Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Kad god je Himki prisao na 4, 5 poena razlike usledila je solo bravura Sveda sa 8 metara koja se zavrsavala na prvom obrucu. Nema ovaj muda da ga ostavi na klupi iako svi spoljni igraci dosta dobro igraju. Cak je i Karasjov imao pristojan doprinos.

 

Sta reci o Shieldsu, pravi pobednicki igrac, nije dzabe Baskonia prosle sezone osvojila titulu sa njim u timu. Uvek bih ga izabrao u svom timu.

image.png.4d2888624300efef180b555c6d2b9077.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MrTripleDouble said:

Kad god je Himki prisao na 4, 5 poena razlike usledila je solo bravura Sveda sa 8 metara koja se zavrsavala na prvom obrucu. Nema ovaj muda da ga ostavi na klupi iako svi spoljni igraci dosta dobro igraju. Cak je i Karasjov imao pristojan doprinos.

 

Sta reci o Shieldsu, pravi pobednicki igrac, nije dzabe Baskonia prosle sezone osvojila titulu sa njim u timu. Uvek bih ga izabrao u svom timu.

image.png.4d2888624300efef180b555c6d2b9077.png

 

Bio im ispred nosa pre dve seozne, ali im bilo glupo da ga plate malo. Milano voli da plati skupo 😛

Link to comment
Share on other sites

@ Vasa Micic

 

Vasilije Micic’s NBA rights now belong to the Oklahoma City Thunder.

By Eurohoops team / [email protected]

 

The Oklahoma City Thunder announced that they acquired Vasilije Micic’s NBA rights in a trade with the Philadelphia 76ers that also landed them French guard Theo Maledon. Vincent Poirier was among the players that went to the Sixers as part of the deal.

 

Ovo ne znaci da ce odmah da pokusaju da ga dovedu, logicnije je zbog ugovora sa Efesom da to bude na kraju sezone (ili da Efes uzme pare kao Real, samo koga za adekvatnu zamenu).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTripleDouble said:

u pravu je covek

230dUcj.png

 

 

:classic_ninja:

 

 

Sve je farsa, ova sezona. Pogotovo ove utakmice koje su odlozene. Barselona je do utakmice sa Asvelom skoro pa obezbedila prvo mesto na kraju, i sad ove zaostale meceve, igra preko one stvari. Ne samo Barselona vec svi. Sve je iskalkulisano.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ova sezona zbog nedostatka publike jeste specifična pa su iznenađenja češća, ali to je po meni draž a ne neka mana. U EL više nema ekipa koje sigurno pobeđuješ poput Stelmeta, Oldenburga, Nantera ili Marusija. Jeste EL malo NBAizovana dužinom trajanja regularne sezone ali biće tu frke kako se bude bližila završnica i lovila mesta za plej of. Ja gledam EL svake nedelje i ne vidim da tu neko izlazi da otalja utakmicu, intenzitet je na visokom nivou.

 

Uostalom, EL je takvo takmičenje da su iznenađenja da se neko umuva na F4, kamo li da osvoji, a da nije baš teškaš, jako retka i to je tako bilo u svim formatima takmičenja.

 

Nego, evo već mogu možda neki zaključci da se izvlače, prošlo je dosta utakmica:

 

CSKA - dižu formu, pre svih James, a polako se Toko i Milutinov privikavaju. Odlične sezone imaju Hackett i Hilliard kao pomoćni igrači. Oni imaju rotaciju za rat i ozbiljnog trenera koji ih je već vodio do kraja tako da su tu stvari jasne - sve osim trofeja je neuspeh.

 

Barsa - nešto slabije igraju u poslednje vreme, jedini je tu Mirotić konstantno na mvp nivou ali ne forsira. Šaras malo meša karte, dosta minuta daje Bolmaru koji je jak u odbrani ali u napadu često igrač manje. Malo je Hanga u zapećku, a takođe i Ertel koga treba da love ovi osrednji evroligaši sledeće sezone. Takođe, Oriola često startuje a on je meni kurac od igrača. Ipak, ne brinem za njih.

 

Real - otišao im je motor i mozak tima tako da sada malo više moraju ponovo da koriste Llulla, videćemo da li on može da odgovori, za sad nije loše. Tavares ih drži pod košem, u solidnoj formi je i Thompkins, a budi se konačno i Randolph. Ipak, rotacija na PG ih čini ranjivijim nego inače, pa možda mogu da zglajznu iako su i dalje svakako među favoritima za F4.

 

Efes - uz ova 3 velikana iznad, i dalje favorit za F4. Nisu u nekoj formi ali, ruku na srce, praktično od starta sezone nisu kompletni. Sad su se konačno svi oporavili i očekujem da opet krenu da melju. Kruno Simon igra vrhunsku sezonu za sad i nekako je najkonstantniji. Njima je bitno da malo oprave Moermana i Singltona, jer verujem da će Larkin i Dunston biti pravi. Na Vasu Micića se nikad ne bih kladio jer je nestabilan ali mogu do F4 i bez njega u vrhunskoj formi.

 

Bajern - igraju iznad svih mojih očekivanja i svaka im čast, posebno Lučiću koji drži jedan jako visok i konstantan nivo od starta sezone, nisam mislio da je sposoban za tako nešto, iznuđuje dosta bacanja (dobro dođe nesumnjivo glumačko umeće) ali šutira kao u transu. Odličan je u poslednje vreme i Zipser, Reynolds se malo prizemljio ali je na startu sezone bio sila, Weiler Babb je ozbiljan defanzivac, a i Baldwin je lepa priča nakon fijaska u Olimpijakosu, mada ne mislim za njega da je neka igračina. Ne verujem da mogu da izdrže u ovom ritmu jer im je roster tanak i deluje mi da Trinki izvlači za sada apsolutni maksimum. 

 

Zenit - šta znači opak trener vidimo i na primeru Zenita, koji je od jedne bezlične skupine prošle sezone sada vrlo kompetentna ekipa u kojoj se jasni zna ko šta radi. Čak i opskurni Rusi imaju svoje uloge i to šljaka. Nemaju pravu zamenu za Pangosa, doduše Ponitka je odličan kao sekundarni kreator. Imaju glavu i rep, i šut i atletiku i dobru post up opciju u Gudaitisu. Ipak, margina greške im nije kao nekima ispod. 

 

Armani - iako imaju trenutno dobar skor, nekako opet mi nisu ubedljivi. Imaju stvarno dosta kvaliteta ali trenutno jašu vrhunsku Punterovu formu a on def nije neko u koga bih se pouzdao when the shit hits the fence. Ledey, Shields i Hines su ovde ključni jer drže celu odbranu. Shields je jako dobar dodatak, dosta polivalentan igrač. Ne verujem Amraniju tradicionalno, čak ni sa Mesinom i ne bi me čudilo da i oni malo padnu u nastavku.

 

Valensija - ovu ekipu baš gotivim, mogu sa svima i imaju baš duboku rotaciju. Malo mi se ne sviđa što je Prepelič krenuo da baca neke nebuloza šuteve ohraabren dobrom formom ali srediće se to. Dark horse su za neki dobar rezultat, pa možda i F4. Čini mi se da i Williams igra bolje u poslednje vreme, on je taj x faktor koji može da ih digne iznad i da im šansu da odu baš daleko. Nisu neka impozantna odbrana i tu ima prostora za napredak ali vidim ih u 8 svakako.

 

Baskonija - rekao bih najnepredvidljivija ekipa takmičenja, bukvalno mogu da dobiju svakog i izgube od svakog. Imaju užasno tanku rotaciju i to im može doći glave, inače ovi nosioci svi igraju uglavnom dobro, na čelu sa Henrijem koji drži mašinu podmazanom. Peters sve bolje šutira. Trebali bi da dovedu nekog proverenog da malo prošire sastav, čak i jedan prosečni Dragić im je itekakav plus u odnosu na Raistea, Sedekerskisa, Kuruksa.

 

Olimpijakos - sviđa mi se što je Spanulis dosta marginalizovan, konačno. Kod njih još nisu do kraja profilisane uloge, imaju dosta osrednjih EL igrača, nema neke konstante čak ni kod Slukasa i Printezisa, najkonstantniji je zapravo Martin ali ne mislim da on može nešto protiv centara CSKA ili Reala. Mogu do top 8, za nešto više im treba čudo. Mogu da igraju jaku odbranu, atletski solidna ekipa.

 

Žalgiris - krenuli su jako pa su malo doživeli reality check. Pre svega je bezveznjak Hayes bio dosta vruć na startu sezone, sad je to već u granicama normale. Grigonis im je lider, jako bezobrazan i prefrigan igrač, ne puni oko sa onim ružnim izbačajem ali je nezgodan. Oni furaju svoju priču i ko ih potceni najebao je, ali ako ih shvatiš ozbiljno i kako treba - kvalitet je tu skroman. Jokubaitisova sezona afirmacije, biće dobar EL igrač, baš iskusno igra.

 

Fenerbahče - raspali su se bez Nanda, čak ih je Dikson izvlačio na nekim mečevima. Kako se Nando vrati to će već biti mnogo ozbiljnije. Bez njega nekako i Lorenzo i Vesely igraju slabije. Zo je def nestabilan i gubi dosta lopti ali bez njega tek nema ko da kreira. Barthel diže formu i značiće im, pametan igrač. Mogu do top 8, dalje teško.

 

PAO - ova ekipa mi se ništa ne sviđa i nema neki plafon. Tu je najbolji igrač Papapetru, Nedović igra sa mnogo slobode ali nije on igrač sa kojim kao liderom možeš na aždaje. Solidan sistemski igrač je Sant Ross ali trenutno mnogo bolje šutira u odnosu na svoju realnost. Ako ništa, Papajanis je dosta napredovao. Nemaju šanse za top 8.

 

Alba - trenutno su u šuterskom transu ali staće to, imaju svoje adute ali je kvalitet mršav. U svakom slučaju igraju dobru uptempo košarku, mogu povremeno da iznenade ali to je sve. Ovo je ekipa koju sam ubedljivo najmanje gledao od svih u EL.

 

Makabi - iako im je trenutno skor loš, ne bi me uopšte čudilo da se izdignu, izgubili su mnogo utakmica na jednu loptu, neke čak i volšebno. Imaju kvalitet za top 8 i mislim da mogu da namuče svakog. Sposobni su da igraju jaku odbranu. Značiće im povratak Casspija, prevejan je, a i manje će koristiti balvane poput Blajzera i Bendera. Očekivao sam konstantniju formu Žižića. Oni su moj izbor za ekipu koja će da odigra bolje u nastavku sezone.

 

Asvel - sa rotacijom na pleju Diot - Strazel teško da bi se pokrpili i da imaju Barsin roster. Čim se vratio divlji Cole, to izgleda daleko bolje, Strazel je još uvek upadljivo nemoćan na ovom nivou. Meni se ova ekipa sviđa, daleko su od nekog EL krema ali imaju atletiku, timski igrači rade posao, Yabusele se malo privikava na Evropu, a tu je i Fall kao iznenađenje sezone za mene. Za top 8 ipak nemaju šanse.

 

Khimki - banda kao što sam i mislio da će biti, apostrofirano u uvodnom postu. Džaba im ozbiljan ozbiljan individualni kvalitet.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa vecinom, takodje mislim da ce se Maccabi uzdici jer su imali neke bas lude zavrsnice dobijenih meceva. Kvalitet nije sporan, mada se meni ne svidja divljanje Wilbekina koji moze da radi sta hoce, ali ocekujem da budu u 8 na kraju.

 

CSKA mi nekako najvise puni oci od ovih favorita, djeluju mi kao najjaca ekipa u takmicenju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...