Jump to content

Netflix


Borko

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nekoliko preporuka za one koji imaju Netflix pretplatu.

The Silent Sea nije loša serija. Korejski SF. Nadam se da će ostati mini-serija, jer ne vjerujem da mogu više od ovoga.

Ozark je u opticaju već neko vrijeme, uskoro će finalna sezona. Šteta, nakon prve sezone koja je odlična, u 2. i 3. stvari nisu ispunile očekivanja.

Don't Look Up, film koji je okupio mnogo poznatih glumaca. Čovjek se zamisli posle gledanja istog, priznajem da dugo nisam gledao ovakav američki film, film koji potiče na razmišljanje (eto, ima i toga).

Neko je spomenuo Red Notice. Lagana zabava, pustiš mozak na pašu, uživaš u čarima čudesne žene Gal Gadot, prisjetiš se Indijane Džonsa, a posle filma posve  zaboraviš na isti. Ali, 2h lagane razonode je iza tebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dvoumio sam se gdje da pišem o ovoj seriji, ali pošto sam je odgledao na Netflixu, staviću komentar ovdje. U pitanju je britanska mini-serija Stay Close. Solidno su sve to zapetljali, dobro je vođena radnja, glumci su dosta kvalitetni, što je u britanskim serijama skoro pa po defaultu. Naravno, nije mi namjera da prepričavam radnju niti da pišem neke velike hvalospjeve, ali jako mi se svidjela serija, pažljivo je dozirano po epizodama koliko će se toga razotkriti. Dugo nisam gledao film ili seriju sa ovom tematikom, nema tu ništa posebno novoga za vidjeti, ali je školski primjer kako napraviti dobru i ne previše pretencioznu seriju na tu temu. Možda će neko naći zamjerku da nema neke dubine u portretiranju likova, ali serija je ipak na prvom mjestu napravljena da zabavi, tako da teške teme nisu mnogo dirane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 1:54 AM, Radoznalko said:

Nekoliko preporuka za one koji imaju Netflix pretplatu.

The Silent Sea nije loša serija. Korejski SF. Nadam se da će ostati mini-serija, jer ne vjerujem da mogu više od ovoga.

Poceo sam da gledam i posle prve epizode deluje ok. 👍

 

On 1/5/2022 at 1:54 AM, Radoznalko said:

Don't Look Up, film koji je okupio mnogo poznatih glumaca. Čovjek se zamisli posle gledanja istog, priznajem da dugo nisam gledao ovakav američki film, film koji potiče na razmišljanje (eto, ima i toga).

Tematika je ok, mozda ce nekom da otvori um i oci, da natera na razmisljanje o uticaju politicara, vlada, medija, kompanija. Meni je eventualno pomogao da zaokruzim neka razmisljanja na tu temu. 

 

Film je inace dosta tanak glumacki (i pored zvucnih imena), dosta stvari je prenaglaseno, karakteristicno za US produkciju.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam gledao "Don't Look Up". Legao mi je prilično dobro. Slažem se sa prethodnim komentarima. Prilično je neobičan i nekako nam slikovito pokazuje kako su cijela civilizacija i sistem vrijednosti otišli do đavola. Baš pomaže da se otvore oči i stvari sagledaju iz nekog boljeg ugla. Ok, neke stvari jesu naglašene i predramatizovane, ali mi ne kvare ukupan utisak, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja da bacim par ostvarenja sa Netflix-a. 

 

Zena je htela da pogledamo neke lagane komedije pa smo u par dana gledali:

 

Stuck Together - Francuska (Paris) tokom pandemije i lockdown-a, prakticno sva akcija se desava u dvoristu i par stanova koji imaju izlaz na to dvoriste. Uobicajen francuski humor, nista posebno ali zabavno za opustanje i prepoznavanje nas samih u toj situaciji. Ako ste voleli seriju Alo Alo, i one stare serijale filmova o francuskom zandarmu (gde glumi De Funes), to je taj tip humora. Ima i sync na engleskom ako vam je tesko da slusate francuski a citate prevod na engleskom.

Spoiled Brats - jos jedna francuska komedija, ali ne tako tipicna kao film iznad. Prica o razmazenoj deci bogatasa koji je hteo da ih nauci vaznu zivotnu lekciju ali stvari su se zakomplikovale. Pitko, bas za opustanje i povremene duhovite scene. 

Nothing to Hide - pogadjate, jos jedan francuski film, bas smo ih zaredjali. Ima odlicnu pricu, bukvalno cela radnja se desava u stanu jednog para gde na veceru dolaze njihovi prijatelji i odluce igrati igru gde ce sve poruke i pozive te veceri javno citati/razgovarati. A svako ima neku svoju tajnu. Postaje sve komplikovanije i smesnije, i na kraju... e pa necu da vam kvarim, pogledajte, mislim da vredi (i obavezno prokomentarisite ovde kako ste skapirali kraj). Posebna preporuka za parove da pogledaju 😉

 

Ovaj poslednji mi je i najbolji od sva tri. 


 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U Švedskoj nemiri, zdravoooo! Čim sam počeo da gledam ovaj švedski apokaliptični film pod nazivom Black Crab, sjetio sam se ovog skeča Nadrealista. Ostaci švedske armije ratuju protiv Neprijatelja o kome se malo šta zna, nije prikazano u filmu, ko su tačno oni, ali se krljaju baš žestoko, i izgleda kao da je građanski rat u pitanju. To mi je ovako najtanja karika filma - osim Rusa, Švede slabo koga mrze, a kamoli Skandinavci između sebe da se tako mlate bespoštedno. Ekipa od nekoliko vojnika koji znaju da kližu imaju važnu misiju da obave. Dalje pogledajte sami, ko voli ovaj tip filmova (rat, akcija, postapokalipsa, moralne dileme itd), mislim da neće zažaliti. Naravno, ne očekujte ništa specijalno, ali stvarno mislim da je na IMDB-u film podcijenjen, ja bih mu dao jednu ocjenu više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/13/2021 at 4:52 PM, MilošVB said:

Kakva je Alice in Borderland?

Odlicna, drzi paznju. Steta sto jos uvek nema nastavka 

Inace, da se upisem sto se tice netflixa. Pre sam mislio da je glupost posto vecina filmova mogu da se nadju onlajn a gleado sam na laptopu pa mi je isti andrak. Medjutim, sa 4k tv-om Netflix i Hbo-go su obavezni za sve ljude koji vole da gledaju filmove. Ne moram da ulazim u browser pa da trazim film, sve je na dohvat ruke. JEdina zamerka sto nemaju nigde neki klasici tipa 12 angry man i tako ti filmovi. 

Edited by Redstar0356
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
38 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

spacer.png

 

Ima ga Fredi Kruger (Robert Englund) :classic_smile:

 

Pogledao prvu epizodu. Najveci utisak mi je "mali crnja" (nemoj neko da mi inputira rasizam slucajno, em me znate kakav sam, em za tamnoputu bracu dajem litru krvi odmah ako treba), izgleda kao da su njegovu glavu iz prve sezone nasadili na telo Majkl Dzordana. Odnosno, najveci utisak mi je da su deca porasla (i osamostalila se), ali ih ja i dalje pokusavam da ih kontam kao decu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da znas, vec imaju po 20 godina :classic_smile:

 

Stranger Things 4 Has Big Blockbuster Energy

 

Quote

Stranger Things’s fourth season pushes the bounds of a standard TV show with episode run-times swollen well beyond the norm. Each of the seven landing today are more than an hour, most of them even longer; at 98 minutes, episode seven is feature length. 

 

When episodes eight and nine, a.k.a. Vol. 2, hit Netflix on July 1, they will follow the same trend: Eight is an hour and 25 minutes, and the finale will be two and a half hours, or 19 minutes longer than Top Gun: Maverick.

 

According to the Wall Street Journal, the budget for Stranger Things 4 was $30 million per episode. Multiply that by nine and you’ve got $270 million, $100 million more than the production budget for Top Gun: Maverick. (Neither number takes into account promotional costs.)

 

You can see the extra money in every episode of Stranger Things 4, which sits more explicitly in the horror genre than any previous season. The visual effects are more sophisticated and so is the filmmaking; the transitions between scenes, which track four different running story lines, are more elegant and make a sprawling season feel relatively cohesive...

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stranger Things 4 šuri. :Hail:

Jedva čekam jul da vidim rasplet. Odlična priča, odlični kadrovi, stoji da su glumci ostarili, ali jako dobar kasting likova koji su prikazani u više različitih razdoblja života. Priča baš vozi, četvrta epizoda je nešto najbolje što sam gledao u posljednje vrijeme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se što su konačno pozajmili motive iz Keri. 11 i scena sa rolšuama. 40+ pola godina posle, Keri je i dalje ispred navodno naj horora današnjice. Verovatno će za  još 40 godina biti isto :lol_2: Danasnji "jezivi horori"  će biti davno zaboravljeni, a Keri će se i tada gledati kao  klasik :classic_biggrin:

 

 

Jedna od nekoliko knjiga kad je film bolji od knjige 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 11:58 PM, Milenko Puzigaca said:

Sviđa mi se što su konačno pozajmili motive iz Keri. 11 i scena sa rolšuama. 40+ pola godina posle, Keri je i dalje ispred navodno naj horora današnjice. Verovatno će za  još 40 godina biti isto :lol_2: Danasnji "jezivi horori"  će biti davno zaboravljeni, a Keri će se i tada gledati kao  klasik :classic_biggrin:

 

 

Jedna od nekoliko knjiga kad je film bolji od knjige 

 

Puzigaco, jel ti to early stage Vecna na avataru? 🙂

 

Odlicna polusezona, bolja i od prve po meni, ali i druga i treca su sad dobile nekog smisla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Stephen King: 'Stranger Things' Villain 'Deserves His Own Show'

 

spacer.png

 

King is clearly a fan of the show, too. On Wednesday, he tweeted that, "The new season of STRANGER THINGS is really cool--as good or better than the previous three. There's even a CARRIE riff."

 

But the author also called the show's two-part release "kind of lame."

 

A Twitter account for the Stranger Things writer's room responded, writing "Sorry Uncle Stevie, 8+9 aren't done yet, but we're working as fast as we can! Glad you're enjoying and that you picked up on our super subtle Carrie riff."

 

Just like the rest of us, horror legend Stephen King has been watching Stranger Things 4. On Saturday, the novelist tweeted out an idea for a spinoff show focused on one of this season's (non-creature) bad guys. 

 

"I love that slimy, slinky Russian guy Yuri," King wrote. "He deserves his own show. Like BARRY, only Russian."

 

I meni se baš sviđa lik, i u stvari dok se nije pojavio, nisam ni znao da je Nikola Đuričko u seriji. Onda sam se setio da sam ranije negde pročitao o tome, ali sam potpuno zaboravio. Ako neko zna nekog od majmuna koji su olajavali kad je otišao, ili ako zna gde se takvi okupljaju, može da im poruči da ga cimnu za...

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...