Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

1 hour ago, orchid said:

 

 

Nee...

Zasedu zmaju su napravili jer su znali da Deneris planira napad. A to im je neko od njenih dojavio. Posle smo saznali da je to bio Varis.

Ovo se nije desilo u seriji i ne znam odakle ti ta ideja. Jedino ako nisi skontala scenu kada Varis priča sa jednom od "ptičica" koja radi u kuhinji gde mu se ona pravda da nije uspela u zadatku jer Deneris odbija hranu. Očigledno je da je naručio trovanje... Prilično glup potez jednog vrhunskog manipulatora i mahera koji ga je koštao života, ali eto navikli smo, izgleda, da najmudriji ljudi Vesterosa prave gluposti i ispadaju diletanti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
46 minutes ago, sreta-steta said:

A pa niste vi citali strane rasprava o prosecnoj brzini kretanja gavrana po hladnom vremenu. S jedne strane, glavna publika ovde su gikovi, a isti se loze i na SF, lozili su se na svemir, putovanje kroz vreme i sta ti ja znam. Zato je masi ljudi bitno da to ima smisla. S druge strane, oni su se cinjenica previse oslobodili. Ne znam kako ljudi da uopste imaju svest o tome koliko je to mesto (a to nije beznacajno) posle svih "prilagodjavanja" ili zmajevi koji su nekad oversized gusteri a nekad nuke sa krilima. Itd, itd... cinjenica je da ima lazy writinga, cinjenica je opet da ima fanova koji i dalje pljuju LOTR ekranizaciju iz slicnih razloga koja je po meni potpuni master piece. A GOT ima i tezi zadatak jer je baza fanova presla sa gikova i na civile, pa i ljudi koji nisu pogledali/procitali SF u zivotu gledaju GOT

Sve se slazem samo nije SF GOT vec epska fantazija. Samo LOTR je bas kultno bilo i slazem se delo za doktorat, neprejebiva trilogija, mada su po meni trebali zadnju je da rade ali dobro, sta je tu je :)) za ono vreme je bilo nesto neverovatno, pa cak i za danasnje, mislim na ekranizaciju 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, orchid said:


Tvorcima i producentima i odgovara ovakav publicitet... Ali generalno ovo ludilo mase je meni smešno...

 

Da, ovo je i meni nevjerovatno. Jos samo da ljudi pocnu da izlaze na ulice da protestuju jer im nesto nije bilo bilo po volji i to je to. Mada nije iskljuceno da i to bude nakon finala. 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Može da se završi i padom kiše meteora i da pobije sve u Westerosu for all I care... Ali nemojte da godinama pravite nešto što ima smisla i da onda sve tako olako prospete jer niste hteli još samo malo da se potrudite. Ovo je isto kao kad se ljudi razočaraju u dete koje je godinama treniralo neki sport i moglo da bude jako uspešno u njemu, ali je sa 17 godina odlučilo da mu je škola važnija i upisalo medicinu koju nije završilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBorn said:

Posto je Deneris inace dosla na Westeros samo da se drzi za ruke sa Jonom po pasnjacima Severa. :smiley26:

 

Tačno vreme napada nisu znali. Ona je htela da ih iznenadi. Nisu očekivali napad tada, već kasnije kako je i trebalo da bude. Ovo je trebalo da bude na prepad. A to joj je upropastila izdaja.

2 hours ago, stefan81888 said:

Sreća pa im je Varis dojavio, iz toga da Deneris zeli Iron throne se to nikako nije moglo zakljuciti. 

 

Kao što rekoh, to je trebalo da bude iznenadni munjevit napad, koji se vidi (u 5. epizodi) šta je mogao da uradi da je uspeo.
 

2 hours ago, LayupFromTheMidget said:

 Sto bi Veris javio za opsadu i tako rizikovao i Jona za koga je poceo da botuje ? Nidje veze


Hteo je da oslabi Deneris.

Edited by orchid
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

A pa niste vi citali strane rasprava o prosecnoj brzini kretanja gavrana po hladnom vremenu. S jedne strane, glavna publika ovde su gikovi, a isti se loze i na SF, lozili su se na svemir, putovanje kroz vreme i sta ti ja znam. Zato je masi ljudi bitno da to ima smisla. S druge strane, oni su se cinjenica previse oslobodili. Ne znam kako ljudi da uopste imaju svest o tome koliko je to mesto (a to nije beznacajno) posle svih "prilagodjavanja" ili zmajevi koji su nekad oversized gusteri a nekad nuke sa krilima. Itd, itd... cinjenica je da ima lazy writinga, cinjenica je opet da ima fanova koji i dalje pljuju LOTR ekranizaciju iz slicnih razloga koja je po meni potpuni master piece. A GOT ima i tezi zadatak jer je baza fanova presla sa gikova i na civile, pa i ljudi koji nisu pogledali/procitali SF u zivotu gledaju GOT

 

https://www.vox.com/culture/2019/4/30/18522955/game-of-thrones-season-8-battle-winterfell-military

:smiley33::smiley5::smiley26:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Jurgen said:

 Ovo je isto kao kad se ljudi razočaraju u dete koje je godinama treniralo neki sport i moglo da bude jako uspešno u njemu, ali je sa 17 godina odlučilo da mu je škola važnija i upisalo medicinu koju nije završilo. 

Gde si gledao taj film?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sector said:

 

 

Da, ovo je i meni nevjerovatno. Jos samo da ljudi pocnu da izlaze na ulice da protestuju jer im nesto nije bilo bilo po volji i to je to. Mada nije iskljuceno da i to bude nakon finala. 😄



Iskreno, ovoliki hejt prema D&D, plašim se da nekom zaluđenom psihopati ne padne na pamet nešto kao onom ludaku što je Lenona upucao na pamet... Msm ja bih pojačala obezbeđenje da sam na njihovom mestu... Ovo nisu čista posla.😐

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
6 hours ago, orchid said:

Ja ne mislim da je luda uopšte, mislim da je konačno shvatila da je bila glupa i zato i nepoštovana. Mislim da je samo jako besna.

Takođe ne mislim da je taj grad nedužan, niti mi je žao što ih je spalila.

....

 

Tesko da je besna. Njen ćaća nije bio Besni kralj (Mad) vec Ludi kralj. Nagovestaju idu sve vreme u pravcu da ce i ona postati luda kraljica, a ne besna kraljica.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, orchid said:

Ja govorim svoje mišljenje, svoj utisak. Meni nije luda, nego izazvana...

Od svih bukvalno, a jedino ju je Sersei izazivala a da nije htela, mislila je da nece hteti da ponovi tatino sranje. Arja i Sansa namerno, posebno Sansa kojoj je to bio i plan da je poremeti. Dzon je nenamerno, lik je pglu.  Varis sa namerom i Tirion ju je skroz poremetio zato sto ju je lose savetovao tokom cele serije. Jedini pravi  savet je dobila od Olene. Budi Zmaj u nekoj realnoj prici GOT-a ona je ovo i trebala da uradi sa tim da je trebalo vise biti isprovocirana. Po meni Emilia je glumila odlicno  u 8oj sezoni, iznenadila me je. Pre je bila na dosta slabijem nivou mada nije neka glumica ruku na srce po meni bar. John jos slabiji glumac ali dobro, ostali su ih izvadili poprilicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

 

 

Da, ovo je i meni nevjerovatno. Jos samo da ljudi pocnu da izlaze na ulice da protestuju jer im nesto nije bilo bilo po volji i to je to. Mada nije iskljuceno da i to bude nakon finala. 😄

 

Mi i jesmo u terminalnoj fazi iluzije da je svet nase dvoriste i da svako mora da radi onako kako se nama svidja ili ga treba baciti lavovima i tigrovima i gurnuti zivu zmiju u dupe (courtesy to Mel Brooks). Ljudi salju pretnje smrcu devojci koja je izgubila teniski mec jer su pali na kladionici, gde ces dalje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...