Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Igrao je dobro u jednom periodu. On je jedan od igraca koji nije dobio pravu sansu. Hajde sada, igra dobro ovaj par, Vajt je na kraju ispao dobro pojacanje (pod uslovom da igra na ovom nivou narednih 5 godina 😉 ) ali Mari je jedan od onih koji iz nekog razloga u Arsenalu nikada nisu imali pravi tretman.

 

Svakog stopera bukvalno treba uporediti sa Koselnim. Tog lika smo trpeli i kao kapitena godinama, dok nas je unazadjivao konstantno i konstantno, ali eto, kul tip, dobra tehnika, daje dosta golova jelte.

 

I na drugim pozicijama su se trpele stetocine i cekali se posle povreda u nedogled, a cak i igraci koji su bili jako dobri jedno vreme, kao na primer Vilser ili Remzi, ili Song, imali su nenormalan kredit u poredjenju sa onim sto su donosili. Uvek smo im gledali kao maksimum ta dva meseca gde su doziveli eksploziju, a ostalih 10 bili u fazonu drzi ga u timu proradice.

 

Istovremeno i danas se desava, evo na primer sa Martinelijem, kao i kako su Saka i Smit Rou dobili sansu, da treba da se povredi pola tima ili neko napravi sranje da bi dao igracu sansu i on POKIDA odmah i onda se pitas sta oni rade na tim treninzima i u tom klubu, i to nije samo Artetin pecat, to je radio i Venger u poslednjih 7-8 godina svoje vladavine.

 

A inace ne svidja mi se slanje na pozajmice ovakvih igraca, sem ako su oni potpuno nezadovoljni i zahtevaju to od kluba. Jednostavno, posle duzeg vremena, deluje da imamo sirinu u timu i da smo solidno popunjeni svuda. Ali to tako deluje jer su nas zaobisle ozbiljne povrede u ovom periodu. Mi smo navikli godinama da igramo bez 3-5 bitnih igraca konstantno, ako nam se desi to opet, bukvalno nece imati ko da igra.

 

Ako vec to radis, moras da spremas i mladje zamene, a mi u klubu, bar da ja znam, nemamo nijednog klinca defanzivca po vokaciji, da je iole potencijal. Imamo tu i tamo neke napadace, evo ovaj mali Patino, i ima tu nekih Nketijinih klonova, ali sve je to slabo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Mari nije loš igrač ali je slabašan i suviše salonski igrač, još se sećam kako ga je Lukaku otresao kao komarca svojevremeno. U situaciji kad već imaš Whitea u koga je uloženo mnogo a koji je i sam "štoper tehničar" ne baš impresivnih fizikalija, meni je ovo logičan potez. 

Link to comment
Share on other sites

Loša igra večeras gotovo celog tima.Slabo kretanje tokom utakmice.Niko se nije otvarao i tražio slobodan prostor između linija,osim Martinelija koji se trudio ali bez učinka.

 

Bezveze Parti dobio crveni.Sad preskače Barnli.

 

edit:

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Tavaresa je trebao na levu stranu i nekog iz veze gore na lažnog špica, šta god. Da imamo napadača, Top 3 iz šale. Ovo je na nivou blamaže za mene, sramotno. Da smo im dali 4 komada i odradili rutinski. Nude se svi da završimo u top4, i do kraja ćemo usrati sve.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BratMinli said:

Jel se kuva nešto u gunnerskoj kuhinji? Stiže neki kapitalac? Ide neko od naših marioneta? 😀😎

Pominju se svi živi ali i niko 😄 .Uglavnom,sigurno je da Arteta želi veznjaka i napadača,samo je pitanje hoće li uspeti da ih dovede.Bio je na "izletu" kod vlasnika u Americi,pa ih je valjda ubedio da mu daju love.

 

Od veznih igrača Artur izgleda nije više u priči jer nisu klubovi mogli da se dogovore oko pozajmice.Arsenal ga želi do kraja sezone a Juve traži 18. meseci.Sad je aktuelan Daglas Luiz iz Vile(nešto sam ga slabo ispratio) i Ruben Neveš.Tilemans i Bisuma više nisu u igri ili se bar o njima ne piše.

Što se tiče napadača,pošto od Vlahovića nema ništa,klub se okrenuo ka drugim rešenjima.Pominju se napadač Napolija poreklom iz Nigerije,Isak,Kalvert Luin i napadač iz Lila.Videćemo da li će nekoga dovesti.

 

E da,Leno je na izlaznim vratima.

 

edit:

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasha arsenal said:

edit:

 

Nekako mi se čini da Čembers nije dobio pravu šansu, da su često gori od njega igrali. Setim se na prvu loptu kako je pre povrede dobro igrao na desnom beku kada je Beljerin briljirao, ali posle povrede više nije ni dobio šansu. Ko je slušao njegove intervjue, mogao je videti da dečko nije tipičan fudbaler, već da poštuje prave vrednosti. Ne vidim kako je on gori od Sedrika, ili čak i od Holdinga na štoperu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čejmbers je prosečan igrač i to je to.Nije loš ali ne i odličan.Mislim da se Arsenal mora otarasiti tog proseka kako bi se podigao na viši nivo.I Sedrik će veoma brzo za njim,verovatno na leto.Arteta je izgubio povrenje u njega i to sa razlogom.Da na leto vrati Salibu i da se dovede još jedan desni bek.

 

edit:

 

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto nikoga ne dovode pojacanja meni se svidja ovaj prelazni rok jer se oslobadjamo nekih viskova i gresaka. Ode i Obamejang, valjda ce odigrati tamo nesto pa neka ga otkupe na leto, zna li se sta oko otkupne klauzule, kolika je?

 

Ja i dalje verujem da Lakazet moze bolje i da mu treba malo vremena da se ustali sa formom. Mi svakako imamo produkciju od veznog reda, ovom timu treba samo jedan ozbiljan napadac i to je to, nista ja tu dalje ne bih dirao, bas mi je zao sto Vlahovic nije dosao, i dalje mi je misterija sta ce u juventusu i u Seria A.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sasha arsenal said:

Pominje sa opcija da Auba potpiše za Barsu trajan ugovor,a da ga Arsenal pusti bez obeštećenja.Samo neka ide.

 

Stvarno je dobro otarasiti se škarta,ali biće ozbiljnih problema za rotaciju.

 

Valjda ćemo Isaka moći dovesti..

Link to comment
Share on other sites

Dobro je sto odlaze igraci koji su malo igrali i sto se oslobadja klub njihovih plata (Kolasinac, Mari, Najls, Cejmbers), ali nije dobro sto se niko ne dovodi. Jeste da igramo samo jedno takmicenje, ali dovoljna je jedna povreda (npr. Lakazeta pa da gledamo Nketiju kao glavnog napadaca) na ovaj skraceni sastav pa da plasman u Evropu opet propadne. Da ne pricamo o novim kovid slucajevima.

Jos kad se doda da je ekipa verovatno jedna od najmladjih u ligi pitanje kako ce da se izgura drugi deo sezone, a top 4 je blizu. Jer su sva pojacanja letos bila 23 godine i mladji.

 

Nisam ocekivao da ce Obamejang ovoliko da padne posle potpisa novog ugovora i da ce on da bude teret kojeg gledamo da se resimo. Sta je to sa Arsenalovim najboljim igracima kad potpisu nove najjace ugovore (Sancez, Ozil, Auba)? Je li to mozda resenje kako da se resimo Dzake?

 

Ovaj iz Kolorada, ostaje tamo na pozajmici pa ce u Evropu opet negde na pozajmicu. Nista cudno sto je on potpisan, valjda je Kroenke i njihov vlasnik.

 

Edited by TiMiDi
Pasus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...