Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

 

Nevezano za ovaj mec, Medvedev pre treba da se poredi sa Simonom kad udje u smarac mod nego sa Marejem.

 

On ce sasvim sigurno biti na visem nivou nego sto je Marej ikada bio, jedino sto je ovaj radio je muvao se tu i tamo i skupljao poklone ove trojice dok je bio fizicki najspremniji teniser.


Meda nema drugu servu, niti neki specijalan element u igri da parira Novaku, od danas definitivno. 
Svako potencijalno ovakvo buduce finale je titula za Novaka. Meda bukvalno postaje Novakov dzoker, koji ce pozeljno skloniti Tima i ostale iz zreba. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Losmi17 said:

Medvedev je igrao sto obicno igra

 

Jako daleko od toga

 

23 minutes ago, Losmi17 said:

Neki su ovde napravili relativizaciju onog sto je Novak odigrao.

A odigrao je ludacki dobro.

 

Verovatno najbolji mec u poslednjih nekoliko godina na slemu je odigrao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Jako daleko od toga

 

 

Verovatno najbolji mec u poslednjih nekoliko godina na slemu je odigrao.

Za drugo se slazemo.

Sto se tice prvog. Medvedev je ovo igrao i u polufinalu, samo je sad naleteo na zid.

Brdo riterna pod noge, protivnik koji ne gresi.

Problem je sto je mozda manje miksovao nego inace, al i to je posledica impresioniranosti noxom. Zato se i mentalni pad desio.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Neki su ovde napravili relativizaciju onog sto je Novak odigrao.

A odigrao je ludacki dobro. Medvedev je igrao sto obicno igra, popustio je mentalno u trecem, kad je shvatio da igra protiv kompjuterske igrice.

 

 

Vrh je bio što su pre meča gotovo svi kuckali o tome šta Noksa treba da uradi i kako on treba da prilagodi svoj tenis da bi pobedio Medvedeva (umesto da je obratno). Kao da on inače retko izlazi na mrežu, retko udara dropšotove/lobove, retko udara slajsove, retko menja ritam igre, retko skraćuje poene itditditd.

 

Kao što nikako nisam sumnjao da je Rafa veliki favorit na prošlom RG-u (pa mi ni ubedljivi poraz u finalu nije teško pao), tako ni sad nikako nisam mogao da shvatim na koju foru je odjednom Danil skoro pa favorit.

 

Noksina povreda (i moguće posledice) je sigurno doprinela opštem utisku da će da bude teško, a ne plitak potok (po meni, Zverev je pružio mnogo veći otpor u QF-u).

 

Ne znam da li je neko već otkucao, osim što i dalje sigurno osvaja titulu na AO-u ako dođe do polufinala, Noksa u tom slučaju ne prepušta više od 5 setova protivnicima (sad je bilo 3-0 u SF-u i finalu).

 

I dalje mislim da jedino Tim može da bude pretnja Noksi od igrača mlađih generacija na slemovima. Medvedev, Zverev, pa i Cicipas su (meni, laički) isuviše visoki da se sa osnovne linije mačuju sa Noksom (još je Noksa taj koji ih dobija jer češće ide na mrežu !? ispravite me ako grešim).

 

Ne mogu da se složim da je tužno i užasno za tenis što mnogo mlađi teniseri ubedljivo gube od "matoraca". Nek' batale mobilne, društvene mreže i kuckanje samo sa računara, nek' batale provod, nek' treniraju (mnogo) više, nek' pripaze na ishranu, vežbe, štaveć, nek' se isprse i plate da ih neko nauči ono što bi mogli da poboljšaju od udaraca (Karlos Moja, Beker, Ivanišević, fizioterapeuti ne verujem da su "jeftini"), neka rade na slabostima u svom tenisu, ne samo da usavršavaju ono u čemu su dobri, valjda je jasno da u modernom tenisu nije bitno da si u nečemu mnogo dobar već da nigde nisi mnogo loš.

 

Ako hoće da dobiju Rafu ili Noksu.

 

Ako će da čekaju se ovi penzionišu i to je OK. 

 

 

 

 

 

 

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stray_cat said:

Ne mogu da se složim da je tužno i užasno za tenis što mnogo mlađi teniseri ubedljivo gube od "matoraca".

To je tuzno za bilo koji sport, jer govori o stanju samog sporta. Ako nemas mlade igrace koji u svojim najboljim godinama mogu da pariraju velikanima koji su vec izasli iz prajma, sta nas onda ceka u buducnosti?

 

Nebitno koji je razlog, cak i da je zbog toga sto mnogo gledaju u mobilne telefone, ponovo je tuzno za sam sport.

 

Mislim ok, razumem ja da dosta ljudi kod nas gleda tenis iskljucivo zbog Novaka, i da ce posle interesovanje da im opadne, ali mene mnogo vise interesuje sam sport od bilo kog igraca, pa cak i ovog za kog navijam nesto preko 10 godina, a uskoro ce u penziju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Za drugo se slazemo.

Sto se tice prvog. Medvedev je ovo igrao i u polufinalu, samo je sad naleteo na zid.

Brdo riterna pod noge, protivnik koji ne gresi.

Problem je sto je mozda manje miksovao nego inace, al i to je posledica impresioniranosti noxom. Zato se i mentalni pad desio.

 

On ne da nije igrao kako inace igra, nego kao da se pretvorio u recimo Sapovalova. Samo deo prvog seta je zapravo radio ono sto se od njega ocekuje, set je bio egal.

 

Slazem se da psihicki nije izdrzao, ali takodje ne znam ni sta je ocekivao, da ce lagano da dobije?

 

Covek je drugi i treci set odigrao potpuno van ritma i fokusa, mlatio lopticu pa gde ode. To bas ne lici na njega.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

On ne da nije igrao kako inace igra, nego kao da se pretvorio u recimo Sapovalova. Samo deo prvog seta je zapravo radio ono sto se od njega ocekuje, set je bio egal.

 

Slazem se da psihicki nije izdrzao, ali takodje ne znam ni sta je ocekivao, da ce lagano da dobije?

 

Covek je drugi i treci set odigrao potpuno van ritma i fokusa, mlatio lopticu pa gde ode. To bas ne lici na njega.

Medvedev je ocekivao pobedu, i ne samo to, nego sam siguran da je ocekivao i losijeg Novaka.

Cini mi se da je na mentalnom nivou izgubio bitku.

I taj prvi set koji pominjes, to je moralo biti 6-3, da nije bilo onog brainfart gema novaka. Verovatno i njegov najlosiji trenutak u mecu.

Mlatio je lopticu u trecem setu, tad je skontao da nema sanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...