Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

5 minutes ago, A sad said:

 

Naravno da tako nesto ne treba da bude dozvoljeno. Niko nikom ne brani da komentarise rad moderacije, ali zna se kako se to radi. Lik je dosao samo da zapljune i to je to, tako nesto se nece tolerisati. I uopste nije prokomentarisao rad moderacije. Gde ti u njegovom postu vidis bilo kakav komentar rada moderacije? 

 

Dobro, priznajem, nije komentar rada jer ne sadrži obrazloženje, ali nije ni vređanje. Ovo što reče kolega iznad, brisanje i upozorenje bi bilo sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

 

Dobro, priznajem, nije komentar rada jer ne sadrži obrazloženje, ali nije ni vređanje. Ovo što reče kolega iznad, brisanje i upozorenje bi bilo sasvim dovoljno.

 

Mozda, ali ima jos nesto ovde. Da si npr ti napisao tako nesto (znam da ne bi, ali uzimam kao hipoteticki primer) ili bilo ko drugi ko pise na tim PDFovima, bilo bi brisanje ili upozorenje. Ljudi se iznerviraju nekim odlukama, postupcima... i normalno je da reaguju i preterano. Medjutim, mi imamo ovde nekog ko verovatno nikada nista nije napisao na tim PDFovima i prvi njegov kontakt sa tom problematikom je "bedna moderacija". To jeste vredjanje, ali je i provokacija. Uleteo je u neku diskusiju i odma ispalio uvredu, znaci dosao je samo da zapljune. Mislim, da takvo ponasanje treba sankcionisati, jer je ono kontraproduktivno i obesmisljava diskusiju. 

 

Ponavljam, da je to ucinjeno u nekoj diskusiji, reakciji na neku odluku, slozio bih se sa tobom, ali ovako iz cista mira mislim da treba sankcionisati. Naravno, ako me neko ubedi u suprotno, odluka se moze promeniti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, A sad said:

 

 

 

Da pokusam da shvatim kojom se logikom rukovodite..

 

1 hour ago, gggggggg said:

bedna moderacija na politici i drustvu? sokiran sam.

 

 

 

Ovo je vredjanje i zasluzio je ban ( procitao sam objasnjenja, nema potrebe da ponovo trosis svoje vreme)!

 

On 11/25/2019 at 9:01 PM, Hamilton said:

Au majko moja, kud pogledah ovaj link 😞

 

jebem mater svim rusofilima!! (moze i ban nije problem) 

 

Ovo nije vredjanje, i pesnik nije zasluzio ban?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Yoyogi said:

Jadni ZnajJova. Nije shvatio da se ovde gaji i ohrabruje rasizam prema Kini i kao državi i kao naciji  a vređanje Srba je poželjno. Deset puta sam prijavio i ništa.

 

Gde se mučenik dotaknu anglosaksonaca.

 

Iako se ne odnosi na mene, mislim da je ovo klasicno podmetanje. Nikada nisam procitao nista napisano protiv Kineza, naroda. Protiv kineskih vlasti jeste mnogo toga i ja to podrzavam. 

 

Ako bi neko napisao kineska djubrad kao sto je onaj lik napisao anglo-saksonska djubrad, trajni ban bi bio sasvim opravdan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To turn it the other way around, da je autor floskule ruska pomijara blagovremeno trajno banovan, opravdan bi bio i ban Znaj Jove
 
Možda, ako se pažljivo pročitaš uočiš da se ti komentari odnose na oficire skoja i ostalu bagru. Oficire skoja sam naveo kao najniži šljam hierarhiske organzacije. čak sam siguran da se tako i ne zovu!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Obrisan mi post, ne sme se ukazivati na negovanje zabrane pričanja ičega lošeg o Americi, pogotovo ne koristiti isti rečnik kojim amerofili napadaju druge.
 
Da vidimo ovaj, prijavljen i nikome ništa
 
2019kinaban01.jpg
 


Ne treba generalizovati.
Ja jesam amerofil ali ne onaj koji podržava govor mržnje (poput izraza “kozojebi” koji se ne odnosi na određene verske lidere ili političku elitu nego na celu etničku /-e grupu/-e; i mnogi drugi pogrdni izrazi korišćeni za sve leve ideje, pa i one u Americi) koji neguju alt- rightisti.
Prosto treba prihvatiti da ovde vladaju neka druga pravila (koja nisu važila na pretrumpovskom fb92) i da reportovanje kao izgovor za nečinjenje nije iznedrilo nijednu veću promenu nivoa diskusije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Ja jesam amerofil ali ne onaj koji podržava govor mržnje (poput izraza “kozojebi” koji se ne odnosi na određene verske lidere ili političku elitu nego na celu etničku /-e grupu/-e; i mnogi drugi pogrdni izrazi korišćeni za sve leve ideje, pa i one u Americi) koji neguju alt- rightisti.

 

Hm... Jednostavnom pretragom foruma (koja ovde, za razliku od Fb92) funkcioniše, izlazi samo 1 rezultat za pretragu postova sa frazom kozojeb*:

 

7cPIP3N.jpg

Dakle, ili dokaži svoju tvrdnju (moguće je da se pretragom ne dobijaju svi rezultati) ili ćeš biti sankcionisan zbog podmetanja i vređanja/etiketiranja forumaša (alt-rightisti). 

 

Da ne pričam o tome da to suštinski nije tačno. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  Hm... Jednostavnom pretragom foruma (koja ovde, za razliku od Fb92) funkcioniše, izlazi samo 1 rezultat za pretragu postova sa frazom kozojeb*:  7cPIP3N.jpg

Dakle, ili dokaži svoju tvrdnju (moguće je da se pretragom ne dobijaju svi rezultati) ili ćeš biti sankcionisan zbog podmetanja i vređanja/etiketiranja forumaša (alt-rightisti). 

 

Da ne pričam o tome da to suštinski nije tačno. 

 

 

 

 Moguće da se pretragom ne dobijaju svi rezultati a ti mi već pretiš banom zato što sam vređao one koji podržavaju alt- right ideologiju DT? Nije korišćen taj termin kada je Trump uveo zabranu ulaska u zemlju državljanima određenih muslimanskih zemalja?

Kako ja to da dokažem ako pretraživač ne prikazuje sve pogotke? Ja znam šta sam čitao na političkim temama (posebno u kontekstu povlačenja američkih trupa iz Sirije i konfliktnih područja na Bliskom Istoku, onda preseljenja ambasade USA u Jerusalim i njegovim proglašenjem za glavni grad Izraela) i stojim iza toga da se taj termin više puta koristio.

Misliš da me na slepo kazniš? Možeš, naravno, nije ni prvi ni poslednji put da oni koji vređaju druge prolaze ispod radara a da oni koji ukazuju na očiglednu neravnotežu u ocenjivanju nečijeg pisanja bivaju kažnjeni.

Suštinski nije tačno ono što su i drugi naveli da je zabranjen samo “primarni antiamerikanizam” a da se sve druge uvrede tolerišu? Eno ti na temi o Kini bezbroj primera gde se predrasude koriste kao baza za kritiku tog sistema tamo.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam skoro siguran da sam to isto video. Sada, kada je deo članova foruma isti kao na FB92 više ne znam gde gde je to bilo. Ubeđen sam da su oni koji su koristili taj pogrdni termin i sada ovde.

 

Edit:

Mislim da melankolic nije to izneo ni iz čega. Isto mislim da su ti postovi obrisani.

Na kraju krajeva, ako toga više nema, to je to.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

Moze neka Staljinova nagrada da se uvede ..... ko nadje inkriminsanu rec na forumu dobija 1 kredit da ne ide u gulag kad on zgresi.


Ovo je tipičan primer kako neki ovde shvataju korišćenje uvredljivih izraza za pripadnike određenih etničkih, verskih ili rasnih grupa.
Krenulo je, ako me sećanje ne vara, prvo od kritika PC, da je to neviđena glupost koju su kao teror nad slobodnom misli uveli demokrate i levi ekstremisti, a onda kada je i to prošlo krenulo se na otvoreno vređanje svih onih koji ukazuju na izostanak pre svega kućnog vaspitanja.
Mada, čisto sumnjam da ti isti u svojim sredinama, kada se susretnu sa drugačijim mišljenjem krenu da optužuju takve za staljinizam i ne znam ti ni ja šta. U suštini su to fini ljudi koji moraju naći sebi neki ventil.
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, John Dies at the End said:

 

Da pokusam da shvatim kojom se logikom rukovodite..

 

 

Ovo je vredjanje i zasluzio je ban ( procitao sam objasnjenja, nema potrebe da ponovo trosis svoje vreme)!

 

 

Ovo nije vredjanje, i pesnik nije zasluzio ban?

 

Kolega sa sporta, apsolutno podrzavam vas stav. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Cemu imamo zahvaliti drasticnom povecanju broja gostiju, otkud ovde 1000 ljudi ?

 

Da li su svi oni tihi botovi, mali ljudi koji zive u konpjuteru ili 

korisnici imaju bonus multiplier ?

 

Juce posle Lige Sampiona... voajeri, dodju da citaju a nece da se registruju i piskaraju 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 @A sad zar je toliko tesko upristojiti se i dati odgovor? Ili nastavljate po starom dobrom obicaju "guranja po tepih" ??

 

On 11/26/2019 at 11:26 PM, John Dies at the End said:

 

Da pokusam da shvatim kojom se logikom rukovodite..

 

 

Ovo je vredjanje i zasluzio je ban ( procitao sam objasnjenja, nema potrebe da ponovo trosis svoje vreme)!

 

 

Ovo nije vredjanje, i pesnik nije zasluzio ban?

 

P..S: Ima jos materijala, ali ne mrzi da quote-ujem.

 

P.S: i ovo nikako nije nikakvo " ometanje moderacije", vec jednostavno pitanje.

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2019 at 10:40 PM, A sad said:

 

Naravno da tako nesto ne treba da bude dozvoljeno. Niko nikom ne brani da komentarise rad moderacije, ali zna se kako se to radi. Lik je dosao samo da zapljune i to je to, tako nesto se nece tolerisati. I uopste nije prokomentarisao rad moderacije. Gde ti u njegovom postu vidis bilo kakav komentar rada moderacije? 

 

 

izvinjavam se sto sam povredio tvoja i vukeliceva osecanja. nije mi bila namera, nisam mislio da ste toliko osetljivi i da imate toliki ego.

usput jel mozes da mi pokazes gde u pravilniku pise da moram pisati postove da bih mogao da opljunem ili pohvalim vas rad, i da mi odgovoris da li bih dobio ban i da sam rekao da je odlicna moderacija na politici i drustvu. mada kako vidim niste nesto azurni da odgovarate na pitanja koja se postavljaju na temi predvidjenoj za to. 

 

nista, nastavite po starom, poznatom odlicnom radu fb92 moderacije na pid. mada nemam pojma ko si i odakle si dosao do ove funkcije ali ajde. sigurno zasluzeno.

pozdravi kinika, dwsa i drustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...