Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

4 hours ago, fancy said:

 

Vi što se praćakate grčkim plićacima uz Palmino kolo i onanišete uz buttplug u obliku gusli nikada nećete razumeti snagu i poruku te pesme. 

 

A fašisti će izaći iz Ukrajine...s nogama napred ili bez nogu, svejedno. 

 

Keep on rocking in the free world 👍

Bravo, svaka cast!

Na onako jasan, mozda malo emotivniji upis, dobih ova podmetanja i spustanja na licni nivo.
A, mozda i nije samo do upisa…

Ne mijenja stvar. Ubuduce, potrudicu se da sto manje boravim na ovim temama. Nista strasno, nisam jedini. Dobar dio kolega puskom ne mozes ovdje natjerati… 

Na kraju, da ti dam i jedan savjet. Prije odgovora procitaj napisano, i vise puta ako treba. Mozda budes bolje razumio sustinu.

Samim tim ces izbjeci ovakve situacije, koje pritom, najmanje prilice jednom moderatoru.

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Valensija said:

najmanje prilice jednom moderatoru.

 

Uh, suza mi suzu stiže.  :classic_sad: 

 

1. Kao moderator - tvoj post stoji nedirnut, tebi ne fali ništa. 

2. Kao čovek - odgovorio sam ti onako kako ton tvog posta jedino i zaslužuje.

 

Kako ono reče za licemerne u tom postu..?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno, u pitanju je bushman.

Covek kroz 5 iteracija ne moze da ukapira da to sto smo mi ovde za Srbiju ''na Zapadu'', protiv Putina, srbovanja, cetnikovanja, ne znaci da ovde sme da se vredja Srbija/Srbi, velicaju ratni zlocinci ili lamentira nad tuznom ustaskom sudbinom.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Forumas na `Bliskom Istoku` primetio moj post i konstatuje da sirim propagandu ali na nesrecu taj forumas ne zna ciju propagandu ja to sirim. Ovde kao i cesto puta ranije na slicne stvari, ukrstim ocima. Jer kako je moguce sa sigurnoscu tvrditi da neko siri propagandu a istovremeno ne znati cija bi to propaganda mogla da bude.....pritom post je u reakcijama multiplo dopadovan. Znaci multiplo se razumelo ovo sto cak ni pisac tog posta nije razumeo a to je cija propaganda izlazi iz mene...

 

Nekoliko puta sam vec nezno apelovala na minimum minimuma rezona ili informisanosti pri odgovoru na postove. Zato se desava da sve vise ukrstam ocima dok citam potpuno, sa logikom, nepovazene zakljucke na osnovu necega sto sam napisala. Mene nije lako naljutiti jer ovde dodjem samovoljno i bez pritisaka od strane administracija i raznoraznih grupa, individua i sektora. Ali sada se pitam ko bi mogao da ima takve sumnje osim upravo ovakva pobrojana tela....Sve u svemu. niti bi neko trebalo da se ljuti na moje postove gde god se oni nalazili od politike do nekih drugih tema, niti da zbog njih gubi pamet i dozovoli sebi da skrece na licni i to nagadjujuci nivo.

U konkretnom postu koji ovde kritikujem, forumas mi se obraca licno stavljajuci me u rang neke drzave i uporedjujuci me ni manje ni vise nego sa snagom propagande jednog Irana. Iran i ja - po propagandi koju sirimo smo svetske propagandne sile. Da sam juce umrla ne bih znala da me se ovako moze doziveti. Polaskana? Ma ne, samo zacudjena.

 

Znam da zvuci smesno i jeste smesno ali je bas tako kako kazem. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje za mod tim (u vezi sa banom za Koču): kako stojite sa jednom konstatacijom da današnjom Srbijom upravljaju golootočani? Da su oni danas većina u našem društvu. I kako onda u svetlu toga tumačite ban koji ste udelili?

Pojašnjenje:ne mislim da oni fizički postoje;većina nije među živima,već taj mentalitetski sklop..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad vidim taj ban za Koču. Baš je sramotno što je uz isti prilepljeno obrazloženje relativizacija komunističkih zločina. Ja to u njegovom upisu ne vidim ni u tragovima, pa me zanima na osnovu čega je moderacija to prepoznala? 

 

Pošto ste se očigledno svi složili. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga prijavio, i u prijavi naveo relativizaciju kao jedan od razloga.

 

Kako bi se drugo nazvalo kad čovek napiše splačinu šta se vi borci za ljudska prava bunite, tamo su zatvarani komunisti, šta su radili u Americi.

 

Totalno odsustvo empatije prema žrtvama, i direktnim i indirektnim.

 

Moj pradeda je 6 godina bio na Golom otoku, moj deda i njegov rođeni brat su u najosetljivijim godinama svog detinjstva bili odvojeni od oca. Ruinirana porodica. Desetine hiljada porodica su doživele istu sudbinu. Zbog nepodobnog ideološkog mišljenja. 

 

Ne govorimo o saobraćajnoj nezgodi nego o zločinu protiv čovečnosti, teškom kršenju ljudskih prava.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

Sad vidim taj ban za Koču. Baš je sramotno što je uz isti prilepljeno obrazloženje relativizacija komunističkih zločina. Ja to u njegovom upisu ne vidim ni u tragovima, pa me zanima na osnovu čega je moderacija to prepoznala? 

 

Pošto ste se očigledno svi složili. 

 

Na osnovu objektivnih saznjanja o realnosti Golog Otoka i po kom osnovu su tamo ljudi zavrsavali, a ne saznanja iz partijskog pamfleta. 

 

Link to comment
Share on other sites

Njegov upis sam shvatila slično kao što je Div opisao na temi Vox Populi - kao vrlo ironičan, nikako veličanje Golog Otoka. Na stranu pojava koja cveta poslednjih meseci, a to je da pojedini forumaši (zajedno sa moderatorima) prišivaju komunizam, partiju i Tita svakome ko napiše da je protiv (liberalnog) kapitalizma. Pravi se lažna podela na forumu koja u realnosti ne postoji, pošto smatram da ovde nema nikog ko veliča komunizam, a kamoli Goli Otok. 

Ja se zajebavam na svoj račun, ali ste davno prešli granicu dobrog ukusa, pa ne vidim da se samobanujete.

Link to comment
Share on other sites

U postu iznad se kaze da se pravi lazna podela na forumu koja u realnosti ne postoji, sto mislim da je netacno jer ne postoje lazne podele vec samo prave i na forumu i u RL. One su uvek ideoloske prirode.

 

 

Sto se tice Golog otoka, ne znam o tome toliko da bih mogla da ucestvujem, skole nisam zavrsila u delovim sveta koja su to izucavala a kako sama ocekujem minimum minimuma obavestenost za bilo kakvu raspravu, tako izbegavam da procenjujem postove sa Golog otoka. Mislim, naravno da cu se bolje obavestiti ali ne i da cu uskakati  u pricu da prikazem neko svoje misljenje na silu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mama_mia said:

Sto se tice Golog otoka, ne znam o tome toliko da bih mogla da ucestvujem, skole nisam zavrsila u delovim sveta koja su to izucavala a kako sama ocekujem minimum minimuma obavestenost za bilo kakvu raspravu, tako izbegavam da procenjujem postove sa Golog otoka.

 

Ovaj forum svet bi bio lepše mesto kad bi se više ljudi rukovodilo ovakvim razmišljanjem. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

 

Ovaj forum svet bi bio lepše mesto kad bi se više ljudi rukovodilo ovakvim razmišljanjem. 

 

Misljenje 10 000 ljudi nema nikakvu vrednost, ni tezinu, ako niko od njih ne poznaje datu temu 😄 

 

Neupucenog mozes uputiti, neiskusnog mozes poduciti. Dajmo si sansu sebi i drugima 🕊️

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fancy said:

 

Ovaj forum svet bi bio lepše mesto kad bi se više ljudi rukovodilo ovakvim razmišljanjem. 

....lepši ne znači bolji, a diskusije nisu uvek činjenice, nego se najčešće upliću i osećanja, nekad toliko jaka da bi se skakalo u bare i pisalo po bombama.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Helena said:

se najčešće upliću i osećanja, nekad toliko jaka da bi se skakalo u bare i pisalo po bombama.

 

Ijuuu...svasta ko bi skakao u baru i piskio po bombi....neverovatno sta ljudi sve rade, licno nisam videla ni da skacu u baru ni da piske na bombu ali

 

ti mozda mislis da se to radi na nacin slobodne stilske figure? Ne? Da? 

 

Skocit u baru pa piskit po bombi - ok ipak ima smisla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...