Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

As has become routine, the story of the game was the play of the point guards. Quickley didn’t shoot it particularly well (5-13 for 16 points), but dished out 7 dimes and grabbed 6 rebounds. Meanwhile, Elfrid Payton was his usual burlap sack of dookie. Tom Thibodeau yanked him early in the first quarter for some lackluster play, and he came back to start the second half to promptly blow three straight defensive assignments against Coby White. Look at this shit.

 

 

So Thibs called timeout...and kept Payton in the game. Elf continued to play like shit, and yet Thibs kept him in for most of the third quarter. It was maddening.

 

 

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan hot take: ne bih u životu imao Porzingisa kao bitnog člana rotacije, koliki god unicorn bio. Sinoć kad se lomilo, Ayton rovari i rilja sa jedne strane, a ovaj salonac neobavezno cepa trojke kao da je sredina druge četvrtine.

 

Ne znam šta bi Sunsi mogli da urade da malo pojačaju rotaciju jer mi njihova klupa deluje baš skromno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@uini Smešna mi je malo, a verovatno i tebi, čitava ova nova ikonografija i jezik novih mladih igrača u NBA, pa među tim stvarima i ovo okretanje. Još jedna gadost koju je valjda Stef omasovio i pokrenuo. Tu ubrajam i ono smešno pokazivanje bidža kada se postigne koš i dodatno, a onda i moj favorit - kada neko uspe da zavrne ulaz levom rukom ili polaganje samo jednom rukom, pa onda ide gledanje te magične ruke i eventualno hlađenje ruke od strane saigrača.

 

Ne smeta mi, neću da budem grumpy old man, samo mi je smešno. Više volim ligu u kojoj se cepaju trice, završavaju napadi čim se napravi analitički dobar šut, benigno proziva i glumi ludilo nego ligu u kojoj Boweni podmeću noge na skok šutere, lome se igrači u kontri sa leđa (slučaj Država protiv Kevin McHale-a za ubistvo Kurta Rambisa), poludžukačka odbrana Detroit Pistonsa protivu Džordana, Lejmbirovo podmetanje Juingu pod noge, te faul koji je okončao Čabarkapinu karijeru od strane Denija Fortsona... Finese su u pitanju, kao i kod svakoga valjda, pa su mi, na primer, serije NY - Chicago među najboljim basketima, a i tu je bilo jako tvrdo, ali ne i prljavo, bar koliko se sećam...

 

Ne znam koliko je ažuriran ovaj sajt: https://www.lineups.com/nba/team-rankings/defense ali Netsi imaju dosta problema u odbrani prema ovome, a kapiram da će se situacija samo pogoršavati dok se ne uigraju. 

 

@Chaos Is Me

Meni je najgore kod Porzingisa što nema ni naznake da bi mogao da pokuša da nabaci makar neki jadni poluhorog ili kretnju na postu. Razumem i nesretnu građu, i 220, i sjebana kolena i onemogućene lateralne kretnje, ali ne može niko da me ubedi da nije u stanju da nabaci barem neki potez koji podseća na centra, nešto što nije samo fejdavej...

 

 

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, freethrow said:

@uini Smešna mi je malo, a verovatno i tebi, čitava ova nova ikonografija i jezik novih mladih igrača u NBA, pa među tim stvarima i ovo okretanje. 

 

ja moram da priznam da sam mnogo voleo u svom prajmu na basketu da šutnem i krenem nazad u odbranu pre nego što uđe u koš. to slomi čuvara više nego to što si ubacio treću redno.

 

@Chaos Is Me

pominjao je freethrow već oko zingisovih lateralnih kretnji monorail robota. jeste njemu šut bio uvek forte ali nije nikada bio durant, već je u kombinaciji sa tom hitrošću, dinamikom - promenom pravca, sve to izgledalo zastrašujuće u potencijalu.

 

nije mi nikada bio omiljen više zbog svoje naravi ali ne mogu da kažem da mi nije žao što sada izgleda ovako nepokretno. još je mlad, možda uspe za par sezona da se oporavi fizički a i da modifikuje svoju igru, nešto dodatno nabaci da bi nivelisao ovo fizičko stanje u kojem je. ne izgleda dobro u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, đubrivo. said:

 

ja moram da priznam da sam mnogo voleo u svom prajmu na basketu da šutnem i krenem nazad u odbranu pre nego što uđe u koš. to slomi čuvara više nego to što si ubacio treću redno.

 

@Chaos Is Me

pominjao je freethrow već oko zingisovih lateralnih kretnji monorail robota. jeste njemu šut bio uvek forte ali nije nikada bio durant, već je u kombinaciji sa tom hitrošću, dinamikom - promenom pravca, sve to izgledalo zastrašujuće u potencijalu.

 

nije mi nikada bio omiljen više zbog svoje naravi ali ne mogu da kažem da mi nije žao što sada izgleda ovako nepokretno. još je mlad, možda uspe za par sezona da se oporavi fizički a i da modifikuje svoju igru, nešto dodatno nabaci da bi nivelisao ovo fizičko stanje u kojem je. ne izgleda dobro u svakom slučaju.

Gde ces nazad na basketu? 🤔

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

kad smo kod zingus-dingusa, mnogo mi se svidža bill simmonsova teorija-podela junikorna:

 

So maybe there are three versions of an NBA unicorn:

the one we had/haven’t seen before but might be replicable (the traditional unicorn),

the one we’ll probably never see again, but I won't be stunned if I see one (the tweener unicorn),

and the one we’ll definitely never see again (the true unicorn).

 

https://www.facebook.com/ringer/videos/4069814676396785

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

CP3 prži u poslednje vreme. 

Pročitao sam na Bright side of the Sun ali nisam išao provjeravati podatak da je CP3 u ovih odigranih 19 mečeva već prebacio za 25 poena učinak Rubia iz kompletne prošle sezone. Zvuči pomalo nevjerojatno ali nema razloga da sumnjam u vjerodostojnost onoga što su napisali. Ayton vs Luka skor 8:1 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...