Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

Quote

 

Biden campaign manager Jen O’Malley Dillon anticipated President Trump gaining a bit of ground in Arizona's Maricopa County, which led her to issue this gentle warning yesterday: “Folks are going to need to stay patient and stay calm.”

They had expected Trump to close the gap in Arizona’s largest county – but they still believe Biden has more support coming in from the 220,000 uncounted votes in the state. They remain confident he will carry the state.

The Biden campaign remains focused on Pennsylvania today. They were hoping Pennsylvania would be called before the Arizona development, an aide said, but they insist it doesn’t change the trajectory of things.

They're still confident Biden is on the cusp of being declared president.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Vamos Laki najpozitivnije kod Trampa, barem meni, je to apsolutno razbijanje u param parčad tradicionalnog izgleda vašingtonskog establišmenta, manjak lažne političke korektnosti i za to mu skidam kapu. Samo ta medalja ima i drugu stranu koju on nije uspeo da izbegne. Nije uspeo da ne odstupi od konvencionalnog pristupa nekom problemu (hajde da ne idemo dalje od korone) nego je i u vezi sa tako ozbiljnom i opasnom temom on krenuo da razbija neki tradicionalni pristup (kakav vidimo u evropi). Pa smo od sprdanja u vezi sa virusom, umanjivanja njegovog eventualnog efekta (iako, sada već, imamo desetine dokaza još iz januara da je jasno upozoren šta sledi), preko korišćenja jebenog hlora protiv korone gde je par idiota ispratilo predsednika, došli do zemlje koja obara sve rekorde iz dana u dan. 

 

Da nije bilo korone, Tramp bi svakako bio reizabran. Isto tako, da nije bilo Hilari 2016 (da je Bajden bio tada), ne bi ni bio izabran. Kao što su ljudi glasali protiv omržene Hilari sada su isto uradili sa Trampom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vamos Laki said:

Nazalost Mek je upao u taj vozic laznog elitizma, kao i mnogo na ovom forumu i sire.

Sta je lazni elitizam u ovom slucaju? Pa to je 90% ovih koji godinama prave negativnu kampanju protiv Trumpa, predstavljajuci ga kao ludaka i cirkuzanta. I jos stosta nesto. Pod parolom drzte lopova, pardon ludaka.

A zanemaruju se mnoge dobre stvari u njegovom mandatu.

Lazna elita je gomila glumaca i pevaca, uz lebrika koji podrzavaju izlapelog bidona.

Lazna elita su i ovi sto tripuju da je samo krezuba Srbija uz Trampachu, mahom neobrazovana i malogradjanska. Netacno skroz. Pa se zato oni satro izdvajaju i bidon im je kul.

Gimme a break..

 

Tačno 😄 Nije Srbija jedina. Rusija je za Trampa. Poljska i Turska tu i tamo. Sve visokorazvijene zemlje u kojima se neguju slobode

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vamos Laki said:

Nazalost Mek je upao u taj vozic laznog elitizma, kao i mnogo na ovom forumu i sire.

Sta je lazni elitizam u ovom slucaju? Pa to je 90% ovih koji godinama prave negativnu kampanju protiv Trumpa, predstavljajuci ga kao ludaka i cirkuzanta. I jos stosta nesto. Pod parolom drzte lopova, pardon ludaka.

A zanemaruju se mnoge dobre stvari u njegovom mandatu.

Lazna elita je gomila glumaca i pevaca, uz lebrika koji podrzavaju izlapelog bidona.

Lazna elita su i ovi sto tripuju da je samo krezuba Srbija uz Trampachu, mahom neobrazovana i malogradjanska. Netacno skroz. Pa se zato oni satro izdvajaju i bidon im je kul.

Gimme a break..

 

 

Zanimljiva opservacija, sa kojom se svakako nimalo ne slažem. Nigde nisi pomenuo aktivno korišćenje i širenje antiintelektualizma (znaš ono, teorije zavere, masoni, 5G, Bill Gates, globalno zagrevanje, vakcine)? Ovo ne važi samo za Trampa, naravno, takva ekipa postoji svuda i zahvata sve veći pul glasača koji su pobornici neke od ovih povezanih "ideja". Teško mi je da daljisnki podržim (užasno glup izraz) bilo koga ko zahvata iz tog bazena glasove, jer će svakako i prirodno težiti da proširi taj bazen... I Vučić je imao autorski (znam, i meni je smešno) tekst u Politici pre nekoliko godina posvećen lažnoj eliti. Zajebana je ta lažna elita, a najviše postaje zajebana kada nemaš nikakvu drugu. Jbg.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Je li Tramp, ili neko iz njegovog staba, rekao kako tacno su pokradeni? 
Samo vidim da se trazi malo da se zaustavi brojanje, malo da se ponovo broji i da je krivo glasanje postom.

Nista voz, nista paketi, nista slikanje i olovke, nista mrtvi( jedan slucaj koliko sam upratio)

Posto smo mi ovde u  materiji sto se tice laziranja izbora, da ne kazem da smo struka, ima li neki nas sistem ili su demokrate( Djilas i Solak) izmislili nesto novo?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Trump se ponasa kao razmazeno deriste kome je neko slomio igracku. Sve vise gubi i podrsku svoje stranke, uklucujuci ljude koji ga inace podrzavaju.

 

Republicans turn on Trump as they question his claims of fraud

Quote

President Trump is losing the support of top Republicans as he continues to demand a halt to vote counts around the country, leaving him increasingly isolated at the White House and reliant on the support of family members and a core of senior advisers.
.......

citav clanak ovde: https://www.msn.com/en-us/news/politics/republicans-turn-on-trump-as-they-question-his-claims-of-fraud/ar-BB1aLphq?ocid=Peregrine

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je opasno ovo što radi Tramp, zato mu i većina iskusnijih igrača sa desne strane (od političara do novinara) okreće leđa.

 

Ako bih bio ciničan rekao bih i da se raduju da mu konačno vide leđa zbog toga što u potpunosti menja političku igru u SAD i uvodi sve na nepoznat teren. A svima je bilo lepše da se igraju po poznatim pravilima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je opasno ovo što radi Tramp, zato mu i većina iskusnijih igrača sa desne strane (od političara do novinara) okreće leđa.
 
Ako bih bio ciničan rekao bih i da se raduju da mu konačno vide leđa zbog toga što u potpunosti menja političku igru u SAD i uvodi sve na nepoznat teren. A svima je bilo lepše da se igraju po poznatim pravilima.
 
 
Ovo je veoma interesantna teza za US topic. Later. [emoji14]
Što se tiče Trumpa, on ništa ne pokazuje. Pokazuju birači koji nikome nisu dali podršku. Pogledati rezultate, senat, predsednik i ostalo. Niko nije dobio.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prednost Bajdena raste u tri države dok u Arizoni Tramp smanjuje prednost.

 

PA - Biden +13.662

GA - Biden +1.602

NE - Biden +20.137

AZ - Biden +40954

 

Još uvek nisam čuo o kom broju preostalih glasova je reč u AZ mada to sad nije više ni bitno jer ne menja ništa čak i ako je flipuje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vamos Laki said:

Nazalost Mek je upao u taj vozic laznog elitizma, kao i mnogo na ovom forumu i sire.

Sta je lazni elitizam u ovom slucaju? Pa to je 90% ovih koji godinama prave negativnu kampanju protiv Trumpa, predstavljajuci ga kao ludaka i cirkuzanta. I jos stosta nesto. Pod parolom drzte lopova, pardon ludaka.

A zanemaruju se mnoge dobre stvari u njegovom mandatu.

Lazna elita je gomila glumaca i pevaca, uz lebrika koji podrzavaju izlapelog bidona.

Lazna elita su i ovi sto tripuju da je samo krezuba Srbija uz Trampachu, mahom neobrazovana i malogradjanska. Netacno skroz. Pa se zato oni satro izdvajaju i bidon im je kul.

Gimme a break..

 

 

Ja se osecam prozvanom zato sto sam aktivno ucestvovala na temi protiv Trampa. Nista se nije promenilo, ja sam i dalje protiv Trampa (tamo sam navela razloge i zasto), a za Bajdena sam jedino iz razloga sto je on trenutno jedini koji moze da ukloni Trampa. Da li sam lazni elitista ili ne, pravo da ti kazem nije mi mnogo ni bitno. Posto zivim u US mi je mnogo bitnije da li sam sigurna, a Tramp je retorikom uspeo da dovede u pitanje sigurnost svih pa i sopstvenih "navijaca," sto zbog virusa, sto zbog rasplamsavanja mrznje i dolivanjem ulja na vatru. 

6 minutes ago, Klotzen said:

Prednost Bajdena raste u tri države dok u Arizoni Tramp smanjuje prednost.

 

PA - Biden +13.662

GA - Biden +1.602

NE - Biden +20.137

AZ - Biden +40954

 

Još uvek nisam čuo o kom broju preostalih glasova je reč u AZ mada to sad nije više ni bitno jer ne menja ništa čak i ako je flipuje.

 

Njemu ne ostaje nista drugo nego da pokusa da trazi ponovno prebrojavanje i da nadje par stotina pogresnih listica (koji nece izmeniti skor) i napravi ceo cirkus od toga. Nesto mislim da ce se to i desiti... Hvala bogu ima potporu u ovima sto vec vicu kako je ukradeno i eto cirusa kada ih napali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro čuo u GA ima još 8k glasova da se prebroji. To znači da će Bajden završiti na blizu 5k glasova prednosti. Ponovno brojanje obično promeni rezultat za 100-200 tako da nema šanse da će išta dobiti time. Gore u WI je razlika 20k tek tu neće ništa dobiti a u PA će izgleda biti i više od toga razlike. Ponovno brojanje je imalo smisla pre flipa GA i PA ali u ovom trenutku to je samo za podsmeh, baš kao što su se ljudi smejali Hilari kada je kukala pre 4 godine.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

Ako sam dobro čuo u GA ima još 8k glasova da se prebroji. To znači da će Bajden završiti na blizu 5k glasova prednosti. Ponovno brojanje obično promeni rezultat za 100-200 tako da nema šanse da će išta dobiti time. Gore u WI je razlika 20k tek tu neće ništa dobiti a u PA će izgleda biti i više od toga razlike. Ponovno brojanje je imalo smisla pre flipa GA i PA ali u ovom trenutku to je samo za podsmeh, baš kao što su se ljudi smejali Hilari kada je kukala pre 4 godine.

 

Ne mogu da se setim tacno, znam da sam se tada cudila, neko je trazio ponovno prebrojavanje u Floridi iako je tamo vodio glasovima. Tako da mislim da kod njih ta logika ne radi. Mislim da vise racunaju na neku masovnu podrsku u tom slucaju zbog kradje. 

 

Tramp je 2016 godine pobedio zahvaljujuci tome sto je uzeo Viskonsin, Micigen i Pensilvaniju, sa sve ukupnom razlikom glasova u odnosu na Hilari od oko 80k u te tri drzave. 

 

Sada je iste te drzave izgubio sa malom razlikom i ne moze da prihvati nego prica o kradji, ilegalcima i ostale gluposti... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Pennsylvania GOP asks Supreme Court to stop Pennsylvania from counting votes received after November 3

 

Lawyers for Pennsylvania Republicans are asking the US Supreme Court to order the state to not take any action on any mail-in ballots received after Election Day, November 3.

The Pennsylvania secretary of state has already ordered any ballots that arrive between Wednesday, November 4, and Friday, November 6, be segregated from those that arrived by Election Day, pending ongoing litigation, and the state GOP’s request simply asks the court to enforce that action as well as order that “no action” is taken on the ballots.

“Given the results of the November 3, 2020 general election, the vote in Pennsylvania may well determine the next President of the United States—and it is currently unclear whether all 67 county boards of elections are segregating late-arriving ballots, “ the GOP petition states.

Kathy Boockvar, the secretary of state, told CNN’s Jake Tapper on Thursday that there would not be enough ballots to sway the election.

Critics of the President say he is continuing legal challenges to suggest that the courts could impact election results, even though the numbers so far suggest otherwise.

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

Ako sam dobro čuo u GA ima još 8k glasova da se prebroji. To znači da će Bajden završiti na blizu 5k glasova prednosti. Ponovno brojanje obično promeni rezultat za 100-200 tako da nema šanse da će išta dobiti time. Gore u WI je razlika 20k tek tu neće ništa dobiti a u PA će izgleda biti i više od toga razlike. Ponovno brojanje je imalo smisla pre flipa GA i PA ali u ovom trenutku to je samo za podsmeh, baš kao što su se ljudi smejali Hilari kada je kukala pre 4 godine.

To naravno zavisi da li postoji veliki broj onih glasova koje mogu naci invalid, zbog raznih razloga - recimo u PA jos pre izbora je tako izbaceno oko 370,000 mail in glasova. Tu se onda ne radi o malim ciframa. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Prednost Bajdena raste u tri države dok u Arizoni Tramp smanjuje prednost.

 

PA - Biden +13.662

GA - Biden +1.602

NE - Biden +20.137

AZ - Biden +40954

 

Još uvek nisam čuo o kom broju preostalih glasova je reč u AZ mada to sad nije više ni bitno jer ne menja ništa čak i ako je flipuje.

 

Nesto se malo menja

 

Pa - Biden + 14.941

Ga - Biden + 4.262

AZ - Biden + 39.769

NE - isto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

 

Ovi u NE izgleda broje 2-3 sata dnevno i nazad u kockarnice 🙂 . Neverovatno koliko to sporo ide kod njih.

 

Samo daju vremena Trampu da teoretise i pravi jos veci haos. Bolje mi je ovo sto radi NC, rekli su 12tog i tada ce dati glasove, u medjuvremenu ne uzbunjuju. Ovo prebrojavanje 300 glasova dnevno nema nikakvog smisla. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

To naravno zavisi da li postoji veliki broj onih glasova koje mogu naci invalid, zbog raznih razloga - recimo u PA jos pre izbora je tako izbaceno oko 370,000 mail in glasova. Tu se onda ne radi o malim ciframa. 

To nisu bili glasovi, nego ballots koje su preko kompjutra uglavnom greskom narucivali. 

 

Pennsylvania, one of the most hotly contested battlegrounds in the presidential election, has rejected 372,000 requests for mail-in ballots, straining election offices and bewildering voters.

More than 90% of those applications, or about 336,000, were denied as duplicates, primarily because people who had requested mail-in ballots for the state’s June 2 primary did not realize that they had checked a box to be sent ballots for the general election, too. Voters have also been baffled by unclear or inaccurate information on the state’s ballot-tracking website, and by a wave of mail ballot applications from political parties and get-out-the-vote groups. County offices across the state have been forced to hire temporary staff and work seven days a week to cope with the confusion.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nonick said:

To nisu bili glasovi, nego ballots koje su preko kompjutra uglavnom greskom narucivali. 

 

Isto s...nje drugo pakovanje. Potpuno je nebitno - radi se o glasovima koji su odredjeni kao ne-regularni

 

2 hours ago, Ozu said:

Ma pusti je da se blamira pliz, krivo mi je sto su ostali Trumptardi ili trajno banovani ili otisli s foruma, tokom ovog praznika normalnosti

:classic_biggrin: Ma pusti me plz da se blamiram, da je 370k glasova obrisano jer su bili ne-regularni. Plz, ti mi objasni kako se takvi glasovi ne broje, ili treba da se broje. Posto si takaav expert za US glasanje.

 

Pa to cak i ja ne tvrdim, a zivim u US.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...