Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Mislis da solidne ELback up opcije imaju 8+ mana kao sto si ti to napisao. Da ne znaju da se orejntisu u prostoru, da uradepick and roll i da zavrse na obrucu. Ne treba sad da se vadis. Sto kazes, pogresi Radonjic i Sveropulos, kako nece Liska Manjina.

 

@KankkunenMoguce, ali na oko sad deluje da imaju bas opasnu ekipu. Mogu ce da nece uraditi nista.Ipak, mislim da bi morali sad uci u F8, posle zavisi od dosta toga. Sto se tice VTB,bice tu klanja, ozbiljan je ovo sastav, da budem tacan, preozbiljan. Naravno uvek nijanse odlucuju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

 

@KankkunenMoguce, ali na oko sad deluje da imaju bas opasnu ekipu. Mogu ce da nece uraditi nista.Ipak, mislim da bi morali sad uci u F8, posle zavisi od dosta toga. Sto se tice VTB,bice tu klanja, ozbiljan je ovo sastav, da budem tacan, preozbiljan. Naravno uvek nijanse odlucuju.

Sve stoji ... CSKA neće menjati Itudisa po cenu lošijih rezultata, dok kod Himkija to ne važi ... veliko je pitanje da li će Kurtinaitis dočekati Novu godinu

u Moskvi, ako zaređaju nekoliko poraza ... razlaz, i ajmo sve ispočetka. E sad, možda su se opametili, ko će znati.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kankkunen said:

Sve stoji ... CSKA neće menjati Itudisa po cenu lošijih rezultata, dok kod Himkija to ne važi ... veliko je pitanje da li će Kurtinaitis dočekati Novu godinu

u Moskvi, ako zaređaju nekoliko poraza ... razlaz, i ajmo sve ispočetka. E sad, možda su se opametili, ko će znati.

Ne bih se bas previse slozio ovde iz jednog razloga. Rimas je tu vec trener 6-7punih godina. Mislim da ce ovo biti nesto duza saradnja. Dobro, jedino ako ne ode u neku drugu krajnost,ipak saovim timom ako ne udjes u 8 to je neuspeh. Ne bih se bas slozio daItudis ne udje u 8 da bi ostao trener. Rimas je dobar trener, voli nesto opusteniju igru, mada videcemo. Ne moze nikom da se ne svidi ovaj tim. 

Link to comment
Share on other sites

Cska je sve odlicno odradio do Baker/James kupovine. James mi izgleda kao daj šta daš sa obzirom na izbor plejmejkera. Mada ako ga Itudis ukalupi to može izgledati bas moćno jer Jamesov kvalitet neminovan, a Itudis sigurno nije sisica koja će popustiti njegovim sranjima. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Mislis da solidne ELback up opcije imaju 8+ mana kao sto si ti to napisao. Da ne znaju da se orejntisu u prostoru, da uradepick and roll i da zavrse na obrucu. Ne treba sad da se vadis. Sto kazes, pogresi Radonjic i Sveropulos, kako nece Liska Manjina.

 

@KankkunenMoguce, ali na oko sad deluje da imaju bas opasnu ekipu. Mogu ce da nece uraditi nista.Ipak, mislim da bi morali sad uci u F8, posle zavisi od dosta toga. Sto se tice VTB,bice tu klanja, ozbiljan je ovo sastav, da budem tacan, preozbiljan. Naravno uvek nijanse odlucuju.

Štimara je legitimna EL bekap opcija, a u Efesu je plodio kao lud dok ga Ataman nije sklonio, ali to ne znači da on nema veliki broj mana. Da Lezor nema te mane bio bi NBA centar...

 

Pa dobro, možda sam malo i subjektivan, ne mogu ga očima nakon one sezone kod nas, ali to ne znači da grešim, možda samo malo preterujem 😄

 

Inače Fitjko neće biti najniži igrač u EL, obzirom da je Zenit doveo Albisija 😄 niži od Fitjka cela 2 cm, op op i Bobi Dikson je prema podacima EL niži od Fitjka, a Kampaco i Lekavičius su iste visine. Znači može se reći da je Fitjko u TOP 5 :thumbs:

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Nije bio Dzejms najveci problem Milana, ostatak tim je po meni poprilicno tanak. Micov, Nunaly, Burns, Cincarini, Bruks,Nedovic maxom povredjen . To su igraci tipa,nit smrdim nit mirisem sa sve Nedovicem. Mislim da je sam roster bio overate u ocima ljudi. Nije Dzejms bez razloga tako alavio. Lako bi on ko ovja u Efesu, da je bio okurzen takvim igracima.

 

@Liska Manjina Sve ok brate, samo si preterao po meni. Mlad je covek, ima potencijala. Videcemo sta moze,za sad je postigao dosta u zivotu/karijeri.To sto nije u top EL centrima, ne znaci da je los.

 

Akobih uzimao neku njegovu manu, to bi bila brzopletost i mozda nesto nizi kosarkaski IQ. Prebrzo i donosi odluke..Mora to malo da koriguje, valjda ce doci sa godinama.ON je bukvlano dete zarobljeno u telu coveka. Kad to predje, bice odlican igrac.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Francuzi imaju jedan veliki problem. Nemaju EL tim do ove sezone. Njihovi domaci igraci nemaju dobru podlogu za napredovanje. Kvalitetni mladi igraci im brzo odlaze napolje.De Kolo, Parker, Diao, Gobert, Leo, Lesort, Dalo, Huertel, Nikitina, Okobo itd. Nije ni malo lako otici mlad i  probati ugrabiti srecu napolje a da nisi prosao ozbiljan dril u domacoj ligi. Biti stranac preko je jako tesko i moras biti nosilac i dati odmah nesto.

 

 

spacer.png

  • Like 8
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Lessort - bio u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. Igrao je odlično jedan deo sezone u KKCZ, posebno s obzirom da neka stabilna koncepcija igre nije postojala. On će uvek imati low bball IQ, ali je i u Zvezdi bio solidan, a u Unikahi još bolji i konstantniji. Još uvek je dosta mlad igrač, "centri sazrevaju kasnije"tm posebno sirove atlete, vrlo je iskoristiv i dobra opcija iza Monroa koji će pojesti većinu minuta na C.

 

James u CSKA - mislim da sam i najavio ovu opciju, previše je on dobar strelac da bi ga ovi EL velikani ispustili. Mislim da je komplementaran sa ostatkom ekipe, njima je baš na tom mestu i trebao neko sa dosta poena u rukama, što James svakako jeste. Pored sebe ima nekoliko odličnih defanzivaca koji će krpiti rupe. Himki ima vrlo jak tim na papiru, možda najjači do sad, ali CSKA ima taj pobednički know how, nisu ni prošle sezone plenili igrom ali ako bih morao da stavim ruku na panj za jednu od ove dve ekipe - CSKA, bez razmišljanja.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je iznenadjenje ovo sto je Cska uradio u prelaznom roku. Nakon odlazaka nosioca iz prethodnih sezona, ocekivao sam da ove sezone poptpisu par koliko toliko mladjih top igraca na visegodisnje ugovore kako bi ponovo izgradili top tim za narednih nekoliko sezona. Oni su se ipak odlucili za pojacanja uglavnom na jednogodisnjim ugovorima. Hillard, Baker, James na jednu godinu, Strelnieks i Voightman na dve, Kufos na dve ali sa Nba opt out posle prve...Ovo u sustini moze lako i da bude prednost za njih, jer ce lako produziti nekog od ovih igraca u zavisnosti kako se pokaze. Ostaje pitanje ko ce da bude vodja ovog tima i da preuzima odgovornost u zavrsnicama pored starosedeoca Clyburna. Tu je i James naravno, koji svakako voli da isprivatizuje loptu u clutcu, ali mi se nekako cini da je on potpisan neplanirano i usred ovih cudnih okolnosti da bude proteran iz Milana. Za Bakera ne znam sta da mislim, gledao sam nekoliko utakmica u Knicsima i tamo je po stilu igre delovao kao Hacket u najboljem slucaju.Uzme prenese loptu u napadu, doda najblizem, odigra dobro u odbrani itd...Naravno, uzrok je bio premali i neadvekatna situaciju u timu da bih doneo konacan sud o njemu. Videcemo, mozda u Evropi iznenadi nekim wow partijama i liderskim sposobnostima. Sve u svemu nece oni sigurno ove sezone pobedjivati rutinski kao ranije, pre svega u gostima i verujem da ce tu biti dosta neocekivanih poraza, pogotovo u prvoj polovini sezone u EL.

 

Sto se tice Lessorta, problem je sto ga ljudi ovde gledaju iskljucivo kroz prizmu te sezone u Czv i ne mogu racionalno da razmisljaju zbog njegovih propusta u igri u odbrani i svacega jos po nesto(neko rece zicer :s_d:). To je bilo pre vise od 2 godine, sto je ogroman period za jednog mladog igraca od 24 godine. On strahovito brzo napreduje, i ljudi koji su ga pratili prosle sezone u Unikahi su svedoci koliko je on samo napredovao u toj sezoni u odnosu na start i kraj iste.  

Link to comment
Share on other sites

Lessortovi propusti u odbrani su uvećani utoliko što pred kraj tog nesretnog ABA playoffa niko na rosteru nije ni znao ko koga čuva a kamoli preuzima. Pod pravilnim tutorstvom može biti dobar poljoprivredni alat pod svojim obručem , ali nisam siguran hoće li u napadu biti išta više od putbackera i đubretara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kankkunen said:

Bamberg lagano tone, Alba se još koprca al neće dugo ... :classic_smile:

bamberg je vec potonuo, docim se ne slazem za albu, polako bounce-uju i stabilizuju se, sad druga stvar sto bayern ima odresene ruke po pitanju badjeta pa izgleda da alba nije faktor..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...