Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

A sta vam menja to sad sto imate Aubu? 
Ligu sampiona necete da vidite. Na osnovu realnog skeniranja okruzenja, nemate velike sanse ni sledece godine da budete u top4. I Chelsea i United idu napred. Ne mnogo napred(dobro, Chelsea lepo radi posao), ali idu kako tako, i imaju vise talenta u timu. A on ima 31.

PL je mnogo surova zbog svoje konkurentnosti.
I postoje samo 3 nacina kako se vracas u neku ozbiljnu konkuretnost (ako si u polozaju u kojem je sada Arsenal):

1. Neko megalomansko trosenje novaca (koje sada ne bi ni moglo zbog FFP-a). Sve i da se moze, Arsenal je poslednji klub koji bi to uradio.

2. Totalni rebuild, uz dugorocno i stratesko planiranje, sa naravno mladim igracima, i puno strpljenja.
3. Incidentni slucajevi gde se u 2,3 prelazna roka pogode sva pojacanja, pritom se takve okolnosti otvore da ti igraci dodju. To je vec neka, maltene loto prica.


Nema vise, nit tamo, nit ovamo. Daj malo neko malo iskusnijeg, koji nije bas world class igrac, ali je eto, dobar igrac.
Iza svakog takvog igraca postoji ogroman oportunentni trosak u vidu nekog igraca koji se moze razviti u nesto.

Venger je to znao, samo sto je Venger izgubio neke druge bitke...

Link to comment
Share on other sites

United ima više para, a ne bih rekao i talenta, Arsenal ima Wilocka, Saku, Martinellia, Nelsona, Nketiaha, Salibu - neko će se valjda razviti u kompetentnog igrača za napad na vrh PL, doduše uvek je tu opasnost da ako se neko razvije u svetsku klasu, pokupiće ga Barsa, City ili baš taj Utd kome najveće talente ne može da preotme nijedan klub u Evropi, Arsenalu može. Problem je preplaćivanje isluženih bivših zvezda ili insistiranje na proverenim mediokritetima. A još uvek je nad klubom sa pravom krama "pičkica" s tim što ove današnje ne umiru u lepoti kao nekad. Arsenal se pretvorio u nekakav Everton, a Arteta mi ne deluje da ima ni snage ni harizme da to preokrene kao što je Klopp uradio sa Liverpoolom, ne vide se čak ni minimalni pomaci.

Link to comment
Share on other sites

Auba u Arsenalu 96 utakmica u kojima je direktno učestvovao u 69 golova.Ako izuzmemo utakmice nakon potpisa,onda je odnos 85/67.Priznaćete da je to impresivna statistika?!Pogotovo ako uzmemo u obzir da su ga treneri šetali po pozicijama.

Nije on top klasa,to svi znamo,ali čovek je velika radilica i često ulazi u šanse dobrim kretanjem koje dobro koristi.Da ne pricam koliko je gotivan lik i koliko ga saigrači vole.Arteta je morao da uradi sve kako bi ga zadržao,inače mislite li da bi Parti,Vilijan,pa čak i Gabrijel došli u klub?

Lik je upao u lošu formu i to je sve.Polako,vratiće se.

 

Što se tiče generalno igrača,moram se složiti sa @BattleBender da smo uzdizali neke igrače bez ikakvog osnova.Odigraju par utakmica dobro i vidimo da mogu da zasijaju i odmah su klasa.Nažalost,mnogo je takvih u poslednjih 10-ak godina.

Mnogo škarta i dalje ima,tako da se to mora očistiti što pre i doći do neke love kako bi se ekipa pojačala.Nedostaje tu još 3-4 vrhunska igrača kako bi se borili za LŠ.U klubu trenutno igra samo jedan igrač koji je klasa a to je Parti.Saka,Martineli,Gabrijel i Saliba imaju potencijal da to postanu i to je to.Za ESR,Viloka i ostale ne zna se koliko mogu jos uvek.

 

Arteta ima najgori start u PL,ali glupo je govoriti da je losiji od Emerija prošle sezone i da ima bolju ekipu-to nije tačno.Arsenal je ove sezone od 11 utakmica gostovao:Liverpulu,Sitiju,Junajtedu i Totenhemu.Igrao jos protiv Lestera i Vulvsa.I to bez nekih bitnih igrača.Koliko smo imali pobeda u gostima pod Emerijem?

I da,bolje igrace ima Arteta ali oni za ovo vreme nisu ni igrali zbog povreda.Mari,Soares,Parti...koliko su sastavili utakmica?Da ne računam neigranje Martinelija.Jedino sto je Gabrijel zdrav.

 

Kao sto sam već rekao,čoveku treba još najmanje dva prelazna roka da bi skockao ekipu.Za više ciljeve pa četiri,verovatno.

 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

United ima više para, a ne bih rekao i talenta, Arsenal ima Wilocka, Saku, Martinellia, Nelsona, Nketiaha, Salibu - neko će se valjda razviti u kompetentnog igrača za napad na vrh PL, doduše uvek je tu opasnost da ako se neko razvije u svetsku klasu, pokupiće ga Barsa, City ili baš taj Utd kome najveće talente ne može da preotme nijedan klub u Evropi, Arsenalu može. Problem je preplaćivanje isluženih bivših zvezda ili insistiranje na proverenim mediokritetima. A još uvek je nad klubom sa pravom krama "pičkica" s tim što ove današnje ne umiru u lepoti kao nekad. Arsenal se pretvorio u nekakav Everton, a Arteta mi ne deluje da ima ni snage ni harizme da to preokrene kao što je Klopp uradio sa Liverpoolom, ne vide se čak ni minimalni pomaci.

Uf, dobri su klinci Arsenala, ali je tesko pricati gde tu ima vise talenta.
Ole je pod velikim pritiskom da ove godine ne fejluje(da je docekao ovaj period van top8, bio bi vec sad bivsi) pa zato se usluge Garnera, Chonga, Mengi-a, Tuanzebea (on se vratio posle duge povrede) ne koriste. Da je drugacija prica, i Mejbri bi dobio priliku. A on je ozbiljan talenat.
O Rasfordu i Martialu se i dalje mora govoriti kao o talentima. Pogotovo o Martialu(definicija talentovanog igraca) koji jos nije dosao do svog zenita. Napravio je iskorak sa pristupom, ali mu je neophodan jos jedan. Inace je mnogo talentovaniji igrac od Rashforda. Koji je sa druge strane zrela osoba, zato i igra kako igra.
O Greenwoodu da ne govorim. Greenwood je generacijski talenat, jedan Harry Kane se hvatao za glavu kad je video kakvu tehniku suta ima mali. Januara dolazi Abad Traore, koji je isto po pricama (a vala i na osnovu tih malo klipova se vidi) ogroman potencijal.

Ali u mnogome je slicna prica sa Arsenalom i Unitedom. Samo sto United ima funkcionalnih 10 igraca (desno krilo jos nemamo) u celom squadu, pa kako tako guramo, 2 koraka nazad, 3 napred(nekad 2 napred-2 nazad).
Ali i mi svakog trenutka pucamo kao zvecke ako se povrede neki igraci. Evo u sredu nisam pametan kako cemo bez Freda, ne do bog da se Bisaka povredi (rezervni desni bek nam je championship level).

Cela prica oko tih starijih igraca je da za njih mnogo manje strpljenja mora da postoji. Zato i City npr uspeva, ruthless su sa tim igracima. Aguero tu jedino ima specijalan status (legenda kluba), ali je i real deal world class, i kad nije u nekim povredama, igracina je. Ne igra neko dobro, ne cekaju da nekom totalno propadne cena. Probaju nekog Danila, vide brzo da nece da ide, prodaju ga (cak su i zaradili na njemu). Otamendi bi se u Arsenalu i Unitedu vuko jos 3 god. Ne bi nista igrao, na njegovu platu bi se potrosilo 30ak miliona, i otisao bi za dzabe, dok je za te 3 godine mogao da se razvija neki drugi mlad igrac, ili da se proba sa nekim kupljenim, isto mladim igracom.
Ovako, uzeli su neke pare, te novce ulozili u drugog mladjeg.
Mogu ja da ih ne volim, ali neke stvari znaju kako se rade. Jeste da su puni kao brod, ali zapravo oni retko kad placaju preko 50 miliona za igraca.

22 minutes ago, sasha arsenal said:

Auba u Arsenalu 96 utakmica u kojima je direktno učestvovao u 69 golova.Ako izuzmemo utakmice nakon potpisa,onda je odnos 85/67.Priznaćete da je to impresivna statistika?!Pogotovo ako uzmemo u obzir da su ga treneri šetali po pozicijama.

Nije on top klasa,to svi znamo,ali čovek je velika radilica i često ulazi u šanse dobrim kretanjem koje dobro koristi.Da ne pricam koliko je gotivan lik i koliko ga saigrači vole.Arteta je morao da uradi sve kako bi ga zadržao,inače mislite li da bi Parti,Vilijan,pa čak i Gabrijel došli u klub?

 

 

Gabriel bi iz Lille-a presao u Arsenal, pa sve i da nema Aube. Willianu je Arsenal odlicna garaza pred sam kraj karijere, ni to nema veze sa Aubom.
Meni se Partey ne svidja mnogo, ne bih da vam rusim sneska. On meni mnogo mirise na igraca koji ce da zivotari tu po Arsenalu, fina platica, presao je u top klub u PL, i na konto toga obezbedjen mu je jak naredni ugovor, negde po Kinama, sta god da uradi u Arsenalu.
I ja licno nikad ne bih doveo igraca iz Atletika. Da frljnem glupu analogiju, ali to mi je nekako slicno kao Vujosevic onomad i igraci Partizana. Mnogo bolje deluju u tom sastavu nego sto jesu zapravo. Simeone je imho najefikasniji trener u Evropi.
I mislim da ti igraci iz Atletica nigde drugi ne bi igrali ni priblizno. I Saul, i Koke itd itd. Uspeo je cak i Torresa u dobroj meri da povadi iz bule. Blentavi Morata je isto imao dobre trenutke tamo.

Ja bih u mnogome dao tu talisman ulogu Tierney-u vec sad. A Lacazette (inace jedan od meni drazih fudbalera u ligi) mi je podobniji da igra uz ove klince od Aube. Jako zahvalan i pametan fudbaler. Doduse, i on se sad pogubio nesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve što ste napisali nas ponovo vraća na trenera. Nemoguće da mi ne možemo imati barem par igrača u formi, čak je i Aba u kanalu. Nisam za smenu, još, ali decembar je  po meni ključan, da se vidi u kom pravcu ide Arsenal sa Artetom. Sezonu nije loše žrtvovati ako postoji plan, sistem koji se polako implementira, samo što to ja ne vidim već duže vreme. Pokazali smo da možemo i protiv Sitija i Liverpula, ali ovo što sada gledamo je mnogo loše. Sistem uvek izbaci pojedince, a mi izgleda nemamo sistem. 

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek, BB mudro zbori. Po meni, totalni rebuild je zapravo i jedino moguće rešenje. Arsenal već nekoliko sezona ne spada u vrh engleskog fudbala. Što pre to shvate svi (uprava, tim, navijači) biće lakše krenuti ispočetka. Konkurencija je strašna, biće potrebno mnogo rada, strpljenja, pametnih poteza, pa i sreće, da se Arsenal vrati tamo gde je nekad bio. Pitanje je samo da li u klubu postoje pravi ljudi za taj posao. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, BattleBender said:

 

Gabriel bi iz Lille-a presao u Arsenal, pa sve i da nema Aube. Willianu je Arsenal odlicna garaza pred sam kraj karijere, ni to nema veze sa Aubom.
Meni se Partey ne svidja mnogo, ne bih da vam rusim sneska. On meni mnogo mirise na igraca koji ce da zivotari tu po Arsenalu, fina platica, presao je u top klub u PL, i na konto toga obezbedjen mu je jak naredni ugovor, negde po Kinama, sta god da uradi u Arsenalu.
I ja licno nikad ne bih doveo igraca iz Atletika. Da frljnem glupu analogiju, ali to mi je nekako slicno kao Vujosevic onomad i igraci Partizana. Mnogo bolje deluju u tom sastavu nego sto jesu zapravo. Simeone je imho najefikasniji trener u Evropi.
I mislim da ti igraci iz Atletica nigde drugi ne bi igrali ni priblizno. I Saul, i Koke itd itd. Uspeo je cak i Torresa u dobroj meri da povadi iz bule. Blentavi Morata je isto imao dobre trenutke tamo.

Ja bih u mnogome dao tu talisman ulogu Tierney-u vec sad. A Lacazette (inace jedan od meni drazih fudbalera u ligi) mi je podobniji da igra uz ove klince od Aube. Jako zahvalan i pametan fudbaler. Doduse, i on se sad pogubio nesto.

Gabrijela je tražilo dosta klubova,pa čak i Junajted.Ne mogu da znam da li je bas ostanak Aube pomoglo da se odluči za Arsenal,ali verujem da jeste.Isto važi i za Vilijana.E sad,glavni razlog su Edu i Arteta.

Što se tice Partija.Za naš vezni red ovo kao da je dosao čovek sa druge planete.Jedan od glavnih igraca Atletika.Prosto ne znam na koju foru je Arsenal uspeo da ga dovede.A da ne govorim o tome da smo takvog igraca čekali jos od Žilberta Silve.

 

Tirni je baš zahvalan igrač.Takve treneri obožavaju.Radi na terenu sve sto mu se kaže.

Laka je vrhunski igrač kada je u formi.Nažalost to je retkost.

 

edit:da se nadovežem za Rašforda i Martiala.

Ovaj prvi pokazuje ono što sam očekivao od njega.Ovaj drugi je razocaranje za mene.Nije sad da je loš igrač,ali je mnogo vise obećavao.Kao sto si već rekao,Martial je talentovaniji a Rašford zreliji.Sad već mogu da tvrdim da će Rašford imati bolju karijeru,a nisam to mislio ranije.

Edited by sasha arsenal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da treba vreme, da će proces trajati nekoliko sezona, ali mislim da smo u startu napravili grešku što smo za proces izabrali trenera početnika. Liverpool je to odradio extra, uzeli su Klopa kada je već imao taman iskustva koliko treba i prepoznatljiv stil, a opet bio mlad. Naš trener ima neki svoj stil, samo se plašim da taj stil dugo neće biti primenjiv kod nas, pošto nemamo igrače za to (kao što Siti ima), a do tada će se prosuti previše bodova/sezona. Da znam da imamo veliki budžet i da će se odraditi januar/jun odlično, možda bih bio veći optimista, ali mislim da Arteta neće dočekati drugi deo sezone kao trener Arsenala. Raspored koji nam sledi je težak i mislim da ćemo prosuti puno bodova + u decembru uvek kreću masovne povrede pa će verovatno i to biti otežavajuća okolnost. 

P.S: Kako to da još uvek niko nije kupio Vestergarda? Dećko kida, odmah bih ga uzeo u januaru ako je moguće. 

Link to comment
Share on other sites

Arsenalu nisu nikakav problem igraci. Arsenal, kada bi se sastavio najbolji tim od dostupnog igrackog kadra i kada bi se izbegle povrede (znam, pusti snovi vec 15 i kusur godina) ima tim za bar borbu za top 4. Nista bolji nije ni Lester, ni Volvs, ni Mancester Junajted, a boga mi ni Celsi. Bolji su Liverpul i Siti definitivno, Totenhem je u dobroj formi i dajem i Bejla fore, ako on bude nekako nasao nekadasnju formu, oni su cak prvi kandidat za titulu, ispred Liverpula i Sitija.

 

Nije problem ni trener, mada stvarno treba da budes budala da te one trick pony aka Zoze Murinjo ovako izgazi. Ja ne znam da li postoji trenerski pocetnik u Konferenciji kojeg on vise moze da iznenadi. On preko 15 godina igra isto ili pokusava - uvek ima krilo koje mu radi sav posao u kontri kao sad Sona, uvek ima jednog nemaca pojma na sredini koji je spreman da pogine za njega i lize mu cipele jer ni njemu nije jasno kako igra u startnih 11 top kluba, sto je sada Hojberg, uvek ima spica kojeg zna da stavi u situacije ciste egzekucije sto je sada Kejn.On je bukvalno svaki svoj tim pravio po sablonu i u drugoj sezoni dostize zenit, znaci lik igra isto 15 godina i ti dozvolis da te on iznenadi taktikom.

 

Ali pored toga, glavni problem Artete je sto je copycat Gvardiole, a jednostavno nema igrace za to.

 

Znaci, ako hocemo da igramo ovu formaciju, Dzaka cao, Beljerin cao. Sedrik je pa jedno 50 puta bolji od Beljerina za ovo sto Arteta trazi od njega da igra, nije mi jasno kako to ne vidi. Luiz mu igra jer mora da ima stopera koji je satro dobar tehnicar. I taj mrtvi Luiz i kad je u prajmu bio je najveci profiter tzv. modernog fudbala gde jelte stoper mora da zna da zapocne akciju i da ima solidnu tehniku. To sto primas 20 golova cisto njegovom zaslugom u toku sezone nema veze, zna da doda loptu. Znaci - napolje.

 

U ovoj formaciji treba da igraju Tirni,Mari,Gabrijel-Saka, Sedrik-Vilijan, Sebaljos, Parti-Auba, Lakazet.

 

Znaci, ovo sto Arteta pokusava samo u ogledalu jer je i slepcu jasno da nam je po desnoj strani koju pokrivaju Holding i Beljerin zjapeca rupa i svi nas tu trpaju na isti fazon kad ovaj zunzar maneken zaboravi da treba da se vrati u odbranu. Leva strana nam je potencijalno brutalna i omogucava nam da definitivno pomerimo teziste igre na protivnicku polovinu jer nam to treba kao leba, plus omogucava Obamejangu da ne trune na krilu nego cesce katuje u sredinu.

 

Naravno, bolje od ovoga je da igramo klasican 4-4-2 Tirni, Mari, Gabrijel, Sedrik (ovde cak moze i Zunzar da igra)-Saka, Parti, Sebaljos, Vilijan-Obamejang, Lakazet. Imas Elnenija kao osiguraca, Martineli se oporavlja i moze da pritisne Laku za mesto u timu, posto je Nketija jos uvek zelen, a cenim i nikad nista posebno od njega nece biti, tipican neki Frensis Dzefers lik, pa je ovaj jos nervozniji i gori kad mu on uzima mesto.

 

Ali necemo mi videti nista od toga, jer je Arteta klasican lik koji ce pre da pogine verujuci u svoju, da ne kazem Gvardiolinu viziju, nego da shvati da gresi.

Link to comment
Share on other sites

Igrao bi njemu Mari verovatno uz Gabrijela i Tirnija,ali jbg,čovek se povredio.Zbog toga je Arteta i prinuđen da igra sa Holdingom,pa i Luizom.Valjda će se to sad rešiti kad se Pabo vratio.

Veći problem je igranje Džake i Belarina.To ne mogu da shvatim.Pa Najls je bolje rešenje na poziciji beka.Ima ako ništa drugo bolje fizikalije.O Džaki da ne trošim previše reči.

Što se tiče prvog tima,e pa nismo ga ni videli da igra zajedno.

 

Ne može Totenhem da bude prvi kandidat za titulu pored Liverpula i Sitija,pa čak i da Bejl proigra.Iako imaju klupu za rotaciju,iako su pokriveni na svim pozicijama,pomenuta dva kluba imaju bolje igrače.Videćemo kad tandem Kejn-Son malo uspori.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi tandem Kejn-Son usporavao, a da recimo Manea i Salaha uzimamo zdravo za gotovo. Oni mogu samo dole, ovi imaju najveci upside. Tu je najveci problem Murinjo, ali on zna da jase na ovakvim talasima. Siti ima mnogo problema koji su dosta slicni nasima i iskreno ne vidim ih kao funkcionalnu ekipu. Ako nama treba kompletan remont, ne znam sta tek za njih reci - Aguero je prosao zenit odavno, Zesus nije dovoljno dobar da bude prva opcija. Svi ovi Franovi Toresi koje su doveli ne mogu crno ispod nokta da budu Silvi. Ako De Brujne pozeli da ode u Real, njima bukvalno treba kompletan tim, odbrana je no comment takodje, mozda i gora nego nasa.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Ne vidim zasto bi tandem Kejn-Son usporavao, a da recimo Manea i Salaha uzimamo zdravo za gotovo. Oni mogu samo dole, ovi imaju najveci upside. Tu je najveci problem Murinjo, ali on zna da jase na ovakvim talasima. Siti ima mnogo problema koji su dosta slicni nasima i iskreno ne vidim ih kao funkcionalnu ekipu. Ako nama treba kompletan remont, ne znam sta tek za njih reci - Aguero je prosao zenit odavno, Zesus nije dovoljno dobar da bude prva opcija. Svi ovi Franovi Toresi koje su doveli ne mogu crno ispod nokta da budu Silvi. Ako De Brujne pozeli da ode u Real, njima bukvalno treba kompletan tim, odbrana je no comment takodje, mozda i gora nego nasa.

Pa ne verujem da će Kejn odigrati celu sezonu u ovakvoj formi.A Totenhem nema sistem kao što ima Liverpul.Kad smo kod njih,ako Salah ili Mane posustanu,tu je neverovatni Žota ili Firmino.Da ne govorim da im još nije igrao Alkantara.

 

Slažem se za Siti.Žezus definitivno nije ni prići Agueru i ne može se očekivati da iznese sezonu kao što je to ovaj radio.Ali Siti će lakše da lomi slabije protivnike od Totenhema+koliko para imaju,ne bi me čudilo da se otvore i u Januaru.

 

Možda grešim,ali nikako ne vidim Totenhem na čelu tabele na kraju sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se šta Mek reče, mi ovde možemo igrati 2 formacije, po meni 3-5-2 ili varijacije, ali sa 3 pozadi, pošto bi onda i Najls/Sedrik mogli mnogo bolje da igraju ili 4-4-2 klasičnu, ali onda će biti pritisak Sebaljosu/Džaki, a ne znam koliko je to pametno + trebaće nam stari Laka koji se još uvek nije vratio. Luiz je mnogo manje kritičan u formaciji sa 3 pozadi + bokovi bi nam bili opasniji, posebno leva strana. Gledao sam juče spisak slobodnih igrača, pa polovina bi mogla da igraju kod nas. Šta bi falilo da imamo Ramireša kao backup? Čak i Hulka ako bi pristao na manju platu. Daš mu kornere i prekide i kao backup krilo. Bolji od naših klinaca svakako. Nelson, Nketia, teško da će ikada biti ozbiljni igrači tako da nije da će im uzimati mesto. Ukoliko Arteta ostane dosledan sistemu koji očigledno ne prolazi, ranije će otići. Meni je to sasvim prihvatljivo ukoliko dođe Alegri ili neko tog tipa, a ne opet neki početnik. 

Od mladih nada, jedino Nagelsman, ali naravno da neće doći. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, sasha arsenal said:

Arteta je izjavio da želi da igra formaciju 4-3-3 i da mu je za tako nešto potrebno da dovede 5-6 igrača.

 

Taman za sezonu 2022/23 😄

Hahah, onda ok, taman ove sezone ispadnemo, a one tamo se vratimo i spremni smo za 2022/2023 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...