Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Ja odgledao.

 

Onako, malo mi je problem sto su nekako bledunjavi skoro svi likovi. Mada ako ideja jeste da prva sezona pokrije neki duzi vremenski period i ima logike da se ne posvecuje previse paznje likovima koji nece biti tu kroz koju epizodu.

 

A tu nisam ni siguran koliko je bilo drugacije u prvim sezonama GOT-a, posto sam ja bio bas ozbiljan fan knjiga i pratio sve teorije vise puta citao itd.

 

Pa sam onda tacno znao svakog od likova i tacno ko su i kakvi su cim ih prvi put vidim.

 

Al i pored toga def je HOD nekako siromasan zanimljivim likovima u ove prve dve epizode.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Arsenije Pesic said:

Je l' odgledao još neko drugu epizodu? Gde ste svi?

 

Sasvim korektno.Čak mi ni ne smeta što mala ima muda veća od ekipe.

Jako lepo a opet svedeno.

Videćemo oće li sjebat nešto sad kad se radnja zakomplikuje :

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GOT je od starta imao gomilu jakih likova na sve strane, ovdje imamo trenutno par istih likova (ne pretjerano zanimljivih) i radnja se odvija na jednom mjestu. Pored Daemona, malo je i princeza popravila utisak, ostalo tanko.

 

Vidjećemo kako će se dalje razvijati serija.

 

Btw moram priznati da sam se malo naložio kad sam čuo intro nakon dugo vremena. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolja nego prva, ali evo primera u spojleru zasto mislim da je ovo sve tanko poredivsi sa GoT sezone 1-5. Inace pocinju stvari da se desavaju, dobila je serija na dinamici. Mala ce nositi bar prvu sezonu, 

 

Spoiler

Uopste se ne vidi da je Hajtauer radio na tome da uda cerku za kralja. On jedino ima scenu u prvoj sezoni gde izgleda kao da on to sve iz najbolje namere. Nema spletke, nema nekog master plana nego vise kao uh vidi sta se desilo, pa kad se vec vole sto da ne. Jedino gde je izgledao kao da nije fikus koji govori je kad joj se obratio vezano za izgrizene nokte. Plitko. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene bas suprotno, bas te 2-3 scene iz prve dve epizode su dovoljan materijal da navedu da je Hajtauer radio po tom pitanju

 

Spoiler

prva epizoda, odmah posle smrti zene, ide scena gde desnica savetuje cerku da ode veceras kod kralja i da mu se nadje
onda imamo nekoliko scena gde se kralj i cerka upoznaju
u drugoj epizodi imamo scenu gde Hajtauer diskutuje sa kraljem oko zenidbe i gde moze lako da se procita izmedju redova kako mu on ne bi savetovao da ozeni ono dete

i onda jos jedna scena sa cerkom gde joj govori da ode kod kralja

 

tako da, IMO, ovo je dovoljno materijala za ovu pricu... nije ovo red wedding kategorija spletkarenja pa da zalimo sto nismo dobili vise materijala

 

 

Edited by Darth Steva
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sreta-steta said:

Bolja nego prva, ali evo primera u spojleru zasto mislim da je ovo sve tanko poredivsi sa GoT sezone 1-5. Inace pocinju stvari da se desavaju, dobila je serija na dinamici. Mala ce nositi bar prvu sezonu, 

 

  Hide contents

Uopste se ne vidi da je Hajtauer radio na tome da uda cerku za kralja. On jedino ima scenu u prvoj sezoni gde izgleda kao da on to sve iz najbolje namere. Nema spletke, nema nekog master plana nego vise kao uh vidi sta se desilo, pa kad se vec vole sto da ne. Jedino gde je izgledao kao da nije fikus koji govori je kad joj se obratio vezano za izgrizene nokte. Plitko. 

 

 

Mala je tu valjda samo prvih pet-šest epizoda, posle skaču 20 godina u budućnost i menjaju glumice i za Reniru i za Alisent.

Link to comment
Share on other sites

Meni je druga epizoda osetno slabija od prve. Jest, radnja kao krenula, ali mi je epizoda nekako vise kao hronika dogadjaja, ne daje mnogo sanse da se vezes za likove, da im upoznas im reakcije i motive. Najtanji elementi su mi dijalog Vizerisa i Lajonela Stronga, kao i monolog Velariona na kraju epizode - ove naracije kao sluze da uvedu gledaoca u svet HoD, ali nisu ni malo suptilne, vec je nekako banalno, pricaju mu pricu sta je i kako je (mene prica zanima, ali filmski je to tanko). Mizerija kao lik ne ispunjava ono sto sam ocekivao od nje, bar za sada.

U globalu, nedostaje seriji neke misterioznosti, neke licne unutrasnje borbe, nesto da te golica. Svakako ce Demon, Renira, Renis i Velarion biti dovoljni da se pitamo 'a sta je bilo posle' iz nedelje u nedelju, kao i da imamo svoje favorite, ali nekako mi je ovo bilo praznjikavo. Nadam se da ce 

Spoiler

Stepenice

pokrenuti radnju, i da imamo point-of-view vise likova.

S druge strane, jos jednom da pohvalim Sapocnika u prvoj epizodi - posle prve epizode GoTa gledalac koji nije citao knjige je zaintrigiran, ali veze nema ko je ko, sta je sta. Ovde su likovi bas odlicno uvedeni i postavljeni, zanatski uradjen posao.

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2022 at 6:43 AM, sreta-steta said:

Bolja nego prva, ali evo primera u spojleru zasto mislim da je ovo sve tanko poredivsi sa GoT sezone 1-5. Inace pocinju stvari da se desavaju, dobila je serija na dinamici. Mala ce nositi bar prvu sezonu, 

 

  Reveal hidden contents

Uopste se ne vidi da je Hajtauer radio na tome da uda cerku za kralja. On jedino ima scenu u prvoj sezoni gde izgleda kao da on to sve iz najbolje namere. Nema spletke, nema nekog master plana nego vise kao uh vidi sta se desilo, pa kad se vec vole sto da ne. Jedino gde je izgledao kao da nije fikus koji govori je kad joj se obratio vezano za izgrizene nokte. Plitko. 

 

 

Nesto sam pazljiv oko otvaranka spojlera pošto ne znam šta će se sve tu naći.

 

Ali ovaj sam pogledao i ne slazem se. Jasno je bilo ko dan zašto je Hajtauer rekao ćerki da ode kod Viserisa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 4:25 PM, nemanjaol said:

 

Nesto sam pazljiv oko otvaranka spojlera pošto ne znam šta će se sve tu naći.

 

Ali ovaj sam pogledao i ne slazem se. Jasno je bilo ko dan zašto je Hajtauer rekao ćerki da ode kod Viserisa

Eerm prvo sam pomislio da je malo cringey da su za ovakvu seriju uzeli tog glumca koji je glumio Hightowera, onda sam guglao i vidio da je umro prije 11 godina.

Tek onda sam skuzio da niste mislili na Hightowera iz Policijske akademije 😆🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...