Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Zenit gubi 20:0 obije protiv Baskonije i Valensije jer nema minimum 8 igraca za utakmicu, sve to po novim covid pravilima EL. Bas katastrofa, mislim da je ovo moglo da se drugacije malo organizuje, neko dalje odlaganje utakmica na ovaj broj zarazenih igraca jednog tima.

Link to comment
Share on other sites

Po unapred usvojenim procedurama za Covid19, Zenit gubi obe utakmice sa 0:20 ukoliko nema 8 raspolozivih zbog infekcije.Odlaganje bi bilo odstupanje od te procedure,i samim tim bi donelo novi haos u takmicenje.Svima isto, ne treba tu praviti ustupke

Link to comment
Share on other sites

Pravila za ovu sezonu, a tiču se covid-a, su objavljena polovinom septembra. Donešena uz konsultaciju sa klubovima.

 

"Nakon konsultacija sa klupskim lekarima, medicinskim ekspertima, čelnicima klubova i svim ostalim relevantnim funkcionerima i nakon razgovora održanih između Evrokupa, predstavnika ECA borda, usvojen je novi zdravstveni i bezbednosni protokol koji će važiti za sezonu 2020/21. u Evrokupu i Evroligi.

 

Deo koji objašnjava odlaganje:

Quote

 

Utakmice koje zbog promene situacije ili novonastalih okolnosti ne mogu da se odigraju zbog uslova koje diktiraju odluke vlasti ekipe gostiju ili domaćina mogu da budu otkazane ili odložene. U takvim slučajevima, može da bude promenjeno i mesto odigravanja meča ukoliko je potrebno.

 

Bilo koja utakmica može biti odlagana najviše tri puta.

 

Ako je nemoguće odrediti novi termin za odigravanje meča, a već je dostignut maksimalan broj odlaganja za određeni meč, tim zbog čijih je državnih pravila došlo do potrebe za pomeranjem i odlaganjem izgubiće meč službenim rezultatom 20:0. Više ovakvih poraza neće značiti diskvalifikaciju tima.

 

Bilo koji tim koji bez opravdanog razloga odbije da igra meč, izgubiće meč rezultatom 20:0 u prvom takvom slučaju i biće diskvalifikovan u slučaju da se ovakva situacija ponovi. U slučaju da ovakav poraz bude beležen u četvrtfinalu, polufinalu i finalu Evrokupa znači i poraz u seriji, isto važi za mečeve plej-ofa Evrolige

 

 

 

Deo koji se tiče broja igrača u timu:

Quote

Ako neki tim ima manje od osam zdravih igrača, gubi meč službenim rezultatom 20:0. Više ovakvih poraza neće značiti diskvalifikaciju tima.

 

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/a342944-EL-Pravila-o-odlaganjima-rokovima-testiranjima.html

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Kakvi ustupci. Ovo je neregularno per se.

Gube 2 meca sluzbenim rezultatom zbog vise sile.

Znaci igranka je krenula...

ja o tome pripovedam vec meseca dana i pre nego sto su pocela takmicenja.. al dzabe, vecina uoci problem tek kad lupi glavom o ledinu..

bukvalno nista se nije promenilo i odnosu na proslu sezonu koja je bila prekinuta, a zapocinju novu.. pri tom, sad ce biti i gori da kazem uslovi, jel uskoro krece redovna sezona gripa, pa ce ovi strucnjaci da je mesaju sa c19.. ukoliko se brze bolje ne organizuju baluni(kao sto ni nece), sezona ce opet biti prekinuta najkasnije za 2 meseca:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sezona je vec kompromitovana. Sa jedne strane imas ekipu koja krene sa 2:0 protiv kandidata za titulu i onda mora da izgubi 2 meca jer nema dovoljno igraca zbog virusa. Sa druge strane imas ekipe koje u tom momentu igraju protiv njih, dobijaju poklon pobjedu.

 

Ali sta je tu je, bolje i ovo nego nista.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Sezona je vec kompromitovana. Sa jedne strane imas ekipu koja krene sa 2:0 protiv kandidata za titulu i onda mora da izgubi 2 meca jer nema dovoljno igraca zbog virusa. Sa druge strane imas ekipe koje u tom momentu igraju protiv njih, dobijaju poklon pobjedu.

 

Ali sta je tu je, bolje i ovo nego nista.

kako moze biti bolje? missis hleba i igara..

znaci buraz il baluni, il se nece ni igrati.. ovo sve ostalo je malo je reci teska sprdacina..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako mislite da se igraju baloni, kad sve ekipe igraju i lokalne lige? Sta bi se desilo sa lokalnim ligama, ako bi neka od ekipa bila u balonu EC ili EL mesec dana?Prosto bi bile na cekanju. To bi onda bila potpuna negacija lokalnih takmicenja od strane ECA i onda bi opet bilo kako Djordi ne j.be zivu silu. Ja znam da je nama Zvezdasima EL najbitnija, ali sta bi u tom slucaju radili jedan Borac Cacak ili Mega dok mi picimo EL u balonu. To bi moglo samo po uslovom da i lokalne lige organizuju balone, u terminima koji bi bili uskladjeni sa ECA balonima, ali bi onda pola timova koje ne igra evropska takmicenja blejalo po mesec dana.Nije ovo NBA gde je takmicenje samostalno i samodovoljno. Ne zaboravimo da ce i FIBA ocekivati svoje prozore i eventualno balone, za svoja klupska i reprezentativna takmicenja, tako da je situaciju prilicno nemoguce resiti na drugi nacin sem na ovaj postojeci. Igra se pod trenutnim regulativama, nema diskriminacije, jer je svima isto (svi mogu da fasuju masovno zarazavanje), pa dokle se dogura, dogura se...

Da rezimiram - u Evropi je balone nemoguce organizovati, a da neko je najebe😏

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sa ove tacke gledista, deluje skoro pa nemoguce da ce se sezona odigrati do kraja. Kao sto neko vec napisa, pa nista se bitno nije promenilo u odnosu na prethodnu sezonu koja je prekinuta.

Takodje, deluje da nije veliki problem dok su to Himki, Zenit, Asvel...bas me zanima sta bi bilo da su u pitanju Barsa, Real...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

Najveci problem su ruske ekipe koje ocigleno olako shvataju i imaju veliki broj gledalaca na tribinama.

 

Navijaci nisu imali cak ni distancu izmedju sebe na mecu Zenit-Barselona.

 

 

 

I u Francuskoj je veliki broj navijaca, utisak kao da je hala puna.

 

Ja mislim da je moguce odraditi pricu s vise balona tokom sezone.

I domaca prvenstva tako treba odraditi. Samo uskladiti oba uz medjusobni dogovor.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vamos Laki said:

I u Francuskoj je veliki broj navijaca, utisak kao da je hala puna.

 

Ja mislim da je moguce odraditi pricu s vise balona tokom sezone.

I domaca prvenstva tako treba odraditi. Samo uskladiti oba uz medjusobni dogovor.

Ok, a sta onda sa ekipama koje ne igraju evropska takmicenja pod okriljem ECA? Ili sa onima koji igraju FIBA evropska takmicenja? Kako uskladiti domaca takmicenja, FIBA I ECA takmicenja?

Link to comment
Share on other sites

Veoma je zajebana situacija. Da bi bubble scenario zaživeo, Evroliga treba klubovima da garantuje mnogo toga da bi oni potpuno ignorisali nacionalna/regionalna takmičenja zarad Evrolige. Ne vidim scenario po kome to može da se desi, pre svega zbog Endesa lige, ovi balkanski, grčki, turski, ruski klubovi bi se još i mogli primamiti nečim takvim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Ja ne znam kako mislite da se igraju baloni, kad sve ekipe igraju i lokalne lige? Sta bi se desilo sa lokalnim ligama, ako bi neka od ekipa bila u balonu EC ili EL mesec dana?Prosto bi bile na cekanju. To bi onda bila potpuna negacija lokalnih takmicenja od strane ECA i onda bi opet bilo kako Djordi ne j.be zivu silu. Ja znam da je nama Zvezdasima EL najbitnija, ali sta bi u tom slucaju radili jedan Borac Cacak ili Mega dok mi picimo EL u balonu. To bi moglo samo po uslovom da i lokalne lige organizuju balone, u terminima koji bi bili uskladjeni sa ECA balonima, ali bi onda pola timova koje ne igra evropska takmicenja blejalo po mesec dana.Nije ovo NBA gde je takmicenje samostalno i samodovoljno. Ne zaboravimo da ce i FIBA ocekivati svoje prozore i eventualno balone, za svoja klupska i reprezentativna takmicenja, tako da je situaciju prilicno nemoguce resiti na drugi nacin sem na ovaj postojeci. Igra se pod trenutnim regulativama, nema diskriminacije, jer je svima isto (svi mogu da fasuju masovno zarazavanje), pa dokle se dogura, dogura se...

Da rezimiram - u Evropi je balone nemoguce organizovati, a da neko je najebe😏

vec sam pisao, mrzi me da trazim.. lm long story short..

prvo ide balun za evropska takmicenja(el, ec etc) nakon toga balun za domestik takmicenja, jedno kolo svako sa svakim, pa krece po..

svaki balun bi bio gotov za grubo receno 3 meseca..

 

56 minutes ago, Zvezdinho said:

Jeste ali baloni kostaju, a katalonskom mufljuzu se ne daju pare iz sopstvenog dzepa ocigledno.

liga svakako placa smestaj i prevoz, u ovom slucaju ne bi bilo prevoza, svi su na istom mestu..

nedeljno 2 tekme, a svake druge sto da ne i 3.. nema putovanja, tako da bi ekipe cak bile i odmornije nego sto su inace..

:default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam cuo da bilo gde sem EL ima problema trenutno, uz ovo malo u ABA sto je bilo. Vidim druge nacionalne lige regularno igraju i nema toliko zarazenih, tj ne odlazu se utakmice. Zasto je to tako? 

Druga stvar, ne bi bilo fer prema npr Zenitu, ako sad izgubi dve utakmice 20:0, da se kasnije organizuje bubble jer neki drugi timovi ne mogu da igraju, a oni ce tada verovatno moci bez problema, jer ce igraci imati imunitet. Jednostavno, moraju biti ista pravila za sve. Tada bi oni mogli da dobijaju utakmice isto kao sto ce sada izgubiti.

A trece, kapiram da ce ECA malo sacekati, da "pik" zarazenih prodje, pa da vidi kako ce ici posle toga. Do tada ce gurati ovako, nadajuci se da ce igraci dobiti imunitet i da nece biti vecih problema posle toga. Jedino sto taj "kolektivni imunitet" medju igracima moze da se ceka malo duze i ne daj Boze da bude nekoga sa komplikacijama. Onda bi se prekinula sezona preko noci.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, propolis said:

Zašto je rezultat 0:20? Morali su zbog ove usrane situacije da primene službeni rezultat 0:2. Da ugrozene ekipe bar ne moraju da jure toliki rezultat u eventualnom međusobnom skoru u slučaju istog broja bodova. 

 

isto mu na kraju dodje dal 0:2 ili 0:20, takmicenje je sjebano pa je sjebano, ako se uopste i zavrsi.. jako neozbiljno najblaze receno..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...