Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, gggggggg said:

za vas koji mislite da ne treba dobiti max, koga bi atlanta trebala dovesti umesto njega?

 

imaju dovoljno para da mu daju max i rekao bih da ce mu dati ali da li je u vakuumu igrac za max? verovatno nije i fo atlante to zna.

 

Nije igrac za max, Atalanta mu je ponudila fer cifru koju je odbio i vratio im tako sto je rizikovao dosta, ispao veliki laf i profesionalac i podigao sebi cenu istovreno dok je stigao sa njima do finala konferencije.

 

Dobice negde svoje pare sigurno, sad sto se tice Atlante njima treba vise prostora za Okongwua, Huntera, Redisha... 

 

Ali svakako ga ne bih pustio da odseta ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

Collins je igrac za 4/100 u najboljem slucaju. Ja vise to i ne gledam kao max, ozbiljno se pomerila ta finansijska granica. Meni je ovo vise neki high-mid😁

Ponudili su mu 4/90 i to je odbio. Zbog onog kucanja preko Embiida dao bi mu 5 miliona ekstra po sezoni i to je to (4/110). Tako da, slažem se - 4/100 je ok cena za njega.

Link to comment
Share on other sites

situacija je malo komplikovana. atlanta ako udje u finale, ne vidim kako mu ne bi dali max i zadrzali ga za buducnost. a mozda ga dobije i sada, jer su ipak finale konferencije izborili zasluzeno, nije ih usralo ili nesto slicno.

 

koliko znam, poslednjih meseci nije bilo nikakvih vesti ili informacija oko njegove zelje o ostanku ili odlasku kao ni da li i dalje zeli taj max ili je ok da dobije neke vece novce ali ne max. sto bi znacilo da nije promenio misljenje iz decembra kada je zvanicno odbio taj ugovor. 

 

atlanta ima dovoljno dobrih igraca da bi mozda i izdrzali bez njega ali to ne mozemo sa sigurnoscu da znamo. i sada kada su relativno kompletni i zdravi i kada su usli u finale ec, niko ih preterano nije ozbiljno shvatio i svi misle da su pre sixersi zabrljali nego sto su oni zasluzeno tu. da li ce atlanta biti bolja u buducnosti sa njegovim recimo maxom ili bez njega ali sa jos nekim role-igracima (ako odrade s&t sto lord predlaze)? moje misljenje je da sve zavisi kako atlanta gleda na huntera, koliko ga cene i da li misle da bi on mogao biti legitiman starter na cetvorci za buducnost. prosle godine u ovo vreme na njega se gledalo kao bust igracem. mozda je ova sezona samo anomalija, mozda se posle ove nove povrede opet vrati na staro i ne bude kalibar startera. bolji je defanzivac ali ni blizu suter kao collins. sa njim i capellom kao frontcourt, mnogo bi se otezao posao youngu u napadu. bez prakticno dva sutera u ekipi. da, gallinari bi mogao umesto huntera igrati na startnoj pf poziciji ali je on nepostojeci u odbrani i opet bi on sa youngom u odbrani izgledali mnogo ranjivi.

 

ako ga puste da ode, bez s&t, koga bi mogli dovesti da ga bar nekako zamene? ovi igraci ne izgledaju obecavajuce kao neke zamene. on je u sustini 20/10 igrac za 40% sutem za tri. to se ne moze naci na fa marketu ovog leta. moze se zakrpiti nekako ali i to tesko. 

 

ako urade s&t, tu vec zavisi koga bi dobili za uzvrat, ako bi uopste dobili nekoga. npr spursi bi ga mogli primiti u cap, bez da se oslobadjaju nekog igraca. tu bi atlanta imala veliki tpe, sto bi mogli iskoristiti za buduce trejdove.

 

kada bi mu dali max ugovor koji je npr. 30 miliona po sezoni. to je jos izdrzljivo za sledecu sezonu ali one tamo sezone huerter i young ce imati vece ugovore, sa jos postojecim ugovorima bogdanovica, gallinarija i capele. to bi vec bilo previse novca. naravno, capella i gallinari se vrlo lako mogu trejdovati da vlasnik sacuvaju pare, sto bi bilo i najpametnije. ako bi vec collins imao max ugovor nema smisla placati gallinarija 20 miliona i capelu 18. tu je jos i okongwu kao solidan prospekt za startnog centra...

 

sustina je da moraju znati unapred da li ce biti bolji sa collinsom kao max igracem ili skroz bez njega sa upitnim zamenama. nece se young i ekipa zadovoljiti sa jednim ulaskom u finale konferencije, zelece da ostanu tu i dalje i rekao bih da za to postoje vece sanse sa collinsom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@gggggggg

hunter je primarno SF i ofanzivno i defanzivno. moze da odigra i PF i SG situaciono ali ne verujem da ga posmatraju kao startera na PF 

48 minutes ago, Don Radonja said:

Ja ne znam sto Buksi cesce ne koriste Brook Lopeza ovako u napadu nego samo gledaju da im raspali za 3...

 

 

kada je djana nimani tu, vise se siri prostor, sto je i logicno jer on sa svojim dvokoracima stize sa trice do kosa pa bi brook onda smetao kao sidras. imao je brook vec ovakve partije u regular delu sezone, obicno kada ovaj ne igra. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nece Sansi osvojiti. Drakaris i ti ste se pobrinuli za to u ova 2 dana 😢

 

I corava koka ubode neko zrno. Zakonom velikih brojeva i on cak nekad mora nesto da pogodi :s_d:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darko said:

Ovaj ... Collins ima 13.6 poena u proseku u playoff-u, ko priča o jednoj utakmici? 

 

Da odgovorim umesto tebe - ja ne bih. Time se zakopavaš na duže staze i daješ ostalima primer da je samo malo više od solidne igre dovoljna za max. Tačno je da manje franšize nemaju tu privlačnost velikih i da je lakše preplatiti, ali valjda treba da ima neka granica. 

 

Baš se pitam braćo (i sestre) forumaši, koliko biste mu vi dali?

 

Hot take kojem bi i Stephen A Smith pozavideo. I ovo kažem kao veliki fan Young-a, koji je vojevao sa Frensisom protiv Uini-a i Francuskog lepotana još kada je Young bio u koledžu. 

Prvo, ne vidim zašto si se uhvatio samo za prosek poena u PO... ne znam koliko si uopšte gledao Kolinsa, bilo u plej of serijama ili u regularnom delu. Ali malo mašiš poentu, najbitnije je šta predstavlja Atlanti, ne nama. A meni se čini da je on njihov prospekt na koji baš računaju. @ggggggggje lepo i sa više argumentacije objasnio ono na šta sam ciljala - šta se dobija njegovim ostankom vs šta se gubi njegovim odlaskom. Koji igrač bi ga zamenio, šta mogu dobiti za njega i najvažnije, da li su bolja ekipa sa njim. Rekla bih da jesu. 

 

Svaki igrač je po nečijem rezonu preplaćen. To je zato što ih mi posmatramo iz ugla gledaoca koji misli da može tek tako da odredi vrednost igraču, umesto da na tu njihovu vrednost gledamo u kontekstu ekipe u kojoj igraju. Zato nama neki (čitaj: mnogi) ugovori deluju potpuno besmisleno i preterano (da, postoje igrači koji bi svuda dobili supermax ali to nije tema). Dakle ako se mene pita, najviše desetorici igrača bih dala max ugovor a jednom ili dvojici supermax, pa ti vidi koliko je to suludo u odnosu na realnost po kojoj liga funkcioniše. 😄  

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...