Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Bravo za Primorsku! Bice ova ekipa pravo osvjezenje za Aba ligu. Prosle godine su djelovali impozantno u Aba2, a izgleda da im prelazak u visi rang nece previse smetati. Igraju odlicno na oba kraja parketa, fizicki i takticki su na jako visokom nivou. Kuridza i Cakarun su mnogo zajeban tandem u reketu, malo ko ce uspjeti da se naigra pored njih.  Lazic bi mogao da bude pun pogodak, a ovaj novi Amer je dobar suter. Golemac je stvarno perspektivan trener, radi ozbiljan posao sa ovom ekipom. Ocekujem da skupo prodaju kozu i protiv Partizana. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Swift Pancakez said:

da, ovde bas nema nekog izrazenog talenta

predvidjam borbu za opstanak

 

Nadam se da ce biti zakucani na poslednjem mestu, apsolutno nepotreban klub u ligi.

 

48 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Bravo za Primorsku! Bice ova ekipa pravo osvjezenje za Aba ligu. Prosle godine su djelovali impozantno u Aba2, a izgleda da im prelazak u visi rang nece previse smetati. Igraju odlicno na oba kraja parketa, fizicki i takticki su na jako visokom nivou. Kuridza i Cakarun su mnogo zajeban tandem u reketu, malo ko ce uspjeti da se naigra pored njih.  Lazic bi mogao da bude pun pogodak, a ovaj novi Amer je dobar suter. Golemac je stvarno perspektivan trener, radi ozbiljan posao sa ovom ekipom. Ocekujem da skupo prodaju kozu i protiv Partizana. 

 

Slazem se. Nece biti lako najboljim klubovima u Kopru, Baru, protiv Igokee. To je razlog zasto liga postoji, neizvesnost i kvalitet rasporedjen u vise klubova.

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla pisati na Zvezdinom topiku o Primorskoj, a evo i @goldberg mi dade slagvort svojom agendom. 

 

Lijepo je mastati da ekipe iz sredine i donjeg dijela tabele prave iznenadjenja. Ali ekipa kao Primorska nije se u ABA pojavila dugo vremena. Bar od Igokee iz one sezone nije se pojavila ekipa koja toliko bolje timaki izgleda u odnosu na pojedinacni kvalitet. A razlog za to je njihov vrhunski rad u posljednje dvije sezone. U osnovi ovo je isti tim od prosle godine, a trener je tu i duze. Svake godine timovi se ruse i grade, jedino se oni nisu mijenjali. Sve se to lijepo vidi. Vec dvije godine se radi na tome da Sisko igra kao pravi plej, prosle godine se gradila njegova saradnja sa Kuridzom i Cakarunom, a i koristio se Heris kao suter. Osnova igre je ista, sada su Herisa poduplali sa Holtom, dodali mesa u vidu Dimeca i Lazica cisto da odgovore na vecu atletski konkurenciju u ABA1. 

 

Sve u svemu, dok se mnogi snadju uzece dosta pobjeda.

Edited by pepe sancez
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pepe sancez said:

Nema smisla pisati na Zvezdinom topiku o Primorskoj, a evo i @goldberg mi dade slagvort svojom agendom. 

 

Lijepo je mastati da ekipe iz sredine i donjeg dijela tabele prave iznenadjenja. Ali ekipa kao Primorska nije se u ABA pojavila dugo vremena. Bar od Igokee iz one sezone nije se pojavila ekipa koja toliko bolje timaki izgleda u odnosu na pojedinacni kvalitet. A razlog za to je njihov vrhunski rad u posljednje dvije sezone. U osnovi ovo je isti tim od prosle godine, a trener je tu i duze. Svake godine timovi se ruse i grade, jedino se oni nisu mijenjali. Sve se to lijepo vidi. Vec dvije godine se radi na tome da Sisko igra kao pravi plej, prosle godine se gradila njegova saradnja sa Kuridzom i Cakarunom, a i koristio se Heris kao suter. Osnova igre je ista, sada su Herisa poduplali sa Holtom, dodali mesa u vidu Dimeca i Lazica cisto da odgovore na vecu atletski konkurenciju u ABA1. 

 

Sve u svemu, dok se mnogi snadju uzece dosta pobjeda.

 

Da, secam se kada je u Zadru jedno 5 ili 6 sezona zaredom igrao Juby Johnson i Todor Gechevski, to je bila ekipa za postovanje protiv koje Partizan nije mogao nista u Zadru, a Partizan je bio bas jak.

 

Tako da je pojava Primorske prijatno iznenadjenje ili osvezenje za ligu. Skroman individualni kvalitet, ali se igraci znaju u dusu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

Sirota Primoska, bas ga nagrabusili na startu sa kalendarom... prva tri kola redom @Czv, Partizan, @Buducnost, pa onda domacini Mornaru, i onda tek njihovi zemljaci.

Ne bih ih tek tako otpisao u prva 4 kola, imaju i glavu i rep, napisao vec Pepe.

Link to comment
Share on other sites

Primorska je tačno znala šta radi, što bi se reklo imali su plan i program i držali su ga se sve vreme, za razliku od Zvezde gde se igra svela na silovanje lopte i iso košarku u 90% vremena a to može da prođe jednom u deset utakmica. Stratos i Dženkins, kao najbolji iso igrači su bili potpuno van ritma i utakmice. Nijedan od dva pleja, Zo i Filip, nisu neki šuteri a svelo se na to da oni treba da rešavaju. Tome je svakako doprinela dobra timska odbrana Primorske. Fizički jaka i dobro složena ekipa sa nekoliko brzih igrača i odličnih šutera. Heris i Barič šutirali za tri poena 6/8, svaki sa po jednim promašajem. Kuridža razneo i Di Brauna i Simanića na snagu i centarsku igru i tu me čudi da Tomić nije probao da stavi Gista na 4 a Jovanovića ili Odža na 5 kad je video šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

Juče ih hvalio Pepe, ja iskreno bio u fazonu - kako preteruje

Nisam ja njih hvalio zato jer sam se plasio. Hvalio sam ih jer sam ih gledao prosle godine 5-6 puta u ligaskom dijelu, jednom i uzivo. Onda u plej ofu kako su pocistili MZT. Ostalo mi je u sjecanju da su pomeli Slo ligu za sampiona, Slo kup. Oni su uzeli sva takmicenja u kojim su igrali. I bekrinjo je iznio podatak da nisu izgubili 7 mjeseci. 

 

A svaki put ista slika. Osovina Sisko/Kuridza i Cakarun i saradnja ove dvojice unutra. Ako je nepoznato taj Sisko je vazio za super talenta pa se izgubio. A mislim da je bas bilo u finalu plej ofa ABA2 da je spakovao 16 asistencija u jednom, a u drugom mecu 10-12. Fizicki je super gradjen i mislim da je Golemac napravio veliku stvar sa njim. Jovic bi trebalo da bude njegov rolemodel i ne znam zasto on to ne bi mogao dobaciti.

Pojacali se ove godine, a model igre je ostao isti. Ljudi potcjenjuju Dimeca, kao drvo je, a i juce se pokazalo da u igri na pola terena moze da bude tezak protivnik i tako iskusnim igracima kao sto je Gist. Jednostavno, rijetko jak igrac u danasnje vrijeme. Baric im je veliki iskorak u odnosu na Vujasinovica, koji je igrac sa dobrim kefalom, ali mu je ovo preveliki nivo u fizickom smislu.

Dalje, doveden je i Lazic, koji ce ovde igrati ulogu prasinara (koja mu btw najvise odgovara), a ako je vjerovati insajd informacijama njega je Radonja volio vidjeti u Zvezdi. Fizicki besprekoran igrac, medju najboljim na svojoj poziciji u ligi. Juce bi Primorska dobila Zvezdu i bez Holta, jer je Heris bio odlican, ali on je igrac koji zna nestati sa terena. Zaboravih reci, Marinkovic pokazuje znake uklapanja, on im je dosao prosle godine poslije fantasticne sezone u Zadru. Mislio je valjda da ce konkurenti sami da se sklone, a sada se ocigledno izborio za bolju poziciju.

 

U svakom slucaju, ko hoce da ih pobijedi mora da sprijeci saradnju Sisko i igraci unutra i da ne dozvoli da ih nadjaca unutrasnja linija Primorske.

Link to comment
Share on other sites

bilo je zanimljivo videti koliko je primorska fizicki parirala zvezdi. izasli su bez ikakvog respekta, na noz od prvog minuta, nasi kao da to nisu ocekivali.

i uopste cini mi se da je tendencija da sve ekipe prave fizicki cvrsce ekipe, valjda vide da bez toga ne moze da se igra aba. cedevita je godinama bila poznata kao baletanska ekipa, a sada su sastavili par ekselans rudarsku ekipu, evo doveli i cirbesa. partizan takodje, buducnost isto. bice bas dobre ulicne tuce ove godine u aba ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

To mozda Primorka iz HN 😛

 

1 hour ago, Haggard said:

koji nas cuveni kosarkas je debitovao protiv primorke iz hn na prolece 2002?

 

Pre 15ak godina je tadašnju prvu ligu igrala ekipa Primorka iz Bara. Najpoznatiji igrač koji je ponikao u ovom klubu bio jd Mladen Šekularac...

 

Početkom 21 veka je u Baru postojao još jedan klub, Tina Time...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bekrinjo said:

 

 

Pre 15ak godina je tadašnju prvu ligu igrala ekipa Primorka iz Bara. Najpoznatiji igrač koji je ponikao u ovom klubu bio jd Mladen Šekularac...

 

Početkom 21 veka je u Baru postojao još jedan klub, Tina Time...

 

Da, tačno, Primorka je bila iz Bara i igrala je yuba ligu početkom 2000ih. Iz Herceg Novog je Primorje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Zasto?

Kao i ta Primorka iz Bara i mnogi drugi ... lovudža na prvom mestu, izguraju nekako 2-3 sezone i to je to, mislim na nivo ABA lige.

Evo jedan Metalac se grčevito bori da izbegne katanac, al teško to ide. Voleo bih da grešim, al mrka kapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Kao i ta Primorka iz Bara i mnogi drugi ... lovudža na prvom mestu, izguraju nekako 2-3 sezone i to je to, mislim na nivo ABA lige.

Evo jedan Metalac se grčevito bori da izbegne katanac, al teško to ide. Voleo bih da grešim, al mrka kapa.

Vidjecemo, Primorskoj je sad glavni sponzor grad Kopar, to mi djeluje solidnije od Primorke ili Metalike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...