Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

5 hours ago, Cooper said:

 

 

Ovo je možda najbednije do sada, a stvarno je herkuleanski podvig nadmašiti sve što smo videli u ovih par dana. 

 

Svaka čast autoru, pulicer se dobijao za manje inovativne članke.

Edited by longbowman
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2023 at 2:17 PM, BattleBender said:

Ne, OVAJ je mozda antipaticni lik koji tu i tamo zna da uradi nesto sto je npr znao da radi Vesely na svako kucanje (a kucao je vala dosta).
Ovaj Rid je kao i Lesor jedna neopevana debilcina i mandrilcina, koja ne zna da se iskontrolise. I dokaz da takvih mandrilcina u sportu ima, jer su sportisti uglavnom ne toliko osvescene osobe.
Ni Veselog i ne Petruseva niko ne sme da udara za ove stvari.

Ali ta mandrilcina, Lesor, se uzdigla i poverovala u vitesku vaznost generisanu na osnovu jednog drugog fenomena. Patoloskog.
Jer bez pricanja o pojedincima i samim ljudima, vec generalno, to sto generise kosarkaski klub Partizan je jedna od najgorih patologija u ovoj drzavi.
FKCZ i KKP su vrlo verovatno generatori 2 najgora drustvena fenomena:

- Prvi (FKCZ) podizu nivo nekakve ksenofobije/sovinizma/nacionalizma, i to kroz vreme nekako normalizuje neke stavove, emocije, spustaju se tresholdi normalnog itd.... Takve vibracije i narativni su neizostavan deo kad je u pitanju taj klub.

- Drugi (KKP) su slava jednog tako infantilnog ponasanja u vidu potenciranja nekakve uzvisenosti, pateticnog elitizma(dobar deo njih je naucio negde avangarde i crtanja murala partibrejkersima), u domenu jedne totalno nebitne stvari... nekakav spomenik totalno nezrelog i zabludnog koriscenja nekakvog kosarkaskog kluba (cus, kosarskog kluba, koji jos malo pa maltene na amaterskom nivou u Evropi) da se poveca osecaj zivotne svrhe. Jer ja navijam za VELIKI KK Partizan, to meni daje snagu, to je svrha ovog zivota, ne postoji nista velicanstvenije. Kada vidim veliku masu ljudi koja pokazuje veliki naboj povodom toga, vidim samo gomilu ljudi koje neozbiljnije shvatam nego da npr vidim gomilu ljudi od 40,50 godina koja se lozi danas na Green Day npr.  I da, veliki ste kao i FKCZ, kao i KKCZ, kao i FKP, sve dok  gospodar, ovaj AV, ili prethodni AV, ili naredni AV odluce da im u datom momentu ima smisla da kupuju Vas socijalni mir. Kad nema vise gospodara, bicete na nivou finskog prvoligasa.

I oba fenomena, koja u normalno svetu bi trebalo da budu irelevantna izvesno dovode do odvratnih sranja, jer se ljudi loze, ignorisajuci koliko je to absurdno.
Naravno, ljudi koji veruju u oba fenomena, imaju osecaj da postoji kosmicka, prirodna i zdrava privilegovanost da ta 2 kluba budu sampioni... 
 

Namerno citiram par dana posle ( a i @BattleBender je u bajboku 😄 ) , ovo je jedan od najboljih postova ikad napisanih na tati. Istina od A do S

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fat Zadd said:

Nisam uspeo da ispratim sve vesti ovih dana, da li je KKP izdao zvanično saopštenje, osudio ponašanje ML, i da li je izrekao kakvu kaznu zbog ponašanja posle zavrsetka utakmice protiv KKCZ?

Što? Pa oni se time ponose, bonus će da mu daju čim prođe kazna u Aba. 

2 hours ago, Cooper said:

.25aa4b2e11924332cd8a2f51773b9e2e.jpg

Pa kod vas na sajtu ne moze da se naskrluje do dna koliko sponzora imate. Eh da su nama takvi bili najgori dani...

Edited by Pacino
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fat Zadd said:

Nisam uspeo da ispratim sve vesti ovih dana, da li je KKP izdao zvanično saopštenje, osudio ponašanje ML, i da li je izrekao kakvu kaznu zbog ponašanja posle zavrsetka utakmice protiv KKCZ?

Rekao je Željko odmah na konferenciji za štampu da je bilo apsolutno nepotrebno ponašanje Lesora prema Petruševu i da se on izvinjava Petruševu.  Partizan se isto izjasnio povodom toga 

Quote

Partizan u saopštenju osudio ponašanje Lesora: "Šta god da je bilo, reakcija je bila neprimerena"

- Incident koji se dogodio na kraju utakmice između Matijasa Lesora i Filipa Petruševa jeste nešto što se na sportskim borilištima dešava, ali smatramo da je reakcija našeg igrača neprimerena i prenagljena. Bez obzira na to šta je dolazilo sa druge strane, igrač Partizana ne sme da reaguje na taj način i Klub će u skladu sa internim disciplinskim pravilnicima koje su svi igrači potpisali sprovesti sa Matijasom propisanu proceduru

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3645435-partizan-izdao-saopstenje-i-osudio-ponasanje-lesora-sta-god-da-je-bilo-reakcija-je-bila-neprimerena

Da li će izreći ikakvu kaznu svom igraču, nisam naišao nigde.

Znam da je na dan kazne bila informacija da će se žaliti na kaznu ali danas je to demantovano.

 

giphy-downsized-large.gif

 

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, longbowman said:

 

Ovo je možda najbednije do sada, a stvarno je herkuleanski podvig nadmašiti sve što smo videli u ovih par dana. 

 

Svaka čast autoru, pulicer se dobijao za manje inovativne članke.

 

Meni je to potpuno legitimno da to napise "Danas", jer je to, kao, opozicioni mediji, a KK Partizan je realno projekat vladajuce partije.

 

Naravno, jasno je da je u pitanju provokacija na nivou KKCZ - KKP, ali mislim da ne postoji samo taj ugao gledanja u kojem postoji i ta zelja da ovaj SNS projekat KKP ne uspe.

 

Sto se mene tice, jasno je da bih se osecao nekako porazeno da Vucic uspe da usreci neke gradjane Srbije i progura KKP na F4 na isti nacin kao sto sam navijao da KKP 2010. ode na F4 (i ne samo tada nego i 2009. i 2008. i 2007.). Tu je potpuno nebitan klub, daj mi posvecenog i dobrog trenera, daj mi nove igrace koje klub izbacuje svake sezone i ja cu moci da se poistovetim sa tim klubom i njegovi uspesi ce mi ulepsati dan, nedelju ili mesec. Sa druge strane, kupovina mesta u EL, kupovina finala ABA lige i trofeja, kupovina uspeha u toj istoj EL kao da je u pitanju klub iz Finske, Engleske, Belgije ili Austrije koje je kupio neki milijarder pa ostavio dva tri domaca igraca i doveo Exuma, Puntera, Nunnalija, Papapetroua, Lessorta, LeDaya - pa sam taj sastav sa sve Madarom izgleda kao da je u pitanju Maccabi. 

 

Meni je ono cuveno Guruovo "povracacu" najvise palo na pamet kada sam procitao izjavu Obradovica "ovo je projekat na duze vreme, ne samo na godinu dana". Drugim recima, "tu smo, bahatimo smo, imamo milione, uzimamo koliko nam treba i ne mozete nam nista". Nesto kao SNS. I tu ne pomazu relativizacije tipa "pa ionako bi te pare isle tamo gde ne treba". OK, dakle ni 100 miliona evra godisnje za KKP moze time da se opravda? Gde je uopste granica?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wingwalker said:

Žoc kad mu odrapi sada nedelju dana redarstva i tri dana bez užine...ima da se puši.
Dovoljno je samo pogledati snimak njegove reakcije iznad...ali trepnuo nije.

 

Nije trepnuo?! Pogledaj ponovo. Razumem ostracscenost i nezadovoljstvo ali da ne preterujemo...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

Žoc kad mu odrapi sada nedelju dana redarstva i tri dana bez užine...ima da se puši.
Dovoljno je samo pogledati snimak njegove reakcije iznad...ali trepnuo nije.

 

 

Koje su bile reakcije na Vildozino kidanje ruke iz ramena, s ledja? Gde je kazna, kada ce i zasto nece? 

 

Naravno, ja kao i vi, pitam iz moralnih razloga, ne zato sto bi izostanak Vildoze bio veliki hendikep za Zvezdu.

 

Zato je i Ćoki trazio max kaznu za Matijasa, jer ako propusti i plejof, tada se najbolje uči moralna lekcija. Na stranu sto je Matijas jedini igrac koga Zvezda ne moze da zaustavi na terenu, o tome nije mislio. Ne radi njegov mozak na taj, proracunat nacin.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Alex_Serbia said:

Naravno, ja kao i vi, pitam iz moralnih razloga, ne zato sto bi izostanak Vildoze bio veliki hendikep za Zvezdu.

 

E kada sam vec podsetio Djuru na teorije zavere red je i tebe, sta bi sa onim teorijama koje si spominjao o motivaciji Obradovica da se vrati u Srb kosarku? Kao tu je da uvelica tudje uspehe, 

neke zakulisne radnje nece mu niko dozvoliti da uzme titulu i slicne insinuacije? 

 

Jel ima nesto do toga ili se pravimo blesavi? 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Uverili smo se već legendo da ti malo sporije i slabije kapiraš 😂

Elem hvala za like, znači mi, bitan si 😄

 

Opet si pogresio forum, nisi na avangardi, vredjanje nije dozovoljeno ni pozeljno kao tamo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...