Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Tacno sam znao da ce se 'zaboraviti' da je prosle sezone igrano u bablu, bez prednosti domaceg parketa, da su isto tako ekipe protiv kojih je sampion igrao imale probleme sa povredama, da se za dlaku moglo otici u 7.tekmu protiv osakacenog Heata... Ne znam cemu to, samo lud i neposten covek moze reci da PHX ove godine nije imao i prilicnu dozu srece do sad, ali to niti znaci da nekog treba da bude sramota zbog toga niti da se krivotvore fakti kako kome odgovara za narativ. Lakersi prosle godine jesu bili najbolja ekipa u datim uslovima i to je to.

 

 Sve ok, ali kako se za dlaku moglo otici u sedmu tekmu protiv Heata ? G6 je resena stoka razlikom vec do poluvremena 😄  Pre je trebalo da bude 4-1 da Kingova G5 partija bude krunisana pobedom...

 

2 hours ago, stoudemire said:

 

Moram da kazem da odavno nisam procitao bolji niz postova na ovom forumu od ovog tvog. Bravo, DameTime.

 

Delgisi i Drakarisu je ostalo samo da se koprcaju u svom jedu i zavisti.

 

 Kakva crna jed i zavist, ako nesto napisem sto mislim i potkrepim argumentima, zasto odmah mora biti jed i zavist ? Prvi cu vam svima cestitati ako osvojite, i sam sam rekao da mi potencijalna titula Finiksa odgovara, navijao bih za Sunse protiv LAC da nije pao Leonard, jer mi ne odgovara da on koji ima vec 2 ringa i 2 MVP osvoji jos jedan ring i jos jedan MVP final (pa i bez toga, da je prisutan). Paula ne bas da mirisem, ali ako je neko zasluzio prsten od te 84/85 generacije to je on, jer je vec deceniju medju najboljim i najpametnijim  igracima na svetu .

Bookera naravno da ne podnosim, dok mi je Ayton pravo osvezenje i voleo bih da ima vise takvih centara u ligi. Ova sezone ce me svakako boleti, ali u rangu 2015. kad su pali Kajri i Lav, visa sila jbg... Da l si ti rekao ili bodo, daj da pozivimo jos pa da vidimo potencijalni susret sa zdravim timovima, sta bi bilo. 

 

  Za pocetak da mi se malo izvidaju rane na Euru, Svajcarska me zadovoljila izuzetno, trebalo je tu biti SF, al sta da se radi, makar je Shaq zabio 3 velicanstvena gola i objasnio neke stvari a sada slusam svaki dan Its coming home po 10x 😄  Pa onda da bodrimo Durantulu, Devina, Lillarda , Midda i kompaniju do novog OI zlata pa da se spremamo za novu sezonu,...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Pa sad ako me najrecentnija dešavanja budu demantirala onda će moja teorija pasti u vodu i morati cu ozbiljno preispitati svoja uvjerenja i vjerovanja

Ovaj ... ne znam da li reper za tvoja verovanja treba da bude sudbina neke NBA franšize vredna više od milijardu dolara, koju dugo vremena vodi sumnjivi lik Sarver i koju igrački predvode likovi koji mi ne izgledaju kao sjajni karakteri (Booker i CP3). Kakve oni veze imaju sa tobom i tamo nekom pravdom? Da li znaš koliko se svako od njih trudi, šta se dešava iza kulisa, kakvi su svaki od njih karakteri i šta rade u svojim životima, itd itd. 

 

Izvini, odgovoriću ti kao što sam odgovorio Drakarisu i Delgiši:

 

Niđe veze :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Ovaj ... ne znam da li reper za tvoja verovanja treba da bude sudbina neke NBA franšize vredna više od milijardu dolara, koju dugo vremena vodi sumnjivi lik Sarver i koju igrački predvode likovi koji mi ne izgledaju kao sjajni karakteri (Booker i CP3). Kakve oni veze imaju sa tobom i tamo nekom pravdom? Da li znaš koliko se svako od njih trudi, šta se dešava iza kulisa, kakvi su svaki od njih karakteri i šta rade u svojim životima, itd itd. 

 

Izvini, odgovoriću ti kao što sam odgovorio Drakarisu i Delgiši:

 

Niđe veze :classic_biggrin:

 

Karma u ovom slučaju svakako nije osobna nego se tiče isključivo franšize. To kakvi su oni likovi u privatnom životu i kakve su im životne maksime i radna etika i još masu popratnih stvari uz to ja to ne znam niti je to moj predmet istraživanja. Posljednih desetak godina proveo sam proucavajuci knjige jednih od najpoznatijih ljudi iz područja duhovnosti a i znanosti  poput Bruca Liptona, Joe Dispenze, Gregga Braddena, Eckarta Tolla , Joe Vitalle i još ponekih i na osnovu pročitanog formirao sam neke svoje stavove i uvjerenja. Kamo sreće da sam to to mogao primijeniti dok sam bio aktivni profi igrač, međutim tada mi je glava uglavnom bila u oblacima. To što je za tebe nešto niđe  veze to je za mene sasvim prihvatljivo, ja ću to respektirati i neću se bogami niti truditi uvjeravati te u suprotno. A evo svoj post ću završiti sa meni osobno jedni veoma dragim citatom , autora Yefima Novkova koji glasi ovako.

" Stvarnost je samo predodžba nečijeg uma. Iz toga slijedi, budući da ne postoje dva identična uma, da ne mogu postojati dvije identične stvarnosti.

   Nadalje slijedi , ono što jednome izgleda kao stvarnost, drugome može izgledati kao potpuno ludilo "

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Jeste PO dosta okrnjen povredama ozbiljnih zverki ali su se na kraju u finalu našle dve vrlo dobre ekipe koje su i pre početka PO imale čemu da se nadaju. Nažalost, povrede su sastavni (i jbga neizostavni) deo priče, posebno u poslednje vreme. Svaki PO u poslednjih 15 godina je protekao uz neku povredu major igrača. 

 

Nema šta da se kuka nego kao Sunsi kad su ispušili lani za PO iako su imali sve pobede u bubbleu - Monty je odmah okupio ekipu i uz tonu optimizma poručio da idu dalje i da će sledeće sezone biti još bolji, a evo ih sada u finalu.

 

Inače, stvara se narativ da će Sunsi i Paul sigurno osvojiti a preko puta baš ozbiljna fizikalna ekipa (posebno ako Đana bude igrao) koja takođe silno želi taj prsten. 

 

Ako bih morao da prognoziram, ipak Suns in 7.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako Ante ne bude spreman, bila bi sramota velika za Sunse da ne uzmu, u suportnom je fifti-fifti i odlucice nijanse. Nije bez znacaja i ako se vrati, kako ce izgledati - videli smo da je nas Paul urnisao one 2 tekme odmah nakon povratka koliko je bio rastimovan i van fokusa.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Inače, stvara se narativ da će Sunsi i Paul sigurno osvojiti a preko puta baš ozbiljna fizikalna ekipa (posebno ako Đana bude igrao) koja takođe silno želi taj prsten. 

 

 

upravo tako. kao što je ovoj suns posadi sa paulom ovo otprilike jedina prilika da uzmu titulu, tako je i ovoj posadi bucksa ista situacija. ne računam neko drastično mešanje rostera a čak i tada, ko može da garantuje da će se narednih par sezona opet naći u finalu a da prekoputa ne bude neki aždaja-sastav.

 

ja sam glasao kod fritroua 3:4 za buckse. nije me pokolebalo što je cca jedini glasač pored mene koji je gađao buckse, lik koji se kliče nepratim

 

:lol_2:

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ako Ante ne bude spreman, bila bi sramota velika za Sunse da ne uzmu, u suportnom je fifti-fifti i odlucice nijanse. 

 

ne bih se složio da je sramota a kamo velika. bucksima će faliti sorta' cheat code đanino rame i dvokorak od 7 milja ali su i bez njega ekipa sposobna da parira glavnim polugama sunsa. možda su sunsi tada blagi favoritit ali ništa više, imo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

" Stvarnost je samo predodžba nečijeg uma. Iz toga slijedi, budući da ne postoje dva identična uma, da ne mogu postojati dvije identične stvarnosti.

   Nadalje slijedi , ono što jednome izgleda kao stvarnost, drugome može izgledati kao potpuno ludilo "

Odosmo u filozofiju/psihologiju. Mislim da se ovo gore može takođe parafrazirati kao:

 

"The world is as we are."

 

To jest, svet je onakav kakvi smo mi. Mi projektujemo na svet ono što je u nama. To je po meni jedna velika istina i voleo bih da sam to ranije saznao. Možda zato i kažem da ne trebali projektovati na NBA franšize, mada šta ga ja znam. 

 

Pozdrav 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bice bas trenutaka kada cemo se vatati za glavu, par sitnica dele neizvesnu seriju od skoro gotove serije i moze to da se okrene i na drugu stranu.

 

Secam se ko da je juce bilo kada sam mislio da se James (ozbiljno) sjebao u finalu 2012 protiv Oklahome pri rezultatu 2:1 u seriji u cetvrtoj cetvrtini kada je bilo egal. Ispali su samo grcevi, ali da se nije vratio na parket Oklahoma bi izjednacila seriju na 2:2. Bukvalno u trenutku povrede sam pomislio kako se coveku ne da. Najblizi prstenu do sada i ovo mu se desi.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, delgado said:

 

 Sve ok, ali kako se za dlaku moglo otici u sedmu tekmu protiv Heata ? G6 je resena stoka razlikom vec do poluvremena 😄  Pre je trebalo da bude 4-1 da Kingova G5 partija bude krunisana pobedom...

 

 

 Kakva crna jed i zavist, ako nesto napisem sto mislim i potkrepim argumentima, zasto odmah mora biti jed i zavist ? Prvi cu vam svima cestitati ako osvojite, i sam sam rekao da mi potencijalna titula Finiksa odgovara, navijao bih za Sunse protiv LAC da nije pao Leonard, jer mi ne odgovara da on koji ima vec 2 ringa i 2 MVP osvoji jos jedan ring i jos jedan MVP final (pa i bez toga, da je prisutan). Paula ne bas da mirisem, ali ako je neko zasluzio prsten od te 84/85 generacije to je on, jer je vec deceniju medju najboljim i najpametnijim  igracima na svetu .

Bookera naravno da ne podnosim, dok mi je Ayton pravo osvezenje i voleo bih da ima vise takvih centara u ligi. Ova sezone ce me svakako boleti, ali u rangu 2015. kad su pali Kajri i Lav, visa sila jbg... Da l si ti rekao ili bodo, daj da pozivimo jos pa da vidimo potencijalni susret sa zdravim timovima, sta bi bilo. 

 

  Za pocetak da mi se malo izvidaju rane na Euru, Svajcarska me zadovoljila izuzetno, trebalo je tu biti SF, al sta da se radi, makar je Shaq zabio 3 velicanstvena gola i objasnio neke stvari a sada slusam svaki dan Its coming home po 10x 😄  Pa onda da bodrimo Durantulu, Devina, Lillarda , Midda i kompaniju do novog OI zlata pa da se spremamo za novu sezonu,...

Ja rekoh. A što se tiče Eura , moram priznati da mi je Švicarska jedna od najomrazenijh reprezentacija. Pomalo mi je žao i Belgije ali Italijani za koje navijam od samog početka jer imaju odličnu repku i koji imaju niz od preko 30 utakmica bez poraza, čime su srušili rekord star 80 godina   i totalno su promijenili stil i filozofiju igre su sasvim zasluženo u SF. Nadam se njihovom finalu sa Englezima koji su ruku na srce imali nešto lakši put do polufinala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zvezdinho said:

Ne znam zasto se Fejkeri nadaju Lilardu kad nemaju sta da ponude. Vece sanse imaju da dovedu Kavaia. Zeli da bude u LA, moze da optuje ugovor i potpise za Lejkerse.

 

Dejmov prelazak u Lejkerse bi mi bio jedno od većih sportskih razočaranja.

 

Inače, Lebron je već jednom zvao Kandžu u Lejkerse, ali je ovaj odbio i potpisao za LA brata. 😌  Trenutno se kao potencijalne destinacije za njega spominju Dubsi, Majami, Dalas, i naravno ostanak u Klipersima (što je po mom mišljenju najrealnije da se dogodi).

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo sam procitao vase argumente ( koji shok da je Draki stalno  na Delgadovoj strani :lol_2:) i sad mi malo neprijatno kad vidim da Lebronovo fanstvo proziva nekoga za srecu. Jednu titulu mu doneo Rej Alen uz dosta srece, onda protiv GS mu doneo Kajri, gde ne bi bilo ni G7 da nisu Grina kaznili ( Lebron ga je isprovocirao jahanjem) , onda prosle sezone Denver je unakazen sudijskim odlukama, ono je licilo na LAL-SAC seriju, teska oruzana pljacka u 4/5 meceva.

 

Niko se nije zalio kad je Kavai osvojio sa Torontom titulu protiv osakacenih GS. Desava se. Ali mora se reci da Finiks igra odlicnu kosarku cele godine i zasluzili su finale. I da su svi bili zdravi verovatno bi bilo isto, jer je Finiks odigrao fenomenalan PO.

Edited by Zvezdinho
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna od kljucnih greska za Sanse 2000ih koja se desila je sto je ipak Jerry Colangelo ranije digao sidro nego sto je trebao i prodao Arizona Diamondbacks i Phoenix Suns. Diamondbacksi su za sada jedina fransiza iz Arizone, ako racunamo Major 4 sports, koja je dosla do titule i to ni manje ni vise nego dobila u finalu najuspesniju fransizu u svim americkim sportovima-New York Yankees. Jesu se raspali par godina kasnije iako su 2001 prve osvojili titulu, ali je prodao sve fransize i propustio priliku da kao vlasnik mozda spoji titule u bejzbolu i kosarci. Stagod pricali o vlasnicima, itekako znaci kada imas jednog ciji je tim osvojio titulu u drugom sportu. Ljudima su izmakle takve stvari, bolje imati takvog nego rookie vlasnika. Ne treba da zanemarimo cinjenicu da od kako je Sarver vlasnik Phoenix Mercury(WNBA), da su one osvojile tri titule.

 

Sarver je bio u mozda i u goroj situaciji od Jerry Colangela, pa su Sansi i dalje njegovi i sada igraju finale. U zavisnosti od ishoda finala, mozda se ispostavi da je naucio na greskama prethodnika.

Edited by Ta'veren
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da li može Boston nešto da ponudi za Lillarda, a da nisu Tatum ili Brown? Mogao bi taj posao malo Udoka da pogura tokom OI, on je u stručnom štabu USA. 

 

tesko. ne mogu lillardovu platu izjednaciti bez da daju horforda kojeg verujem portland ne zeli. jedino da se umesa neka treca ekipa, ali i pored toga, nema boston neke zanimljive prospekte koji bi jednog dana mogli biti bar u prici oko all-stara.

Link to comment
Share on other sites

sada sam malo procesljao ekipe da vidim gde je najrealnije da lillard bude trejdovan. treba jos imati u vidu da najverovatnije nece biti trejdovan bilo gde, nego ce i on ipak imati rec, valjda bi mu olshey toliko izasao u susret. usput, bilo bi za ocekivati da ode u ekipu koja ce biti bolja nego sadasnji portland.

 

atlanta - nema smisla

boston - bez browna tesko. da sam boston ne bih ni browna dao za njega

brooklyn - nema smisla, osim da daju irvinga za njega...

charlotte - nije nemoguce, sa nekoliko mladih perspektivnih igraca. ali zasto bi lillard isao tamo...

chicago - morali bi najverovatnije da ostanu bez lavine-a....nema smisla za lillarda u tom slucaju

cleveland - nema smisla

detroit - nema smisla

indiana - nije nemoguce, imaju igraca za trejd i moglo bi se to nekako izvesti cak i tako da ostanu jos neki igraci da igra s njima...

miami - nije nemoguce, verovatno jedna od top3 destinacija. samo da herrou nije opala cena i da produze robinsona pa da imaju te mlade igrace za buducnost. portland bi verovatno zeleo i achiuwu ili adebaya jos. 

milwaukee - nema sanse

new york - knicksi imaju prostora u capu da ga uzmu bez nekog velikog trejda. blazersi bi trazili bar robinsona i barretta...pitanje je da li bi lillard imao zelje da igra sa randleom.

orlando - nema smisla

philadelphia - kada bi blazersi bili zainteresovani za simmonsa onda ima sanse, inace ne

toronto - ima igraca za trejd ali bez njih lillard ne bi imao s kime da igra

washington - jedino ako blazersi zvale za westbrookom

dallas - jedino ako blazersi zvale za porzingisom

denver - blazersi bi zeleli murraya, najverovatnije. na mestu denvera bih poksuao sve da trejdujem osim murraya i jokica.

golden state - jedine opcija je da warriorsi izvse pljacku veka sa wigginsiom, wisemanom i pikovima prve runde

houston - nema smisla

clippers - tesko bez georgea

lakers - tesko bez davisa

memphis - ima igraca i pikova za trejd...na papiru ali jel bi isao tamo lillard uopste...

minnesota - blazersi bi najverovatnije zeleli edwardsa. opet, jel bi ekipa sa townsom i lillardom bila bolja nego sadasnji blazersi

new orleans - u teoriji ima igraca za trejd, zion i on bi bili dobri zajedno...

oklahoma - nema smisla

phoenix - nema smisla

sacramento - nema smisla

san antonio - nema smisla 

utah - nema smisla

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Da li može Boston nešto da ponudi za Lillarda, a da nisu Tatum ili Brown? Mogao bi taj posao malo Udoka da pogura tokom OI, on je u stručnom štabu USA. 

 

pa ti si gori od aingea.

 

brown plus neki pikovi i kusuri za lillyja

 

samo što bi me iznenadilo da on ode u bostan, maga gnjezdo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Necu ni da se obazirem na ove gluposti sto je Zveki provukao - Rej Alen i Kajri, totalno neozbiljno, prosto nema svrhe da nastavljam o tome.

 

 Taveren je dobro primetio, LeBron je izasao zbog grceva, onda je dao kljucnu trojku za pobedu na 94-94 i 3min do kraja

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

boston - bez browna tesko. da sam boston ne bih ni browna dao za njega

 

denver - blazersi bi zeleli murraya, najverovatnije. na mestu denvera bih poksuao sve da trejdujem osim murraya i jokica.

 

 

pa ne može to tako. ja ću vama dati ništa a vi meni nešto.

 

moraju da se daju brown, možda timelord ili murray (mada je rizično sad) i mpj ili ko već.

mislim, ne mora se danas ništa ali onda će lillard da odabere gde ide (ako hoće da ide) i ta franšiza će da istovari šta može portlandu i ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...