Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

10 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Monako je baš zajebana ekipa, mogu komotno da osvoje ovo. Fizički su prejaki, imaju igrače raznih profila. Napadački jesu donekle limitirani, ali mogu se osloniti na Graya koji je dobar strijelac na EC nivou.

 

Monako nema  fizički jaku ekipu cak su i tanki u reketu, ali su zato atletski veoma dobri, brzi.

Mitrovic je dobar trener, ali ne verujem da ce mu bilo koja ekipa dati takav poklon kao Budućnost u vidu ofanzivnih skokova.

 

U principu nijedna ekipa me nije ubedila da su oni stvarno najbolji i da ce osvojiti EC tako da po 30% sansa Uniksu, Virtusu i Monaku, a GC 10%.

 

Link to comment
Share on other sites

Unics i Virtus su mnogo jaci od Monaca.

 

Monaco bukvalno ima jednog beka koji moze da pogodi spolja i jednog centra koji moze da pogodi u reketu. Sve ostalo je na silu, jasi protivnicke igrace i skaci. To moze da prodje protiv lose pripremljene ekipe Buducnosti (i lose vodjene), ne moze u finalu nikako.

 

Moje simpatije su na strani Gran Canarie, zaista mi se ne gleda Asvel za siromasne u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GC je odigrala odlicnu utakmicu, ali bi rekao da je kvalitet ipak na strani Monaka. Pokretač ekipe sa ostrva je tandem Sloter-Kostelo, kao sesti igrac je okej Dimsa i rezervni centar Balcerovski. Mladi Poljak 215cm pokretljivi centar koji bi mogao da bude zanimljiv igrač. Fino je sputavao Lesora i nije mu dao da se razigra.

Kilpatrik, Stević, Surna, Okoje losi bas, a i nisam siguran da mogu nesto da promene tako da ce serija najvise zavisti od gore pomenute trojke i Albisija ukoliko proigra.

 

Utakmicu je prelomio jos u prvom poluvremenu dzepni JC Kerol, Rob Grej. Sta reci kako je igrao kad je za 22 minuta dao 25 poena.

Mozda se desi treća utakmica ukoliko GC zategne odbranu do maksimuma u suprotnom 2-0 za Monako.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kenan stvarno nije normalan. Kad ga ide ubica, ali ne zna da stane kada je suprotna situacija.

 

Juče su najbolje izgledali kada je on odmarao, a Holand uzimao šuteve. Kad smo kod njega, kako čovek ima brz izbačaj...

 

 

Osnovna prednost Virtusa, osim Tea naravno, su domaći igrači. Nisu ne znam kakvi, ali su svi školovani igrači koji znaju da se kreću, koriste mismečeve, iznude faul, pogode otvoren šut...

Opet, i kao takvi, dobri su samo za EC.

 

Ipak, pored svega, Virtus je dobio samo 4 razlike. Biće ovde vatre još.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...