Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

  Hide contents


ja bih rekao da su alisent i renira bila na tragu kao nekog pomirenja
i one izjave i jedne i druge su delovale iskreno
a onda viseris na izdisaju misli da prica sa cerkom i kaze ti si jedina prava, samo vozi i vladaj svima…i resetuje alisent na borbena podesavanja
 

 
inace, ja ne videh bas tu jasnu podelu na dobre i lose
i dalje mi je to isti martin - puno puno sivog, bez jasne podele na dobre i lose momke

Spoiler

Pa predstavili su Alisent koja se bori u sebi da ne prevagne na "pogresnu stranu". Otuda se ajde da kazem i uplasila poteza Larysa Stronga kad se rijesio oca i brata. Predstavili su je kao neku koja iako voli svoju djecu, postuje kralja i njegove zelje pa nakon sto se kralj pojavi u dvorani, njoj je jasno sta ce se desiti i ko je naslednik iza Korlisa Valeriona ali i naslednik Viserisa. Otuda i Renira na veceri u svom izvinjenju se obraca Alisent sa slicnim rijecima, kako je bila uz kralja i postovala njegove zelje itd itd a ova uzvraca da ce Renira biti dobra kraljica. U pravu si, tu su iskrene obje ali na kraju su ubacili tu scenu sa Viserisom, kao prelomnu tacku koja gura Alisent u ono sto ce se desavati, da svog sina postavi za kralja. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AgroLaki said:

Odlican odabir glumca za Emonda. Odlicna epizoda. Nadam se da ce biti neki fajt izmedju Emonda i Demona.


Pun pogodak… a juce sam ceo dan glavu razbijao odakle mi je poznat taj glumac. Sve me nesto vuklo na GoT a ubedjen sam da nije jer mi je bilo cudno da su uzeli istog glumca i za ovu seriju i na kraju sam ipak morao da guglam.


 

Sto se epizode tice, sve ste vec rekli… nemam zamerki, slowclap

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

  Hide contents


ja bih rekao da su alisent i renira bila na tragu kao nekog pomirenja
i one izjave i jedne i druge su delovale iskreno
a onda viseris na izdisaju misli da prica sa cerkom i kaze ti si jedina prava, samo vozi i vladaj svima…i resetuje alisent na borbena podesavanja
 

 

u stvari sad kontam da sam boldovani deo inicijalno pogresno razumeo



u pitanju je u stvari nesporazum gde alisent misli da joj kralj na samrtnoj postelji kaze svoje iskrenu pravu zelju

i ona onda u rat zapravo krece sa idejom da ispostuje muza i kralja

Link to comment
Share on other sites

Odlična epizoda.

 

Iako mi na startu glumac koji igra Viserysa nije izgledao ubjedljivo, na kraju odradi vrhunski posao. Dobar izbor glumca Aemonda, mada izlgeda malo prestaro. 😄 Znam da sam negdje gledao lika i prisjetim se uz pomoć googla - The Last Kingdom.

 

Rhaenyra mi je najtanji lik u seriji tj ova nova glumica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cela nova postava Targaryena mi je promasena: Rhaenyra bez ikakve harizme..hemija izmedju nje i Daemona nula. Aemond (samo potvrdjujem Sectorov utisak) ispao stariji od samog Daemona,dok je Aegon odjednom postao baby face..koji nikako ne ide uz njegovu narav..onaj mladji Aegon je bio mnogo ubedljiviji.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Cela nova postava Targaryena mi je promasena: Rhaenyra bez ikakve harizme..hemija izmedju nje i Daemona nula. Aemond (samo potvrdjujem Sectorov utisak) ispao stariji od samog Daemona,dok je Aegon odjednom postao baby face..koji nikako ne ide uz njegovu narav..onaj mladji Aegon je bio mnogo ubedljiviji.

meni su problem novi aegon, on mi bas strci, i u nesto manjoj meri rhaenyra

aemond je pun pogodak, i ne mislim da izgleda previse staro...vise je tu problem sto se na ovim drugim glumcima to staranje od 16god uopste ne vidi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^Jeste, jeste. Imace opasnu ulogu iza scene.

 

Nov Emond je neodoljivo odvratan, oooodlican kast. Sjajno je bilo pratiti njegovo lice dok unose prase 🙂 . Novi Egon ne prati onog iz proslih epizoda, prvi utisak los. Za male Strongove su morali da uzmu malo starije glumce. Ajd za mladjeg mozda i ima smisla (pre)mlad glumac, zbog nekih buducih scena da efekat bude jaci.

 

Kad sam pricao o 'losim' i 'dobrim' nisam se bas sjajno izrazio, priznajem. Mislim da smo (baaaas) vecinski tim Demon, koji je 'dopadljiv', dok mi kod zelenih nedostaje neko za kog bih mogao da navijam, makar malo, a tamo sve ljige 🙂 .

 

Mili Alkok je odradila sjajan posao u prvih 5 epizoda, to tek sad pocinjem da cenim.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

I dalje sam oTusevljen izborom za Emonda, odlicna epizoda i prva sezona. Iako sam Tolkinovac, teska srca priznajem da je House of Dragan oduvala RoP. 

Emond je pun pogodak, pravi pandan Demonu i jedva cekam Battle above the God's eye. 

 

Isto i starija Alisent je pun pogodak dok mi Renira jos uvijek nije uverljiva, ona mladja je oduvala ulogu. Egona mogu da skontam sto su ovog izabrali, da ga publika mrzi ala Dzofri Barateon. Nekako je sav metiljav a opet sadista.

 

Nisam gledao RoP ali ovo za sada u HoD je odlicno. Vidjecemo finale sezone ali bice tu svega. 

 

Za kraj, mora se odati postovanje Paddy Considine-u, fenomenalno odradjena uloga Viserisa. Cak je i Martin odao priznanje, da je bolje odradjen lik Viserisa u seriji nego u knjizi. 

 

Spoiler

Bice ovdje malo drugacije price nego u knjigama osim vrvt u najbitnijim stvarima. Vec sada ima nekoliko izmjena u ovih 9 epizoda.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Emond je pun pogodak, pravi pandan Demonu i jedva cekam Battle above the God's eye. 

 

Isto i starija Alisent je pun pogodak dok mi Renira jos uvijek nije uverljiva, ona mladja je oduvala ulogu. Egona mogu da skontam sto su ovog izabrali, da ga publika mrzi ala Dzofri Barateon. Nekako je sav metiljav a opet sadista.

 

Nisam gledao RoP ali ovo za sada u HoD je odlicno. Vidjecemo finale sezone ali bice tu svega. 

 

Za kraj, mora se odati postovanje Paddy Considine-u, fenomenalno odradjena uloga Viserisa. Cak je i Martin odao priznanje, da je bolje odradjen lik Viserisa u seriji nego u knjizi. 

 

  Hide contents

Bice ovdje malo drugacije price nego u knjigama osim vrvt u najbitnijim stvarima. Vec sada ima nekoliko izmjena u ovih 9 sezona.

 

 

 

Miki shibni link za ostalih 8 sezona. 🙂 🙂


lapsus lingve, sve 5

Odlicno za sada.. Mada kapiram da je bindz bolja opcija nego ovako gledati vikend za vikend

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I nakon one "mrak epizode" se nastavlja ocajno svetlo u seriji..sta je problem sa svetlom i kolor-korekcijama u HoD? Sapocnik k'o da zeli da se igra neke umetnosti..ne znam..

Sto se tice epizode - pitanje za sve

Spoiler

Zasto Princeza Rhaenys nije izgovorila jedno jednostavno "dracarys"?



 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

I nakon one "mrak epizode" se nastavlja ocajno svetlo u seriji..sta je problem sa svetlom i kolor-korekcijama u HoD? Sapocnik k'o da zeli da se igra neke umetnosti..ne znam..

Sto se tice epizode - pitanje za sve

  Hide contents

Zasto Princeza Rhaenys nije izgovorila jedno jednostavno "dracarys"?



 

Zato sto bi to bio kraj serije.

 

Pogledao sam ono na kraju gde nam kao objasnjavaju sto se zbilo.

 

Vele, sazalila se kao majka na majku, jer je ostala bez oba deteta, pa gistro nije htela to da uradi Alisent..

 

Reko'ako je tqko bolje da nije ni bilo scene

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Hvala na odgovoru..znas kako..kad sam shvatio da zmaj nece da ih spali,isprva sam pomislio da ce da "savije koleno"..mada ni to nije imalo logike,ali nema bas ni ovo.. Takav sam na kraju i ja zakljucak doneo;bas kao sto si opisao.

Mislio sam da je mozda u knjizi to malo detaljnije objasnjeno.

Link to comment
Share on other sites

Nije losa epizoda, ali ipak slabija od prethodne dve. Falila je interakcija izmedju zelenih i crnih, tu tenziju su super odradili u proslih par nedelja.

 

Slazem se za Aemonda, uboli su casting maksimalno. 

 

Svidja mi se i recenica white worm-a da kruna ima moci onoliko koliko joj ljudi dozvole. Mozda ce tu da grade neki subplot u narednim sezonama.

 

Scema sa Larysom i Alicent, wtf 😂

 

I na kraju trailer za finale... Ima bas da prsti

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:
  Reveal hidden contents

Hvala na odgovoru..znas kako..kad sam shvatio da zmaj nece da ih spali,isprva sam pomislio da ce da "savije koleno"..mada ni to nije imalo logike,ali nema bas ni ovo.. Takav sam na kraju i ja zakljucak doneo;bas kao sto si opisao.

Mislio sam da je mozda u knjizi to malo detaljnije objasnjeno.

Spoiler

Ovo sa Renis nema u knjizi. Reniru u knjizi o smrti njenog oca obavestava Ser Darklyn koji joj ujedno i donosi krunu Viserisa, i koji postaje Lord Commander Renirine straze. Posto su akcenat stavili na Renis kako ce ona biti ta koja obevstava Reniru oko smrti oca i desavanjima, pretpostavljam da ce onaj blizanac koji je i oslobodio Renis biti taj koji donosi krunu Reniri, Erykk. Ne gledam trejlere ali vrvt ce ubaciti Darklyna u sledecoj epizodi.

 

Dosta su izmijenjali oko tih nekih ae da kazem sporednih stvari pa tako Lord Commander Viserisa, Westerling u knjizi je umro dosta rano od starosti a ovdje je nadzivio Viserisa i napusta sluzbu nakon izdaje. Vidjecemo gdje ce njega ubaciti, logicno bi bilo da bude onda Lord Commander Renirine straze.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Drug Crni said:
  Hide contents

Hvala na odgovoru..znas kako..kad sam shvatio da zmaj nece da ih spali,isprva sam pomislio da ce da "savije koleno"..mada ni to nije imalo logike,ali nema bas ni ovo.. Takav sam na kraju i ja zakljucak doneo;bas kao sto si opisao.

Mislio sam da je mozda u knjizi to malo detaljnije objasnjeno.

Ovo nisam čitao. Ne znam ni u kom je formatu pisana ta knjiga

Link to comment
Share on other sites

Pogubili su se najstrasnije. 
Nijedan karakter nije razvijen smisleno.
Odmah da napomenem da me ne zanima sta se desava u knjigama... Tacnije zanima me, i trebalo bi da se ta fabula ispostuje, ali da se razvoj likova uskladi tome.

Pun kurac out of character poteza, maltene svakog lika.
Alisent prvo preko noci hladnokrvi spletkaros, kao na switch dugme. Ne ide to tako, jedno je da doneses nemilosrdnu odluku, drugo je da budes ta osoba.
Proslo vreme, ajde neka je sad kao kraljica, donoseci teske odluke postala ta osoba. I sad je kao osoba kojoj ne smeta da se pale ljudi, da mulja sa svakakvim za svoju korist, i korist svoje dece.
Viseris umre, i ona sad kao "Oh ne, nn ne bi to tako zeleo". Htela da se pokolje sa Renirom (bukvalno). 15 godina se ceka da Viseris umre, toliko dugo se RASPADA (bukvalno raspada, ja sto gledam seriju i omiljen mi je lik, pa cekam da vise umre, da se ne muci vise i stalno sam u fazonu U JBT ON JOS ZIV). Za to vreme ona pripremu svoju vladavinu, zajedno sa nekakvim religioznim sranjima. I sad ona ima kao neku grizu savest prema mislim mrtvog coveka, kojeg nije ni volela, vec je vise imala neko zaljenje.
Sprdacina.

Daemon. Ultimativno klise razvijen lik. Spoj zilion bad boy rebel likova koje smo gledali kroz serije. Ofarbali lika bez obrva u kontroverznu i atraktivnu targarijan-boju kose, i rekli mu da gleda ispod obrve 9 epizoda. I da tu i tamo napravi neku glupost jer je on DEMON, wow impulsivan lik....

Sad ce da pokusaju da prave anti-hero-a, fan favourite-a, od lika koji je mrtav hladan smrskao lobanju zeni, koja nije bila ni kriva ni duzna, sto je on ozenio a ne voli je, niti moze da mu pomogne da dodje do prestola. I sad ce njega kao da napravi u nekakvog "Pazi, nije ni njemu lako, ima Demon svoje demone, nesto ga muci ceo zivot".

Rhaenys i Viserys mi se svidjaju, tj njihov razvoj.
Rhaenys je pametna i odmerena zena ciju je porodicu unistila debilna ambicija njenog iskompleksiranog muza, koji je preko njenog imena i njihove dece da dodje do prestola.
Viserys je konzistentan. Mozda je naivan, ali je konzistentan lik. Ovi ostali likovi kao nesto blesavi, ludi, nestabilni. To kad pravis moras da napravis build up ludila. A ne ovo.

Svidja mi se kako je krenulo. Sad sve manje i manje.

Ova poslednja sezona, scene u onoj ogromnoj areni, cringfest, pocevsi od CGI-a.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...