kriv. Ukrajinci nisu napali vašu zemlju. Vi je sada napadate... I sva ova smrt i uništenje će vam se vratiti. I ne postoji beskonačna količina vremena u ovom filmu, u ovoj predstavi u kojoj smo svi. Imate dosta vremena - jedan život za drugim - da požnjete plodove onoga što sejete", rekao je legendarni reditelj, pa nastavio:

"Moj savet vama: čuvajte se. Spasite Ukrajince, spasite svet. Pomirite se sa svojim susedima. Počnite da gradite prijateljstva. Mi smo jedna velika globalna porodica u kojoj ovom apsurdu više nema mesta. Prihvati to. Zaustavite napad. Hajde da radimo zajedno na tome da sve zemlje žive u miru, da se slažu jedna s drugom i da zajedno rešavaju probleme. Probude se! Prijatan dan svima!"

Dejvid Linč

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Teško je porediti situacije Ukrajine i provizorijuma jer Ukrajina nije držala u opsadi Moskvu, nije slala svoje trupe po Rusiji ili Belorusiji, nije aktivno učestvovala u više ratova u susednim zemljama i to poricala, nije pravila veliku Ukrajinu na terotoriji drugih zemalja, nije nametala drugima sovjetski/ruski uticaj i tome slično. Ti što kmeče na događaje iz 1999. ne kapiraju da se provozorijum ponašao kao klinac-siledžija kome je dosta tolerisano, a kada je isti klinac prekardašio, dobio je po njonji, i to nedovoljno.

 

Nema potrebe za teorijama zavere jer je bezmudna EU-birokratija već odavno pokazala da ne ume da izađe na kraj ni sa mangupima u sopstvenim redovima, a kamoli sa provizorijumom koji šeni i kmeči da dobije evropski dinar, ali se ponaša kao klasična diktatura. Dosadašnje kritike Ursule fon Lajen su kao rezultat imali samo njeno lajanje, a Bilčikovo kmečanje će se možda uzeti u obzir kada EU-birokrate koje u petak nisu otišle kućama budu ispijale desetu rundu piva u nekom briselskom pabu. Izjava američkih diplomata mi deluje kao da u prevodu kažu nešto u stilu 'dobro da ste i ovoliko uradili, ali OK, znamo da ste gomila kretena i ne osuđujemo vas što ste kreteni'.

Prvi pasus:

iz mog ugla, ja nikog nisam držao u opsadi, uvek sam glasao protiv Slobe.

Da sam u Ukrajini, šta ja imam od toga što su Rusi agresori i što je nepravedno do srži što su mi napali zemlju, jedino da se prijavim u dobrovoljce pa da ratujem protiv agresora.

 

Drugi pasus:

Ako će Juesej i Jevropa da reaguju kako bi minimum trebalo na rusku agresiju (a da se ipak ne pritiskaju dugmići za nuklearne projektilčiće i ostale nominative i augmentatitve), onda odma' nek' prekinu sve transakcije sa Rusijom koje Rusima donose korist:

1. nema više kupovine gasa od Rusa.

2. ...

Evo, ne mora ništa više. 'Oće li to da se desi?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brian Setzer said:

Prvi pasus:

iz mog ugla, ja nikog nisam držao u opsadi, uvek sam glasao protiv Slobe.

Da sam u Ukrajini, šta ja imam od toga što su Rusi agresori i što je nepravedno do srži što su mi napali zemlju, jedino da se prijavim u dobrovoljce pa da ratujem protiv agresora.

 

Drugi pasus:

Ako će Juesej i Jevropa da reaguju kako bi minimum trebalo na rusku agresiju (a da se ipak ne pritiskaju dugmići za nuklearne projektilčiće i ostale nominative i augmentatitve), onda odma' nek' prekinu sve transakcije sa Rusijom koje Rusima donose korist:

1. nema više kupovine gasa od Rusa.

2. ...

Evo, ne mora ništa više. 'Oće li to da se desi?

Na Svetog Zivka, eventualno na kukovo leto..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

Ne sme, jer je to ipak NATO clanica.

Takodje, ne sme ni sicusnu Estoniju/Letoniju/Litvaniju, jer su i to NATO clanice. 

 

Kamo srece da je Ukrajina jos 2004. usla u NATO, ne bi joj se desavale ovakve stvari.

Ukrajinu NATO nije hteo.

 

Edit: ni onda ni sada.

 

2 hours ago, FrediB said:

Histerija na vrhuncu. Citiraj tačno gde je pretnja.

Edited by Cyrus Smith
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Brian Setzer said:

Prvi pasus:

iz mog ugla, ja nikog nisam držao u opsadi, uvek sam glasao protiv Slobe.

Da sam u Ukrajini, šta ja imam od toga što su Rusi agresori i što je nepravedno do srži što su mi napali zemlju, jedino da se prijavim u dobrovoljce pa da ratujem protiv agresora.

 

Drugi pasus:

Ako će Juesej i Jevropa da reaguju kako bi minimum trebalo na rusku agresiju (a da se ipak ne pritiskaju dugmići za nuklearne projektilčiće i ostale nominative i augmentatitve), onda odma' nek' prekinu sve transakcije sa Rusijom koje Rusima donose korist:

1. nema više kupovine gasa od Rusa.

2. ...

Evo, ne mora ništa više. 'Oće li to da se desi?

 

Nisam mislio na tebe lično i kako bi ti postupio jer to je stvar ličnog izbora, a ja sam govorio o situaciji. Žao mi je ako je došlo do nesporazuma jer si korektan i pristojan forumaš sa kojim se mišljenje može sasvim lepo razmeniti. Govorio sam samo o situaciji koju si naveo i o tuđem stanovištu, onom sa druge strane.

 

Ne znam šta da ti kažem za drugi pasus. Da je trebalo ranije delovati na drugi način - trebalo je. Da je EU birokratija već godinama bezmudna, trapava i glupa - i to smatram tačnim. Naravno, dugmence nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Brian Setzer said:

Prvi pasus:

iz mog ugla, ja nikog nisam držao u opsadi, uvek sam glasao protiv Slobe

Ti mozda lično nisi, ali jesu snage koje su bile:

1. Organizovane od strane republike Srbije/SRJ

2. Naoruzane od strane rebublike Srbije/SRJ

3. Finansirane od strane republike Srbije/SRJ

 

A sve to su radile legalno i većinski izabrane vlasti republike Srbije, uz većinsku podršku populacije za ratove u okruženju (dobar deo "opozicije", recimo mnogi glasači SPO i DSS su bili protiv SPS zato što su "komunisti" ali su pidržavali rat u BIH i Hrvatskoj i "granice na liniji Karlovac-Karlobag-Virovitica".

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam mislio na tebe lično i kako bi ti postupio jer to je stvar ličnog izbora, a ja sam govorio o situaciji. Žao mi je ako je došlo do nesporazuma jer si korektan i pristojan forumaš sa kojim se mišljenje može sasvim lepo razmeniti. Govorio sam samo o situaciji koju si naveo i o tuđem stanovištu, onom sa druge strane.

 

Ne znam šta da ti kažem za drugi pasus. Da je trebalo ranije delovati na drugi način - trebalo je. Da je EU birokratija već godinama bezmudna, trapava i glupa - i to smatram tačnim. Naravno, dugmence nije opcija.

 

Prvi pasus:

 

i ja sam se loše izrazio, nebitan sam ja. Jeste bitno da treba, minimum, ne ponavljati greške (iz svoje ili tuđe istorije).

 

Da se uhvatim za jedan vremenski trenutak: naš tadašnji predsednik, Milutinović je trebalo da potpiše da prihvata sve što mu stave na papir u Rambujeu, po cenu da odma' posle Sloba sve to poništi. Kad je počela (aj da izbegnem forumski neprihvatljive izraze) NATO akcija, trebalo je odma', posle dan, dva, nedelju dana, potpisati kapitulaciju/primirje/šta već, a ne čekati da NATO akcija traje koliko je već trajala, pa onda potpisati ono što je moglo odma'. Koliko se sećam, fazon je bio da će NATO dodustane, da se "umore", da šta već, ali to se nije desilo. Kada su pripretili da će da poruše beogradske mostove, onda je Sloba potpisao ende.

Sad, kad je sve to prošlo, nakon dve decenije, istorijski, odbijanje da se odma' prihvati šta su tražili je debilizam.

 

Kako god Ukrajinci sad da "odigraju", ja im želim da im se ne desi da posle nekog vremena budu prinuđeni da prihvate ono što su mogu odma' sad, bez X+ dodatnih poginulih, srušenih zgrada, mostova, industrije, grafitnih, kasetnih bombi, čega već. Ako je to što prihvate de fakto kapitulacija, opet kucam, ništa nije zanavek,

Ako će da se bore protiv Rusa, to će mnogo, mnogo da ih košta. Mislim, jeste, sloboda nema cenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

 

Resenje krize ako dodje do problema!! Covek je razorio opoziciju!!

 

Mozemo da se zezamo ali lik odlicno gadja svoje glasacko telo i tu je maher plus jeste odradio dobar posao u vezi zakljucka, Ameri i Rusi kazu okej to je njemu a realno i Srbiji najbitnije. E sad da se vratim na njegovo glasacko telo.

 

Oni su verovatno ocekivali barem nekakvu podrsku Putku ili barem da ce Vucic da cuti i pravi se blesav a ipak je kako tako podrzao Ukrajinu. E sad da ovi njegovi ne bi odmah skocili da pizde (dosta je tu penzosa) odmah im je pokazao da popunjava robne rezerve i time prebacuje pricu na moguce nestasice ali eto ima kod mene i bice toga jos ne brinite se samo za mene glasajte. Sto lepo nas forumas penzos 😉 odmah upita, a koliko konzervi dobijamo. Tuzno jeste ali dobar deo Srbije strepi od mogucih potresa  sa osnovnim namernicama.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...