Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

Džordžija ide u u runoff, pošto niko nema 50%, od trke u Nevadi će zavisiti da li će to biti trka za osvajanje senata ili će Demsi već imati 50 pre te trke. Mislim da Keli dobija Arizonu, a u Nevadi je gusto.

 

Što se tiče Kongresa, tu će GOP imati malu većinu, ali ni blizu onoga čemu su se nadali. Svi Trampovi kandidati su pogubili, a njegov trenutno najneomiljeniji kandidat Desantis pokidao. Spremajmo kokice za taj obračun.

 

Ovo je sve mnogo slabije za GOP u odnosu na prognoze i mnooooogo slabije u odnosu na tradicionalne postpredsedničke izbore, gde druga partija uvek pokida.

Link to comment
Share on other sites

Jedina svetla tacka vecerasnjih izbora je dominantni nastup Mardz u Dzordziji.
Kad bi bar jos Bobertova ostala kongresmenka, a na zalost, izgleda da ce izgubiti marginalnom razlikom, to bi ispralo gorak ukus zbog rezultata jucerasnjih izbora.

 

4 hours ago, Brynner said:

i to sve u trenutku najveće inflacije u USa ko zna od kad. Mrzelo me da proveravam da li su od rata imali ovakvu inflaciju, možda 70-ih.

 

A inflacija je ubedljivo na vrhu liste najvažnijih tema svima. 

 

Nije.
Glasaci demsa ne pricaju o drzavnim obveznicama, inflaciji i sl.
Rodno/rasno pravo, inkluzivni jezik i programi, to su najbnitnije teme za njih, cak i u doba inflacije.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RatzenStadt said:

Jedina svetla tacka vecerasnjih izbora je dominantni nastup Mardz u Dzordziji.
Kad bi bar jos Bobertova ostala kongresmenka, a na zalost, izgleda da ce izgubiti marginalnom razlikom, to bi ispralo gorak ukus zbog rezultata jucerasnjih izbora.

 

 

Nije.
Glasaci demsa ne pricaju o drzavnim obveznicama, inflaciji i sl.
Rodno/rasno pravo, inkluzivni jezik i programi, to su najbnitnije teme za njih, cak i u doba inflacije.

 

image.png

 

odakle je ova tabela? 

Ja juce gleado u vise njih ali nisam video ovako nesto.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Jedina svetla tacka vecerasnjih izbora je dominantni nastup Mardz u Dzordziji.
Kad bi bar jos Bobertova ostala kongresmenka, a na zalost, izgleda da ce izgubiti marginalnom razlikom, to bi ispralo gorak ukus zbog rezultata jucerasnjih izbora.

 

 

Nije.
Glasaci demsa ne pricaju o drzavnim obveznicama, inflaciji i sl.
Rodno/rasno pravo, inkluzivni jezik i programi, to su najbnitnije teme za njih, cak i u doba inflacije.

 

image.png

 

A republikanci pricaju samo kako demsi ne pricaju, jos ni jedan nije izasao sa nekim planom za izlazak iz krize. 

Btw naravno da demsi pricaju o nejednakosti kada je platforma republikanaca da ukinu prava. 

 

I 2btw, da li zajebavas sa gospodZom 'gazpacho police' ili si mrtav ozbiljan da je ona bas dobar kandidat? Zena je retardirana, da nema nje i poput nje nekoliko njih glasnih i veoma slicnih njoj (medju kojima je i Tramp), situacija medju strankama bi bila znatno bolja i samim tim i u zemlji, jer bi mogli nesto da se dogovore. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

I 2btw, da li zajebavas sa gospodZom 'gazpacho police' ili si mrtav ozbiljan da je ona bas dobar kandidat? Zena je retardirana, da nema nje i poput nje nekoliko njih glasnih i veoma slicnih njoj (medju kojima je i Tramp), situacija medju strankama bi bila znatno bolja i samim tim i u zemlji, jer bi mogli nesto da se dogovore. 

 

I da i ne.
Zanimljiva mi je, jer je autenticna, cesto istupa sa transgresivnim izjavama, WASP tradicionalizam, itd...

Dobar meme materijal sveukupno gledano.
Bobert mi je zapravo jos draza od MTG, a i dobra je cica.

 

Neozbiljno s moje strane, znam.

 

2 hours ago, AgroLaki said:

 

Kakav brat. 

 

 

Pisu vesti da je u Micigenu izglasano pravo na abortus. Kakvo je to bilo glasanje sada?

 

 

Za razliku od Bajdena, kod Trampa nikada necemo prepoznati razvoj demencije, jer nas je navikao da slusamo gluposti u njegovoj reziji.
Al' i pored toga sto je neprestano lupetao, cesto i lagao, ne bih njegovom predsednikovanju dao negativnu ocenu, samo da napomenem to.

No, vec neko vreme postaje sve jasnije da bi za dobrobit Repsa, trebalo da se povuce i prepusti DeSantisu mesto vodece figure, a rezultati ovih izbora bi trebalo da zaokruze proces. Pitam se da li ce prepoznati signale i realno sagledati stvari, i zasto nece : (

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

 

I da i ne.
Zanimljiva mi je, jer je autenticna, cesto istupa sa transgresivnim izjavama, WASP tradicionalizam, itd...

Dobar meme materijal sveukupno gledano.
Bobert mi je zapravo jos draza od MTG, a i dobra je cica.

 

Neozbiljno s moje strane, znam.

 

 

Naravno da je neozbiljno. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AgroLaki said:

 

Kakav brat. 

 

 

Pisu vesti da je u Micigenu izglasano pravo na abortus. Kakvo je to bilo glasanje sada?

 

Meni deluje da je bila šala, pojavila se naznaka osmeha kada je završio rečenicu.

 

4 hours ago, Brynner said:

Malopre bili exit pollovi - 35% glasača smatra da je inflacija glavna, oko 30% abortus. Za demokrate svakako abortus i election denial.

Pokazaće kasnije analize ali obaranje Roe v Wade uz kasnije ispade o kodifikovanju porpune zabrane na federalnom nivou je sigurno debelo koštalo GOP. Pucanje u sopstvenu nogu kao demsi sa puštanjem divljanja kriminala i delom gender ideologijom u školama.

 

Sa ovako nepopularnim predsednikom i lošom ekonomijom ovo bi trebao da bude alarm za GOP da su birači nezadovoljni alternativom.

Link to comment
Share on other sites

Za lošiji rezultat je definitivno glavni krivac Tramp jer ljudi posle svega zaziru i dalje od njega. Takođe ne treba podceniti ni uticaj idiotizma oko abortusa. Te dve stvari su zakopale republikance. Od izbora na kojima su trebali rutinski da dobiju kongres oni još uvek strepe hoće li pobediti. No mislim da im kongres neće pobeći.

 

U senatu su izgubili mesto u Filadelfiji tako da im sada treba da flipuju dva mesta od 3 za koja još nije jasno ko će pobediti. U praksi Demsi su sigurno dobili Arizonu, prednost je prevelika bez obzira što ima dosta da se broji. Dakle trebaju im oba preostala a to su lažna "Gruzija" i Nevada. Demokrate vode u Gruziji ali možda će na kraju i da izgube no pošto je onaj treći uzeo 1,5% tu sigurno niko neće imati preko 50%. U Nevadi vode republikanci sa 22k glasova prednosti. U Las Vegasu ima još dosta glasova da se prebroji videćemo kako će se to završiti i da li će republikanac preći 50%, mislim da ako pobedi ova iz dems ona sigurno neće biti preko 50%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...