Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Okej, posle objašnjenja koje je dao A sad nešto je jasnije..ostaju samo pitanja: Da li ide prvo upozorenje pa warn point i posle koliko vremena forumaš može da traži to brisanje warna- naravno, ukoliko ne prekrši Pravilnik...

   

 

Halo? E ćao, kako si? Warnovi se brišu ako je moderator tako odredio. Pisali smo već o tome pa, kad primiš poruku, javi molim te. :classic_biggrin:

 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barracuda said:

 

Ti si, beše, dežurni? 

Naravno da nisam. Samo odgovaram mrdu na njegove doskocice, izmedju ostalog i to da su samo fini ljudi banovani misleci na ban od 24 sata za trojicu forumasa (i mene sa njima). Takodje, mrd je bio jedan od forumasa koji je lajkovao moj 30 - dnevni ban, kao i jos 4 forumasa, medju njima i vas nekoliko moderatora. Prosto, ko pokazuje jasnu antipatiju prema mom pisanju na forumu i ko daje sebi za pravo da cinicno ocenjuje da smo samo mi fini banovani ja cu mu odgovoriti istom merom. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisam. Samo odgovaram mrdu na njegove doskocice, izmedju ostalog i to da su samo fini ljudi banovani misleci na ban od 24 sata za trojicu forumasa (i mene sa njima). Takodje, mrd je bio jedan od forumasa koji je lajkovao moj 30 - dnevni ban, kao i jos 4 forumasa, medju njima i vas nekoliko moderatora. Prosto, ko pokazuje jasnu antipatiju prema mom pisanju na forumu i ko daje sebi za pravo da cinicno ocenjuje da smo samo mi fini banovani ja cu mu odgovoriti istom merom. 
Bubba, i ja sam banova na 24 h. Šta tu tebe žulja? Valjda sam i ja neki fin ljud?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Bubba, i ja sam banova na 24 h. Šta tu tebe žulja? Valjda sam i ja neki fin ljud?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ma ne žulja ništa. Probudio sam se, popio kafu, super mi je. Džudi je pitala za Amiga zašto je banovan u banu gde smo banovani on, Yoyogi i ja a ti si odgovorio da su samo fini ljudi banovani. Logika mi nalaže da si mislio na taj konkretan ban.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Jonnhy Clash said:

Naravno da nisam. Samo odgovaram mrdu na njegove doskocice, izmedju ostalog i to da su samo fini ljudi banovani misleci na ban od 24 sata za trojicu forumasa (i mene sa njima). Takodje, mrd je bio jedan od forumasa koji je lajkovao moj 30 - dnevni ban, kao i jos 4 forumasa, medju njima i vas nekoliko moderatora. Prosto, ko pokazuje jasnu antipatiju prema mom pisanju na forumu i ko daje sebi za pravo da cinicno ocenjuje da smo samo mi fini banovani ja cu mu odgovoriti istom merom. 

 

To "prebrojavanje" ostavi za neki drugi forum. Forumaši imaju pravo da daju reakcije gde žele i za sve što im odgovara ili ne.

 

b: Da te podsetim, pošto mi se čini da si brzo zaboravio, tebi je kao i mnogim forumašima data second chance. Smatrali smo da je to ok i da će dobro uticati na ovo mesto i forumaše, osim u slučajevimatm koji nisu u stanju ili znanju da se uklope. Ono što ja vidim, ne kao moderator već forumaš, je da na svakom topiku imaš nešto da prigovoriš, dodaš, zakeraš i praviš ogrlicu od makovih perli. Odatle i pitanje "jesi li dežuran"...

 

Za ubuduće, umesto što ćeš opet da radiš iste stvari kao na b92, pokaži malo poštovanja i prekini da zanovetaš.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barracuda said:

 

To "prebrojavanje" ostavi za neki drugi forum. Forumaši imaju pravo da daju reakcije gde žele i za sve što im odgovara ili ne.

 

b: Da te podsetim, pošto mi se čini da si brzo zaboravio, tebi je kao i mnogim forumašima data second chance. Smatrali smo da je to ok i da će dobro uticati na ovo mesto i forumaše, osim u slučajevimatm koji nisu u stanju ili znanju da se uklope. Ono što ja vidim, ne kao moderator već forumaš, je da na svakom topiku imaš nešto da prigovoriš, dodaš, zakeraš i praviš ogrlicu od makovih perli. Odatle i pitanje "jesi li dežuran"...

 

Za ubuduće, umesto što ćeš opet da radiš iste stvari kao na b92, pokaži malo poštovanja i prekini da zanovetaš.

Barracuda, kao sto vecina forumasa koristi ovaj topik da kritikuje, daje predloge, izrazava neslaganje sa pojedinim odlukama moderacije tako to i ja radim. E sad kljucno pitanje moje je oko te druge sanse koju si mi ti kao moderator pomenuo, mislim 2 puta. Ovaj forum jeste neki logican nastavak proslog sa nekim izmenjenim pravilima i cinjenica je da ovde pise veliki broj forumasa koji su regularno pisali tamo kao i jedan broj trajno banovanih. Ali, ako vec svi ovde imamo sansu da pisemo onda bi trebalo da su pravila i odnos jednaki za sve. A postovanje pokazujem na nacin da ne pisem stvari za koje mislim da ce podizati tenziju na politici, cak i ne pisem vise toliko na politici, sto doduse ima i veze sa tim da je svetsko prvenstvo u kosarci i da mi je mnogo zanimljivije da tamo pisem. Moj post je bio reakcija, kao sto nisam ja dezurni, nije ni mrd da ocenjuje ko je fin ili nije, a jasno je na koga i na koji ban je mislio. Kao i u zivotu i na forumu postujem onoliko koliko dobijem postovanja, a cinjenica jeste da se ovaj forum kao i onaj prosli jasno polarizovao na 2 tabora, sto se moze videti ako se samo pogledaju reakcije na Kinikovo napustanje foruma od drugih forumasa. Ja sam itekako promenio svoje pisanje posle bana od 30 dana, u smislu da ne potenciram svadje sa drugim forumasima, da izbegavam  da pisem preterano off topic, ali nemoj od mene ocekivati da precutim kad me neki forumas direktno ili indirektno bocka. Moje pitanje za tebe kao moderatora je:

1. Da li mi (second chance forumasi) imamo na ovom forumu isti tretman kao i forumasi koji nikada nisu trajno banovani na proslom forumu?

 

Jer da budemo nacisto. Poslusacu tvoj savet i gledacu da izbegavam sukobe i carke sa drugim forumasima gde god mogu. Ali za mene je ovde svaki forumas isti. Bez obzira na doprinos na proslom forumu, bez obzira na doprinos ovom novom forumu. Od mene ce imati postovanje, kao i moderacija. Ako pokaze nepostovanje, nepostovanje ce i dobiti. Jednostavno je. A na ovom topiku cu pisati na nacin kao sto i svi drugi pisu. Predlagati, kritikovati. Uvek kad mislim da je to argumentovano i sa razlogom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ali, ako vec svi ovde imamo sansu da pisemo onda bi trebalo da su pravila i odnos jednaki za sve

 

i jesu... bukvalno jednaki za sve.  Samo što na forumu, kao i  u životu, kad vidiš poštenog čoveka da je napravio neki "zijan"  ti, tj JA, k'o vlas' neka virtuelna pozovem čoveka u podrumče, uzmem lampu i krenem da ga roštiljam dok ne prizna sve i ne obeća da neće više nikad i onakog nikakog ga pustim na svež vazduh da diše, da oseti šta može da izgubi

A kad vidim sitnu jajaricu,  seoskog djilkoša, dripca i secikesu, od ranije poznatu forumskim organima maltretiranja, ja mu pišem prijavu za pušenje pljuge i pijenje piva ispred zadruge. A imajući u vidu da pijenje pive i pušenje pljuga nije zabranjeno zakonom, ti mu nadješ da je bacao čepove i opuške na pod. Fike Fike kazna 10000 dinara ili 10 dana zatvora, kako ti volja. Bitno je samo da se komšiluk oseća opušteno i slobodno.

e sad probaj da skontaš šta ja pišem ovde i zašto.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stondisha said:

 

i jesu... bukvalno jednaki za sve.  Samo što na forumu, kao i  u životu, kad vidiš poštenog čoveka da je napravio neki "zijan"  ti, tj JA, k'o vlas' neka virtuelna pozovem čoveka u podrumče, uzmem lampu i krenem da ga roštiljam dok ne prizna sve i ne obeća da neće više nikad i onakog nikakog ga pustim na svež vazduh da diše, da oseti šta može da izgubi

A kad vidim sitnu jajaricu,  seoskog djilkoša, dripca i secikesu, od ranije poznatu forumskim organima maltretiranja, ja mu pišem prijavu za pušenje pljuge i pijenje piva ispred zadruge. A imajući u vidu da pijenje pive i pušenje pljuga nije zabranjeno zakonom, ti mu nadješ da je bacao čepove i opuške na pod. Fike Fike kazna 10000 dinara ili 10 dana zatvora, kako ti volja. Bitno je samo da se komšiluk oseća opušteno i slobodno.

e sad probaj da skontaš šta ja pišem ovde i zašto.

Još te boli kako sam te na sportu ispreskakao pa su te i drugi forumaši prozvali trolom pa moraš da vređaš sa pozicije "forumske sile". 

Ako, ako. 

Vidiš, ja isto ne volim sitne jajarice, tipove kojima je ego ničim izazvan poleteo do neba pa makar oni imali i veći uticaj od mene. Kako u životu, tako i na forumu. Nemam ja šta da probam da skontam.

Tu aroganciju, bez pokrića da ti meni nešto objašnjavaš ostavi za neko drugo mesto i druge ljude. Ovde postoje pravila pa izvoli ih se pridržavaj, kao moderator i kao forumaš. Ti si mi na ignore listi. Ne zanimaš me. Pitanje sam postavio Baraccudi. Budi šmeker, pa ne nastupaj sa pozicije moderatorskog uticaja, već reci nešto argumentovano ako imaš. Uostalom, ja se pridržavam mojih obećanja posle 30-dnevnog bana. Ali na bezobrazluke i provokacije ću itekako odgovoriti.

A drugo, svi moji banovi i problemi sa pravilima foruma su vezani za politiku a ti pošto si moderator sportske sekcije izvoli nađi mi neko kršenje pravila na košarci ili fudbalu pa me banuj za to ako možeš. Zbog povređene sujete se petljaš i glumiš advokata tamo gde nije potrebno.

A takvi moderatori kao ti će samo doprineti da ljudi počnu sve više da napuštaju forum. Ako je i ovom forumu potrebna reputacija jednoumlja samo napred. Mislim konkretno na tvoje drsko ponašanje prema drugima i kao forumaša i kao moderatora.  

Ovde ima korektnih moderatora, u smislu ophođenja i ponašanja prema drugim forumašima (namerno ih neću imenovati da vam ne dam povod za ban) ali definitivno smatram da administracija foruma trebalo da učini nešto povodom ovakvog obraćanja moderatora (tebe u ovom slučaju) drugom forumašu. Ako očekujete kulturan dijalog među forumašima rešite problem drskog i bahatog ponašanja pojedinih moderatora.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Još te boli kako sam te na sportu ispreskakao pa su te i drugi forumaši prozvali trolom pa moraš da vređaš sa pozicije "forumske sile". 

Ako, ako.  Vidiš, ja isto ne volim sitne jajarice, tipove kojima je ego ničim izazvan poleteo do neba pa makar oni imali i veći uticaj od mene. Kako u životu, tako i na forumu. Nemam ja šta da probam da skontam.

Tu aroganciju, bez pokrića da ti meni nešto objašnjavaš ostavi za neko drugo mesto i druge ljude. Ovde postoje pravila pa izvoli ih se pridržavaj, kao moderator i kao forumaš. Ti si mi na ignore listi. Ne zanimaš me. Pitanje sam postavio Baraccudi. Budi šmeker, pa ne nastupaj sa pozicije moderatorskog uticaja, već reci nešto argumentovano ako imaš. Uostalom, ja se pridržavam mojih obećanja posle 30-dnevnog bana. Ali na bezobrazluke i provokacije ću itekako odgovoriti.

A takvi moderatori kao ti će samo doprineti da ljudi počnu sve više da napuštaju forum. Ako je i ovom forumu potrebna reputacija jednoumlja samo napred. Mislim konkretno na tvoje drsko ponašanje prema drugima i kao forumaša i kao moderatora.  

 

 

ja sve da ti olakšam život... a ti ne dobacuješ 😄


Vidimo se na basketu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stondisha said:

 

 

ja sve da ti olakšam život... a ti ne dobacuješ 😄


Vidimo se na basketu.

Vidi, ja nemam problem ako neko hoce da me banuje. Samo budite fer pa uradite to u skladu sa pravilnikom da ne protestvuju opet pojedini forumasi kao prosli put. Ja se javljam na basket kad isprasimo Argentinu kao sto sam najavio vec. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/21/2019 at 3:49 PM, Eddard said:

A ko im brani?

 

Meni, moderacija.

 

Za nesto sam od tebe dobio warn, obrisan mi je post i poslat pm - upozorenje da ne lijepim videa i postove u kojima Trump ispada moron, sto je skoro svaki video ili clanak u kome se Trump pojavi. A postovi u kojima se opisuje 'genijalnost' odbijanja posdjete Danskoj i kupovine Grenlanda, ostaju.

 

Znaci, trumpanzees imaju prednost kod moderacije, a i svakako su agresivniji i imaju vise vremena.

 

U ostalom, kome se nadgornjavati oko toga je li kupovina Grenlanda genijalan potez ili nije. 

 

To su moji razlozi, ostali vjerujem imaju neke svoje.

 

Poyy

Edited by Barracuda
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Meni, moderacija.

 

Za nesto sam od tebe dobio warn

 

Istine radi, dobio si warn zbog toga što si na Veshtodelov post odgovorio agresivno i bez osvrta na sadržaj. Njegov post je bio jedan razložan odgovor na tvoju, takođe razložnu I razumnu kritiku te Trampove ideje. 

 

Dakle, oba stava (za i protiv kupovine Grenlanda) su bez problema ostala na temi, samo je srezano agresivno ad hominem ponašanje. 

 

Glupe Trampove ideje, kao ni bilo koje druge, neće biti zabranjivanje, kao i raspravljanje o njima dok god se to radi na kulturan način. Meni ne možeš da imputiraš takve tendencije jer sam se ja dobro potrudio da se na toj temi ravnopravno čuju obe strane i mislim da je to i odrađeno. Ali ako si očekivao da ćemo temu skrenuti u jednoumlje, da se na njoj samo kritikuje i pljuje Trump, to neće moći. Sada na toj temi imaš klimu u kojoj možeš da raspravljaš o Trumpu bez da te neko proganja i troluje temu do besvesti. Ali onda budi spreman da argumentovano pobijaš i takve gluposti kao što je kupovina Grenlanda. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Ali ako si očekivao da ćemo temu skrenuti u jednoumlje

 

Pravo da ti kazem, ocekivao sam bas da se kod Albukerkija skrene u jednoumlje ali izgleda da sve ide pravcem koji je moderacija zacrtala.

 

Samo nastavite. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, freethrow said:

Slabo ide ova moderacija na politici, baš slabo... Ceo pdf otišao u tri đavola, 80% ljudi se ne javlja jer su se smorili.

 

Moja teorija je da je zbog toga sto ne postoji uredjivacka politika, odnosno svako moze da kaze sta hoce. I onda dodje do kakofonije i naravno izboksuju oni najgrlatiji, sa najvise slobodnog vremena, a ostali se povuku.

 

Cak i mocni BBC ne odolijeva i gubi se u pokusaju da udovolji svima, pa su prije par mjeseci pozvali doktora medicine u emisiju da kaze koju o anti-vaxerima. Kada su mu rekli da ce imati debatu sa okorjelim anti-vaxerom, doktor je odbio da ucestvuje jer to nije imparcijalnost, nego glupost.

 

Slicne stvari se desavaju i sa fenomenom globalnog zatopljavanja, promjene klime. Naravno da je potrebno imati debatu o tome kako se suprotstaviti klimatskim promjenama ali uopste raspravljati da li se klimatske promjene desavaju ili ne, kakda je sav naucni svijet jednoglasan u tome, totalno gubljenje vremena.

 

Isto je i kada se vodi rasprava sa trumpanzama o Trumpu. MAGA, my arse.

 

Onaj forum B92 nije bio otvoren za svakoga, a nije da razni likovi nisu pokusavali postaviti svoj anticivilizacijski case na kulturan nacin. Nije im se dalo i zato je onaj forum opstao skoro 20 godina. Onaj forum, odnosno admin/mod tim foruma,  je imao muda da se opredijeli.

 

Otprilike, mislim da su ovo barem neki od razloga zasto je ceo pdf otisao u tri djavola.

 

Odoh sad u Royal Albert Hall da gledam Star Wars uz filharmonijski orkestar, ima da bude do jaja. :classic_smile:

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Honey Badger said:

 

Meni, moderacija.

 

Za nesto sam od tebe dobio warn, a glen mi je obrisao post i poslao upozoravajucu pm da ne lijepim videa i postove u kojima Trump ispada moron, sto je skoro svaki video ili clanak u kome se Trump pojavi. A postovi u kojima se opisuje 'genijalnost' odbijanja posdjete Danskoj i kupovine Grenlanda, ostaju.

 

Znaci, trumpanzees imaju prednost kod moderacije, a i svakako su agresivniji i imaju vise vremena.

 

U ostalom, kome se nadgornjavati oko toga je li kupovina Grenlanda genijalan potez ili nije. 

 

To su moji razlozi, ostali vjerujem imaju neke svoje.

 

Poyy

 

Možeš slobodno quote da baciš ovde.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Meni, moderacija.
 
Za nesto sam od tebe dobio warn, a glen mi je obrisao post i poslao upozoravajucu pm da ne lijepim videa i postove u kojima Trump ispada moron, sto je skoro svaki video ili clanak u kome se Trump pojavi. A postovi u kojima se opisuje 'genijalnost' odbijanja posdjete Danskoj i kupovine Grenlanda, ostaju.
 
Znaci, trumpanzees imaju prednost kod moderacije, a i svakako su agresivniji i imaju vise vremena.
 
U ostalom, kome se nadgornjavati oko toga je li kupovina Grenlanda genijalan potez ili nije. 
 
To su moji razlozi, ostali vjerujem imaju neke svoje.
 
Poyy


Meni je isto Glen slao pretece poruke zbog Trampa.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sprivel said:

Da, trolovanje je bilo postavljanje klipova koji prikazuju trampa kakav jeste. Ili ona dva policajca na konjima sto vode crnca na lancima kroz grad.

 

Jos cekam quote pretnje, a tvoj celokupni opus i jeste trolovanje, ali je moderacija ovde tolerantna mozda i vise nego sto bi trebalo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sprivel said:

Ranije sam postavio pitanje zasto se ostali clanovi "politicke" moderacije ne osvrcu na USA temu, nego samo simpratizeri POTUS-a.

 

Ima li nekog odgovora?

 

Nisi postovio pitanje vec si uputio apel ostalim moderatorima da obrate paznju na topik o USA. Da si iscitao nekoliko prethodnih postovao video bi da obracaju paznju. Mada ko zna, mozda su svi moderatori po tvojim objektivnim kriterijumima simpatizeri POTUSa. 

 

Jos uvek cekam quote ili si to mozda izmislio? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...