Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Investitor daje pare pre svega na osnovu potencijala a ne samo na osnovu trenutnog bilansa uspeha. Jeste ovaj podatak iz 2018, sada Nordeus možda zarađuje i manje nego tada jer je 2018-e njihov jedini profitabilan proizvod (top eleven) bio aktuelniji. Ne znam koliko Branko nordeus može da ima para privatnih, ne verujem da zarađuje više nego što mu firma pravi godišnji profit.

Po potencijalu dajes pare kad je nesto na pocetku. Pa gledas trziste, konkurenciju i procenjujes koliko to moze da poleti. 

 

Kad je nesto na trzistu vec 10 godina, kao sto Nordeus (Top Eleven) jeste, onda gledas prihode i profit. Koliko se efikasno posluje i moze li da se izmuze jos vise profita od prihoda, koliko jos moze pihod da ide gore. Eventualno, dodatno gledas i potencijal novih projekata na kojima mozda rade. 

 

Neke procene su da sada zaradjuju izmedju 25-100mil USD godisnje, neki cak i preciznije kazu 50mil USD

 

S druge strane, ti ovaj podatak od 4.5mil USD, si izbacio iako je star. A plus, to je iz srpskih bilansa, a ne ide sav prihod u Srbiju. Srpski deo Nordeusa treba da bude blago pozitivan (to "blago" je kod njih zapravo reda velicine miliona EUR, prosle godine je bilo doduse ispod milion EUR). Prave pare, kao svaka uspesna IT kompanije (Apple, Google, Microsoft...) skupljas u Irskoj, BeNeLux-u i slicno. Kao sto i jeste slucaj sa Nordeus-om. I to odavno, jos od 2013. godine. 

Quote

1.1. Who is Nordeus? We are Nordeus Limited, incorporated and registered in Ireland with company number 526421 having an address at Nordeus Limited, 3rd Floor, Kilmore House, Park Lane, Spencer Dock, Dublin 1, Ireland and its group of companies (“Nordeus”).

 

Lokalne kancelarije, ne samo ova u Beogradu, dobijaju onoliko da "prezive". 4.5mil EUR im ostalo 2018. prethodne manje od milion EUR. A pricaju da ce uloziti 3mil USD u obrazovanje u Srbiji kroz fondaciju. Pa odakle 3mil USD kad ne ostane ni 1mil EUR profita? Pa iz maticnog money collecting office-a, iz Irske. A mrzi me da trazim Irski APR 😄 

 

Bottom line - Ono sto treba da se gleda jeste da su 3 osnivaca koji su imali neki share (uz jos mozda neke investore ali koliko je meni poznato niko nije investirao u njih u znacajnoj meri vec su uspeli odmah da polete), su podelili 378mil (deo u keshu 225mil USD deo u deonicama 90mil USD i ne znam gde je jos ostatak). Ne racunajuci Brankovo ranije steceno bogatstvo, i te akcije, vec samo ovaj kesh, Branko je dobar barem 75mil USD. 

 

Da ja imam 75mil USD... zvakala bi Covicu guza gace 😄 ovako sam obican forumas ali i to prati Cova.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Ali kakva je glupost bila priča da Nordeus sa godišnjim neto profitom od 4,5 miliona USD nešto ulaže u KKP, jedino ako sve što zarade daju Partizanu a i tada im ne bi pokrili ni trećinu godišnjeg budžeta.

Ma sve Vucic dao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Dobar dan....

 

 

 

 

 

 

 

 

Jel to ono kad jedan klub igra odlucujuci mec za ulazak u LS, a drugi tek za 2 dana igra prakticno revijalni mec za ulazak u trecerazredno takmicenje, pa su portali na dan kad prvi klub igra puni vesti o drugom klubu a nista o prvom?

 

E pa ok, sad je jasno. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Jakob Aman said:

Ma sve Vucic dao.

Nije dao sve, oko 20% od ukupnog budzeta su sezonske i ulaznice, mozda 25% ako bude 11-12k sezonskih i puna Arena vecinu utakmica, ostalo je dao Vucic ili ako ti je lakse dao je i deo Ostoja od svoje kompanije i Nesa Roming od svoje.

 

Ostoja je u poslednjem intervju pricao da je zarada bila 37 000e u prvoj sezoni kada je on dosao. Tada je (kao i sve ove godine) Partizan imao dva drzavna sponzora i u jedine 3 sezone koje se mogu nazvati bas slabim a pricamo o 2015-16 2016-17 i 2017-18 kad je dosao Ostoja je opstao kao klub iskljucivo zahvaljuci drzavi ili onom sto je tada bio na vlasti a i sada je i 95% prihoda je tada dolazilo od drzave. Partizan je opstao zahvaljujuci drzavi a Zvezda je otisla u uppr zahvaljuci drzavi jer je kao drzavni klub ostala bez ijednog sponzora izmedju 2007. i 2011. a nakon toga i dan danas je imala uvek jednog a ne 2 kao Partizan. Pre toga 14-15 imao izuzetno konkurentan tim sa Duletom a 18-19 je stigao Trinkijeri od 700k.

 

Inace u podkastu Luka i Kuzma i Stefan Jovic je potvrdio da ga je zvao Partizan prethodne sezone i da je odbio. Isto tako se poricala istina kao ovo iznad "Ma sve Vucic dao" tako se pisalo od vise ljudi "Ma sve je Zoc reprezentativce zvao" u istom ovom ironicnom tonu. Zapravo je zvao sve slobodne (od trojice sada imate i javne potvrde) i on sam to nije krio i Savic je to potvrdio takodje da su hteli da pokusaju 12 srpskih igraca a da to nije bilo realno a koga bi drugog zvali nego reprezentativce prvo kao najbolje srpske igrace i ja u tome ne vidim nikakav problem, normalno i logicno da su pokusali vise domacih igraca i da ako imas novac da prvo zoves najbolje domace dostupne igrace.

Link to comment
Share on other sites

Ce da puknete od muke sto se KKP finansira 50% od strane navijaca i 30% od strane prijatelja kluba.

Ali nema veze. Nije to privilegija svih.

 

A tek ovo... zamisli Partizan kontaktirao slobodne igrace, pa gde to ima i ko jos to radi?

Buahaha...

 

Ali ipek vest dana juce je dovodjenje Adolfa Gajića u Stub srBstva :lol_2:

Pogledajte vi ovo... sta je ovo ljudi moji :Hail:

 

1111.jpg

 

222.jpg

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Žoc je uz Kalinića ladno pokušavao da dovede i Jovića

Pokusali su sve domace slobodne igrace tada pisao sam o tome 4-5 puta. 

 

Ovo su igraci koji su igrali protiv Italije u prozorima:

 

Anđušić 27, Avramović 2, Bjelica 5, Davidovac, Dobrić 17, Jović, Kalinić 2, Marjanović 7, Micić 8, Milosavljević, Petrušev 22, Teodosić 5.

 

Odavde su zvali sve do jednog osim Micica cak i neke koji su imali ugovor nisu svima ponudili zvanican ugovor ali su se raspitivali za sve do jednog a vecini odavde da ne kazem skoro svima ponudili ugovor. Inace Avramovic je bio dogovorio sve sa Zvezdom a onda je Partizan usao u pricu i zbog 100k vise potpisao za njih, sto nije mali novac svakako na tu platu koju ima.

 

Inace potpuno se slazem sa Uinijem sasvim prirodno i normalno da ako imas sredstava da platis ove domace igrace da ces pokusati da ih dovedes. Zeljko i Savic su i potvrdili posle da su hteli 12 srpskih igraca ali da je to nemoguca misija bila. Logicno bez i da mi je neko rekao jer je su Lucic i Milutinov imali ugovore a Jaramaz nije hteo da ostane pa koga bi drugog nego Zvezdine igrace koji igraju Evroligu ili Nba, prosto nema boljih drugih a onda je logicno da su doveli strance na tim pozicijama jer ze taj novac veci kvalitet ce im pruziti stranci kada su ih vec odbili ovi domaci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Inace Avramovic je bio dogovorio sve sa Zvezdom a onda je Partizan usao u pricu i zbog 100k vise potpisao za njih, sto nije mali novac svakako na tu platu koju ima.

 

 

Ajde ostale gluposti, ali ovo nije istina.

 

Vi ste potpisali Ivanovica sredinom juna i tu je prestala bilo kakva zelja da se angazuje Avramovic ili bilo koji drugi kombo. A Avram je u Partizan dosao tek 20ak dana kasnije.

 

Inace ne znam koliko puta treba da ti se napise da ovakve postove pises tamo gde treba, na tati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cooper said:

Ajde ostale gluposti, ali ovo nije istina.

 

Vi ste potpisali Ivanovica sredinom juna i tu je prestala bilo kakva zelja da se angazuje Avramovic ili bilo koji drugi kombo. A Avram je u Partizan dosao tek 20ak dana kasnije.

 

Inace ne znam koliko puta treba da ti se napise da ovakve postove pises tamo gde treba, na tati.

Ajde da probam sa onim sto je dostupno iz javnosti na stranu moji izvori.

 

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/sport/kosarka/3353292-zvezda-resila-da-dovede-sve-u-jednom-danu-reprezentativac-srbije-nova-meta-crveno-belih

 

Avramovic je bio planiran da igra dvojku u Zvezdi a mogao je i biti plej jer tada Markovic jos uvek nije potpisao a ni Volters izmedju ostalog.

 

Jos tada je Zvezda usla u pregovore sa njim, prva, a on je rekao da ce potpisati nakon prozora ukoliko ne dobije bolju ponudu. Onda imamo slucaj gde Partizan nudi svim ovim igracima ugovore u tom periodu i on potpisuje za Partizan, po meni sve legitimno.

 

Sto se tice Tate to mi je tema za zajebanciju a i tamo me uvek iskuliras dok ovde recimo odgovoris, tako da ne vidim problem da se u ovom delu sezonu pisu ovakve stvari i na nase dve teme.

 

I nije lepo da mi pises da pisem gluposti i neistine a nisi izneo poludokaz ni za sta, ja to tebi ne pisem i ako mogu sada na primer. Mogu ti pronaci jos linkova ako ti ovo nije dovoljno.

 

Sto se tice vece plate od 100k e to ne mogu da ti dokazem nikako al recimo da je Zvezda igrala Evroligu a Partizan Evrokup i da mora da plati vise. Jedino razlog zasto nije potpisao za nas je sto Radonjic nije hteo da se da 100k vise jer je smatrao da ne vredi taj novac bas kao i sto Lesora nismo doveli jer je smatrao da ne vredi 600k.

 

Ja bi voleo da smo doveli i Lesora i Avramovica, narocito Avramovica iz ove perspektive ali Deji se ne moze nista zameriti jer je osvojio sve.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako drugacije da ti objasnim, ali to sto info iscuri u nekom kuriru ili telegrafu to ne znaci da taj 1 tim ima ekskluzivno pravo na igraca, nego jednostavno da losije krije sa kim pregovara.

 

Isto tako u situaciji kada jedan klub ima 4 igraca pod ugovorom, sasvim je logicno da je stupio u kontakt sa desetinama i desetinama slobodnih igraca, ali to ne znaci da je ugovor bio pred potpisivanjem. Slicno je pricao i Mocov, samo da je kontakt bio uspostavljen, ali da nije nista konkretno dogovoreno.

 

I na kraju uzmi papir i olovku i napisi projektovan tim i videces da i za Ivanovca i za Avramovica nije bilo mesta u rotaciji.

 

Tako je i Avram zavrsio kod nas. Vi ste prvi birali i izabrali Ivanovica i to je to.

 

A na stranu sto pokusavas gluposti sa instagrama i tvitera da predstavis kao tvoje informacije. 

Ljudi su vas lozili celo leto o 2 miliona za Bobija, Bjelicu, o milion za Micova, o 500k za Avramovica, 700k za Kuruca.. dok su vam servirali da vasi potpisuju za 300k.

 

O preplacivanju zbog EC da ne govorimo. Ispada da su budzeti EC timova veci od EL budzeta.

 

Ako ste naivni budite naivni na svojim tviter i instagram nalozima.

Edited by Cooper
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Cooper said:

Ce da puknete od muke sto se KKP finansira 50% od strane navijaca i 30% od strane prijatelja kluba.

Ali nema veze. Nije to privilegija svih.

 

A tek ovo... zamisli Partizan kontaktirao slobodne igrace, pa gde to ima i ko jos to radi?

Buahaha...

 

Ali ipek vest dana juce je dovodjenje Adolfa Gajića u Stub srBstva :lol_2:

Pogledajte vi ovo... sta je ovo ljudi moji :Hail:

 

1111.jpg

 

222.jpg

 

:classic_laugh: :Hail:

 

Nesto najjace ikada. Kakve ce histerije biti, preslatko :classic_love:

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cooper said:

Ce da puknete od muke sto se KKP finansira 50% od strane navijaca

 

 

 

4GdUoBl.jpg

 

56 minutes ago, Cooper said:

 i 30% od strane prijatelja kluba.

 

bnR8vxh.jpg

 

edit: za braću gore, razlika je što se ovde ljudi gnušaju debila sa ovih skrinšotova gore. A ima nekih mesta na internetu (nazovimo ih npr. A.a..a..a), na kojima se želi smrt, lomljenje nogu i ''jedan Velja Nevolja'' igračima Crvene Zvezde. Na tim mestima aktivno učestvuju, i cenjeni su izvesni forumaši koji ovde obitavaju. Nemam pojma ko su, jedino što sam čuo o njima je da im je draže da provociraju nego leba da jedu.

Edited by pantelia
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cooper said:

Ja ne znam kako drugacije da ti objasnim, ali to sto info iscuri u nekom kuriru ili telegrafu to ne znaci da taj 1 tim ima ekskluzivno pravo na igraca, nego jednostavno da losije krije sa kim pregovara.

Upravo si i sam potvrdio da je Zvezda pregovarala sa njim.

 

11 minutes ago, Cooper said:

Isto tako u situaciji kada jedan klub ima 4 igraca pod ugovorom, sasvim je logicno da je stupio u kontakt sa desetinama i desetinama slobodnih igraca, ali to ne znaci da je ugovor bio pred potpisivanjem. Slicno je pricao i Mocov, samo da je kontakt bio uspostavljen, ali da nije nista konkretno dogovoreno.

Naravno, ja lepo rekoh oko nekih su se samo raspitivali a nekima nudili ugovore.

12 minutes ago, Cooper said:

I na kraju uzmi papir i olovku i napisi projektovan tim i videces da i za Ivanovca i za Avramovica nije bilo mesta u rotaciji.

U trenutku kada je potpisan Ivanovic mi nismo imali ni jednu dvojku. Holins je doveden dosta kasnije a Dobric je prinudno igrao dvojku. Markovic je dosao mnogo kasnije i svakako da bi imalo mesta za 5. beka u vidu Avramovica uz Voltersa, Ivanovica, Holinsa i Dobrica. Rekoh ti da ga je Radonjic video kao dvojku i tako hteo da ga dovede.

 

Ovih par pasusa dalje no koment a i onaj upis pre tog da se Partizan finansira 80% van drzave je prejak.

Samo steta sto je koju godinu iza zaradjivao ni 5% na navijace i na "prijatelje kluba". Partizan bi valjda trebao da se voli isto u svakom takmicenju i ko god bio trener ali izgleda da nije tako, pa se u tom segmentu, generalno, ne razlikujete nista od nas.

 

I gde je taj sponzor kog si najavio jos pre 2 meseca da ce da se ozvanici?

Link to comment
Share on other sites

Šteta što se Partizan tek sad setio da stavi skupe karte, animira navijače i prikupi prijatelje kluba. Znači onih sezona kad su igrali Vrabac and co. nije bilo do države, već nesposobne uprave, jeftinih karata i loših prijatelja kluba. 

Sve što je tada KKP trebalo da uradi je da stavi cene sezonskih 200 eura, uradi dobar marketing, uvek napuni Arenu i imao bi budžet od 10 miliona eura lagano. 

Stvarno je tek sad licemerno kukati na taj period i navodni pokušaj gašenja Partizana, kad je sve bilo u vašim rukama. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Na koliko derbija?

 

17 minutes ago, Dragan Mićić said:

Nemam pojma 😁 mozda neko pronadje i za jednog i za drugog.

 

Katai 6 na 17 utakmica po Transfermarkt-u. 

Kezman je dao 5 golova ali ne znam na koliko derbija. 

 

Svakako, ni jedan ni drugi nisu dali najvise golova u derbijima. Valok (Partizan) je dao 13. 

Link to comment
Share on other sites

Gospodin Pantic je prokomentarisao novo pojavljivanje Ostoje Mijailovica na Pudlica TV.

 

Gospodin Pantic smatra da je Ostoja Mijailovic otpisan u SNS-u usled letovanja u Hrvatskoj (podsetimo, gospodin Pantic je misljenja da trenutna bronzana boja Ostojine pudlice potice od toga sto je izigravao sidro za jahtu na pomenutom letovanju).

 

Gospodin Pantic dalje navodi da je g. Mijailovicu voda usla u usi, i da je cak i presadjena kosa pocela da mu bezi sa glave zbog toga (g. Pantic to potkrepljuje i slikom):

 

uc1JBnG.jpg

 

Gospodin Pantic poentira da g. Mijailovic resava dugove za porez KK Partizan nudjenjem njive njegovog brata kao zalog (g. Pantic ga kolokvijalno naziva Bata), pa se pita da li bi kandidaturom za predsednika SD Partizan i dugove FKP resio Batinim njivama.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...