Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Ja bezobrazan?

 

Apsloutno je ok fora zezanje za roming. Vi tu kažete nešto, mi odgovorimo na to i idemo dalje.

 

Deo koji sam citirao je stramotan: Trenutno trener u velikanu u košarkaškoj sili. Šta, nije trenerski sposoban da nađe bolji posao od tog? Ili je nešto drugo u pitanju. Dule je svakakav. Niko ne treba ni da ga voli ni da ga žali, ali posprdno govoriti o njegovom sadašnjem angažmanu je duplo dno.

 

Otprilike kao da kažemo Nekada veliki i uspešan trener Blat koji je sada bez posla. A svi znamo zašto je bez posla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:classic_laugh: 

 

Da ponovim, gde, sta I kada sam napisao nesto posprdno o zdravlju DV?? Pusti me tih podmetanja i tvojih tumacenja neceg sto nisam napisao.

Citiraj gde sam spomenuo zdravstveno stanje DV ? Zar nije trener u Rumuniji trecu sezonu? 

 

Da li je pre Kluza kao trener: Oximesa, Olimpie Pistoa, Pesara, CSKA, Limoza, reprezentacija Srb i BiH osvojio koji trofej?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

:wink2:

 

Naravno.  Da ponovim, nikada, niti jednom napisanom recju  nikada se nisam "sprdao" sa zdravljem ili povredom ( ili pozeleo povredu nekog igraca) igraca/trenera, bez obzira na "boje" dresa... e sada, sto si ti nesto, neuspesno, pokusao da mi imputiras, je vec drugi problem.

 

I da, evo "palim"  :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

Malo se koriste ti izrazi koje je rumunski knez koristio kad je czv bila na dnu.

Docim kkp ne da nije na dnu nego nije ni blizu.

Nebojsa bi mogao da odradi efekat opruge i stalno proziva i ponizava kkp, a on umesto toga zeli da oba tima igraju EL.

 

Dabome, nismo isti.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jasan mi je karakter ove teme, ali ajde da napisem iako cu sigurno biti prozvan da sam buzzkill.

 

Partizanovci obozavaju Vujosevica. S razlogom. Zvezdasi ga mrze. S razlogom.

 

Zvezdasi obozavaju Radonjica. S razlogom. Partizanovci ga mrze. S razlogom.

 

Razlog je isti. Jedan se jednima godinama useravao u zivot, drugi se drugima trenutno userava u zivot. Sve je to normalno. Ali ipak hajde da se drzimo nekih granica, pa neka je i na ovoj temi.

 

Sigurno nisam nista novo rekao sto svi vi ne znate, ali je za sve nas bolje da se ipak malo vise postujemo a malo manje vredjamo. Ne u fazonu "svi smo mi Srbi" nisam ja od tih debelovratnika. Ne. U fazonu sportskog rivalstva.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 da ne citiram sve, prezvakali ste vec to sto sam hteo reci. 

 

Samo da kazem da ja nisam razumeo da ona John-ova izjava ima veze sa zdravljem, ja to ne vidim tako, vec iskljucivo sa tim da je trofejniji trener Partizana sada u nizerazrednom klubu.

 

Iz kojih razloga? Da, verovatno ima i veze sa zdravljem ali vise sa cinjenicom da je "trener bez rominga" i da cak ni u prajmu nije mogao nista da osvoji van KKP, pa cak ni sa CSKA. 

 

A sto se zdravlja tice, zelim mu svako dobro, da se mane novinara koji ga svako malo podbadaju raznim pitanjima koje mu pale vatru i sigurno ne doprinose oporavku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasan mi je karakter ove teme, ali ajde da napisem iako cu sigurno biti prozvan da sam buzzkill.
 
Partizanovci obozavaju Vujosevica. S razlogom. Zvezdasi ga mrze. S razlogom.
 
Zvezdasi obozavaju Radonjica. S razlogom. Partizanovci ga mrze. S razlogom.
 
Razlog je isti. Jedan se jednima godinama useravao u zivot, drugi se drugima trenutno userava u zivot. Sve je to normalno. Ali ipak hajde da se drzimo nekih granica, pa neka je i na ovoj temi.
 
Sigurno nisam nista novo rekao sto svi vi ne znate, ali je za sve nas bolje da se ipak malo vise postujemo a malo manje vredjamo. Ne u fazonu "svi smo mi Srbi" nisam ja od tih debelovratnika. Ne. U fazonu sportskog rivalstva.
Ne mogu Dule i Radonja u to poređenje iako ima smisla. Ja totalno gotivim čoveka i rado bi ga video u kkP (čak sam ga i priželjkivao, iako nije bilo realno da dođe).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Samo da kazem da ja nisam razumeo da ona John-ova izjava ima veze sa zdravljem, ja to ne vidim tako, vec iskljucivo sa tim da je trofejniji trener Partizana sada u nizerazrednom klubu.

 

Iz kojih razloga? Da, verovatno ima i veze sa zdravljem ali vise sa cinjenicom da je "trener bez rominga" i da cak ni u prajmu nije mogao nista da osvoji van KKP, pa cak ni sa CSKA.

Jebote, je l' toliko teško razumeti?

 

Čovek tamo nije čak ni u ulozi trenera nego nešto između trenera, konsultanta, pomoćnika, šefa selekcija i slično. Zašto? Sigurno ne zato što mu je maksimalni stručni domet mali rumunski klub nego zato što je zbog stalnih dijaliza veliki uspeh to što je uopšte na parketu sa igračima. 

 

Ali, dobro, lepo je podsmevati se tome što ni sada nema roming. :krstipd4:

 

 

19 minutes ago, Hugo Punch said:

Zvezdasi obozavaju Radonjica. S razlogom. Partizanovci ga mrze. S razlogom.

Ne znam baš da s naše strane postoji neka mržnja prema Radonji, čak bi se dosta nas i obradovalo da je kojim čudom došao u KKP.

 

Verovatno bi mogao da umetneš Čovića u rečenicu pa da budeš bliži poenti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Jebote, je l' toliko teško razumeti?

 

Čovek tamo nije čak ni u ulozi trenera nego nešto između trenera, konsultanta, pomoćnika, šefa selekcija i slično. Zašto? Sigurno ne zato što mu je maksimalni stručni domet mali rumunski klub nego zato što je zbog stalnih dijaliza veliki uspeh to što je uopšte na parketu sa igračima. 

 

Ali, dobro, lepo je podsmevati se tome što ni sada nema roming. :krstipd4:

 

OK, neka bude da je iskljucivo iz zdravstvenih razloga tamo u toj ulozi. Jer da nije tih zdravstvenih razloga verovatno bi bio... gde? 

 

I jos jednom, niko se ne smeje i sprda sa njegovim zdravstvenim stanjem (barem ne ja), vec iskljucivo sa cinjenicom da jeste trener bez rominga (evo, i da iskljucimo ovaj poslednji angazman iz te analize, cinjenica ostaje). 

I Muta je trener bez rominga, doduse nije mnogo ni pokusavao. I Filip Covic je igrac bez rominga... 

 

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 Mogao bih da umetnem i Covica, ne bi mnogo menjalo na mojoj poenti. A sam Radonjic nikad nije pricao nista lose o Partizanu, nikad davao zapaljive komentare, uvek gospodin, sto se ne moze reci za Covica, a ni Vujosevica. Ali moja poenta je da treba da postujemo sportske rezultate jednih i drugih iako objektivno oni jesu jednima i drugima izazvali sportsku patnju.

3 minutes ago, Kooineeperk said:

I Filip Covic je igrac bez rominga... 

 

Imao signal jednu sezonu pa mu ukinut...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hugo Punch said:

@Barkley#34 Mogao bih da umetnem i Covica, ne bi mnogo menjalo na mojoj poenti. A sam Radonjic nikad nije pricao nista lose o Partizanu, nikad davao zapaljive komentare, uvek gospodin, sto se ne moze reci za Covica, a ni Vujosevica. Ali moja poenta je da treba da postujemo sportske rezultate jednih i drugih iako objektivno oni jesu jednima i drugima izazvali sportsku patnju.

 

Imao signal jednu sezonu pa mu ukinut...

Imao je signal 10 utakmica u KAOD Drama...i onda otpusten u decembru...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonjica ne mrze grobari, nikad im nije dao razlog za mrznju...Radonjica su jedino mrzeli panteri, i to oko grupe setite se gde smo bili...kad se gazdi nije javljao na telefon, onda nastaje cuveni Guduric, racun za telefon, Baskonija...trazenje para itd...ipak je gospodin covek pa mu je klub i veci deo navijaca u srcu pa se vratio da pomogne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Hugo Punch said:

Jasan mi je karakter ove teme, ali ajde da napisem iako cu sigurno biti prozvan da sam buzzkill.

 

Partizanovci obozavaju Vujosevica. S razlogom. Zvezdasi ga mrze. S razlogom.

 

Zvezdasi obozavaju Radonjica. S razlogom. Partizanovci ga mrze. S razlogom.

 

Razlog je isti. Jedan se jednima godinama useravao u zivot, drugi se drugima trenutno userava u zivot. Sve je to normalno. Ali ipak hajde da se drzimo nekih granica, pa neka je i na ovoj temi.

 

Sigurno nisam nista novo rekao sto svi vi ne znate, ali je za sve nas bolje da se ipak malo vise postujemo a malo manje vredjamo. Ne u fazonu "svi smo mi Srbi" nisam ja od tih debelovratnika. Ne. U fazonu sportskog rivalstva.

Partizan mora valjda prvo da dodje do nas da bi im se useravao u zivot.🤔

Link to comment
Share on other sites

Ako čemo pošteno Dulo je čuda činio sa Pistojom u vreme kada je italijansko prvenstvo bilo najjače u Evropi.

Već u Skavoliniju je bagovao.

Ono što je napravio od CSKA je za "verovali ili ne". 

Granada, Limož i Kluž nisu vredni pomena.

Link to comment
Share on other sites

Problem naseg sporta, koji zatucani ne vide, je da niti jedan jedini klub u Srbiji nije u stanju da postize iole zapazenije rezultate, bez obilate pomoci drzave. Jednostavno tako je sistem ustrojen.

 

I svima je jasno da je krajem devedesetih i pocetkom veka tu pomoc (u vecini) imao Partizan a da je sad ima Zvezda. Mozemo eventualno da diskutujemo ko je postigao veci uspeh u evroligi U OKOLNOSTIMA koje su postojale. A i to je realno jako tesko jer evroliga sad i evroliga kad je Partizan igrao, nije isto takmicenje. Tada Partizan (2010) jeste postigao veliki uspeh ali je istini za volju napravio samo jedan podvig, protiv Makabija u Izraelu. Isti podvig napravila je i Zvezda kasnije, mada opet istini za volju ne sa istom tezinom. Danasnja evroliga prakticno ponistava sanse autsajdera da igra top8 jer danas igras SA SVIM azdajama i moras barem pola utakmica da dobijes (Zvezdi ni 16-14 nije pomoglo u jednoj sezoni), a ranije je moglo da te "usere" zreb i izbegnes gomilu favorita.

 

Ali, to na stranu, postovanje mora da postoji. De facto Partizan i 1998. i 2010. jeste postigao ogroman uspeh. Da li su imali srecu u toku postizanja istog, pa jesu, ali kad si tamo neki 30. tim evrope po budzetu sreca je neophodna.

 

I to ne treba mesati sa pricicom koja se potura da je Partizan imao igrace koji su malte ne za stipendije igrali. To je presmesno. Partizan je imao i dominantan budzet i dominantan tim, sada ga ima Zvezda, jer je iako je brljala cele sezone, na kraju bila najbolja.

 

I to je to. Dakle tema ne moze biti patkometrija, jer patka koja se meri je drzavna (nije u pitanju sposobna uprava bilo koje ekipe), a drzava je cas sa jednima cas sa drugima. Nasa je sramota sto nam je sport potpuno obmotan politikom.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Barkley#34 said:

I da jeste i da nije trener bez rominga (uostalom, sam je sebe nazvao endemskim biljkom), činjenica je takođe da je postigao neke međunarodne uspehe koje većina trenera selica može samo da sanja. 

 

Cinjenica, i to niko ovde ne spori. Bio na pravom mestu, u pravo vreme, sa pravim sistemom i znanjem i talentom (kako svojim tako i igrackim) = sistemom. Svaka cast na tome. 

 

Cinjenice su i sta je uradio van tog sistema. 

 

A cinjenica je i gde je sada, i da nije zdravstvenog stanja takvog kakvo je, pitanje je gde bi bio i sta bi postizao - a istorija cinjenica nas uci da to ne bi bilo mnogo vise od ovog gde je sada. Cim su njemu vrata Partizana zatvorena, to je bio kraj njegovih potencijalnih uspeha. Na to se samo kao bonus nadovezala bolest, nazalost. 

 

Evo jedan SBBKBB - Dule u KK Buducnost, da li bi osvojio nesto? 

Link to comment
Share on other sites

Vujosevic je trener koji je zasigurno mogao da ode u Nba i da parira Fil Dzeksonu sto se tice znanja i kvaliteta, malo se zna da su ga cak i Cikako Bulsu 96-e zvali da smiri Majkl Dzorzdana jednim davljenjem za gusu i da je cak stavljen i potpis, medjutim, u poslednjem trenutku transfer su sprecili Nebojsa Covic, Aleksandar Vucic, Arapin Bin Zajed i  oko 20 miliona ruskih obavestajaca.

Link to comment
Share on other sites

glupo je pricati ko je najbolji trener, ali se moze pisati najuspesniji.Prosto da bi pricali o najboljem,moras imati bar priblizne budzete.Posebno ''lako'' je bilo Vujosevicu sto nije umanjilo njegovu velicinu zbog uspeha kroz EL sa limitiranim timovima. Opet imao je i dosta prostora pa da ima 10ak pokusaja. 

 

Radonjic sa druge strane sa sve Covicem sem te prve sezone imao je poprilicno lake rivale, ali opet je imao i dobre rezultate preko sa Bayernom. Nije lako dobiti tamo posle Saloa i posebno bez poraza u PO...te on nije trening bez rominga, vec veoma uspesan trener koji je bio na pragu F8 i sa Bayernom ne samo sa Zvezdom...

 

Ostali treneri nemaju prodju jer su klubovi bili slabi i sa jako malim budzetima..sad je situacija kroz ABA dosta drugacija i ima konkurencije i Dejo je to lako hendlovao sa EL...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...