Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Ja nisam ocekivao pobedu iskreno. Vila je jako nezgodna ekipa kuci, ali iako sam sam zestoko kritikovao Artetu na startu i prizivao njegovu smenu, sada moram da priznam da rsdi dobar posao.

Iskristalisao je 11 igraca i ne rotira mnogo. Igraci napreduju kod njega jer je uspeo da uspostavi neki svoj sistem gde svako zna koja mu je uloga. Nista dalje da ne idemo, Dzaka izgleda kao kvalitetan fudbaler trenutno.
Ove male utakmice dobija u serijama, motivise dobro ekipu, i jako smo blizu tog mesta 4 i LS.
Stvorio je jako dobru osnovu od.mladih igraca koju treba nadograditi sa dva kvalitetna igraca na pozicijama napadaca i zadnjeg veznog igraca.
Ovo se krece u dobrom pravcu za sada, nadam se da cemo uci u LS zbog prelaznog roka, mnogo je lakse dovesti igraca kada se igra to takmicenje.
Zna li se kada igramo sa Tottemhemom tu zadnju odlozenu utakmicu koju imamo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Helmet said:

Ja nisam ocekivao pobedu iskreno. Vila je jako nezgodna ekipa kuci, ali iako sam sam zestoko kritikovao Artetu na startu i prizivao njegovu smenu, sada moram da priznam da rsdi dobar posao.

Iskristalisao je 11 igraca i ne rotira mnogo. Igraci napreduju kod njega jer je uspeo da uspostavi neki svoj sistem gde svako zna koja mu je uloga. Nista dalje da ne idemo, Dzaka izgleda kao kvalitetan fudbaler trenutno.
Ove male utakmice dobija u serijama, motivise dobro ekipu, i jako smo blizu tog mesta 4 i LS.
Stvorio je jako dobru osnovu od.mladih igraca koju treba nadograditi sa dva kvalitetna igraca na pozicijama napadaca i zadnjeg veznog igraca.
Ovo se krece u dobrom pravcu za sada, nadam se da cemo uci u LS zbog prelaznog roka, mnogo je lakse dovesti igraca kada se igra to takmicenje.
Zna li se kada igramo sa Tottemhemom tu zadnju odlozenu utakmicu koju imamo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Jos uvek nije odredjen termin. Verovatno izmedju 36. i 37. kola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muška 3 boda. Teška utakmica, dosta su tukli, posebno je Saka bio na meti. Vezni red opet odličan, Laka očajan, iako se bori, nudi, ali rezultat je dosta tanak. Nketia rekreativac, ušao je da zadrži koju loptu i ništa nije uradio. Mislim da mu ističe ugovor na leto, pa srećan mu put, ni sam ne znam kako je dogurao do prvog tima Arsenala. Sedrik takođe skroman doprinos, dosta nepotrebnih faulova napravio. Drago mi je što se Leno vratio i sačuvao mrežu. Posle reprezentativne pauze nam sledi Palas u gostima, nadam se da uzimamo 3 nova boda i da polako kaparišemo LŠ sledeće sezone.

@Saliba - čitao sam negde da je izjavio da bi rado ostao u Marseju za stalno, da se dobro uklopio i da napreduje. Nadam se da Arteta ipak računa na njega.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BratMinli said:

Muška 3 boda. Teška utakmica, dosta su tukli, posebno je Saka bio na meti. Vezni red opet odličan, Laka očajan, iako se bori, nudi, ali rezultat je dosta tanak. Nketia rekreativac, ušao je da zadrži koju loptu i ništa nije uradio. Mislim da mu ističe ugovor na leto, pa srećan mu put, ni sam ne znam kako je dogurao do prvog tima Arsenala. Sedrik takođe skroman doprinos, dosta nepotrebnih faulova napravio. Drago mi je što se Leno vratio i sačuvao mrežu. Posle reprezentativne pauze nam sledi Palas u gostima, nadam se da uzimamo 3 nova boda i da polako kaparišemo LŠ sledeće sezone.

@Saliba - čitao sam negde da je izjavio da bi rado ostao u Marseju za stalno, da se dobro uklopio i da napreduje. Nadam se da Arteta ipak računa na njega.

 

Ja sam iskreno ocekivao kiks, nesto mi je mirisalo na to. Tottenhem se opet vratio u igru, ali i dalje drzimo sve u svojim rukama. Dobro bi bilo da izbegnemo da se LS resava u nasim direktnim duelima sa UTD i TOT, mada iskreno ne verujem da ove ekipe mogu sada da dobijaju sve do kraja. Bice tu kikseva, mi sa Palasom izlazimo iz serije zajebanih meceva, cini mi se da posle toga imamo laganiji raspored i cini mi se da ukoliko dobijemo Palas, samo splet nesrecnih okolnosti moze da nas posalje van TOP 4.

Bas boli koliko ovoj ekipi fali napadac. Da ima malo pameti u klubu, surduknuli bi preko 100M i pojurili neko TOP pojacanje. Sta se desava sa Halandom? Koliko ja pratim Kejn ce u Siti, Mbape u Real, e sada gde ce Haland posto je cini mi se rekao da nece u UTD iz licnih razloga, a ionako imaju Ronalda na toj poziciji. A takodje je izjavljivao da hoce u neku jacu ligu, pa mi PSG ne deluje kao logican izbor. Verovatno su male sanse da ovi nasi pojure takvog igraca, ali bi bas bili "zanimljivi" za gledanje sa ovakvim navalnim redom hahaah. 

Koga smo uopste razmatrali da dovedemo osim Vlahovica?

Link to comment
Share on other sites

Arsenal da pojuri Halanda? Na koliko da ga kupe/iznajme, na 24h? :classic_biggrin:

Za PSG si lepo rezonovao tako da, IMO, Haland moze samo u dva kluba da predje, Real ili Siti (nisam siguran da ce Siti juriti Kejna pre nego sto pojure Halanda) jer niko drugi ne moze/nije spreman da pukne tolike pare na transfer jednog igraca sem njih.

Klauzula 75m + masna provizija Raioli/caletu/koznakomejos (negde sam naleteo na cifru od 65m ali i da to nije istina, ne verujem da je ta brojka mnogo manja) + nedeljna plata koja ce biti minimum 500k (funti) 

Link to comment
Share on other sites

Arsenal će morati da dovede dvojicu napadača jer Laka i Nketija na kraju sezone postaju slobodni igrači.Jedino ako Martinelija stavi kao 9,pa onda da se juri jedan.

Alternativa Vlahoviću pominjao se Isak,Kalvert Luin...evo skoro se pominjao i Rašford.

Biće teško pronaći vrhunskog napadača na leto.Ako bi se ušlo u LŠ,onda bi moglo da se odvoji ozbiljnija suma novca.Ne bih imao problem da se iskopa neki talenat ako na tržištu ne bude dostupan neki kvalitetan igrač.

Što se tiče Halanda,to je taj koji je potreban,ali Arsenal realno nema šanse da ga dovede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kažu da je velika verovatnoća da će Kalvert Luin kod nas, posebno što se njegova ekipa raspada. Vard Provs, Kalvert Luin ili Isaak, Jovic na pozajmicu, i onda dobar keš staviti na veznjaka. Ima dosta slobodnih igrača na leto, možda bude neki kvalitet i za nas. (Toliso, Dibala, Rudiger...)

Edited by BratMinli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto si rekao, ovo leto ce biti bas bas dosta slobodnih igraca tako da mislim da cemo dovesti nekoga ko se ne pominje u ovim kombinacijama, samo se nadam da to nece biti tipa poslednjih godina Vengera Kalstrom tip iznenadjenja.

 

Isak je realan, Rasford realan, ostali koji se pominju ne preterano. Ne bih voleo da Luin dodje kod nas. Ne deluje mi da ima i kvalitet, a nije ni tip napadaca koji nam treba, kako smo poceli da igramo i da licimo na stari Arsenal sa brzom transformacijom, igrom na prvu, on je vise onaj klasicni engleski pozicioni spic, ne moze to da isprati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arsenal da pojuri Halanda? Na koliko da ga kupe/iznajme, na 24h? :classic_biggrin:
Za PSG si lepo rezonovao tako da, IMO, Haland moze samo u dva kluba da predje, Real ili Siti (nisam siguran da ce Siti juriti Kejna pre nego sto pojure Halanda) jer niko drugi ne moze/nije spreman da pukne tolike pare na transfer jednog igraca sem njih.
Klauzula 75m + masna provizija Raioli/caletu/koznakomejos (negde sam naleteo na cifru od 65m ali i da to nije istina, ne verujem da je ta brojka mnogo manja) + nedeljna plata koja ce biti minimum 500k (funti) 
Znas kako, ako su Halandu samo pare u glavi onda ok taj PSG. Gledao sam neki intervju sa njim gde je rekao da ima veliku zelju da se oproba u najacoj ligi. Na osnovu toga sam hipoteticki rekao da bi jaci PL ligasi mogli da probaju da ga dovedu. Proslog leta je Kejn bio jako blizu Sitija, mislim da se odustalo zboh obestecenja odnosno finansijskog ferpleja. Zato kontam da ce na leto to da bude ispeglano, a i obestecenje ce da bude manje. Psg je ekipa u kojoj vlada losa armosfera, to je ocito, ne znam koliko je tto primamljivo Halandu koji moze da bira gde ce. Tamo ne bi bio prva zvezda i logicno mi jw da cw traziti tim koji ce biti "njegov". Siti je vec druga prica, tamo bi bio najveca zvezda, ali je pitanje da li ce njega ili Kejna da uzmu.

Sto se tice Arsenala, meni kao navijacu istog savrseno je poznata transfer politika [emoji23] kluba. Ali isto kazem i da gresiss ako mislis da Arsenal ne moze da priusti da dovede ovakvog igraca, moze ali jednostavno nece. Gledao sam par analiza na netu i citao par intervjua vodecih ljudi kluba. Niko ne sme u ekipi da ima enormno vecu platu od ostalih, to 8m je neka doktrina, koja ce posle slucaja Obamejang cini mi se tek da bude striktno sprovodjena. Naravno ne kazem ja da Arsenal moze da ponisani i kaze Haland je nas, naravno da nije prvi u redu po atraktivnosti kluba i sl, ali finansijski moze da se takmici sa ostalim klubovima.

Sto se tice napadaca, ja bih od pomenutih najvise voleo Rasforda, mislim da bi prodisao sa ovakvim veznim redom. Nikako ne bih voleo C. levina. On mi je previse spor za ovakvu igru koju forsira Arsenal. Martinelija bih isto ptobao na mwstu napadaca, jer bi tako mogli da oslobodimo mesto za ESR u veznom redu. Zlocin je prema fudbalu da onakav igrac ulazi sa klupe, ja i dalje mislim da jw bolji igrac od Odegarda.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, McLeod said:

Kao sto si rekao, ovo leto ce biti bas bas dosta slobodnih igraca tako da mislim da cemo dovesti nekoga ko se ne pominje u ovim kombinacijama, samo se nadam da to nece biti tipa poslednjih godina Vengera Kalstrom tip iznenadjenja.

 

Isak je realan, Rasford realan, ostali koji se pominju ne preterano. Ne bih voleo da Luin dodje kod nas. Ne deluje mi da ima i kvalitet, a nije ni tip napadaca koji nam treba, kako smo poceli da igramo i da licimo na stari Arsenal sa brzom transformacijom, igrom na prvu, on je vise onaj klasicni engleski pozicioni spic, ne moze to da isprati.

Ja nisam ni za jednog od ponuđenih 😀 Isaak mislim da je blizu zenita, Levin drvenast, ne uklapa se + biće skup, Rašford skup i nedefinisan, niti mi je krilo, niti napadač, a u ozbiljnom je kanalu ove sezone (mislim da mu je mama bolesna ili neko od bližnjih pa nije skroz fokusiran na fudbal). Ne znam ni šta se nudi od špiceva. Beloti je slobodan, ali to nije Beloti od pre 3 sezone. Dibala je idealan pick, ali traži previše, a i znamo ko mu je agent. Možda Jimenez iz Vulverhemptona. Biće egzodus u PSG. možda se i tamo nešto nađe. Sterling, Gabriel Jesus, Depay, Kalajdzic ulaze u poslednje godine ugovora i možda se tu nešto može srediti.

Link to comment
Share on other sites

Ricarlison je propao nacisto, sto dalje od nas. Prosao je on svoj zenit ima vec dve sezone. Plus je Brazilac, a sa njima se nikad ne zna. Da je top klasa ne bih se kockao. Ima 24, a bukvalno kao da ima 30. Zavrsice kao Adrijano, samo sto naravno nije ni blizu tog potencijala koji je ovaj imao.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, McLeod said:

Ricarlison je propao nacisto, sto dalje od nas. Prosao je on svoj zenit ima vec dve sezone. Plus je Brazilac, a sa njima se nikad ne zna. Da je top klasa ne bih se kockao. Ima 24, a bukvalno kao da ima 30. Zavrsice kao Adrijano, samo sto naravno nije ni blizu tog potencijala koji je ovaj imao.

+1

Ričarlison je možda završio ovu sezonu i početak sledeće je upitan. Preforsirao se, igrao bez odmora skoro sezonu i po i kažu da su mu mišići, tetive pred pucanjem, da sada sve radi dozirano i ne sme biti na maksimalnom opterećenju. Ima ludu glavu, ali  ako bi cena bila povoljna, možda i ne bi bio loš izbor. Ali bolje je uzeti kapitalca, makar bio i jedino pojačanje preko leta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...