Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Mislim da Real nece, mislim da nije budala da ide u Barsu (a i ne znam dokle ce im se gledati kroz prste, druge su prebacivali u nize lige za manje), ne verujem ni da bi isao u PSZ kao ni Italiju, tako da ostajemo mi i Siti. Verujem da smo u prednosti nad ostalim engleskim klubovima trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Pominjali su se Zubamendi i Daglas Luiz u zimskom prelaznom roku.Znamo da Edu i ekipa već unapred planiraju koga će dovesti.Tako je bilo i sa Rajsom.

Arsenal je sada u situaciji da može da dovede gotovo bilo koga jer je zdrava sredina i ima odličnu mladu ekipu,tako da to treba iskoristiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam kakvi su vam utisci nakon osvojenog boda,ali moji su pozitivni.Mislim da nije moglo drugačije da se odigra a da rezultat bude bolji.Ima više razloga za to,a najveći je rezultati na Etihadu prethodnih godina.Napravio se pomak i Arteta je ovo taktički maestralno odradio.Gabrijel,Saliba i Rajs su pravo blago.

Ima još dosta da se igra i mislim da ova ekipa može do titule,iako Liverpul ima najlakši raspored.

Link to comment
Share on other sites

Nema ovde cega pozitivnog. Cak ni ovaj osvojen bod. Razocaran sam kako je odigrana jedna od najbitnijih utakmica u poslednjih  15-ak godina. Moralo je ovde da se ide na pobedu po cenu i poraza jer da kraja imamo ubedljivo najtezi raspored i ovaj bod ne znaci mnogo. Brighton(A), Aston Villa(H), Chelsea(H) i u poslednja 4 kola Spurs i Utd u gostima.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTripleDouble said:

Nema ovde cega pozitivnog. Cak ni ovaj osvojen bod. Razocaran sam kako je odigrana jedna od najbitnijih utakmica u poslednjih  15-ak godina. Moralo je ovde da se ide na pobedu po cenu i poraza jer da kraja imamo ubedljivo najtezi raspored i ovaj bod ne znaci mnogo. Brighton(A), Aston Villa(H), Chelsea(H) i u poslednja 4 kola Spurs i Utd u gostima.

 

Sve to stoji,ali ako si na Etihadu uzeo bod poslednji put 2016. godine,onda ovaj rezultat izgleda pozitivno.Nije smelo da se krene ofanzivnije jer bi se previše izložili Žoržinjo i Kivior koji ne mogu da isprate brže igrače Sitija.U par navrata se videlo koliko je Siti opasan kada se Arsenal više otvorio.I dalje je ovo mlada ekipa i bitno je da rastu.Ne može sve preko noći.

Link to comment
Share on other sites

Videlo se koliko je Odegard dominantan u odnosu na ostale kada krene sa loptom, niko nije mogao da mu parira na sredini od igraca Sitija, ali je bio okupiran i poslovima da udvaja igrace i da se vraca duboko i brani, ocito naredba od Artete. Tu je pitanje koliko je Arsenal dobio ili izgubio jer bi bilo mnogo vise njegovih akcija, pasova i prodora da je bio rasterecen. Najveca ironija od svega je sto Arsenal ima vrhunski vezni red (Zorzinjo, Rajs i Odegard su isti nivo kao i Rodri, De Brujne i Kovacic - od kojih se poslednja dvojica nisu videli na terenu), ali su se svesno branili i isli na kontre, pa je posed lopte bio 72-28 u korist Sitija. Mislim da se to nikada nije desilo Arsenalu, bar od kad ja pratim od Arsena Vengera da ih neko unisti tako sa posedom lopte. Kukavicki, ali mozda korisno - videcemo. Za Liverpool svakako korisno. Da se razumemo, i Ljupko je ovako odigrao pa je usao u istoriju, ali i dalje mislim da je Siti samo malo na papiru jaci i skuplji tim, ali nikako ubedljivo da ih ovoliko pustis da igraju. Tek u momentima je Arsenal napravio neki presing po celom, i tada Siti je uglavnom gubio loptu. Ne igraju u Sitiju 10 Zidana, pobogu. 

Link to comment
Share on other sites

Arteta je postavio ekipu kao Murinjo iz najboljih dana.

Mogao je prepisati svoju taktiku iz prve utakmice protiv Sitija gde su konstantno bili opasni iz kontranapada i gde su zasluženo pobedili.

Siti ove sezone nije nepobediv,štaviše Liverpul je pokazao njihove mane.

 

Ali Saliba i Gabriel su strašan štoperski par,vrhunski su danas odigrali,Haland je izgledao kao kadet pored njih dvojice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

Super je bod, ali je Arteta precenio Siti (koji je dosta slabiji nego prosle godine), a potcenio svoj tim. Ovaj bod ce da znaci titulu za Liverpool.

 

Liverpul ako osvoji titulu neka se ubiju i jedni i drugi. Da ne pricamo sto ih sere toliko da je trebalo bar jedno 7-8 bodova manje da imaju u ovom trenutku.

 

Trebalo bi sve to da se vrati u poslednjih 9 utakmica.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Liverpul ako osvoji titulu neka se ubiju i jedni i drugi. Da ne pricamo sto ih sere toliko da je trebalo bar jedno 7-8 bodova manje da imaju u ovom trenutku.

 

Trebalo bi sve to da se vrati u poslednjih 9 utakmica.

 

Ovako moze da iskomentarise samo neko ko je odgledao 1 celu utakmicu u premijer ligi, i procitao par vesti. U suprotnom, znao bi da:

 

1) Liverpool vecinu sezone igra osakacen bez 5-6 prvotimaca. Trenutno od najbitnijih fale Zota i Aleksandar Trent vec duze vremena, ne zna se ko je bitniji.

2) Najbolji igrac Salah nije bio tu mesec dana kada se lomilo da li ce Liverpool da ostane u trci za prvo mesto

3) Od 20 pobeda Liverpula ove sezone, 7 su bili preokreti - to nije "kenjanje", to je karakter i vera u sebe.

4) Klop je najavio odlazak na polusezoni - treba i voditi tim, i igraci da budu prisebni kada znaju da im trener odlazi na kraju sezone. Neko ce reci da to moze da donese motivaciju, ali u praksi nikad nije dobro jer igrac ne zna na cemu je i da li ce biti u milosti ili nemilosti sledeceg trenera.

5) Klop je "izmislio" Mekalistera za "baksis", momka koji igra na nivou desetostruko skupljih veznih igraca. Uz njega i klince Eliota i Bredlija, a zbog visih sila prinudjen je da igra sah svaku utakmicu i rotira. Npr. danas je i Robertson bio povredjen pa je igrao sa Gomezom na levom, a Bredlijem na desnom beku.

 

Uz sve to, Liverpool je 2 meseca pre kraja prvenstva na prvom mestu. Ukoliko uzmu titulu, to ce biti knjiski primer jedne od najzasluzenijih titula u istoriji Premijer lige, a ucinak Klopa u ovoj sezoni ce se proucavati na svim trenerskim akademijama.

 

 

Sto se Arsenala tice, ne mogu da kazem da sam veliki ljubitelj ove Artetine generacije (iako odlaskom Cake nema tu nijednog neprijatnog igraca) ali ne bi mi bilo zao da bas oni uzmu titulu - kao prvo, pozdravljam politiku gde se treneru daje sansa na duze, kao sto ja Arsenal dao Arteti. Drugo, Arsenal godinama proizvodi igrace, a ne kupuje na gotovo kao mancesterski Arapi. Osim danasnjeg podbacaja, uvek su igrali napadacki i moderan fudbal sa mnogo manje ulaganja od Junajteda, Celzija... jos od jedne od najkul ekipa u istoriji premijer lige sa Anrijem, Bergkampom, Piresom...

Edited by diego
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1) Igraju oni sa dosta povreda i svaka im cast, ali broj pobeda zbog sudija i u 90+ minutu prevazilazi Junajted iz najboljih dana.

 

3) To je bukvalno definicija kenjanja i pomoci sudija.

 

4) Ovo za Liverpul ne vazi jer je hijerarhija vrlo odredjena, plus ce mnogi igraci otici na kraju sezone. Ne utice uopste, moze da utice samo pozitivno.

 

5) Klop ga uopste nije izmislio, i na WC i pre toga u Brajtonu se videlo kakav je to igrac. Hteli su ga mnogi, on je hteo u Liverpul, svaka cast kako igra, ali niti je bilo za baksis (35 miliona), niti ga je izmislio. To sto je Celsi preplatio 10 igraca ne znaci da je ovaj dosao za baksis. Sta je onda sve Arteta izmislio, Saliba za 25, Edegor za 35 (ko li je bolji, on ili Mekalister, a ista cena?), Trosar za 20 i tako dalje i tako blize.

 

Liverpul ako uzme titulu to ce biti knjiski primer prodaje dva najjaca tima i epskog chokea.

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Drzi se tenisa druze, i tamo lupas kao Maksim po diviziji, ali bar sa vise dostojanstva. Ne znam sta ti je Liverpul ili Klop uradio, mozda si pao neki tiket, ali niko ne gura Liverpul ove sezone, svaki gol i svaki bod je krvlju i znojem zaradjen. 

 

Nastavi da lupetas slobodno, ovo je ionako preteran offtopic, thread je za Arsenal. Prvo sam mislio da imas nesto pametno da kazes, ali si se i u tenisu i fudbalu dokazao da samo zelis da kontriras i nisi spreman na diskusiju i da bar malo popustis tvoj tvrdoglavi, i skoro uvek pogresan stav. Iz tog razloga, ovde povlacim granicu i ignorisem te, nista licno, vec jednostavno ne zelim, cak ni slucajno da procitam ostrascene gluposti koje pises, i onda izvrces realnost da bi ih opravdao, i ne ulazis ni u kakvu konstruktivnu diskusiju sa bilo kim na forumu. 

Edited by diego
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja najsrecniji sto se jucerasnjom taktikom "ubio" napadacki potencijal tima, ali dobro je videti da ekipa moze i ovakvu utakmicu da odigra sto bi recimo moglo mnogo da znaci ako se dodje do finala LS. Jeste bio bunker, ali itekako cvrst i disciplinovan, dakle nije samo ono idemo stati nazad da se branimo pa sta nam Bog da. Siti je najveci deo meca bio jalov u napadu i sveden na 2-3 sanse za 90+ minuta. Limitirati takvog protivnika u napadu je veliki posao da se ne lazemo. E sad jbg nije sve u Arsenalovim rukama do kraja, ali sam siguran da ce Liverpul negde da izgubi bodove. Raspored je tezak po Arsenal i bice tesko pobediti sve do kraja, ali nije nemoguce. Mec po mec, pa cemo videti. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam samo drugo poluvreme. Parti mora da igra u 11. Tih par kakvih-takvih napadačkih akcija u II pol. uglavnom je započeo on, pasom koji probija linije MCI. Vrhunski igrač, po meni u rangu sa Rajsom. E sad, da li treba da igraju obojica u paru, iza kapitena...po meni, da.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, harmonajzer said:

Gledao sam samo drugo poluvreme. Parti mora da igra u 11. Tih par kakvih-takvih napadačkih akcija u II pol. uglavnom je započeo on, pasom koji probija linije MCI. Vrhunski igrač, po meni u rangu sa Rajsom. E sad, da li treba da igraju obojica u paru, iza kapitena...po meni, da.

Nije još spreman Parti 100%,inače bi igrao u startnih 11.On bi mogao biti taj presudni faktor u borbi za titulu ako pronađe formu.I da,treba da igra sa Rajsom u paru.

Inače,juče je Arsenal napokon imao baš jaku klupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja donekle prizeljkujem da ispadnemo. Imacemo ultra gust raspored ako prodjemo ovo, nismo dovoljno jaki da osvojimo i LS i PL, ja bih se fokusirao na PL.

 

Iako je verovatno lakse osvojiti ovu LS. Realno, pobednik Real - Siti je jedini tezak protivnik i verovatni osvajac. Ova druga polovina je smehotres, to bi trebalo sve da bijemo rutinski, ukljucujuci Bajern.

 

Da je situacija u ligi drugacija nemam sumnje da bi im naplatili sa kamatom prethodne poraze, ne bi me cudilo ni da ih ponizimo.

 

Ovako, tesko.

Link to comment
Share on other sites

Arteta na konferenciji izjavio da je lako pobeđivati iz vikenda u vikend,ali sad nakon poraza treba pokazati karatker.Slažem se.Da vidimo da li je ova ekipa dorasla izazovu ili ćemo čekati neku novu priliku.

Nije još uvek ništa izgubljeno.Mora Mikel da ih podigne i da nastave tamo gde su stali pre Vile.

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 12:41 AM, diego said:

3) Od 20 pobeda Liverpula ove sezone, 7 su bili preokreti - to nije "kenjanje", to je karakter i vera u sebe.

 

On 4/1/2024 at 2:47 AM, McLeod said:

3) To je bukvalno definicija kenjanja i pomoci sudija.

 

Ja se izvinjavam ali tek sad vidim ovo... Bukvalno wtf.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...