Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, oubrevo. said:

sigurno.

 

to je prvo pitanje svih zvezda koje traže trejd u lakerse, bruklin i kojekude

 

to je isto pitao milsap kad je došao u nju džersi

Jesu oni uopste pokusavali da udju u neku trejd pricu za te zvijezde koje pominjes da oce u Lejkerse, Bruklin?

Dobro je @Barkley#34 napisao, njima i ne treba zvijezda vec neki dobar igrac a takvog igraca itekako mozes dovesti ako si spreman da ides u luxury tax.

 

Milsapu vrvt prsten bio prioritet, takav tip veterana koji juri prsten u poslednjim godinama karijere kao i 90% veterana. Reddcik je druga stvar a Melo i ostali veterani koji dodju u LAL dolaze da snime film. Cekamo Mela u nekom blokbasteru.

A druga stvar, Denver Milsapa nije ni htio zadrzati, imaju bolja resenja na toj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Jesu oni uopste pokusavali da udju u neku trejd pricu za te zvijezde koje pominjes da oce u Lejkerse, Bruklin?

Dobro je @Barkley#34 napisao, njima i ne treba zvijezda vec neki dobar igrac a takvog igraca itekako mozes dovesti ako si spreman da ides u luxury tax.

 

 

možemo da se zapitamo i da li si nekada čuo da su te zvezde stavile na svoju listu trejd ili FA destinacija denver?

 

ja nisam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

možemo da se zapitamo i da li si nekada čuo da su te zvezde stavile na svoju listu trejd ili FA destinacija denver?

 

ja nisam.

Da li si nekad cuo da je Denver zainteresovan za tu neku zvijezdu? Ja nisam.

 

Ko im je branio da pojure CP3 umesto Finiksa? Tog Holidaya isto umesto Bucksa? Nesto nisam vidio da su bili zainteresovani za te igrace a mogli su ih imati.

Kao sto vec rekoh njima ne treba superstar ( naravno da bi dobro dosao ) vec neki dobar igrac koje sigurno mozes naci po ligi.

E sad, da li su oni spremni da se odreknu MPJ, pikova, da udju u luxury tax je druga prica? Vidjeli smo na primjeru Granta da nisu bas voljni da zavuku ruku u dzep.

 

Ovo im je zadnji voz jer MPJ dolazi na naolatu sledece ljeto a sigurno da nece traziti ispod 20 miliona po sezoni. Onda Jokic i bice sve teze i teze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

grant i nije igrac kojeg treba da platis puno. 

 

siguran sam da i oni kao i vecina ekipa trazi opcije na FA i u trejdovima 

 

isto je i sa spursima, mavsima i mnogim drugim ekipama 

 

uostalom, bucksi i raptorsi su ti najbolji primer koliko toga treba da se poklopi pa da te ekipe sastave roster koji je jedan od top kandidata za titulu 

 

dok neke druge ekipe za sezonu ili dve sastave tim, pa sledece sezone opet promesaju karte, jer njihove pelinke rade opasan posao. 

 

tako je kako je, samo je bzvze pisati kako denverov FO ne radi nista 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rade odlican posao za FO kojima je jedna ruka vezana jer ocigledno ne zele da idu u luxury tax previse ako i uopste a nesto ne vjerujem da u eri ovih supertimova mozes ista da uradis na terenu bez da udjes zestoko u luxury tax.

 

Ovo oko pravljenja ekipe za godinu, dvije si totalno promasio.

Lejkersi su pametno radili na draftu, spremali se za ljeto 2018 i 2019 da napadnu najjaca imena. Doveli su Lebrona ali ni sa njim nisu uspjeli da dovedu jos nesto i onda si dali sve sto su imali za AD tako da im je trebalo bar 3 godine dobrog planiranja i onda i akcije u dovodjenju Lebrona i trejda za AD. Da ne zaboravimo da je PG13 bio zicer da dodje u Lejkerse pa nije dosao, jos je Magic dobio kaznu za tampering.

 

Isto tako Bruklin je nakon debakla sa PP, Garnet trejdom dosao u poziciju da odrade restart, radili su odlicno i planski i sa mladom ekipom nakon par godina izborili plejof ( jedna od zabavnijih ekipa ). Nisu sjedjeli skrstenih ruku i cekali taj neki timeline kojim je masa ljudi opterecena vec su povukli potez da dovedu Kyrie i KD jer su imali prostora u salary capu a imanje mladih, dobrih igraca omogucilo da imaju sredstva za Hardena. Knicksi su imali prostor za uparivanje KD i Irvinga ali ih oduvali jer Knicksi su rasulo tad bili, mislim na FO. Vidjeces sledecih godina kako ce drugacije gledati na Knickse ako nastave u ovom smjeru.

 

Summa summarum, ako imas dobru ekipu onda ides da je nadogradis i da rizikujes, inace ces dobiti novu Okc koja ce se postepeno raspadati.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima dosta rezona u ovome što obojica pišete. Istina je da nikada nismo čuli da ijedan - neka ne bude superstar, već odličan igrač koji pravi razliku za osvajanje titule - želi da dođe u Denver. Takođe je istina i da njihov FO radi bolji posao nego što im se priznaje. Ali, i Miki je u pravu kad kaže ko im brani da zavuku ruku u džep, ili pak povuku neki rizičniji potez? Pored toga, i dalje sam mišljenja da ti grandioznost franšize ne daje mogućnost da tako lako sklopiš instant šampionski tim.

Link to comment
Share on other sites

Grant je dobio istu ponudu kao onu koju mu je dao Detroit. 60/3, samo sto je on trazio da bude prva ili druga opcija, a to u Denveru ili bilo kojoj ekipi koja ima neke ambicije nije moguce( iako je odigrao sezonu bolje nego sto sam ocekivao)

 

Lepo zvuci u teroji, pokazi da si spreman da trosis i igraci ce doci, ali kad se pogleda istorija Milsap je najzvucniji FA koji je dosao u Denver. Dalas je decenijama spreman da trosi, svako leto su pravili cap space za neku zvezdu, a nisu potpisali nikoga, iako je sve vreme imali legit superstara u fransizi.

 

Ici u luxury tax zbog Bizlija li tako nekog mediokriteta, stvarno nema potrebe. Birali su izmedju G. Harisa, za kojeg je postojala nada da ce da se vrati na napadacki nivo od pre 3 sezone, a koji je vrhunski defanzivac i Bizlija, koji ima brdo problema offcourt.

Ili zrtvovati MPJa za bilo sta manje od superstar return-a takodje.  

 

Sad dolaze na naplatu MPJ i Gordon, videceno da li ce se Kroenke otvoriti i biti spreman da trosi. Godinu dana posle ide Jokicev supermax.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Grant je dobio istu ponudu kao onu koju mu je dao Detroit. 60/3, samo sto je on trazio da bude prva ili druga opcija, a to u Denveru ili bilo kojoj ekipi koja ima neke ambicije nije moguce( iako je odigrao sezonu bolje nego sto sam ocekivao)

 

Lepo zvuci u teroji, pokazi da si spreman da trosis i igraci ce doci, ali kad se pogleda istorija Milsap je najzvucniji FA koji je dosao u Denver. Dalas je decenijama spreman da trosi, svako leto su pravili cap space za neku zvezdu, a nisu potpisali nikoga, iako je sve vreme imali legit superstara u fransizi.

 

Ici u luxury tax zbog Bizlija li tako nekog mediokriteta, stvarno nema potrebe. Birali su izmedju G. Harisa, za kojeg je postojala nada da ce da se vrati na napadacki nivo od pre 3 sezone, a koji je vrhunski defanzivac i Bizlija, koji ima brdo problema offcourt.

Ili zrtvovati MPJa za bilo sta manje od superstar return-a takodje.  

 

Sad dolaze na naplatu MPJ i Gordon, videceno da li ce se Kroenke otvoriti i biti spreman da trosi. Godinu dana posle ide Jokicev supermax.

 

 

To za Granta ja vjerujem da je samo neka vrsta PR-a jer posle je isla i prica da je htio da igra u fransizi gdje su GM i trener crne puti. Tesko mi da povjerujem u te price jer da je Denver bio spreman ponuditi slicnu lovu on bi ostao da igra u timu sa kojim je dosao do finala zapada i koji je legit plejof tim narednih 5+ godina za iste te pare a ne da ide u Detroit. Vrvt nisu vjerovali u njega, nisu pregovarali ni blizu tih para pa kad su vidjeli da ce ga izgubiti onda ae kao nudili smo i mi to al htio je da bude no1 ili no2 i to nakon plejofa gdje je Murray napravio show i u timu gdje je Jokic. Onda je Grant malouman sto je trazio samo 20 miliona ako je htio biti br 1 ili 2👍

 

Eto izabrali su G. Harrisa, nije islo i odradili su za mene odlican trejd za Gordona ali to nije dovoljno i sa zdravim Murrayom. Moras probati neki trejd da dovedes tako nekog kao Holidaya, ima sasvim dobrih igraca kroz ligu koji su dostupni Denveru.

 

Malo smo nerealni za MPJ superstar return ali to je vec neka druga tema. Decko ima ugovor na jos 1 godinu i to 5 miliona. Srecno sa superstar returnom👍

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako su tekli detalji pregovora, ali je Grant imao istu ponudu Denvera i ipak je zapalio u Detroit. 

 

MPJ se ne isplati davati u trejdu za bilo sta, sem za neku klasu koja moze da donese nesto vise. U ovom trenutku, sa ovim rosterom Denvera, sem Bila, ne vidim takvog igraca da je potencijalno dostupan u trejdu. Pogotovo sto ovaj trenutni core nije imao sanse da igra u PO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wesley Sneijder said:

Grant je dobio istu ponudu kao onu koju mu je dao Detroit. 60/3, samo sto je on trazio da bude prva ili druga opcija, a to u Denveru ili bilo kojoj ekipi koja ima neke ambicije nije moguce( iako je odigrao sezonu bolje nego sto sam ocekivao)

 

1 hour ago, Wesley Sneijder said:

Ne znam kako su tekli detalji pregovora, ali je Grant imao istu ponudu Denvera i ipak je zapalio u Detroit. 

Vrvt je bitan detalj pregovora bio da li ce biti no1 ili no2 opcija. A ako vec trazis no1 ili no2 opciju onda ne pucas na 20 miliona po sezoni u ligi koja 3 ili 4 opciju placa po 15-20 miliona vec trazis 30-40 miliona tako da moje pitanje je, jel on malouman sto trazi no 1 ili no 2 opciju ili je malouman sto kad vec trazi to ne trazi 30+ miliona po sezoni???

Nesto mi se ne uklapa to.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

grant ne moze da bude prva ili druga opcija u ozbiljnoj ekipi. julius randle je za njega majkl dzordan licno i personalno.

TakoE. To valjda svi znamo ali ae radi neke diskusije da bude da Grant i njegov menadzer ne znaju pa su trazili da budu no1 ili no2 opcija i onda traze 20 miliona po sezoni.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

TakoE. To valjda svi znamo ali ae radi neke diskusije da bude da Grant i njegov menadzer ne znaju pa su trazili da budu no1 ili no2 opcija i onda traze 20 miliona po sezoni.

 

nije vredno diskusije, imo.

grant nije top opcija za ozbiljne ekipe, makar po do sada prikazanom. i u pistonsima je pao u drugom delu sezone, iako je imao idealne uslove. 

 

ono, bolji je igrač od markus morisa i to je otprilike to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci 3 opcija at best i onda to da je Denver nudio 20 miliona po sezoni ali on htio no1 ili no2 ne pije vodu.

 

Realnije je bilo da su mislili da ce ga potpisati za manje, da mu nece niko nudit 20 miliona po sezoni pa kad su vidjeli da je Detroit itekako zagrizao onda ide prica da su i oni nudili toliko a i da jesu, to je vrvt bilo u zadnji cas kad je sve vec bilo dogovoreno izmedju Granta i Detroita.

 

Sti se mene tice, ne moraju nikog ni dovodit, da se Lejkersi ne zamaraju previs ena zapadu.

Link to comment
Share on other sites

Grent je ok, ali u TOP2 opcije u napadu može biti samo u tankerskoj ekipi. Na kraju će ga i taj Detroit šutnuti za neki dobar pik da li ove ili sledeće sezone.

 

 

Denver i ne bi smeo da vuče riskantne poteze, sve dok se ne vidi šta će biti sa Džamalom i koliko će da utiče na njega kao igrača. Ako se ne bude bio na nivou 2 sezone, onda bi njega trebalo trejdovati. Najlakše je predati pikove za superstara. Ova povreda Džamala je samo odložio Denverov pohod na titulu.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, KfJ said:

Rasipa se Denver. 

Logickom metodom 'koji ce nam on'

postajali su sve slabiji i slabiji, 

a fanovima Denvera ostaje da gledaju kako nema luxury tax-a

i da hajfajvuju zbog te cinjenice.

Ostali timovi idu po 30-40 miliona preko, ovi pustise da odseta svako

ukljucujuci Krega za 2 miliona.

 

Ozbiljan tim bi imao ideju koliko u lux tax mora da se ide i kad su za to dobri uslovi.

Mogli su da podignu kolicinu novca za plate potpisivanjem Bizlija npr.

Cak i ako odes sa tim preko cap-a, to je igrac koga mozes da uvaljas,

dobijes nesto drugo.

 

Oce da igraju duboko u plaj ofu sa Kampacom, Dzamajklom Grinom, Bartonom....

Na spisku imaju igrace kojima isticu ugovori za dve godine, za 2023 imaju samo mareja....

Nikakvi pikovi, nikakvi slobodni agenti.

 

Kad su onomad dobili taj bingo sa izborom Jokica, od tad likovi iz kancelarije totalno nemaju pojma 

sta da rade, zaledili se, potpuni choke.

 

 

karnisovas je otisao, nije to isti fo koji je pickovao jokica.

u narednih nekoliko meseci bi trebalo gordon da dobije novi ugovor, ako se na to odluce denverci, a i porter ce traziti velike pare. pa eto placanja lux taxa. videcemo sta ce kroenke odluciti :whistling:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što je problemčić kod Denvera je taj da se stalno potencira prilično visok plafon ekipe sastavljene od Nikole, Džamala, MPJ-a i Bol Bola, a mi nikako da vidimo išta od toga. Odatle i reasonable doubt kad se priča o njima kao nekom kontenderu.

 

Inače, logično da je Grant otišao negde gde će imati veću ulogu u napadu, jer su ga u Denveru koristili isključivo kao defanzivnog specijalistu koji je krpio odbranu igrača - ovom prilikom ih neću imenovati - koji istu ne igraju. Sa njegove tačke gledišta je odluka potpuno razumna bez obzira na to što ima ograničenja u napadu, plus je zabo i odličan ugovor.

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTIme said:

Ono što je problemčić kod Denvera je taj da se stalno potencira prilično visok plafon ekipe sastavljene od Nikole, Džamala, MPJ-a i Bol Bola, a mi nikako da vidimo išta od toga. Odatle i reasonable doubt kad se priča o njima kao nekom kontenderu.

 

Inače, logično da je Grant otišao negde gde će imati veću ulogu u napadu, jer su ga u Denveru koristili isključivo kao defanzivnog specijalistu koji je krpio odbranu igrača - ovom prilikom ih neću imenovati - koji istu ne igraju. Sa njegove tačke gledišta je odluka potpuno razumna bez obzira na to što ima ograničenja u napadu, plus je zabo i odličan ugovor.

Niko ne stavlja Bol Bola u tu pricu, niti FO niti navijaci Denvera. Decko ce biti van lige cim mu istekne ugovor. Ima potencijala ali mu je work ethic nikakav. Nije dobijao puno minuta ni kad su se raspadali od povreda, s dobrim razlogom.

 

Pritom nije fer reci da nismo nista videli od tog viskog plafona. Godinu dana ranije su igrali WCF i bili na pola sekunde od vodjstva 2-1 protiv Lakersa a to je bila rookie MPJ sezona i prvi put da je Murray pokazao pun potencijal. Pritom su bili potpuno iscedjeni posle 2 neverovatne prethodne serije. Murray je jedva hodao posle 3 utakmice sa Lakersima. Ove godine su posle dolaska Gordona igrali najbolji basket u ligi desetak utakmica dok nije pocela serija povreda a onda izbacili Blazerse bez kompletne bekovske postave.

Edited by Radalek
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...