Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

@Guru trebao sam staviti u apoziciju, šuteve, koji nisu njegov forte, dakle nijedan šut nije njegov forte, ali je bio prinuđen da ih uzima. Nisam propustio nijedan meč Zvezde te sezone, nikada nisam stekao utisak da siluje.

 

Boldvin mi je ubačen u kontekst, nisam ih ni poredio, samo sam htio da kažem da M Will nije nikakva kanta od igrača bio u prvom mandatu u Zvezdi, naprotiv. 

Treneru kakav je Radonjić tada bio, napadački jako skroman, trebao je upravo jedan takav genijalac da bi osvojio titule, a EL se delimično i žrtvovala za istorijske duele sa KKP. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Baron23 said:

@Guru trebao sam staviti u apoziciju, šuteve, koji nisu njegov forte, dakle nijedan šut nije njegov forte, ali je bio prinuđen da ih uzima. Nisam propustio nijedan meč Zvezde te sezone, nikada nisam stekao utisak da siluje.

 

Boldvin mi je ubačen u kontekst, nisam ih ni poredio, samo sam htio da kažem da M Will nije nikakva kanta od igrača bio u prvom mandatu u Zvezdi, naprotiv. 

Treneru kakav je Radonjić tada bio, napadački jako skroman, trebao je upravo jedan takav genijalac da bi osvojio titule, a EL se delimično i žrtvovala za istorijske duele sa KKP. 

 

Poenta je da nisu njegovi procenti trpeli zbog toga što saigrači nisu mogli da se izbore za poziciju za šut na EL nivou, nego je on jednostavno kroz celu karijeru bio krajnje neefikasan skorer koji se oslanja na izrazito nekonstantan šut, dok je na ulazu i generalno unutar linije za tri bio nemoćan. Sezonu pre u Lokomotivi je imao tragičnih 33.1% iz igre i 27.8% za tri, a imao je pored sebe dosta dobre saigrače.

 

A naravno da nije bio kanta kod nas, daleko od toga, napisao sam i u prethodnom postu da je za tadašnju Zvezdu bio odlično pojačanje, pre svega zbog plejmejkinga i povremenih skoring eksplozija kada ga krene šut za tri... Dao je veliki doprinos i uz to bio flashy, al' imam utisak da se baš zbog ovog drugog ipak precenjuje i da mu se pripisuju i kvaliteti koje u realnosti nije imao. 

 

Recimo između njega i prajm Jovića definitivno bih izabrao ovog drugog.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Zoran Savic danas ostro po Misku i FMP-u. Aj ovo drugo i nije neko iznenadjenje, ali da neko digne glas protiv Miska - e to je vec interesantno. Mada ako se zna da je Zoc u losim odnosima sa njim, onda je i verovatno to uticalo. Nadam se naivno da ce se pokrenuti prica da se zalizanom menadzeru umanji svoj preveliki uticaj. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav i koji uticaj da mu se umanji?? Zbog cega?

 

Da kasnije klubovi mogu da rade sta I kako hoce ( ne plaćaju ih i sl ) sa igracima i tretiraju ih kao roblje.

 

Sta sprečava Cz/Prtzn/FMP da imaju mladje kategorije na nivou Mege i mladi igrači "dodju" kod njih??

 

I da li si se zapitao sta igrači čiji je menadžer Zalizani misle o njemu?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije to nikakvo iznenadjenje. Od 8 pojacanja, samo je Avram njegov igrac, a da se on pitao, ne bi on zavrsio kod nas. 

Dogovorili su se direktno sa Avramom.

Zoc je u losim odnosima sa Miskom jos od Spanulisa+smatra da ovaj lose utice na domacu kosarku (sto je cinjenica).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Dies at the End said:

Da kasnije klubovi mogu da rade sta I kako hoce ( ne plaćaju ih i sl ) sa igracima i tretiraju ih kao roblje.

 

Iskljucivo tim poslom treba da se bavi.

 

Quote

Sta sprečava Cz/Prtzn/FMP da imaju mladje kategorije na nivou Mege i mladi igrači "dodju" kod njih??

 

Jedan od razloga, koji ne znaci da je kljucan ali je svakako vrlo znacajan, je sto zalizani menadzer ne savetuje mlade grace da idu u te klubove, a umesto toga im nudi dobre uslove i minutazu svog nelegalnog kluba, samo da bi on dobijao obestecenja od NBA a ne klubovi koje si nabrojao. 

 

Tu postoje 2 problema:

- poseduje najmanje 60-70 posto igraca sto je oligopolski uticaj na trzistu. Zabranjeno antimonopolskim zakonom i u Srbiji i u svakoj zemlji EU. Retko koji monopolista ne zloupotrebljava svoj polozaj na trzistu. 

- ima svoj klub koji pokusava da sakrije funkcijom predsednika udruzenja navijaca, sto je potencijalni konflikt interesa takodje nedozvoljen zbog raznoraznih zloupotreba. 

 

Quote

I da li si se zapitao sta igrači čiji je menadžer Zalizani misle o njemu?

 

Da se on iskljucivo bavi tim poslom to bi znacilo da ga radi na dobar nacin, medjutim njegov uticaj je mnogo siri od toga, tako da i ostale zainteresovane strane imaju sta da kazu o tome. 

 

Quote

Kakav i koji uticaj da mu se umanji?? Zbog cega?

 

Procitaj prethodno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Markus je bio igrač koji je uticao da cela ekipa izgleda fantastično jer su svi znali da ukoliko se otvore dobijaju loptu 100posto makar izgledalo i nemoguće.

 

Nemam pojma kakav je Markus bio pre ili posle Zvezde,ali je Zvezdu učinio euroligaskom ekipom.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mmajstor said:

 

Jedan od razloga, koji ne znaci da je kljucan ali je svakako vrlo znacajan, je sto zalizani menadzer ne savetuje mlade grace da idu u te klubove, a umesto toga im nudi dobre uslove i minutazu svog nelegalnog kluba, samo da bi on dobijao obestecenja od NBA a ne klubovi koje si nabrojao. 

 

 

obeštećenje je samo posledica & neka manje bitna i dodatna zarada za miška. suština je da on (miško r) nalazi bolje rešenje za svoje klijente od odlaska u zvezdu ili partizan:

 

- timove nba lige apsolutno zabole da li će igrač od 18 ili 21 god imati veliku ulogu u euroleague, ako već procene da postoje bitne stavke kod xy igrača na kojima se može raditi da se taj igrač razvije u nba igrača; da li će to biti superstar kao jokić i dončić ili nba-marginalac koji u određenom kontekstu ima kvalitetne nba minute, kao timothé luwawu-cabarrot, manje je važno, tj zavisi isključivo od kapaciteta i rada xy igrača. u oba slučaja zvezda i partizan nisu neophodni ni tom igraču, niti mišku da ih proda.

 

treća opcija, za koju sam do skoro mislio da zahteva učešće zvezde i partizana je primer filipa petruševa: bez dileme talenat i već solidno formiran igrač, za koga se ne može tvrditi da će dospeti ili uspeti u nba zbog mana koje ima ali je za euroleague sigurno solidan. dečko otišao u tim prvaka evrope direktiva iz mege.

 

- već sam ovo pisao i to bi trebalo da je očigledno do bola: partizan i zvezda su 40ak godina bili neka vrsta miška - u smislu da ti igranje za njih daje prostor da zaradiš novce od sledećeg ugovora i odeš u beli svet. jedina ali bitna razlika, je što zvezdu i partizan zanima samo ono što igrač može da donese klubu, ne i kako će i gde da dođe do tih novaca i karijere koja traje 10ak godina.

 

miško nudi bolju opciju, ne za nas navijače i fanove košarke, već za te mlade ljude, tako da je njegova uloga, tj uloga mege potpuno prirodna.

 

evo leon rose je sada predsednik basket operacija new york knicksa i od tada nije glavni baja jedne od najvećih menadžerskih agencija "CAA"

a u stvarnosti se on pita i tamo i ovamo

 

uostalom i zoran savić je neki menadžer, koji je sada predsednik kluba, tako da može samo da žali što nije miško.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boki111 said:

Zoran Savic nije menadzer, i to ne od prosle sezone, nego jos od ranije.

Vise je igraca Misko unistio, nego sto ih je napravio.

Docice nam glave Jokic (da bar imamo nesto od njega...)

 

 

nije ni leon rose od pre dve sezone, ako me razumeš.

 

a što se bolda tiče, isto može da se kaže i za zvezdu i partizan; baš je kolega fritrou to pomenuo meni u petak, nevezano za ovu priču i ja se slažem sa njim:

na svakog igrača kojeg je dule vujošević stvorio, postoji nekoliko koje je uništio.

 

i to naravno nije ekskluziva duleta, već je to neminovnost svakog kluba & trenera koji juri rezultate ili prioritizuje napredak jednog igrača u odnosu na neke druge.

 

a i to "uništio" treba shvatiti uslovno u oba slučaja: neki igrači jednostavno nisu dovoljno dobri, neki nisu dovoljno radni, neki jednostavno nemaju dovoljno sreće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

Miško nudi bolju opciju, ne za nas navijače i fanove košarke, već za te mlade ljude, tako da je njegova uloga, tj uloga mege potpuno prirodna.

 

Ta uloga je mozda bolja za njega, verovatno i za igrace koje uspe da progura, ali nije legalna. 

 

U cemu je razlika da ti igraci umesto iz Mege ne idu u NBA iz drugog kluba? Ako je problem u Zvezdi i Partizanu sto im ne daju minutazu, postoje Borac iz Cacka i FMP na primer. Znaci ipak ima nesto u tome da to ipak bude klub gde je on alfa i omega. Sem obestecenja koje je nekoliko stotina hiljada eur (puta svaki igrac), tu je i maksimalna kontrola koliko koji igrac treba da igra. Ako je vec tako onda ne moze da se takmici u prvoj ligi gde igraju klubovi u kojem takodje igraju njegovi igraci. Ja se samo nadam, za sada je to naivno ko sto rekoh, da ce se neko opametiti i usloviti ga - ili da bude menadzer ili da vodi klub, ne moze i jedno i drugo. Ako ne bude hteo bajbok. Zato pozdravljam ovo sto je rekao Savic. 

A postoji i ovaj drugi monopolski uticaj koji takodje treba suzbiti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor

miško nije zvanično ništa u megi, leon rose nije zvanično ništa u CAA. ako i jeste, najmanji problem je da ne bude ništa u megi ili u agenciji.

ne znam za zokija savića, da li se i dalje bavim menadžerisanjem ispod žita pošto ne pratim, tek, ni on nije zvanično menadžer.

 

 

sve je okej dok se razumemo da zoranu saviću nije do pravde, već bi da partizan dovodi malo više talentovanih igrača nego što je slučaj od kada je mega profilisala svoj modus operandi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije toliko bitno sta je on formalno u Megi, najbitnije je kakav uticaj ima u klubu. Ako je njegov uticaj takav da on donosi odluke kojima se sustinski rukovodi klub, potpuno je irelevantna njegova funkcija. Dakle konflikt interesa ne podrazumeva iskljucivo interes na bazi formalne pozicije, vec na bazi uticaja koji on svakako ima. Razlika je samo u tome sto je konflikt interesa mnogo lakse dokazati ako postoji formalna pozicija, sto ne znaci da je nemoguce dokazati isto kada te formalnosti nema. Pogotovo u njegovom slucaju gde postoji tona svedoka koji mogu posvedociti o njegovom uticaju, telefonski razgovori, a verovatno se i iz tone mejl ili tekstualne korespondencije moze zakljuciti isto. 

 

Nije tu bitan Savic koji je izgubio moje simpatije nakon slucaja Voje Stojanovica - on i ne treba da se bori za pravdu nego svakako za interes njegove sadasnje funkcije i drago mi je sto se okurazio, jer nije lako da se digne glas protiv monopoliste posto to donosi i neku stetu. Ako bi to uradio i neko iz Zvezde, pa da se sve to i medijski pokrije onda bi se jos vise skrenula paznja onome koji treba da se rukovodi pravdom. U sustini znamo svi da pravde nema, ali nam uvek bude drago kada se ona zadovolji, makar i ako je trigerovao neki drugi interes.

Mislim da je za kosarku u celini a ne samo u Srbiji mnogo bitnije da se ogranici onaj oligopolski uticaj nego sto bi se razresio ovaj pomenuti konflikt interesa, ali tek za to nema volje. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mmajstor said:

Nije toliko bitno sta je on formalno u Megi, najbitnije je kakav uticaj ima u klubu. Ako je njegov uticaj takav da on donosi odluke kojima se sustinski rukovodi klub, potpuno je irelevantna njegova funkcija. Dakle konflikt interesa ne podrazumeva iskljucivo interes na bazi formalne pozicije, vec na bazi uticaja koji on svakako ima.

 

zato i pominjem leon freakin' rosea i njegovog kompanjona smešnog nicka world wide wes.

 

leon formalno nije ništa u CAA od kada je postao predsednik knicksa. 

svi znaju da leon ima dogovore i informacije koje neki drugi predsednici nemaju, zato što naravno nije raskinuo sa agencijom gde je napravio ime & obrisao telefone, već je, gle čuda u obostranom interesu i kluba i agencije da dele informacije i insajte i nezvanične dogovore.

 

kao što je i savićevoj bivšoj agenciji u interesu to da je on predsednik partizana (ili sportski direktor, ne znam tačnu funkciju)

 

formalno se sve da srediti. 

 

na kraju krajeva, meni lično je drago što su zvezda i partizan naišli na lika koji je jači od njih. 

dovedeš jednog supertalenta iz čačka, drugog iz sarajeva, trećeg iz prijepolja i naravno da imaš vrhunske ekipe, legende, strava rezultate.

 

e sada ti dva najveća talenta odu u grčku, usa ili španiju, dva kod miška i ti dobiješ talente od 5og do 8og mesta, ako si zvezda i partizan.

to zokija tišti i generalno oba kluba.

 

imate te hiljadugodišnje tradicije, vi ste institucije, pri tome dobijate džakove para i gomilu qraca na korišćenje - napravite sami te mlade igrače, dajte im prostor da igraju i ostalo.

 

ne kažem da je lako, samo bi zvezda i partizan da im se očisti konkurencija, da dobiju i mlade jariće i parice koje će uložiti u proverene strance a ne u skaute i trenere za decu.

 

baš mi ih je žao.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nije mi poznat taj slucaj jer ne pratim, mada ne bi trebalo da nam nijedan tudji kriminal opravdava domaci. Pritom, tamo se radi o coveku koji je ranije radio za men. agenciju (kao sto je slucaj i sa Savicem) ... dok ovaj kod nas aktivno drzi menadzersku agenciju sa monopolskim uticajem i istovremeno aktivno vodi i klub - i svi se prave ludi. Mislim da cemo tesko naci takav primer a razlika je ocigledna. 

 

Nije problem da neko bude jaci od Zvezde i Partizana...problem je sto se to radi kroz konflikt interes i monopol, pa onda cela kosarka sem njega i i njegovih igraca trpi, a tu mislim i na reprezentaciju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

kad smo kod menadzerisanja i unistavanja mladih igraca, bilo bi lepo zapitati g. Savica gde je danas i sta radi Voja Stojanovic

 

Voja je doživeo 2 teže povrede u Italiji, zanimljivo da navijači KKCZ to nikada ne pominju kad je njegov slabiji košarkaški razvoj u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...