Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

4 minutes ago, wwww said:

:roflmao:

Ameri!

 

 

Bravo. Kakva glupa montaža. Jasno se na drugoj slici vidi da se radi o glasovima u državi Washington a ne u gradu Washington DC. 

 

Al dobro, neka si se ti malo izradovao.  Žao mi je što sam ti ovako brzo pokvatio sreću. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nasao sam raniji post i citat.

 

Ovako:

....On the afternoon of Feb. 24, President Trump declared on Twitter that the coronavirus was “very much under control” in the United States, one of numerous rosy statements that he and his advisers made at the time about the worsening epidemic. He even added an observation for investors: “Stock market starting to look very good to me!”

 

Ali ima i nastavak:



“Short everything,” was the reaction of the investor, using the Wall Street term for betting on the idea that the stock prices of companies would soon fall.

That investor, and a second who was briefed on the Hoover meetings, said that aspects of the readout from Washington informed their trading that week, in one case adding to existing short positions in a way that amplified his profits.

 

Nisam pravnik, ne znam koliko ovde ima kriminala - ako ga uopste ima.

Ali jesam posten covek i znam da je Trump lopov, kao i klika oko njega.

 

link za taj clanak: https://www.nytimes.com/2020/10/14/us/politics/stock-market-coronavirus-trump.html

 

I nemoj da me zezas pitajuci za politicku opredeljenost novina, samo me interesuje jesu li informacije istinite ili nisu.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Skyglider said:

 

 

Bravo. Kakva glupa montaža. Jasno se na drugoj slici vidi da se radi o glasovima u državi Washington a ne u gradu Washington DC. 

 

Al dobro, neka si se ti malo izradovao.  Žao mi je što sam ti ovako brzo pokvatio sreću. 

 

ti to meni pricas ili tipu koji je na twiteru poredio podatke za drzavu Washington (broj glasova) i grad Washington DC (broj stanovnika)?

Quote

Jebediah Grant MAGA

Republican - Catholic - #Guns - #Trump2024 - MAGA - Father of 9 kids

Harrison, AR

Quote

Preston Harrison MAGA

Make America Great Again Republican - Catholic - Pro life - Father of 7 kids - Anti-vaxxer

COVID is an illusion created by the libtards

(da pojasnim cemu se JA smejem: tome da tip nije ukapirao da poredi babe i zabe)

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

Andjo, ima razlike izmedju "legalno" i "ocigledno." Trump je bitanga/lopov, mada mozda nije legalno.

Ako nije legalno kako je nesto ocigledno?

 

35 minutes ago, zoran59 said:

Biden najverovatnije ima koristi i od sina i od "veza_ - ali me ne zajebava i ako muti, muti privatno a ne krade iz budzeta napunjenog (i) mojim parama.

A Trump onako prakticno sretne nekog drzavnika na svojem kompleksu, pa drzavi naplati smestaj.

Smeta ti vise naplacivanje za hotel nego prodavanje svoje pozicije stranim faktorima?

 

35 minutes ago, zoran59 said:

Pitam ponovo, jer imam utisak da ga branis, sta je Trump uradio korisno za vecinu Amerikanaca?

 

Ja vec lepo rekoh, da branjenje i isticanje cinjenica nisu isto.

Sta je Tramp uradio korisno za vecinu Amerikanaca, pa recimo spustio poreze, vratio oko trillion dolara koje su firme drzale off-shore nakon smanjenja poreza, pregovarao bolji trade deal sa Kinom, uveo First Step Act, koji je mnogima dao novu mogucnost, prosirio tax breake za Opportunity zones, sto direktno vodi ka vise radnih mesta i razvoj siromasnih krajeva, pojeftinio lekove i povecao transparetnost za kupovinu lekova, kao i usluge bolnica....

Jel treba jos?

11 minutes ago, zoran59 said:

 

 

I nemoj da me zezas pitajuci za politicku opredeljenost novina, samo me interesuje jesu li informacije istinite ili nisu.

 

Ne znam Zoki rekoh secam se da je bila istraga, ali se ne secam rezultata. Mislim da su svi oslobodjeni. Medjutim Tramp nije imao nikakve veze s time, barem onoliko koliko znam iz medija. To sto je on govorio da ce trziste biti ok, a neki republikanci se nisu slozili s time...pa nisam se ni ja slagala s njime, sta mislis jel mi to Tramp rekao?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ako nije legalno kako je nesto ocigledno?

 

Smeta ti vise naplacivanje za hotel nego prodavanje svoje pozicije stranim faktorima?

 

Ja vec lepo rekoh, da branjenje i isticanje cinjenica nisu isto.

Sta je Tramp uradio korisno za vecinu Amerikanaca, pa recimo spustio poreze, vratio oko trillion dolara koje su firme drzale off-shore nakon smanjenja poreza, pregovarao bolji trade deal sa Kinom, uveo First Step Act, koji je mnogima dao novu mogucnost, prosirio tax breake za Opportunity zones, sto direktno vodi ka vise radnih mesta i razvoj siromasnih krajeva, pojeftinio lekove i povecao transparetnost za kupovinu lekova, kao i usluge bolnica....

Jel treba jos?

 

Aj'mo opet po stavkama.

 

1. Mogu da te vidim da si prosla kolima kroz raskrsnicu na crveno. Nema policije, nema ni suda ni presude, legalno si cista - a ja znam (ocigledno!) da si pekrsila zakon.

 

2. Mucke i nagodbe raznih firmi me se ne ticu. Skretanje para iz budzeta u sopstveni dzep me iritira.

 

3. Treba jos, a i treba pojasniti tvrdnje iz te stavke.

 

- mozda je spustio poreze tebi ili nekoj firmi, meni i meni poznatima nije.

- pojeftinio lekove? Kako, kome? Ja nisam primetio, a ni par mojih hronicno bolesnih rodjaka...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wwww said:

ti to meni pricas ili tipu koji je na twiteru poredio podatke za drzavu Washington (broj glasova) i grad Washington DC (broj stanovnika)?

 

(da pojasnim cemu se JA smejem: tome da tip nije ukapirao da poredi babe i zabe)

 

Tebi sam pričao jer sam mislio da si taj tweet preneo kao neki verodostojan dokaz o krađi ne kontajući da se radi o glupoj montaži i smejući se Amerikancima zbog tako očigledne navodne krađe. Ako sam pogrešno protumačio onda se izvinjavam.

 

A lik koji je napravio ovakvu montažu kontam da je to svesno uradio kako bi pokupio pažnju na Tweeteru. Jer mu account ima 2700 pratilaca a vidim da je tweet retweetovan skoro hiljadu ipo puta uz preko 3 hiljade komentara. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skyglider said:

 

Tebi sam pričao jer sam mislio da si taj tweet preneo kao neki verodostojan dokaz o krađi ne kontajući da se radi o glupoj montaži i smejući se Amerikancima zbog tako očigledne navodne krađe. Ako sam pogrešno protumačio onda se izvinjavam.

 

A lik koji je napravio ovakvu montažu kontam da je to svesno uradio kako bi pokupio pažnju na Tweeteru. Jer mu account ima 2700 pratilaca a vidim da je tweet retweetovan skoro hiljadu ipo puta uz preko 3 hiljade komentara. 

 

Nije mi palo na pamet da ce neko pogresno da protumaci moj post i komentar.

Ali dobro, kapiram da nismo razmenili misljenja do sada pa nisi mogao da pretpostavis cemu se smejem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zoran59 said:

 

Aj'mo opet po stavkama.

 

1. Mogu da te vidim da si prosla kolima kroz raskrsnicu na crveno. Nema policije, nema ni suda ni presude, legalno si cista - a ja znam (ocigledno!) da si pekrsila zakon.

Kako znas?

 

Edit: Da pojasnim, ne mozes znati osim ako a) si ti bio tamo, b) imas dokaz. Znaci jesi bio tamo kad je Tramp ocigledno rekao prijateljima da rade short sale, cuo svojim usima i video?

 

Quote

 

1- mozda je spustio poreze tebi ili nekoj firmi, meni i meni poznatima nije.

2- pojeftinio lekove? Kako, kome? Ja nisam primetio, a ni par mojih hronicno bolesnih rodjaka...

1. Vecini ljudi koji su middle class, ne znam kako je tebe zaobislo

2. Proveri

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Angelia said:

Kako znas?

Edit: Da pojasnim, ne mozes znati osim ako a) si ti bio tamo, b) imas dokaz. Znaci jesi bio tamo kad je Tramp ocigledno rekao prijateljima da rade short sale, cuo svojim usima i video?

 

:classic_biggrin:

Majko mila, ja napisem "ako vidim" a ti odgovoris "ako nisi video." :roflmao:

 

Dalje, ne znam ni ja kako me zaobislo, no moja "ekipa" s kojom se druzim su sve "middle class" i zaobislo je i njih.

Mozda treba da redefinisemo "middle class" da bi se bolje razumeli?

 

Inace, ima jos vesti...

Trump fires Defense Secretary Mark Esper, the first in an expected purge

Quote

.....
Trump and the White House gave no reason for the firing, but Esper had struggled to navigate between his role leading the U.S. military and meeting the president's demands for political loyalty, so much so that even Trump derided Esper as a yes-man, dubbing him "Yesper."
But Esper was one of several officials who months ago fell out of favor with the president over disagreements about the politicization of national security and intelligence. ..........

izvor: https://www.msn.com/en-us/news/politics/trump-fires-defense-secretary-mark-esper-the-first-in-an-expected-purge/ar-BB1aQu6M?ocid=msedgdhp

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

:classic_biggrin:

Majko mila, ja napisem "ako vidim" a ti odgovoris "ako nisi video." :roflmao:

 

 

 

Znaci bio si tamo kad je Tramp rekao "ma lazem ja nego prodajte sve na short sale" :classic_biggrin:

Preporucujem da se prijavis FBI kao svedok.

 

1 hour ago, zoran59 said:

Dalje, ne znam ni ja kako me zaobislo, no moja "ekipa" s kojom se druzim su sve "middle class" i zaobislo je i njih.

Mozda treba da redefinisemo "middle class" da bi se bolje razumeli?

 

Ne znam Zoki, ali prosta racunica dovodi do toga da je vecina onih koji ne zive recimo u CA ili NYC a imaju oporezovana primanja ispod 75k godisnje (a takvih je jako mnogo u USA) ustedela u proseku oko 2k na porezu. Mozda za penzionere nije tako. Obracunas prosto porez za takve pre i posle Trampove promene, bez prelaska deduction na real estate tax i state tax ispod 10k (zato izumimam one u Cali i NYC), i dobijes rezultat.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

ali prosta racunica dovodi do toga da je vecina onih koji ne zive recimo u CA ili NYC a imaju oporezovana primanja ispod 75k godisnje (a takvih je jako mnogo u USA) ustedela u proseku oko 2k na porezu. 

 

Pa, kao sto si videla po rezultatima glasanja, Tramp ni u CA ni u NY nije zadovoljio mesecnim rucakom na "njegov" konto (2000/12 = 166 dolara). Ocito ih interesuje nesto drugo sto on ne moze da im ponudi. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa, kao sto si videla po rezultatima glasanja, Tramp ni u CA ni u NY nije zadovoljio mesecnim rucakom na "njegov" konto (2000/12 = 166 dolara). Ocito ih interesuje nesto drugo sto on ne moze da im ponudi. 

 

2k cistog kesa godisnje, nije mala svota nekom ko zaradjuje oko prosecnih 40k kod mene u PA. Ne bi se ja podsmevala tome kao "prosecnom rucku"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

2k cistog kesa godisnje, nije mala svota nekom ko zaradjuje oko prosecnih 40k kod mene u PA. Ne bi se ja podsmevala tome kao "prosecnom rucku"

 

Ne podsmevam se prosecnom rucku nego ti kazem da treba da zrtvujes tu cifru zarad svega ostalog. 

Da li bi ti presla u firmu za 2k godisnje vise a da te sef maltretira? Mislim da mir ima mnogo vecu cenu. Pritom, ni ja kao ni Zoran ne poznajem nikog u rangu tih primanja da je licno imao korist. Uglavnom znam one kojima su dizali plate pa su upali u drugu obracunsku grupu i ustvari dobijali manje i/ili imali manji povracaj takse. Od njegove takse su profitirale kompanije i ultra bogati... 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Baby said:

 

Ne podsmevam se prosecnom rucku nego ti kazem da treba da zrtvujes tu cifru zarad svega ostalog. 

Da li bi ti presla u firmu za 2k godisnje vise a da te sef maltretira? Mislim da mir ima mnogo vecu cenu. Pritom, ni ja kao ni Zoran ne poznajem nikog u rangu tih primanja da je licno imao korist. Uglavnom znam one kojima su dizali plate pa su upali u drugu obracunsku grupu i ustvari dobijali manje i/ili imali manji povracaj takse. Od njegove takse su profitirale kompanije i ultra bogati... 

 

Ne, ja ne bih, ali imam taj luxuz da biram.

Namerno sam izuzela CA i NY zato sto za njih uglavnom ne vazi 10k deduction (verovatno ima jos nekih) ali ni oni ne zaradjuju kao dosta drzava, a taj 10k deduction je uglavnom zbog cene nekretnina i ostalih poreza.

Ja se uopste ne slazem sa tobom da su od toga profitirale kompanije i ultra bogati, to je tako besmislena izjava da necu cak ni da ulazim u objasnjenje (i to si verovatno negde procitala a nikad prakticno racunala). Od njegove taxe je uglavnom profitirala srednja klasa, niza i ona bas bas srednja. Visa srednja nije.

 

Ali je Zoki pitao o vecini.

Link to comment
Share on other sites

Da vam pomognem, u Cali su svi koji imaju nekretnine pukli sa taxom, oni koji nemaju nekretnine su manje plaćali tax nego ranje. Društvo se u Cali zeza da je to bio no-vote penalty. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Da vam pomognem, u Cali su svi koji imaju nekretnine pukli sa taxom, oni koji nemaju nekretnine su manje plaćali tax nego ranje. Društvo se u Cali zeza da je to bio no-vote penalty. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Naravno, zato sto su vas zeznuli sa onim limitom od 10k deduction na local i real estate tax.

 

Da demokrate nisu to ugurale i vi bi imali tax reduction. Ovako, svako ko ima nekretninu dal bese preko 500k ili 750k, i ima drzavni porez, nije dobio benefit. Ali uglavnom oni sa niskim, i nizim zaradama, u drzavama sa nizim lokalnim porezima i manjom vrednoscu nekretnine, jesu.

 

Znaci zakon jeste poboljsao situaciju za one sa nizim zaradama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Tax calculation je veoma precizan račun i ne može se ovako paušalno objašnjavati.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Slazem se. Ali Andja, borac za prava vecina je krenula u obracune i zakljucila da im je bolje, pa joj je nejasno zasto nisu uspeli biti "kupljeni" za nekih 2k dolara i glasati za Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

 

Slazem se. Ali Andja, borac za prava vecina je krenula u obracune i zakljucila da im je bolje, pa joj je nejasno zasto nisu uspeli biti "kupljeni" za nekih 2k dolara i glasati za Trampa. 

daj baby :classic_biggrin:

nisi cak ni skontala da ti Mrd kaze nemoj da raspravljas o stvarima koje ne razumes. Posto Mrd savrseno zna da ja razumem poreske zakone.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wwww said:

ti to meni pricas ili tipu koji je na twiteru poredio podatke za drzavu Washington (broj glasova) i grad Washington DC (broj stanovnika)?

(da pojasnim cemu se JA smejem: tome da tip nije ukapirao da poredi babe i zabe)

 

Naleteo sam na ovog idiota i smejem se celo jutro...čovek full paket, antivakser, corona haox, anti abortion ocigledno (sedmoro dece), naoružan bolje od vojske Srbije....

 

Mada, šta očekivati od ovakvih hilbilija kada imaš predsednikovog sina, sa sve verifikovanim nalogom, koji šeruje deep state stavove....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni niako nije jasno ova ostrascenost Trumpom ili sreca zbog Bajdena u Evropi. Koga briga ko je precednik u Americi, meni su oni svi isti, zasto bih se ja morao radovati jednom ili drugom. Ili npr ovi Evropski predstavnici. Cestitas pobedu i pozelis srecu bilo kojem i to je to. Sta ima neko da proziva da li je Jansa cestitao ili nije. 

Link to comment
Share on other sites

  1. Mnogo je republikanskih politicara visokog profila koji su fiskalno konzervativniji od Trampa i koji bi smanjili poreze jos vise nego on.
  2. Nema republikanskih politicara slicnog  profila koji su otvoreno podrzali  rasiste i supremaciste u 21. vijeku na nacin na koji je to uradio Tramp.

 

Ove dvije stvari mene dovode do zakljucka da zalaganje konzervativne USA za Trampa nije uzrokovano podrskom fiskalnoj politici nego tackom dva.  I to je zamaskirao i sakrio toliko da i ljudi koji ocigledno dobro poznaju politiku uopste i poresku politiku ne mogu to lako uociti, sto zakljucujem po broju onih koji ga brane ovdje, a koje je uspio obmanuti.

 

 

Edited by ters
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...