Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Martineli ima potencijal da bude Arsenalov mesija. Steta sto ga je povreda odvojila nekoliko meseci van terena, jer mislim da bi odlicne partije pruzao vec na startu ove sezone. Ovaj decko mora da se isforsira i istrpi jer ima nesto posebno u sebi i to moze da vidi svako ko ga je gledao bar nekoliko puta.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender,potrebna su nam sad u Januaru dva.Ne očekujes valjda da dovedemo pet ili me nisi razumeo?

Naravno da je potrebno više.

 

Zaboravio si Saku i Martinelija.

 

Sto se tice Partija,mislim da gresiš.Pokazaće vreme.

Gabrijel je mlad i može da napreduje.Uz iskusnog i kvalitetnog stopera,ne brinem previše za njega.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

I ono najbitnije, nisu oni bas toliko zabrazdili pre nego je dosao Klopp. U boljoj situaciji su bili nego sto je sada Arsenal. Klopp je nasledio iole dobro treniran tim. Brandan Rogers nije tamo ponovio onu sezonu, ali on je jako dobar trener. Ostalo je njima nesto malo od momentuma one sezone kad zamalo da osvoje titulu. Pa kada je dosao Klopp nije bilo toliko tesko na taj tim da se udje u top4, nego da sad preuzme Arsenal.
Arsenal skoro 10 godina ima taj stalni pad. Najuruje se Venger, pa onda nista sa Emery-em, pa nesto malo sa Ljungbergom, pa onda sad Arteta.

 

Jesi siguran da nije to bilo toliko lose? :classic_biggrin: 

 

lineup-2020-10-15T093922.119.png 

 

Kada pogledas ovaj tim, shvatas da koliki god upgrade bio u napadu ono sto je apsolutno prelomilo za stvaranje sampionske generacije je golman... tek kada je Klop to resio poceli su trofeji da dolaze, do tog trenutka svaki mec je bio coin flip hoce li biti 4:3 za Liverpul ili za protivnika.

 

Klop i ekipa rade opasan posao na transferima i nakon svakog prelaznog roka tim je bolji na bar jednoj poziciji. Za ovih 5 godina ja ne mogu da se setim vise od 2-3 fail-a... Karius i Grujic 100%, Ragnar je dosao za neku sicu ali on je dosao kao 4-5. opcija i vise bio meme nego sto je neko ocekivao neki ozbiljan fudbal od njega, Solanke takodje moze da se oznaci kao fail iz ugla nastupa za Liverpul ali na njemu smo profitirali ozbiljne pare i mislim da ni dan danas nikome nije jasno kako.

Za mene mozda i najveci fail je veseli Keita, pogotovo ako se gleda ulozeni novac i ocekivanja a on batica povredjen tokom cele sezone osim kada su reprezentativne pauze pa ode da se izivljava nad nekim mucenicima po Africi.

 

Arsenal mora da krene sa slicnim pristupom, da ima menadzera u kojeg ce imati poverenja, dati mu garancije da ce biti tu ceo prvi mandat i dati mu vreme da uradi rebuild ekipe i po cenu losijih rezultat na pocetku mandata jer menjanje menadzera na 12-18 meseci ne vodi nicemu, Naravno, u isto vreme je i odgovornost na sportskom direktoru i menadzeru da se nakon svakog prelaznog roka mora uraditi ozbiljan upgrade na bar jednoj startoj poziciji kao i prosiriti/ocajati squad.

Meni deluje da za ceo taj koncept rebuilda, koji deluje lepo na papiru, u Arsenalu su glavni problem vlasnici... iako i Liverpul i Junajted i Arsenal imaju slicnu sortu vlasnika, deluje da ove Arsenalove bas zabole paja da se mnogo cimaju oko nekog soccer tima preko bare. Junajtedove bar zanima da izvuku sto je moguce vise para. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si Hendersona.

Taj tim je sa Suarezom umalo osvojio titulu.

 

Kutinji je bio istinski world class, u Arsenalu niko nije. Sakho i Skrtel su blente podobne ismevanju, ali donose nesto, pogotovo je Sakho znao da odigra dobro. Moreno nije bio bas prvi levi bek.

Lpool je bez Alisona igrao finale LSa i LE, a Arsenal se bori za opstanak. 

Tebi je muka i Leive, ali nije on bio toliko krs, a tek Can nije bio neki Elneni. Milner je isto podoban za ismevanje, ali je zahvalan igrac, i znao ke dobro da igra. Igrso je on i kod Kloppa finu ulogu. Meni je Klajn bolji od Bellerina. Tebi da Bellerin igra za Lpool, pozdeo bi koliko i od Morena.

I ne vredjaj Lallanu, ti imas taj the thing da si alergican na Engleze. Lallana je dobar fudbaler, jbg unisti ga povreda. Od outfield igraca, meni je samo Auba(i to ne mnogo) bolji od Lallane prr povrede. I dobar mi je Tierney. Ostatak tima Arsenala ne bih zeleo u Unitedu ni za rotacijU. Pa ni Partey-a (nikad ne bih doveo fudbalera iz Atletica). Mozda Gabriela kao cetvrtog stopera u rotaciji...

Link to comment
Share on other sites

Generealno se slazem, samo sto taj tim je imao i Dzerarda a titulu je zamalo uzeo pre svega na Suarezovo ludilo. 

Sto se Coua tice, neverovatan igrac i da, Arsenal trenutno nema nijednog igraca te klase u timu, ni blizu.

 

Milly je za ikonu a ne za ismevanje... sto se Lalane tice, on iskace iz sablona preplacene ostrvske bukve ali dzabe nama sto je vrhunski igrac kada nema kontinuiteta, nesto slicno sadasnjem Keiti... necemo se mi leba najasti od njegove klase kada ga nema na terenu, steta.

Kakav crni Bellerin, taj lik ima fazon tek 25-26 godina a imam osecaj da je vec pre 4-5 godina trebao da batali fudbal... lepo si ga uporedio sa Morenom, nikakve razlike tu nema.

 

Arsenalov problem je sto nema ko da povuce kada je Auba u losoj formi, dok je on igrao, igrao je i Arsenal i to je licilo na nesto... ovo sada, kao raspustena banda. 

Da, Martinelija bih bas zeleo da vidim kod Klopa, verujem da bi se lepo uklopio i dostigao pun potencijal

Link to comment
Share on other sites

Martineli i Saka su zlatna vredni.Tu bih uvrstio i Genduzija,ali to je neka druga priča.

I Martineli i Saka bi dobili neku novu dimenziju u Klopovom sistemu.

 

@BattleBender,hajde sve,ali stvarno mi nije jasno kako Parti ne bi imao mesta u Junajtedu?

I da,Junajtedovi štoperi blistaju.Mislim da Gabrijel nema tu šta da traži.

Link to comment
Share on other sites

Parti treba nesto da odigra u PL da bi mogao da cisti kopacke trenutno Fredu, koji je ja na svoj nacin sllicno znacajan kao i Bruno za United. Evo, ja kao navijac Uniteda najvise strahujem zbog potencijalnog odsustva Freda, vise cak i nego da Bruno ne igra. Drzi nam igru. A pre bih se odreko Pogbe nego McTominay-a. I VDB kad igra na MC-u je bolji nego Partey. 

Stoperi su glavni scapegoat-ovi ovog tima Uniteda, i taj narativ da su krs  po automatizmu, postaje smoran.
Problemi Uniteda defanzivno su ubedljivo najvise krivica De Gea-e, koji prvo mora da napusti United. Ako hocemo da se borimo za titulu, i da budemo ozbiljan klub, prva stvar koja bi trebalo da se uradi je da se prodaju De Gea i Matic (mada je on mnogo manje bitan). Fundamentalan i sveprisutan problem Uniteda je De Gea. Covek koji zna da odbrani nesto sto niko ne moze, ali van toga je nemi statista koji se uplete u sopstvenu mrezu, peterac mu je daleko koliko ostalim golmanima centar. Ne komunicira nista, svaki stoper koji je igrao u Unitedu sa njim je nesiguran bio. Samo Rio i Vidic... jer su slepi mogli da igraju. Svi posle toga su se raspadali u Unitedu a po drugim klubovima bili odlicni. Znaci, do njega je. Kad je ubacaj sa strane, ja osecam neku ogromnu nesigurnost ispred ekrana, sta ce da se desi kod peterca, zamisli kako je stoperima.
Ta cela prica je klasican denial navijaca Uniteda, i sentiment nam ne da da priznamo to. Dobar lik, ali nije golman za United.
Lindelof i Megvajer su u 90 posto slucajeva rastrzani da li da prate svoje igrace, da li da zonski pokrivaju svoj deo, ili da se zalecu ka petercu neznajuci da l ce ovom da padne na pamet da pokrije to.
To pre svega vazi za Lindelofa. On to mnogo radi, i stalno je u nekoj napetosti i preopterecenoscu sta da radi. A cesto je pokrpio tog De Geu. Naravno ima greske, koje se docekaju na zicer, da bi se pricalo kako je smesan igrac. Doduse ni malo nije dopadljiv, ima mi taj neki polu ljomberski, polu metro-kompleksaski vajb. Jako je lako ne gotiviti ga, pogotovo sto se nije instant snasao kad je dosao. On je sasvim ok igrac, i igra odlicno. Za sve vase stopere je za barem jednu i po, 2 zvezdice bolji trenutno. FM-ovski 😄

Pored De Gea-e, kad Unitedova odbrana skripi, to se desava kad je jebeni Matic u igri. Jedan od najgorih igraca koji su igrali za United od kad gledam isti. Tu mislim na one koji su skupili vise od 5 utakmica za taj klub. Ako ponovo pominjem FM, ne bih mu dao vise od 6 za anticipation i positioning. On je fenomen, onoliki covek, sa dobrom motorikom, nije startan ali nije ni spor posle nekoliko koraka, ali brate mili on nikad, ali nikad nije tamo gde treba. Uvek je na nicijoj zemlji. Niti izadje dovoljno visoko za neki presing, niti tako omete, niti se povlaci dobro deep u zonu. Beze mu iza ledja ko stigne. Sporo reaguje na desavanja, kasni mu moment reakcije kad se odbijaju lopte. I kad se povucemo plitko blizu gola, stanemo iza lopte, ceo tim na 40 metra od gola, njemu i tad pobegnu iza ledja protivnici i usetaju mu se u taj dzep, iako je taj dzep bukvalno 4 sa 4. Odbranu bez lopte igra tako sto blene u loptu i moze svet da se rusi iza njega, nece da primeti. 
On kad igra United je uglavnom haotican i nestabilan tim, krh, kojeg moze ozbiljno da ugrozi po 40,50 minuta u toku utakmice i neki tim koji se bori za opstanak. Kad igra Fred, apsolutno druga prica.
Matic ne da je igrac manje kad igra, nego mislim da bi bolje igrali da on nije u timu. Barem se ne bi oslanjali da neko pokriva taj deo. Sto on nikad ne radi. Defanzivno je uzasan igrac. Uzasan. Defanzivno- Izuzev duel igre, klasican produkt glupe srpske skole fudbala.

Tu su onda i bekovi. Shaw je bukva, ima svoje kvalitete, ali je bukva. AWB je polovican igrac i napred i nazad. U odbrani je najbolji na Svetu u 1v1, ima tackling kakav se nije video 20 godina. Ali zato pozicioniranje... uzas zivi. Beze mu iza ledja na svakih 15 minuta, i to onako opasno. To naravno mora da krpi Lindelof, stara dobra neznalica, pa kad se primi gol. "Ovaj United smesan, gle ko im igra na stoperima". Mora AWB jos mnogo da radi, raduje sto je tough lik, grize, nije lelemud. Koliko je pogresan narativ da je besprekorno dobar u odbrani, toliko je pogresan narativ da je operisan od napacke igre. Nema prefinjenu tehniku,i centarsut mu je nekontsantan (cesce los nego dobar) ali je spretan. Preslikava mu se to sto i kod tacklinga ima osecaj za kretanje lopte i protivnika na malom prostoru. Uvek stigne lepo da se oslobodi lopte, na neke gurke si stvori prostor.
Megvajer je naravno automatski dobio etiketu da mora da igra kao VVD jer je placen koliko je placen. Plus Englez, plus velika glavudza, plus cela prica oko incidenta u Grckoj (koja je uticala na njega). Naravno da ce da bude docekan na keca.

Lindelof je inace jedini stoper u celoj ligi koji prosle godine nije nijednom predriblan. I on i Megvajer su prosle godine imali tipa neki skor, da su valjda od Nove Godine zajedno u paru najmanje golova primili u celoj ligi. Tako nesto...
Obojica su dobri igraci, ali nisu mnogo komplementarni, jer obojica nisu lideri, iako se sa Megvajerom to pokusava na silu. Jos iza njih golman koji je patuljak za komandovanje i liderstvo. Sa nekim koji je tu vise lider, obojica bi bili jos bolji.

Da ne ispadne da lupetam napamet, izneo sam svoje argumente. Lindelof mi nikako nije dopadljiv kao lik, ali mi je mnogo manje dopadljivo kad postoji netacan narativ kao neki podrazumuevajuci.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Darth Steva said:

Generealno se slazem, samo sto taj tim je imao i Dzerarda a titulu je zamalo uzeo pre svega na Suarezovo ludilo. 

 

Pa da ga nije imao, onda bi i uzeli titulu. Cim pre. To ovaj tim cini jos boljim

🤣🤣🤣🤣🤣

sorry, i had to... smejem se sam svojoj fori

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Važna pobeda(sad je svaka važna 😄 ).

Ponovo igra bez kreacije u veznom redu.Elneni i Džaka prosto ne znaju da pokrenu akcije.Ovaj prvi se vratio u stari mod.Ako pogledamo trenutno te zadnje vezne igrače,ne zna se ko je gori.Nadam se povratku Partija uskoro,koji je počeo da trenira sa ekipom.

Sva sreća pa su klinci odlični.Kakav je igrač Saka!

Auba je očaj i Laka mora da igra pre njega.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne brini, obicno su nam bar tri stopera povredjena u kontinuitetu, tako da ih imamo taman.

 

Sokratis je inace precrtan poput Ozila, Luiz ce nadam se napolje na kraju ove sezone, Cembers isto verovatno nema buducnost u klubu, Mustafi verovatno odlazi sad. Tako da ih nema previse.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Dve reci - Pablo Mari. I promena formacije. Cita me Arteta 😛

I ESR.

 

Laka,Saka,Tirni,Mari,Martineli i ESR najbolji u prethodna tri meča.

 

Trenutno bi Auba morao na klupu.Baš je u kanalu i ništa ne doprinosi na terenu.Martineli bi morao u startnih 11.

 

Kad bi se doveo taj jedan veznjak i da se upari sa Partijem,ličila bi ova ekipa na nešto.

 

@harmonajzer ,Mustafi,Sokratis,Čejmbers i Saliba verovatno odlaze ovog meseca.

 

Ono sto je me je šokiralo,provlači se priča da će se poslušati ponude za Salibu,ne samo za pozajmicu već i za prodaju.Kladim se da tu postoji neki problem između Artete i njega.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, harmonajzer said:

 

Poslednja dvojica na pozajmice, navodno. A prvu dvojicu neće biti lako uvaliti. Nije to baš tako jednostavno, ljudi imaju ugovore. Mustafi odlazi već godinama, još malo pa kao Ozil.

 

Mustafi je navodno zagrejan da ide,Sokratis takođe.E sad,kao što kažeš,neće biti lako.

 

Inače,Kolašinac je u Šalkeu na pozajmici do kraja sezone.Jedan manje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kao smo se vratili u život, ali nikako nisam optimista. Auba je i dalje u Q, Laka se polako vraća, vezni red malo igra, ma onda malo više ne igra.. uglavnom, čini mi se da sve ide na neko trenutno raspoloženje, insipiraciju, nemam pojma kako da objasnim. + Saka i Martineli, zlatni dečaci. Kako samo volim da ih gledam kako igraju. 

Mislim da su najavili da će dosta igrača otići u januaru, ali mislim da to nije realno, jer te plate neće dobiti ni od koga. Holding treba da produži ugovor do 2025 izgleda, to mi je ok, sa 3 pozadi zaista dobro igra, posebno glavom, pokupi 90% lopti. Saliba otišao, baš mi je žao što ga nismo videli barem nekoliko puta, gori ne može biti od ostalih "vedeta". Štopera moramo uzeti da bi Tirni bio uvek na boku, a ne na štoperu pošto mnogo gubimo kada nije levo.  Vilian je isto očajan, mora se on ili Pepe podići ubrzo da imamo konačno 2 jake strane. Arteta se izvukao za sada, ali treba biti pametan u januaru i konačno videti ko su prvih 11/15 i da se očisti škart.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mr clutch said:

Ozil otišao, a ovde ko na sahrani. 

 

Gde su ti postovi kako se otvaraju šampanjci i naručuju kavijari. 

Čekamo ostatak ekipe.Mogao bi neki mini bus da se napuni 😄 .

 

Nema još ništa zvanično.

 

edit:šampanjac čuvam za Džaku.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Otići će i oni.Mustafi možda i ovog meseca.Luiz na kraju sezone.

 

Biće tu još odlazaka.Nažalost,izgleda da će i mali Balogun da ode.Od njega se očekuje dosta u budućnosti,ali ovi iz uprave ne mogu da postignu dogovor sa njegovim agentom.Čak se i Liverpul pominje da je zainteresovan.Ističe mu ugovor na kraju sezone.

Moguće da će na pozajmice Čejmbers,Nelson i Vilok,pa i Nketija.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...