Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

16 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne postoji metrika koja ukazuje na ovo.

 

Ako se fokusiras iskljucivo na skor, Pelikani sa Zionom imaju 13-16, a Grizliji sa Morantom 9-9, nije to ne znam kakva razlika. 

 

Uostalom, Pelikani imaju bolji net rating, i raw, a razlika postaje jos veca kad se prilagodi za strength of schedule, jer su Pelikani imali tezi raspored u dosadasnjem delu sezone. Obicno se sa vecim brojem tekmi priblize skor i ocekivani skor na osnovu net ratinga, tako da moze da se ocekuje da ce situacija da se okrene u korist Pelikana kad je skor u pitanju.

 

Dodatno, Pelikani su za 0.4 poena po 100 poseda bolji sa Zionom na terenu nego na klupi, dok su Grizliki 4.4 poena losiji sa Morantom na terenu nego na klupi.

Taj strength of schedule je najmanje bitan za ovu sezonu sa svim ovim Kovid protokolima. Morant celu sezonu igra bez JJJ, kamo srece da mu je tu Ingram, to bi bila vec PO ekipa. Valancjunas je takodje propustio dosta vremena, bas od trenutka Morantovog povratka posle povrede i to igra veliku ulogu sa svim ovim statsima. Opet imaju bolji skor od Zajonove ekipe. Memfis je naprosto mnogo jak kada je tu JJJ u paru sa Morantom. Bez ikakve dileme su jaci od Pelikana.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne postoji metrika koja ukazuje na ovo.

 

Ako se fokusiras iskljucivo na skor, Pelikani sa Zionom imaju 13-16, a Grizliji sa Morantom 9-9, nije to ne znam kakva razlika. 

 

Uostalom, Pelikani imaju bolji net rating, i raw, a razlika postaje jos veca kad se prilagodi za strength of schedule, jer su Pelikani imali tezi raspored u dosadasnjem delu sezone. Obicno se sa vecim brojem tekmi priblize skor i ocekivani skor na osnovu net ratinga, tako da moze da se ocekuje da ce situacija da se okrene u korist Pelikana kad je skor u pitanju.

 

Dodatno, Pelikani su za 0.4 poena po 100 poseda bolji sa Zionom na terenu nego na klupi, dok su Grizliki 4.4 poena losiji sa Morantom na terenu nego na klupi.

 

Samo sto Moranta treba posmatrati u kontekstu sa JJJ koji je povredjen.

 

Takodje ovaj Memfis je vise sastavljen kao tankerska ekipa dok se od Pelikana vec ove sezone ocekuje minimalno PO sa veteranima kao sto su Adams, Redick,Bledsoe i ovim pod znacima navoda mladim igracima koji su u najboljim godinama kao sto su Ingram,Hart, Ball...

 

Pre neki dan sam pisao da je po meni veci  problem tu u Ingramu nego u Zionu i da nisu uopste kampatabilni.

 

Doduse i Zion mi je veliko razocaranje tako da su mi ova poredjenja sa Janisom komicna, kakav god da je bacac koplja Janis, on pobedjuje maltene od prvog dana . Milvoki je od podruma lige jako brzo postao kakav takav contender.

 

Pre svega jer mi Zion u drugoj godini deluje kao istroseni debeli veteran, nikakav impact u defanzivi nema i na skoku je skandalozan...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Istroseni veteran. Da, samo sto napredne brojke ukazuju na nesto drugo. Decko ima 20 godina i kad mu dajes loptu i postavis igrace oko njega kreira kao retko ko u njegovim godinanam, eye test je jos povoljniji. Usput ima fizikalije, glavu i motivaciju da bude dobar defanzivac a dan danas je bolji na tom  delu terena nego Luka. Sigurno nece biti na dnu lestvice po real-plusminus na svojoj poziciji u svojoj 26. godini kao sto cini debeli 74. od 80. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zastotako said:

Istroseni veteran. Da, samo sto napredne brojke ukazuju na nesto drugo. Decko ima 20 godina i kad mu dajes loptu i postavis igrace oko njega kreira kao retko ko u njegovim godinanam, eye test je jos povoljniji. Usput ima fizikalije, glavu i motivaciju da bude dobar defanzivac a dan danas je bolji na tom  delu terena nego Luka. Sigurno nece biti na dnu lestvice po real-plusminus na svojoj poziciji u svojoj 26. godini kao sto cini debeli 74. od 80. 

Napisao sam u defanzivi i skoku.

 

Kakve veze ima sad Luka u celoj prici i njegova defanziva, Ziona gledam iz prizme nekog generacijskog 1 u 10 godina talenta sa vanserijskim fizickim predispozicijama.

 

Dobili smo meshinu kojoj ne moze kurir ispod nogu da se podvuce kad skoci. Bukvalno mi nekad deluje kao ova verzija propalog Blake Griffina. 

 

Na zadnjih 8 meceva ima 3 blokode sto je skandal. 

 

U prvi mah sam mislio da je do fizicke spreme ali vise nisam siguran da je samo to u pitanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Trreci poraz zaredom🤦‍♂️ poceo je Wasington da igra, mnogo bolja izdanja👍

 

Ovo je suludo da igra Lebron 43 minuta

Gledao sam zadnju četvrtinu i produžetak. Stvarno se hendikepirani neigranjem AD i Schrödera. Puno je to čak i za vas. Bron će puknuti ako bude ovako morao dalje. Promašio je bacanje za pobjedu 9 sekundi prije kraja. Ali po meni ne bi bilo pravedno da ste dobili ovo obzirom kako su Wizardsi odigrali završnicu . Imali su i sedam razlike čini mi se 2 i nešto do kraja. A i Bron je napravio faul u napadu akciju ,dve prije koju suci nisu svirali a u nastavku iste je pala trojka. Ovo vam je ako dobro brojim četvrti produžetak u zadnje dve sedmice. Jedna je morala i otići na kontra stranu. Washington se diže u formi očito. Sve u svemu interesantna završnica meča. Ne znam kako se odvijalo prije ali sam vidio da su Jezerasi imali dvocifreno vodstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ništa komentar za ovo gaženje? 

 

Mislim jeste Portland stvarno ograničena ekipa bez Nurka i Mekaluma, ali opet ih ubiše pošteno.

Prilično neočekivano laka pobjeda. Ja kao vječiti optimist se nisan nadao ovakvom ishodu. Ne toliko pobjedi koliko načinu na koji su došli do nje. Sunsi očito igraju sa puno samopouzdanja. Atmosfera koja se može vidjeti na time outima se čini sjajna. Booker je digao nivo svoje igre na viši level ali po meni najviše zasluge za ovakav rasplet idu CP3u. Pravi vođa on and off court :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Marvin said:

Šansi na 20-10 :Hail:

Na prekidu prethodne sezone (pre mjehura) : 26-39

 

 

Za sada najveca razocarenja Dalas i Denver (i jedni i drugi pogotovo defanzivno)

Po meni čak više Denver jer nekako znam da imaju puno visi plafon. Ne sviđa mi se u kom pravcu ide igra Dallasa. Svaka čast Luki na njegovom developmentu ali čini mi se da sve više postaje Ball hogger. No to je samo moj dojam . Može biti da loše percipiram

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kockaju se poprilicno sa razvojem MPJ-a i za sada im se ne isplacuje. Kada bi on poceo da isporucuje ono sto se uprava nada mozda ni ta defanziva ne bi bila toliko upadljiva. Ali meni ne deluje da ce se to ikada desiti. Mozda mogu da nadju neki tim u rebildingu koji bi dao korektnog igraca za asseta sa kojim treba da se radi.

 

Sa druge strane zemlje, moze li Boston nekoga da zajebe da uzme Kembu?

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ajde priznaj da ti je "trade machine" homepage?  😄

 

 

Ps. Džulijus fakin Rendl ima 26 godina?  ŠKK

 

Bukvalno sam mislio 32-33.

 

može da mi bude poster iznad kreveta, kapiram da thibs na vajberu šalje leon roseu ideje kako sve utopiti knicks i mavs pik da bi igrali prvo kolo plej ofa šest tekmi 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...