Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

On 11/9/2022 at 6:14 PM, RatzenStadt said:

 

I da i ne.
Zanimljiva mi je, jer je autenticna, cesto istupa sa transgresivnim izjavama, WASP tradicionalizam, itd...

Dobar meme materijal sveukupno gledano.
Bobert mi je zapravo jos draza od MTG, a i dobra je cica.

Dolazi nova kongresna delegacija sa slobodne države Floride:

 

spacer.png

 

A gdja Tejlor-Grin prikuplja dokaze, beleži i sprema se, dolazi vreme da se neki ljudi pozovu da pred američkim narodom polože račune za svoje delovanje u poslednje 3 godine, da se privedu poznavanju prava i da se rasvetli ono što se u Srbiji zove "politička pozadina" mnogih događaja:

 

 

Što se tiče samih izbora, imam dva utiska. Prvi je ovaj take-no-hostages uspeh De Santisa, koji je napravivši od Floride vodeći ekonomski i kulturni hab severne Amerike (daleko na prvom mestu po domaćoj neto migraciji) , zemlju od tradicionalme klackalice pretvorio u duboko crvenu zemlju poput Jute ili Kanzasa:

spacer.png

 

Prošle izbore dobio za tek 30ak hiljada glasova, ove za 1.6 miliona. U govoru se ozbiljno naslonio na besmrtnu "We shell fight" čerčilijanu:

 

Drugi pak utisak je da su građani u Pensilvaniji između doktora i pacijenta izabrali - pacijenta! Doduše mnogi pre debate (jer su glasali poštom), ali ipak pacijenta...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bohumilo said:

 

Drugi pak utisak je da su građani u Pensilvaniji između doktora i pacijenta izabrali - pacijenta! Doduše mnogi pre debate (jer su glasali poštom), ali ipak pacijenta...

 

Nisu mogli izabrati madjionicara, bio je zauzet. 

 

Dobro ti jedared napisao Shrodi, stata da ove trijade kuckas za dzabe, Breitbart bi ih veoma cenio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo sam deatljnije ispratio izbore i zaprepastio se koliko okruga SAD ima u kojima je broj glasača manji od 10k. Tamo na srednjem zapadu ili kako ga zovu 95% okruga nema ni 20k glasača. To je ujedno i objašnjenje kako jedan veći grad ima preimućstvo nad 20 ostalih okruga u tim državama. Te manje opštine sve crvene i to sa ogromnom većinom a onda ih jedan grad sa minimalnom većinom druge strane sve poništi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

Malo sam deatljnije ispratio izbore i zaprepastio se koliko okruga SAD ima u kojima je broj glasača manji od 10k. Tamo na srednjem zapadu ili kako ga zovu 95% okruga nema ni 20k glasača. To je ujedno i objašnjenje kako jedan veći grad ima preimućstvo nad 20 ostalih okruga u tim državama. Te manje opštine sve crvene i to sa ogromnom većinom a onda ih jedan grad sa minimalnom većinom druge strane sve poništi.

 

Zato im treba sistem elektorskog koledza unutar svake drzave kao i na saveznom nivou. Ako misle da land of the free and home of the brave bude bilo sta osim opisa daleke proslosti.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A to što demokrate rasture popular vote to ništa 😄

Dobili bi republikanci jednom izbore u poslednjih 30 godina

 

Jedina nepravda u njihovom sistemu je to što republikanci uspeju da imaju neku moć a mnogo manju podršku

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, bohumilo said:

Dolazi nova kongresna delegacija sa slobodne države Floride:

 

spacer.png

 

 

E ovo je politicarka "iza koje bih rado stajao" xD 🤣

 

8 hours ago, bohumilo said:

Drugi pak utisak je da su građani u Pensilvaniji između doktora i pacijenta izabrali - pacijenta! Doduše mnogi pre debate (jer su glasali poštom), ali ipak pacijenta...

 

Ni meni nije bas najjasnije...


Jel u pitanju "glas iz sazaljenja" za Fetermana?
Zasto jos jedna osoba iz tabora Demsa sa ociglednim kognitivnim ogranicenjima dolazi na visoki polozaj? Jebeni krompir, a ne politicar/aktivist.


I kako je out of the blue iskocio "Carobnjak Oz"? Kandidat kojem se malo ko nadao (mozda projektujem), i koji ni ne zivi u Pensilvaniji, realno nije bas najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Republikanci po dosad izbrojanom uzeli 5,6 miliona glasova više od demokrata.

 

U dosad osvojenim mandatima je stanje 51,3 48,7 posto za republikance, a u glasovima 52,1 : 46,4 posto.

 

Kao što je manje više opštepoznato i vidljivo s mape, demokrate češće pobeđuju u velikim gradovima i priobalnim sredinama, a republikanci u manjim sredinama i unutrašnjosti.

 

OvHjEfT.png

 

https://www.cookpolitical.com/charts/house-charts/national-house-vote-tracker/2022

 

Mapa mesta koje su partije dosad osvojile jedna od druge - demokrate su preuzele 4 mesta koje su držali republikanci, a republikanci 16 koje su držale demokrate.

 

DsnnM0E.png

 

https://edition.cnn.com/election/2022/results/house?election-data-id=2022-HG&election-painting-mode=projection&filter-key-races=false&filter-flipped=true

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Bajden ili od miloste kako ga nas Bogoljub zove "crkotina" obrnuo igricu. A realno lik je toliko dugo u politici da ni ne cudi. Pa gde ce jedan buzdovan ko Doni da mu bude ravan? Ja tipujem da nije nemoguce da 2024 docekamo sa pocepanom republikanskom strankom. ko ih jebe kad su buzdovanu dozvolili da im preuzme stranku. Pelosi je tata za republikanske ekvivalente. Kad se samo setim kako je fino sredila mladoturke u demokratskim redovima 😄

 

A i njena cera je to najjavila da ce biti, kako ono rece znate ona je jedna fina stara gospodja ali opusteno moze da vam otkine glavu ako hoce, pa cera najbolje zna koliko joj je keva zajebana.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Demokrate su očekivano osigurale Arizonu. Dakle 49-49. Ova dva će najverovatnije biti odlučena na novim izborima u decembru pošto su šanse da demokrate pređu 50% u Džordžiji sve manje i manje a republikanac u Nevadi je u padu.

 

Kongres trenutno 203-211, Republikancima treba još 7 za većinu a trenutno vode na 10 mesta. Na 6 mesta je prednost jako mala ali ima i 5 mesta gde su demokrate u prednosti ali je prednost dostižna. Dakle u najboljem scenariju Republikanci će imati 227 kongresmena a u najgorem 215 po mojoj proceni no šanse za bilo koji od ova dva scenarija su vrlo mali. Mislim da će biti jako tesno kao i u senatu.

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 5:57 AM, RatzenStadt said:

Jel u pitanju "glas iz sazaljenja" za Fetermana?

Ma kakvo sažaljenje, inkluzija invalida sa nefunkcionalnim mozgom je počela još izborom tandema Biden/Harris, obije su na nivou Fetermana po intelektualnoj moći.  Podela je tolika da bi glasali i za podgrejan leš. Tu su se onda umešali i fanatici oko abortusa i Tramp čiji su kandidati mahom pogubili. Ovaj što je izgubio od čoveka koji nema više moć govora je jedan od njih. Čak ako se repsi i ratosiljaju Trampa on će ako se kandiduje da odvuče neki procenat glasova.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ma kakvo sažaljenje, inkluzija invalida sa nefunkcionalnim mozgom je počela još izborom tandema Biden/Harris, obije su na nivou Fetermana po intelektualnoj moći.  Podela je tolika da bi glasali i za podgrejan leš. Tu su se onda umešali i fanatici oko abortusa i Tramp čiji su kandidati mahom pogubili. Ovaj što je izgubio od čoveka koji nema više moć govora je jedan od njih. Čak ako se repsi i ratosiljaju Trampa on će ako se kandiduje da odvuče neki procenat glasova.

 

Bog da mi dusu prosti , jer sam se malko zasmejao kada sam zamisljao kako je izgledao razgovor Bajdena i Fetermana kada mu je prvopomenuti cestitao izbornu pobedu xD

 

Nego, kako stvari stoje, Tramp ce biti tajno oruzje demsa na predsednickim izborima 2024 😢

Link to comment
Share on other sites

Vidim da mediji proglašavaju pobedu demokrata u Nevadi što znači da je Senat odbranjen. Malo sam pogledao na netu koja je razlika između Nevade i Džordžije koja ide u drugi krug. Naime jedino Džordžija i Lujsijana imaju takav zakon a u svim ostalim državama ko dobije najviše pobeđuje.

 

Ovime je jasno da su Ameri jasno poručili Republikancima da ne žele Trampa, posebno je to jasno kada se  vide njegovi kandidati kako su prošli, dok je onaj koga je pljuvao pobedio rutinski. Republikanci sada znaju šta im je činiti u naredne dve godine ako žele pobedu na predsedničkim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...