Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

26 minutes ago, Sprivel said:

Ranije sam postavio pitanje zasto se ostali clanovi "politicke" moderacije ne osvrcu na USA temu, nego samo simpratizeri POTUS-a.

 

Ima li nekog odgovora?

 

14 minutes ago, A sad said:

 

Nisi postovio pitanje vec si uputio apel ostalim moderatorima da obrate paznju na topik o USA. Da si iscitao nekoliko prethodnih postovao video bi da obracaju paznju. Mada ko zna, mozda su svi moderatori po tvojim objektivnim kriterijumima simpatizeri POTUSa. 

 

 

4 minutes ago, Sprivel said:

Mora da sam sanjao.

 

On 8/22/2019 at 9:28 AM, Sprivel said:

Uputio bih apel i ostalim moderatorima Politike da bace ponekad pogled na USA topic. Ovako ispada da samo A sad i Glen moderisu taj deo.

 

Verovatno jesi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i ovo je definicija podmetanja:

 

On 8/21/2019 at 5:03 PM, Kinik said:

Ovaj nesretni 4um se pretvorio u taloznik / muljacu za banovane otpatke sa B92. Uz svu vrisku i dreku kako je tamo bilo 'strasno / uzasno' - onaj 4um je bio gospodsko mesto sa pedigreom, imenom i autoritetom. Da ne govorim o tome kako je Moderacija na onom 4umu bila olicenje inteligencije u odnosu na neke odavde. 

 

Lokalni 4umski plankton, 'prhut',  banovani sarenis, corbine corbe corba na vecitoj 'akciji', komicno tasti i mucavi, nemusti & neuki palanacki likovi koji ne mogu da sastave 10-15 suvislih recenica, histericari i isprazne femkaste histericarke, opsesivni & ostrasceni shitholinski ideoloski wannabe cvrstorukasi, ruralno-agresivni zapusteni psovaci sa 'organom' umesto mozga, pacijenti pobegli sa kauca, a neki bogami i elementarne seljacke zadribende - to je zalosno za citati.

       

Da 'rukovodstvo 4uma' dozvoli sebi da cita tudje PM, i da ih brise iz sanduceta - sa tako necim sam se po prvi put sudario na Voxu! 
Svakome cu preporuciti da mu ne padne na pamet da se pojavi ovde.
Ovo je dno dna, brlog.

 

i to malkic ozbiljnijeg podmetanja. medjutim, niste reagirali. a trebali ste. ili dokaze na sunce, pa da vidimo zasto administratori i moderatori kopaju po privatnim porukama forumasa i brisu ih, ili pak, ako nema dokaza za takvu, nimalo ugodnu tvrdnju, onda ban. po Pravilniku -> "otvorene klevete", "ometanje moderacije", "pokusaji da se izazove sukob unutar moderacije koji mogu da dovedu u pitanje funkcionisanje samog foruma". fakat ovdje se radi o pokusaju rusenja boarda, jer nitko normalan ne zeli pisati na forumu na kojem ce moderatori citati i bez ikakvog objasnjenja brisati privatne prepiske.

 

jednom kad dozvolite takva podmetanja, otvorili ste Pandorinu kutiju, i nema tog

 

1 hour ago, GlennGould said:

:lol_2:

 

smajlica koji ce ju moci zatvoriti.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sprivel said:

Ranije sam postavio pitanje zasto se ostali clanovi "politicke" moderacije ne osvrcu na USA temu, nego samo simpratizeri POTUS-a.

.....

 

Nisam mod, ali zivim u USA vec dugo. Nisam Trumpov simpatizer. Retko se tamo javljam, osim ako me nesto "bocne".

Zato jer pisu mnogi a dobar deo nema pojma o cemu pise, dok ja nemam volje ni vremena za uzaludna prepucavanja.

Internet, ili specificno YouTube, je prepun video klipova i nije tesko naci neki koji potvrdjuje ili opovrgava tvoju tezu.

Ono sto me nervira je kad neko nadje vest ili klip i donese zakljucke o citavoj zemlji od 350 miliona ljudi. Jos gore, kad uplete istoriju.

Jesam Amerikanac vec dugo. ALI:

- nisam sudelovao u genocidu Indijanaca

- nisam rasista (a rasizma ima, o % ne bih kalkulisao)

- nemam oruzje, a nisam ni ubica (mada je po % stanovnistva koje poseduje oruzje i po incidenciji kriminala USA u vrhu medju razvijenim zemljama)

 

Temu  nisu ojadili "simpatizeri Trumpa" nego forumasi koji olako iznesu kategoricne tvrdnje na osnovu NEZNANJA i zute stampe.

Ja sam "levi liberal". Koliko sam shvatio (izvinjavam se ako gresim), Angelia je "desni liberal". Zato, s njom cu raspravljati o univerzalnoj zdravstvenoj zastiti i finansiranju iste. Sa internet-surferima koji pisu gluposti tipa "u USA siromasi umiru od bolesti i gladi" - necu.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zoran59 said:

 

Ja sam "levi liberal". Koliko sam shvatio (izvinjavam se ako gresim), Angelia je "desni liberal". Zato, s njom cu raspravljati o univerzalnoj zdravstvenoj zastiti i finansiranju iste. Sa internet-surferima koji pisu gluposti tipa "u USA siromasi umiru od bolesti i gladi" - necu.

 

Iskreno receno nemam pojma da li bi uopste uspela da definisiem svoju politicku opredeljenost, tako da ne vidim razlog da se izvinjavas sto i ti ne znas gde tacno da me smestis, negde sam valjda u centru, nemam ideologiju, imam misljenja o razlicitim temama.

U svakom slucaju mogu da razgovaram sa bilo kime ko ima razuma, i znanja o temi o kojoj prica, nemogu sa onima koji histerisu.

A to je cesto slucaj na temi o USA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Vjekoslav

 

Pa kako nismo? Admin mu je odgovorio. 

Kao i gore pomenutim insinuacijama, provokacijama i podmetačinama. Šta tačno misliš da smo bili dužni da uradimo? Nik je pobegao i mi ga juriti nećemo; ako se vrati - nastavićemo tamo gde smo stali:

Ili poseduje dokaze za njegove tvrdnje, ili mora snositi posledice za iznešeno. Kao i @Sprivel 

 

Stvarno mislim da preterujete sa kritikama Moderacije. Pa nećemo valjda odgovarati za svakojake gluposti koje trpi tastatura ovde. Pametnom dosta. 

 

Čini mi se da u nedostatku kvalitetnog doprinosa na PDF Politika, pojedini upiru prstom na pogrešnu adresu. Ako je iko doprineo da se baš pluralizam ovde neguje - to je mod tim. Ako smatrate da će vam biti bolje bez nas, možda vas neka skorija budućnost u to i uveri/demantuje. Ono što primećujem, je “nezadovoljstvo” različitih političko-klanskih opcija i naravno raznolika dežurna troll brigada. To je siguran znak da radimo dobar posao. 

 

Ja se iskreno nadam da ćemo manje provoditi vremena u ovom metadiskursu, a više u razmeni kvalitetnih & argumentovanih postova na različitim temama. Na koncu, forum je ono što svi njegovi učesnicu stvaraju od njega. Stoga, predlažem da se vratimo na tu primarnu delatnost i damo svoj skromni doprinos. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, GlennGould said:

@Vjekoslav

 

Pa kako nismo? Admin mu je odgovorio. 

Kao i gore pomenutim insinuacijama, provokacijama i podmetačinama. Šta tačno misliš da smo bili dužni da uradimo?

 

ono sto pise u Pravilniku, naveo sam i konkretne stavke. 

 

38 minutes ago, GlennGould said:

ako se vrati - nastavićemo tamo gde smo stali:

Ili poseduje dokaze za njegove tvrdnje, ili mora snositi posledice za iznešeno. Kao i @Sprivel 

 

pa ne ovisi primjena Pravilnika o necijem online prisustvu. ovako mu samo povladjujete. primjera radi, neko u svom "oprostajnom pismu" izvali da je genocid nad Romima, Zidovima i Srbima u NDH izmisljotina, i vi onda cekate da se vrati na forum da bi ga banovali? 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to nije uporedivo. 

 

Mi objektivno znamo da je genocid utvrđen i ne postoje “dokazi” koji takvo stanovište mogu promeniti. 

Sa druge strane, ja, (ni ti) pojma nemamo o čemu je dotični forumaš govorio u njegovom oproštajnom pismu. U nedostatku informacija, ja bih mu ipak dopustio da nam, ako može, predoči ono što ne znam. Ne bih mu sudio u odsustvu.

 

Postoji Pravilnik, ali i praksa koja se tiče hendlovanja navedenih stavki. Presedan je ban od 24h, pa ili promena matrice ili 30dana. Tek onda ide odstrel. Podsećam da @Kinik ovde nije prešao dalje od javne opomene i jednog warna. 

 

Toliko o tome. (Što se mene tiče) :wink2:

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:

Ne bih mu sudio u odsustvu.

 

:classic_biggrin:

 

eto vidis, sad mozemo (na tu temu) nastaviti na Politici. ko kaze da je doslo do zamora materijala? fali samo malo inspiracije. 

 

...

 

5 hours ago, GlennGould said:

Sa druge strane, ja, (ni ti) pojma nemamo o čemu je dotični forumaš govorio u njegovom oproštajnom pismu. U nedostatku informacija, ja bih mu ipak dopustio da nam, ako može, predoči ono što ne znam.

 

shvacam te, i slazem se. al kad se izlazi s takvim skakljivim stvarima, logicno je, a i korektno prema forumasima, da se odmah ide i s dokazima. sa druge strane, mozemo mi misliti o Kiniku sta god, ali da tako (banalno) slaze, ne lici mi na njega. dakle zrnce sumnje ostaje (barem kod mene). po Pravilniku, moderacija ima pravo reagirati na neprimjerene PM-ove. 

 

Quote

Uznemiravanje preko PM-a - 7-30 dana

Quote

Pretnje preko PM-a - trajno 

 

al posto nije kaznjen, onda pretpostavljam da nije to u pitanju.

 

...

 

5 hours ago, GlennGould said:

Postoji Pravilnik, ali i praksa koja se tiče hendlovanja navedenih stavki. Presedan je ban od 24h, pa ili promena matrice ili 30dana. Tek onda ide odstrel. Podsećam da @Kinik ovde nije prešao dalje od javne opomene i jednog warna. 

 

3-dana.jpg

7-dana.jpg

 

...

Link to comment
Share on other sites

Je li moze neko od moderacije da preimenuje temu UK: After Brexit, da izbaci ono "after"?

 

Brexit se nije desio, upitno je i hoce li, a i ako se desi, nema potrebe da stoji to "after", jer jednom i kad Brexit dodje (ako dodje), ima i da ostane, sto opet znaci da je rijec "after" suvisna.

 

Faliminderit. :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Referendum za BREXIT se itekako dogodio. UK nakon istog, tema je pomenutog topika. 

Slobodno otvori neku UK opštu temu koje će se baviti drugim tematikama, ako ti ova ne dopušta da razviješ diskusiju u željenom pravcu. 

Činjenica da UK nikada više neće biti ista ostaje. Brexit or not. 

(Postoje već knjige o tome. Mogu baciti preporuku)

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GlennGould said:

Referendum za BREXIT se itekako dogodio. UK nakon istog, tema je pomenutog topika. 

 

 

Nema potrebe za patroniziranje, nisam ja na Marsu bio, znam da je bio referendum, ucestvovao sam. Referendum i Brexit nisu isto. Tema glasi: UK: After Brexit i to je pogresno jer Brexit se jos nije desio i UK je i dalje puna clanica EU. A i kada se desi (ako se desi), to ce da traje godinama tako da tema sa ovim naslovom moze na led dok se sve zavrzlame oko Brexita ne ispeglaju.

 

3 hours ago, GlennGould said:

Slobodno otvori neku UK opštu temu koje će se baviti drugim tematikama, ako ti ova ne dopušta da razviješ diskusiju u željenom pravcu. 

Hvala na savjetu, sam se nikada ne bih sjetio.

 

3 hours ago, GlennGould said:

Činjenica da UK nikada više neće biti ista ostaje. Brexit or not. 

(Postoje već knjige o tome. Mogu baciti preporuku)

 

Ti i ja nismo isti kakvi smo juce bili, a da se ovolika drzava ne promijeni nakon ovolike krize. Ima li sta novo da mi saopstis?

 

Mislim da nisam nekulturno postavio pitanje i da pitanje ima smisla. Ako moderacija nece da promijeni naslov teme, nema veze. Bez ikakvog razloga zatezes situaciju, vrlo arogantno ponasanje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne. Vrlo arogantno ponašanje je izneti optužbu tipa one koju si meni ovde uputio pre koji dan i bezobrazno šutiti kada si tim povodom bio upitan za citat. 

Bezi ikakvog validnog (sujetu ne ubrajam u iste) razloga zatežeš situaciju i dramiš pod pokrićem žrtve. Čega tačno?

 

Ako si u mojoj poruci osetio patronizirajući ton, iskreno se ispričavam. Nije mi bila namera. 

Link to comment
Share on other sites

Nisi ispricao cijelu pricu, a mozda si zaboravio? Kratku interakciju koju smo imali prije nekoliko sedmica povodom postavljanja losih propagandnih uradaka, kada si mi odgovorio da je "i propaganda point of view" i da (propagandni video) postovi stoje, nisu brisani, a samo je video bio u postu, bez konteksta. Vec tada sam poceo izbjegavati te topike ali nisam odolio nakon nekog vremena da ne postavim video gdje Trump nesto neartikulisano bulazni o svemiru dok Buzz Aldrin ima transfer blama. Mislim, topik je o USA, Trump je predsjednik USA, video je legitiman, svjez i taj moj post nije bio drugaciji od ovih PragerU po bilo cemu osim karakteru.

 

Poslao si mi pp u kojoj si me sasvim kulturno zamolio, da ne bacamo ovakve video one linere i ALI ovo truje samo internet, jer izoluje od svakog kritickog razmisljanja vec i drustvo. Propustio si u poruci da me obavijestis da ces mi obrisati/obrisao post i kad sam provjerio, poruku sam shvatio kao upozorenje jer je to i bilo. Uopste ne sumnjam da bih dobio drugacije (masnije) upozorenje da sam ponovio post, zar ne? Znaci, kulturna molba je u stvari uvijeno upozorenje. Meni je sve to, kao i na Eddardov warn od ranije, postalo jasno da mi je bolje da ne idem na te topike, sto sam i napisao.

 

Da mi taj post nisi obrisao, poruka bi bila shvacena onako kako si je ti mozda zamislio, odgovorio bih ti i sigurno bi nasli nacin da rijesimo nesporazum.

 

Ovo gore je moje vidjenje nastale situacije, nadam se da je jasnije.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa izvini, to nije upozorenje - to je predlog sa obrazloženjem. Računao sam da je evidentno da se odnosi na tvoj post koji sam sakrio. 

Da si mi odgovorio i uputio neki kontra argument - mogli smo da razmenimo mišljenje. 

Da si postovao opet neke video onelinere - moguće da bi dobio neko javno upozorenje. 

Ovako si se uvredio, zaključio da te cenzurišem i da branim TRUMPa od kritika. Smatram da ni jedna od tih stavki ne odgovara istini. 

Dakle - slobodno postavi moj integralni dopis gde će se jasno videti i moj ton i moja namera. I da ponovim - odgovorio nisi. 

 

Što se tiče tvog raporta za propagandu. Smatram da samo labeliziranje stavova koji nam nisu bliski ne povlači automatski sankcionisanje istih. To je poenta moje opaske da je ono što je za tebe propaganda za nekog drugog legitimno mišljenje i vice versa. To ne znači da te stavove ne treba podvrgnuti kritičkoj analizi, staviti u kontekst, niti opovrgnuti argumentima - kapiraš? To još manje znači da se sa istim ja ili Moderacija ovog Foruma slažemo ili ne slažemo. To jedino znači da će vam ona omogućiti da ih izražavate, ali i da budete spremni da čujete i neke druge “propagande” koje vam nisu bliske. I tu se vraćamo na moj predlog/upozorenje da se ne gađamo onelinerima koji izoluju, truju internet i sputavaju kritičko mišljenje - odnosno smislenu diskusiju. 

 

Ako to zaslužuje tvoju osudu - spreman sam da je oberučke prihvatim.  Za sve ostale nesporazume, ja se iskreno ne osećam odgovornim. 

Link to comment
Share on other sites

S jedne strane se poziva na dijalog različitih strana, da svako mora da prihvati i drugačije mišljenje (zna se i kojoj je to strani upućeno ukoliko se uzme u obzir kome se sve pretilo i čiji su se predlozi ili ignorisali ili odbijali), a s druge preti da se neće tolerisati levičarenje (napisano na temi o USA).

Ništa se ne prihvata od predloga što nije u skladu sa politikom (populističke) desnice u USA, UK, a i šire.

 

Imali smo i komentar da sad kada nema one dvojice (Kinika i Denisa) padaju u vodu sve kritike vezane za normalnu komunikaciju a ne uzima se u obzir da su ta dvojica sami napustili forum (po mom mišljenju tipična razmaženost jer su i oni morali posle svega napisanog biti opomenuti; jedva se našao jedan Kinikov ban od 3 dana pre njegovog napuštanja foruma) bez da im je prećeno (direktno ili indirektno) za desničarenje. Opet, druga strana je napuštala forum jer je bila pritisnuta kako od strane moderacije, tako i od forumaša populista s kojima rasprava gubi svaki smisao.

 

Zaista ne razumem smisao svega toga i šta administracija i moderacija želi s političkim delom foruma?

Proredilo se prisustvo ljudi koji kritikuju populizam i desničarenje a onda ni forumski populisti nemaju s kim da se grudvaju i tako odumiru teme.

 

Meni svejedno, samo vidim gde to vodi (ka učestalijem pisanju moderatora kako bi se oživele teme, kako primećujem). A šteta je, stvarno.

Mislim da ste pogrešili u odluci da među moderacijom preovladava desnica. Ionako su društva u kojima je populistička desnica preuzela vlast podeljena a to se na mikro planu oseća i ovde na forumu.

Hvala na pažnji!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To što ponavljaš istu mantru i u Moderaciji vidiš dominaciju desnice ne znači da će to postati istina. 

 

Forum jeste dominantno levičarski, što nije teško utvrditi - ako sumnjaš možeš ponovo postaviti one ankete koje to lako dokazuju. Moderacija nije dominantno ni levo ni desno, a potvrda za ovu moju tvrdnju su istovremena nezadovoljstva i samobanovi i jednih i drugih. 

 

Najbolje da prihvatite da je mod tim ovde da omogući ista pravila igre za sve i da forumaše ne tretira po ideološkoj osnovi već po načinu i supstanci njihovog nastupa, odnosno po kvalitetu njihovih upisa.

 

Sama ta dihotomija je za mene besmislena. Na primer, pojam desnice u US gde sam obitavao nije isti kao i pojam desnice u FRA gde sam trenutno, kao ni pojam desnice u SRB iz koje je većina potekla. Naročito što je poznato da je većina glasačkog tela uvek u centru - što levom, što desnom. 

Link to comment
Share on other sites

To što ponavljaš istu mantru i u Moderaciji vidiš dominaciju desnice ne znači da će to postati istina.    Forum jeste dominantno levičarski, što nije teško utvrditi - ako sumnjaš možeš ponovo postaviti one ankete koje to lako dokazuju. Moderacija nije dominantno ni levo ni desno, a potvrda za ovu moju tvrdnju su istovremena nezadovoljstva i samobanovi i jednih i drugih.    Najbolje da prihvatite da je mod tim ovde da omogući ista pravila igre za sve i da forumaše ne tretira po ideološkoj osnovi već po načinu i supstanci njihovog nastupa, odnosno po kvalitetu njihovih upisa.  

Sama ta dihotomija je za mene besmislena. Na primer, pojam desnice u US gde sam obitavao nije isti kao i pojam desnice u FRA gde sam trenutno, kao ni pojam desnice u SRB iz koje je većina potekla. Naročito što je poznato da je većina glasačkog tela uvek u centru - što levom, što desnom. 

 

 

 

 

 

 Na forumu ima više centrista i levičara (izuzimam par, ali bukvalno par- dva, ekstremno levih korisnika) ali to ne znači da je forum dominantno levičarski. Po tonu diskusije i načinu kako se moderiše pdfP jasno se stiče utisak da forumom odiše ako ne duh desnog populizma a onda svođenje zaključka da je za sadašnji krizu parlamentarne demokratije isključivo odgovorna prethodna parlamentarno demokratska elita. Ako nije tako, zašto forumaši čija je politička opcija u većini ne pišu više? Ranije su pisali ali nakon onog tvog otvorenog upozorenja samo jednoj političkoj opciji i banovanja Yoyogija, značajno se smanjio intenzitet debate na određenim temama.Recimo u slučaju Trumpa uvek imaš njih nekoliko (angelia mi prva pada na pamet) koji se jave momentalno nakon što neko objavi neku vest ili njemu svojstvenu skaradnost. S druge strane, ljudi su skontali da ulazak u diskusiju sa protrumpistima definitvno vodi bilo ka upozorenju (“da se iznose činjenice, molim”, “dokaze na sunce” kao na prosleđivanju pa je jedan čak zapatio ban jer nije ponudio dokaz svojih tvrdnji posle upozorenja) bilo ka prvo kratkotrajnom a onda zbog “nereagovanja na prethodna upozorenja” i dužeg bana.Evo ja ne mogu da se setim nijednog, ali nijednog desničara koji je na duže od 3-7 dana kažnjen zbog svojih stavova. Izuzimam šarlatane koji relativizuju ratne zločine i imaju otvoreno rasističke, homofobne i muško šovinističke komentare.

 

Što se tiče definisanja pojma desnice danas, ona se ne može uporediti sa onom tipičnom dihotomijom šta je levo a šta desno. Kao što je osnivač Fox Newsa lepo primetio, teži se ka tome da se ukinu ideološke razlike i da bude jedino bitno ko će bolje politički instruisati mase. Takva politička filozofija daleko prevazilazi sve ideološke razlike sistemskih levih i desnih stranaka i pokreta. Zato se, recimo, Putin i Orban jako dobro razumeju iako su na suprotnim političkim polovima (ovaj prvi slavi Crvenu Armiju a drugi namiguje jobikovcima).

 

I mislim da bi bilo fer da se nekada i forumaši pitaju šta misle, da li se jednako tretiraju svi stavovi. Po mom mišljenju to je daleko od istine ali ne sporim da se dopušta da se čuje i drugi glas koji opet nema nikakvu težinu kada nastupi relativizacija sadašnje globalno loše političke slike, posebno evropskog i američkog kontinenta.

 

P.S. I ne razumem, kako se to bodre forumaši da slobodno učestvuju u diskusiji kada se na svaku kritiku moderacije ili čak političkim stavom na kojem se insistiraa a koji odudara od stava moderatora/ forumaša u diskusiji reaguje pretećim tonom? To ne ide jedno s drugim.

 

P.S. II : Ljudi, mi se ovde sporimo čak i oko osnovnih principa parlamentarne demokratije da nijedan premijer ili predsednik nema prava da stopira rad parlamenta po svom nahođenju, a što je i presudom Vrhovnog suda VB označeno kao nezakonito. Šta je sledeće: da se sporimo da li nam uopšte trebaju izbori, parlament i Vlada? Hajdemo onda kao u slučaju republikanaca u USA da slepo podržavamo populistu (i donosimo zaključak da ga je nemoguće impičovati makar i “ubio nekoga na 5. Aveniji”) samo zato jer se ne mlati koka koja daje zlatna jaja.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, GlennGould said:

Pa izvini, to nije upozorenje - to je predlog sa obrazloženjem.

 

Pa izvini, prijedlog sa obrazlozenjem i obrises mi post. Meni je to djelovalo kao upozorenje, a to sto si ti racunao jedno, a ja drugo je nesporazum koji sam pokusao objasniti u prethodnom postu.

 

Mozemo se i ne sloziti, sve je OK.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, melankolic said:

 (angelia mi prva pada na pamet)

 

Tebi angelia suvise cesto pada na pamet iako je ona u zadnjih 20 dana na temi o USA napisala 14 postova sve ukupno, i moju rekciju si privukao samo kad pises nepotpune informacije - posto ti tako odgovara. Nekako mi deluje da ti se nesto prividjam.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...