Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@sunset rubdown, @SteveFrancis#3utakmica je prelomljena onog trenutka kada je Monty odlučio staviti Crowdera na Ingramu koji je doslovlno zlostavljao Bridgesa tri četvrtine i kad je odlučio hraniti loptama Aytona kako bi ovaj mogao izdominirat u 4. Trebalo mu je tri četvrtine da shvati to i na sreću se uspio prilagodit na vrijeme. Iz nekog razloga nam ne leže ovi Pelikani. BTW ubacili smo 22 trojke iz 39 pokušaja. Kompenzirali smo malo onaj poraz protiv Brooklyna koji smo ruku na srce mogli i izbjeći.Peti smo u ligi po učinku. Večeras opet nama neugodan protivnik ali šperemo da ćemo na krilima ove pobjede nastavit niz di smo zaostatak od 11 početkom 4. uspjeli okrenut u +18. Samo 12 koševa smo dozvolili u zadnjoj četvrtini. It's something we can build on moving forward.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jecmendo

 

Objasni mi kako ces ti sprecitit taj sut spolja kada imas 4 vrhunskih sutera spolja kojih moras da cuvas, a 10 ili 20 ili 30 godine unazad imao si max 2-3 u celom rosteru, to su bili specijalci kao Kerr, Hodges ili Reggie. Igraci koji nikad nisu sutirali iz driblinga, nisi imao spacing, uopste. Da, sad si iskopao defanzivni intenzitet da branis Brooklyn. To sto gledas utakmice ne znaci da si razumeo igru.

Link to comment
Share on other sites

sumanuto je porediti intenzitet odbrane sada i pre 15 - 25 godina, kada su se pravila toliko promenila, @gggggggg je to potanko objasnio.

 

odbrambeni igraci su sada u jako podredjenom polozaju u odnosu na bilo koji drugi period kosarke koji je makar meni poznat. 

tako je kako je. nije sve po mom ukusu ali realno se nisam lozio ni na onoliko makljanje back in the days.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bodo said:

@sunset rubdown, @SteveFrancis#3utakmica je prelomljena onog trenutka kada je Monty odlučio staviti Crowdera na Ingramu koji je doslovlno zlostavljao Bridgesa tri četvrtine i kad je odlučio hraniti loptama Aytona kako bi ovaj mogao izdominirat u 4. Trebalo mu je tri četvrtine da shvati to i na sreću se uspio prilagodit na vrijeme. Iz nekog razloga nam ne leže ovi Pelikani. BTW ubacili smo 22 trojke iz 39 pokušaja. Kompenzirali smo malo onaj poraz protiv Brooklyna koji smo ruku na srce mogli i izbjeći.Peti smo u ligi po učinku. Večeras opet nama neugodan protivnik ali šperemo da ćemo na krilima ove pobjede nastavit niz di smo zaostatak od 11 početkom 4. uspjeli okrenut u +18. Samo 12 koševa smo dozvolili u zadnjoj četvrtini. It's something we can build on moving forward.

 

Ne bih mogao reci da je Kal bio zlostavljan, ali svakako da je odigrao dosta slab mec sveukupno, vrlo dekoncentrisano, spavao je i u odbrani i u napadu. Probio ga je Ingram nekoliko puta bas na taj racun. 

 

Poraz od Klinbrua je nebitan, jedino sto je bilo pametnije odmoriti igrace tu i sa rezervistima sta se uradi-uradi. Ovako smo pukli bez load managementa, no dobro. Mora se sad zveknuti Memphis, sve ove tekme protiv objektivno slabijih zapadnih ekipa su must-win.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zastotako said:

To sto gledas utakmice ne znaci da si razumeo igru.

 

Neka si mi ti otvorio oči i ukazao na nerazumijevanje. :thumbsup:  Čak si mi dao ideju da košarku učinimo još boljom, na nekih 30 feet-a dodamo liniju za četiri poena, ''mrski'' fizički kontakt potpuno ukinemo (ovo je u skladu sa novonormalnim) i voilà - možemo proglasiti kraj igre! :Hail: Dogmate, da ne kažem ziloti, ne vide pesnicu dok ih ne mlatne po faci. Samo onima koji posmatraju kroz ružičaste naočare trenutno stanje (NBA) basketa izgleda idealno i najbolje u istoriji. Realnost je ponešto drugačija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma glavni je problem sto nema navijaca, pa imas utisak kao da gledas trening utakmicu, jos plus kada dodas da se najbolji igraci stite od strane sudija (sa razlogom), dobijemo nezanimljivu utakmicu.

 

Nadam se da ce proci ova Korona, jer ovo do plej ofa bez navijaca je negledljivo.

Link to comment
Share on other sites

Da još dodam da ne bih bio pogrešno shvaćen. Nemam ja ništa protiv preovlađujućeg tipa košarke u modernoj NBA. U pitanju je prirodna evolucija igre, ona se prilagođava važećim pravilima i uslovima nastojeći da bude što efikasnija. Sva napredna statistika kaže da je igra sa bržim pace-om i više šuteva za tri efikasnija i prirodno je da takva igra bude dominantna. Da li se meni sviđa ili ne sviđa savršeno je nebitno. I to nije razlog zašto NBA gubi gledaoce. Razlog je što se 90% utakmica regularne sezone igra na leru, tj. polu-rekreativnom nivou uz često vidljivo odsustvo emocija i žara kod većine aktera. To je ono što gledaoci vide i zbog čega okreću leđa ovakvoj NBA. 

 

Solidan početak u LA-u. Neki đavo uš'o u Kuzmu. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Radalek mene ovo podseća na one fotke sa druženja kad neko izgleda kao da se uroljao zato što je napravio neki pokret u odsudnom trenutku

 

ne gledam često lakerse jer su nezgodni termini ali protiv netsa mi je izgledao kao lik od 25 godina (ne lebron od 25, već random nba košarkaš od 25, što je i dalje sjajno). jeste da lebron pažljivo dozira snagu, igra difens kada je neophodno i sve ali zaista izgleda kao lik u vrhunskoj formi, kao i uvek

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

@Radalek mene ovo podseća na one fotke sa druženja kad neko izgleda kao da se uroljao zato što je napravio neki pokret u odsudnom trenutku

 

ne gledam često lakerse jer su nezgodni termini ali protiv netsa mi je izgledao kao lik od 25 godina (ne lebron od 25, već random nba košarkaš od 25, što je i dalje sjajno). jeste da lebron pažljivo dozira snagu, igra difens kada je neophodno i sve ali zaista izgleda kao lik u vrhunskoj formi, kao i uvek

 

Veceras je bas izgledao umorno, usporeno cak, nije samo do ove fotke. Ne verujem da Lakersi mogu da priuste da Lebron rilja 40 minuta svaku utakmicu dok se ne vrati AD (sto je minimum mesec dana). Morace da preskoci neke utakmice. Ispastace ranking i MVP aspiracije ali sta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Radalek said:

 

Veceras je bas izgledao umorno, usporeno cak, nije samo do ove fotke. Ne verujem da Lakersi mogu da priuste da Lebron rilja 40 minuta svaku utakmicu dok se ne vrati AD (sto je minimum mesec dana). Morace da preskoci neke utakmice. Ispastace ranking i MVP aspiracije ali sta je tu je.

30 min max bi mi igrao kakav god da je rezultat. 

Zasluzena pobjeda Majamija mada je moglo lako u OT ali mi drago sto nije.

Dosta Sroder fali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teski dani za Lakers nation. Prebrodice se, tacno je, kada fale dva od tri najbolja igraca, tesko se boriti, ali i pored toga su dali jak otpor Majamiju. Nece biti publike ni ove sezone u PO, atako da ne vidim neku svrhu da se Bron muci i igra 35+ minuta svaku. Pozicija je najmanje bitna, a zapad je mala bara puna krokodila, najvaznije je odmorno docekati PO.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

neverovatan cirkus na kraju utakmice charlotte-gsw. sudije bas po svaku cenu zele da budu u centru paznje

 

Treba dodati i Green-a koji je poklonio pobedu.

 

 

Edited by Lmx
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bodo said:

Jel' to ista osoba osmislila dresove za Megu i Miami 😁 . Znam da je to stvar osobnog ukusa al meni je ovo nakaradno. Ubije ti volju za gledanjem. Baš šaka u oko.

 

 

mega i majemi za mene imaju bolje dresove od 60% ostatka tih liga (verovatno i 80% ali da ne ubacujem svoj bias too much)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Meni je vrh jedna garnitura Pacersa. Memfis fura fine dresove poslednje 2-3 sezone.

 

bas razmisljam da li da uzmem ovaj plavi dres pacersa, plavi milwaukeejev ili charlotteov cyan

 

uini nemas pojma, ovaj dres je bas ruzan a i koncept glup.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...